هر کاری می کنید، پمپ آب منزل تان را نمی توانید خاموش کنید؟ بدون اینکه شیری را باز کنید، پمپ به صورت باز کار می کند؟ لرزش و سر و صدای زیادی پمپ، آزارتان می دهد؟همه این سوال ها نشان می دهد که پمپ آب خانگی شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد.

در ادامه دانش و تجربه ای که در پروژه های مختلف عیب یابی و نگهداری تاسیسات کسب کرده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

 • مقدمه ای بر پمپ های آب خانگی
 • واقعیت های بازار پمپ آب خانگی
 • راهکارهای کاهش هزینه تعمیر و نگهداری پمپ
 • سرویس پمپ آب خانگی
 • عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

به عبارتی، در ابتدا به بیان مقدماتی از پمپ آب خانگی می پردازیم و سپس نقص های رایج کارکردی این تجهیزات را بررسی خواهیم کرد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 1

شکل 1 سرویسکار در حال عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع تحت فشار

پمپ آب خانگی و فشار آب

پمپ آب خانگی یا همان پمپ آب، دستگاهی است که در مصارف عادی و عموما خانگی برای تقویت فشار آب استفاده می شود. امروزه پمپ های متنوعی جهت افزایش فشار آب مصرفی ساکنین مورد استفاده قرار می گیرند.

در انتخاب پمپ مناسب برای منزل خود بایستی ملاک های مختلفی نظیر تعداد شیرها، متراژ واحد، میزان مصرف و همچنین تعداد طبقات را مد نظر قرار داد.

 

منبع تحت فشار و پمپ آب خانگی

توجه داشته باشید که در کنار پمپ، مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک نصب می شود تا پمپ به صورت اتوماتیک عمل کند و تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ کاسته شود و به تبع آن پمپ صدای کمتری را ایجاد کند.

این مخزن با ایجاد یک بستری برای آب تحت فشار، سبب شکل گیری یک فشار ثابت در پشت لوله می شود که ضمن کاستن قابل توجه تعداد دفعات روشن و خاموش شدن، یک جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها ایجاد می کند.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 2

شکل 2 تصویری از پمپ در یکی از پروژه های تیم تاسیسات 24ساعته

پمپ های بی صدا، واقعیت یا بازارگرمی؟

واقعیت این است که تمامی پمپ های موجود در بازار به هنگام فعالیت، صدایی تولید می کنند و استفاده از عناوینی چون پمپ های بی صدا و ... جز بازارگرمی، واقعیت دیگری ندارد. با این حال بعضی برندها و مدل ها میزان صدای کمتری را تولید می کنند.

چه کنیم که پس از خرید، هزینه های تعمیر و نگهداری پمپ را کاهش دهیم؟

 • برای افزایش طول عمر پمپ آب منزل خود و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری، توصیه ما این است که یک منبع دیافراگمی با حجم بالاتر تهیه کنید.
 • برای مهار کردن وزن لوله ها، لازم است تدابیر مناسبی اتخاذ شود. توجه داشته باشید که روی پمپ زمینی به عنوان تکیه گاه وزن لوله های سیستم لوله کشی که در معرض فشار باشد، حساب باز نکنید.

 

تعمیر پمپ آب آپارتمانی

توجه: طبق مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان، اتصال پمپ به انشعاب اصلی آب شهری مجاز نمی باشد و به همین جهت، نصب پمپ را باید با استفاده از یک شیر یک طرفه در محلی جدا از لوله اصلی آب شهری انجام داد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 3

شکل 3 سرویس قطعات و ملحقات پمپ توسط سرویسکار مجرب

سرویس پمپ آب خانگی

 • چک کردن شیرفلکه
 • بررسی کردن منافذ پروانه پمپ
 • بررسی و چک مقدار روغن موجود در محفظه موتور و سیل و تعویض روغن این دو قطعه در صورت نیاز
 • چک صحت عملکرد آلارم ها به منظور اطمینان از درستی کارکرد آنها. برای این منظور لازم است که تست های الکتریکی اولیه انجام شود.
 • پس از مدتی، پروانه و الکتروموتور پمپ کارایی خود را از دست داده و فرسوده می شوند که همین امر باعث می شود که پمپ نتواند هد حداکثری را ایجاد کند. در این موارد سرویس این قطعات باید در اسرع وقت انجام شود.

توجه: وقتی موتورپمپ از کار می افتد، الزاما به معنی سوختن آن نیست. در اغلب موارد با سرویس اصولی و صحیح می توان مشکل پمپ ها را حل کرد.

 

عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

اگرچه نصب و راه اندازی صحیح پمپ آب خانگی، می تواند عمر کارکرد آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اما در هر صورت این دستگاه مانند هر تجهیز دیگر مکانیکی به مرور زمان دچار عیوبی می شود که باید در اسرع وقت نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

تجربه ما نشان داده که اجرای اصول تعمیر و عیب یابی توسط افراد غیرمتخصص به مراتب هزینه های بعدی بیشتری را به کارفرمایان و صاحبان منازل تحمیل کرده است.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 4

شکل 4 نمایی از یک پمپ که نیاز به تعمیر و عیب یابی داشت و تیم فنی سایت سرویس آن را بر عهده گرفت

به طور کلی یک پمپ آب خانگی در طول فعالیت خود، ممکن است از قسمت های مختلفی آسیب ببیند که در زیر شماری از عیوب رایج این تجهیزات مکانیکی را مشاهده می کنید:

 • از تنظیم خارج شدن دستگاه پمپ
 • کار کردن یکسره پمپ و خاموش نشدن آن
 • تعداد دفعات زیاد روشن و خاموش شدن پمپ
 • کاهش باد داخل مخزن تحت فشار
 • گیرپاژ کردن پمپ
 • آبدهی پمپ
 • و ....

در ادامه شماری از این عیوب را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم:

یکسره کار کردن پمپ آب خانگی و راهکار رفع آن

پمپ معمولا وقتی یکسره کار می کند و خاموش نمی شود که تغییرات فشار آنقدری زیاد باشد که پمپ نتواند آن را تامین کند و مجبور می شود که تا تامین این فشار، یکسره کار کند.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 5

شکل 5 تکنسین تاسیساتی در حال سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع تحت فشار متصل به آن

 • دلیل اصلی یکسره کار کردن پمپ، تنظیم نبودن اتومات مکانیکی است که بایستی توسط سرویسکار ماهر انجام شود. بر اثر یکسره کار کردن پمپ، سیال به تدریج گرم می شود و پروانه های نویل تغییر شکل می دهد و حالت اولیه خود را از دست می دهد.
 • هوا کشیدن پمپ
 • خراب شدن منبع انبساط و سوراخ شدن آن که باعث می شود نتواند باد را نگه دارد و فشار به صورت مدام کم و زیاد می شود و پمپ به فعالیت خود بدون خاموش شدن ادامه می دهد. در این باره پیشنهاد می کنیم که مطلب تنظیم میزان باد مخزن تحت فشار پمپ آب را مطالعه فرمایید.
 • وجود نشتی در جایی از سیستم

برای اطلاعات بیشتر در این رابطه، مطلب علت یکسره شدن پمپ آب خانگی به علت خرابی شیر یک طرفه را مطالعه کنید.

 

خرابی و تنظیم نبودن کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک پمپ، یکی از ملحقات پمپ است که به نوعی مرکز فرماندهی پمپ تلقی می شود و فرمان قطع و وصل پمپ را صادر می کند.

این قطعه از پمپ، در قیاس با سایر تجهیزات متصل به آن، با خرابی های بیشتری مواجه می شود و به دو نوع مکانیکی و دیجیتالی یافت می شود. واژه ست کنترل در حقیقت به کلید اتومات دیجیتالی اطلاق می شود.

در داخل کلید پمپ دو پیچ یا مهره دیده می شود که یکی از آنها جهت تنظیم تنظیم فشار قطع آن و دیگری به منظور تنظیم فشار استارت پمپ استفاده می شود.

در واقع با این دو مهره می توان اقدام به کاهش و افزایش فشار (بار پمپ) کرد. هنگامی که می خواهیم فشار آب را تنظیم کنیم، بایستی همه شیرهای آب را ببندیم و تنظیم پمپ را با باز و بسته کردن یک شیر انجام دهیم.

در انجام این کار باید همه واحدهای ساختمان را مد نظر قرار داد به طوری که دورترین نقطه نیز از فشار خوبی برخوردار باشد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 6

شکل 6 نمایی از فرآیند تنظیم مخزن تحت فشار پمپ آب

در موارد متعددی علت یکسره کار کردن و بسیاری از عیوب دیگر پمپ، عملکرد نامناسب کلید اتومات است. مواردی چون چسبیدن کنتاکت های کلید اتوماتیک و تنظیم نبودن آن، به شدت فعالیت پمپ را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

توجه: خرابی اتوماتیک مکانیکی معمولا یا ناشی از خراب بودن منبع تحت فشار است و یا از کیفیت پایین اتوماتیک ناشی می شود.

کلیدهای اتوماتیک را به تفصیل در مقاله علت روشن نشدن پمپ در طبقات بالا و راه حل، بررسی کرده ایم که مطالعه آن را برای شما علاقه مندان توصیه می کنیم.

 

پدیده کاویتاسیون در پمپ آب خانگی و راهکار رفع آن

وقوع پدیده کاویتاسیون و تشکیل حباب های بخار در پمپ ها، یکی از مشکلات شایعی به شمار می رود که سیستم های آبی ساختمان را در معرض آسیب قرار می دهد.

کاویتاسیون به طور معمول در زمان مکش پمپ روی می دهد. هنگامی که فشار مکش به میزان قابل توجهی کاهش یابد، با ورود مایع به پمپ آب، حباب های بخار تشکیل می شود.

کاویتاسیون معمولا به دو صورت مکش و تخلیه روی می دهد. نوع اول در چشم پروانه و نوع دوم در نوک پروانه به وقوع می پیوندد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 7

شکل 7 تصویری از پروژه تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی

راه های پیشگیری از وقوع کاویتاسیون مکشی در پمپ آب خانگی:

 • پوشش درزها و بکارگیری رینگ های آب بند و آب بند های ساقه که به صفحه شیر در لوله مکش متصل می شوند.
 • آب بندی کردن و بستن تمامی سطوح، واشرها و صفحات فلنج ها
 • نگه داشتن سرعت سیال در حدود هشت فوت بر ثانیه با بیشتر کردن قطر لوله
 • بکارگیری آب بندهای مکانیکی دوبل در پمپ آب

هنگامی که میزان هوای موجود در شبکه پمپ از یک حدی فراتر رود، باید در اسرع وقت اقدامات لازم را توسط سرویسکار مجرب انجام داد. این هوای اضافی باعث ایجاد یک فضای خلا مانند می شود که اجازه نمی دهد آب فرآیند مکش را انجام دهد.

 

عدم پمپاژ سیال توسط پمپ

پمپ گاهی اوقات علی رغم اینکه کار می کند، ولی آبی را پمپاژ نمی کند. این موضوع می تواند علل مختلفی را مطابق زیر داشته باشد:

 • هواگیری نشدن پمپ
 • پر نشدن کامل پمپ یا لوله مکش از سیال
 • بیش از حد بودن مکش پمپ
 • وجود تفاوت اندک بین فشار بخال سیال و فشار مکش
 • وجود جسمی خارجی در میان پره ها
 • وجود تفاوت اندک بین فشار مکش و فشار بخار سیال
 • زیاد بودن مقدار گاز یا هوا در سیال
 • کیفیت نامناسب اتومات مکانیکی
 • عیوب مکانیکی پمپ آب و ملحقات آن

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 8

شکل 8 گیج فشار یک پمپ آب خانگی

راهکارهای عیب یابی و تعمیر و سرویس این مورد را با جزئیات بیشتر در مطلب دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برقدار بودن بررسی کرده ایم که مطالعه آن را برای شما خوانندگان گرامی توصیه می کنیم.

 

لرزش و سر و صدای زیاد پمپ و راهکارهای کاهش آن

 • لرزش و سر و صدای پمپ می تواند ناشی از وجود اجسام خارجی در پروانه یا شل بودن قطعه ای روی محور نیز باشد. همچنین محکم نبودن محل استقرار پمپ و لقی روتور نیز می تواند این سر و صدا و لرزش را تشدید کند.
 • برای اینکه تشخیص دهیم که خود پمپ ذاتا سر و صدای زیادی تولید می کند یا اینکه علت آن فرسودگی قطعات است، بایستی صدای آن را با حالات قبلی آن مقایسه کنیم. چنانچه پمپ در ابتدا سر و صدای زیادی ایجاد نکرده است و پس از مدتی صدای آن زیاد شده، این سر و صدای اضافی ناشی از فرسودگی قطعات است.
 • تعمیر یاتاقان های پمپ: اگر پمپ ایجاد سر و صدای بیشتری نسبت به حالت عادی کند، این احتمال وجود دارد که یک یا چند یاتاقان پمپ فرسوده شده است. یاتاقان پمپ ها این شرایط را فراهم می کند که اتصال محور متحرک (شفت) از طریق پمپ به پروانه میسر شود.

در واقع صدای بلند ایجاد شده از یاتاقان ها، یک علامت هشدار است که یاتاقان ها در برابر فرسایش یا شکسته شدن آسیب پذیر شده اند.

تجربه ما بر این است که بهتر است یاتاقان فرسوده یا پرسر و صدا را بلافاصله تعویض کرد تا جلوی آسیب دیدگی به قطعات مرتبط گرفته شود. در صورت ادامه استفاده از یاتاقان هایی با این شرایط، همه آنها بعد از مدتی فرسوده شده و در نهایت حتما باید تعویض شوند. باز کردن پمپ جهت دسترسی به یاتاقان ها لازم است.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 9

شکل 9 تصویری از یک پمپ آب خانگی و منبع فشار متصل به آن

 • تعمیر پروانه: چنانچه از یک فیلتر مناسب در قسمت ورودی پمپ استفاده نشود، احتمال اینکه گرد و خاک به سینی پمپ ورود کند، وجود دارد. این خرده ها باعث آسیب دیدگی پروانه و ایجاد سر و صدای زیادی هنگام پمپاژ می شود.

در صورتی که مشاهده می کنید که خورده آشغالی وارد پمپ شده است، در اسرع وقت پمپ را خاموش کنید و سیستم را از آشغال ها پاک کنید. به همین خاطر توصیه می کنیم که با مشورت یک سرویسکار ماهر، از یک فیلتر مناسب در پمپ استفاده شود و با بررسی مرتب آن، از کند شدن عملکرد پمپ جلوگیری به عمل آید.

 

جنس پروانه ها و تاثیر آن در خرابی های مربوط به پمپ

پروانه های پمپ ها عموما یا از جنس نوریل است یا از جنس برنجی. پروانه های نوریلی وزن بسیار پایین دارند و به همین علت از اینرسی کمتری برخوردار هستند که این مساله باعث می شود که در برابر گردش سیال، شفت تاب بر نمی دارد. در مقابل پروانه هایی از جنس برنجی، اینرسی زیادی از خود نشان می دهند و خیلی سریع خار گشاد می کنند.

اگرچه پروانه های نوریلی از مزیت اشاره شده برخوردارند، اما حتما نیاز است که یک مخزن به پمپ دارای این پروانه ها ملحق شود. زیرا اگر پمپ بدون آب کار کند، خیلی زود داغ شده و پروانه ها بر اثر افزایش درجه حرارت تغییر شکل می دهد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 10

شکل 10 تنظیم منبع تحت فشار برای عملکرد بهتر پمپ آب خانگی

خراب شدن سیل مکانیکی پمپ آب خانگی

سیل مکانیکی یکی از قطعاتی است که خیلی زود خراب می شود. این قطعه با آب روانکاری می شود و در صورت خراب شدن، چاره ای جز تعمیر یا تعویض آن نیست.

 

خاموش و روشن شدن زیاد پمپ آب خانگی

تعداد دفعات روشن و خاموش شدن زیاد، خراب شدن بلبرینگ زیاد مشاهده می شود و باید تعویض کرد. انتخاب آور باعث آمپر کشیدن می شود که باعث سوختگی الکتروموتور آن می شود.

 

خرابی بلبرینگ ها

بلبرینگ ها یکی از قطعات با استهلاک بالای پمپ می باشد. هر بلبرینگی یک عمر مفیدی بر اساس تعداد دور در ساعت دارد و پس از خراب شدن بایستی تعویض شود.

 

گیرپاژ کردن پمپ

گیرپاژ کردن پمپ دلایل مختلفی دارد که در مطلب علت گیریپاژ کردن پمپ آب خانگی و تعمیر آن به تفصیل راجع به آن صحبت کرده ایم. به طور خلاصه می توان گفت علل این پدیده به احتمال زیاد یکی از موارد زیر خواهد بود:

 • وجود ذرات معلق و گیر کردن پروانه باد به محفظه

راهکار: تمیز کردن پره ها و محفظه

 • زنگ زدگی قطعات فلزی پمپ نظیر محفظه و پروانه پمپ و گیر کردن پروانه باد به محفظه

راهکار: پاک کردن زنگآب و سرویس و شست و شوی قطعات

 • خرابی بلبرینگ های موتور

راهکار: تعویض بلبرینگ های جلو و عقب الکتروموتور

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 11

شکل 11 تصویری از پمپ های تعمیر و سرویس شده در یکی از پروژه ها

 

تعمیر و عیب یابی پمپ آب خانگی در یک نگاه

نوع نقص مشاهده شده

علت احتمالی نقص

راه حل پیشنهادی

متوقف نشدن پمپ

اشکال در سوپاپ و درست عمل نکردن آن

بازرسی دقیق سوپاپ پمپ

کم بودن فشار آب از حدی که باعث قطع اتومات شود

باز کردن پیچ تنظیم فشار به منظور قطع کردن آن

باز بودن شیر آب یا وجود نشتی زیاد در سیستم لوله کشی

بازرسی دقیق شیرها و سیستم لوله کشی

روشن شدن چراغ قرمز پمپ

کمبود مقدار آب منبع یا میزان آب ورودی به پمپ

بررسی میزان آب منبع یا ورودی به پمپ و فشار دادن کلید ریست پس از مطمئن شدن از موجودیت آب در ورودی پمپ یا منبع

زیاد بسته شدن پیچ تنظیم فشار و رسیدن آن به انتهای سیلندر

باز کردن پیچ تنظیم به منظور اتومات کردن توسط کنترلر

روشن نشدن پمپ به هنگام باز کردن شیر

وجود نداشتن آب ورودی به پمپ

چک کردن آب ورودی

قطع شدن منبع اتومات

چک کردن وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

قطع شدن یکدفعه آب هنگام کار

مسدود شدن راه ورودی آب به پمپ

چک و بررسی آب ورودی به پمپ یا آب منبع

کاهش یا اتمام آب ورودی به پمپ یا آب منبع

چک و بررسی آب ورودی به پمپ یا آب منبع

قطع شدن منبع برق اتومات

چک و بررسی وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

سایر نقص های پمپ آب خانگی

 • چنانچه پمپی بیشتر از 5 بار در بازه زمانی یک دقیقه ای، خاموش و روشن شود، به احتمال زیاد می توان نتیجه گرفت که خود منبع تحت فشار یا تیوب آن، معیوب شده است.
 • کار کردن در حالت خشک و بی آب شدن، می تواند باعث آسیب دیدگی فیبروفنر شود (فیبروفنر مانعی است که جلوی نشت آب را از روی شافت به داخل الکتروموتور می گیرد).

استفاده اصولی و هدفمند از پمپ آب

با مشورت سرویسکار، یک برنامه قابل اجرا برای نگهداری و پیشگیری از خرابی پمپ تنظیم کنید و در آن حتما راهکارهای سازنده را مد نظر قرار دهید.

 

مطالعات بیشتر:
12 نکته در نگهداری و تعمیر پمپ آب

سایت پمپ کده

 

سوالات متداول سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی

1- سوال: مشکل پمپ ما این است که وقتی به حد پایین تنظیم می رسد عمل نمی کند. یعنی حد پایین را 2 گذاشتیم که پمپ روشن شود و حد بالا را 4. اکثر اوقات روشن می شود و درست کار می کند ولی برخی اوقات کار نمی کند.

یعنی درجه به 2 که می رسد شروع به کار نمی کند و عقربه به صفر می رسد و بعد 1 دقیقه مجدد کار می افتد. (تاکید میکم در برخی اوقات که مصرف بالا هست اینجوری می‌ شود). کلید اتومات نیز تنظیم شده است ولی مشکل رفع نشده است.

پاسخ: لطفا چک کنید شیر یک طرفه در خروجی پمپ بعد از شیر قرار گرفته یا قبل از سه چهار راهه که فشارسنج بر روی آن نصب می شود.

امکان دارد شیر یک طرفه عامل اشکال در عملکرد باشد.

2- سوال: پمپ آب ما وقتی روشن می‌ شود کار نمی کند باید پروانه را هل دهیم تا حرکت کند مشکل از چیست؟

پاسخ: اگر بعد از اینکه پروانه را هل می دهید و بعد از شروع به کار پمپ بدون هیچ مشکل و سر و صدا ادامه کار می دهد، خازن راه انداز با مشکل مواجه شده است. پمپ را به آرامی و با دقت بچرخانید اگر از محل بلبرینگ صدا دهد امکان خرابی از بلبرینگ پمپ می باشد.

زمانی که شما متوجه گیر کردن یا به اصطلاح بدکار کردن پمپ می شوید، با هل دادن پمپ را مجبور به گردش نکنید. این کار معایبی را با خود به همراه دارد که ذکر می کنم:

1- آمپر کشیدن دینام، که به مرور زمان موجب سوختن دینام می شود.

2- خراب شدن بلبرینگ و خرد شدن بلبرینگ که موجب صدمه به پمپ می شود.

3- گرفتگی ناچیز پشت پروانه که با باز کردن آن به راحتی حل شده و از هزینه های بیشتر جلوگیری می شود.

3- سوال: سلام پمپ آب منزل ما، با باز شدن شیر آب شروع به کار می کند ولی با بسته شدن شیر آب خاموش نمی شود علت چیست؟

پاسخ: اگر بعد از مدت طولانی خاموش می شود، تنظیم درجه فشار حداکثر پمپ، که در آن درجه فشار باید دستور خاموشی پمپ را بدهد، بهم خورده است.

اگر اصلا خاموش نمی شود کلید تنظیم فشار باید تعمیر یا تعویض شود.

4- سوال: چند روزی است که از زیر بدنه اصلی پمپ آب چکه می کند. دلیلش چیه؟ آیا می تونم خودم تعمیرش کنم یا نیاز به متخصص داره. ممنونم

پاسخ: محل نشتی را پیدا کنید، اگر محور شفت پمپ باشد امکان دارد که فیبر و فنر پمپ خراب شده باشد و نیاز به تعمیر دارد، اگر از پوسته می باشد می توانید بدنه را آچار کشی کرده یا از چسب نیسان استفاده کنید. (چسب های مخصوص آب بندی)

5- سوال: پمپ خونه ما یه هفته خاموش بوده الان روشنش کردیم کار نمی کند پروانش با فشار خیلی آروم میچرخد ولی صدایی ندارد کلا کار نمی کند، سالم بوده قبل خاموش کردنش لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه؟

پاسخ: در حالت خاموش چک کنید که پمپ با دست روان می چرخد یا خیر. امکان دارد گریپاژ کرده باشد.

اگر روان می چرخد امکان دارد مشکل از خازن راه انداز باشد و باید مشکل آن برطرف شود.

اگر پمپ با زور تلاش در چرخیدن دارد، در این حالت آن را روشن نکنید. امکان سوختن سیم پیچ نیز وجود دارد. همچنین امکان گرفتگی در پمپ به وسیله جسم خارجی نیز هست.

6- سوال: ساختمان ما پنج طبقه و ده واحده است. یک پمپ دو اسب بخار و مخزن 28 لیتری و تانکر 1500 لیتری (قبل از پمپ) داریم. پمپ مشکلی نداشت تا اینکه محل اتصال پمپ به پروانه آب ریزی داشت.

به تعمیرگاه برده و حتی پروانه پمپ را عوض کردم. الان یکسره کار می‌کند. بعد خاموش کردن دیگر روشن نمی شود. حتی پیچ کوچک اتومات را هم تا انتها بسته ام. اما پمپ بعد خاموش کردن دستی دیگه روشن نمی شود! چکار باید بکنم؟

پاسخ: کلید مکانیکی شما باید بازدید شود که دلیل کار نکردن اتوماتیک پمپ چک شود. امکان خرابی اتومات پمپ وجود دارد.

چون پمپ بطور صحیح کار می کرده و تعمیر شده است. روشن و خاموش شدن پمپ بوسیله اتومات مکانیکی و مخزن باد صورت می گیرد. جهت اطمینان بیشتر هر دو این موارد باید چک شود .

زمانی که پمپ سرویس شده است، پنج راهی و اتصالات باز شده و دوباره بسته شده است، امکان رسوب گرفتن در زمان کوتاه بعید می باشد.

در این مورد کاربر با تعویض اتومات مکانیکی پمپ مشکل شان بر طرف شده است. (طبق گفته کاربر محترم)

7- سوال: تعمیرکار، کلید مکانیکی پمپ آب را عوض کرده است اما از روزی که عوض کرده دائم پمپ خاموش می شود و نیاز هست که هر دفعه دکمه ریستارت پمپ را بزنم تا باز پمپ کار کند. خواهشا راهنمایی کنید.

پاسخ: وقتی کلید خاموش میشود و نیاز به استارت دوباره دارد مشکل ازخود کلید هست. آن را بررسی کنید ممکن است مشکل از پلاتین‌های آن باشد.

8- سوال: ما در یک ساختمان ۴ طبقه تک واحدی در طبقه اول ساکن هستیم ولی صدای قطع و وصل شدن پمپ که تو پارکینگ هست به شدت آزار دهنده. حتی عایق بندی هم تقریبا انجام دادیم.

به نظرتون می‌شود پمپ را به بام ساختمون منتقل کنیم؟ چون حداقل فضای بام بازه و عین پارکینگ بسته نیست که صدا بپیچه.

پاسخ: دلیل قرار دادن پمپ، کمبود فشار آب هست. آیا آب به پشت بام می رسد و در تمام روز پمپ شما در پشت بام دارای ذخیره تغذیه آب هست که به پشت بام انتقال دهید؟

اگر آب با فشار شهری به پشت بام برسد می توانید پمپ و مخزن را به پشت بام انتقال داده اما طریقه اجرای لوله کشی نیز مهم می باشد.

پمپ‌های بشقابی پروانه‌ای برنجی از پمپ های کم صداتر هستند. صدای زیاد داخل پارکینگ ممکن است از صدای آب درون لوله باشد. همچنین پمپ‌ها جت ذاتا دارای صدای زیادی هستند.

9- سوال: حدود یک ماه از خرید پمپ آب منزل ما میگذرد و ایراد بزرگی که دارد داغ شدن بیش از حد اب هست. از خنک بودن مخزن اب هم مطمئن شدم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ: احتمالا پمپ در طول روز زیاد کار میکند و یا زمانی که پمپ روشن می شود مدت زیادی کار می کند تا قطع شود و این عمل باعث می شود که آب خنک داخل پمپ به دلیل چرخیدن زیاد پروانه داغ شود. با تنظیم مجدد و اصولی کلید پمپ مشکل برطرف می شود.

10- سوال: پمپ آب ما وقتی که آب بسته است، هر ۲دقیقه یکبار روشن می شود، طوری که ما مجبور میشویم شب ها پمپ را از برق بکشیم تا صدای روشن شدنش اذیتمان نکند. لطفا بگویید مشکل از کجاست؟

پاسخ: احتمال دارد نشتی کمی در شیرآلات خود داشته باشید. و البته احتمال قوی تر امکان دارد باد مخزن تحت فشار شما خالی شده باشد. همچنین احتمال دارد نشتی کمی در شیرآلات ساختمان و یا فلاش تانک داشته باشید.

سایر سوالات(9 سوال)

برخی از سوابق کاری مرتبط با نصب ، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع

 

 

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

 

برای تعمیر و سرویس پمپ آب منزل یا محل کار خود با ما تماس بگیرید تا همکاران و سرویسکاران مستقر ما در تمامی مناطق تهران، در سریعترین زمان در محل ساختمان حضور یافته و خدمات عیب یابی و بازرسی پمپ آب و سایر تاسیسات را انجام دهند.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # علی سلامت 1397-08-30 09:47
پمپ آب منزل مان ( ویلایی) مرتب قطع و وصل می شود چک کردم دیدم وقتی شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را قطع میکنم دیگر قطع و وصلی انجام نمیشه و پمپ به حالت نرمال کار میکند به نظر شما کدام قسمت از دستگاه تصفیه آب خراب است که این مسئله ایجاد می شود بسیار متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-08-30 10:48
سلام دوست عزیز
جهت اطمینان ، خروجی آب به اصطلاح فاضلاب دستگاه تصفیه را در ظرفی قرار دهید و ببینید آیا خروجی دارد یا خیر.
اگر خروجی داشته باشد دلیل قطع و وصل پمپ می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی سکالو 1397-09-09 09:00
باعرض سلام واحترام و ادب
من یک سوالی داشتم آیا ریزش آب روی خود پمپ آب خانگی باعث سوختن آن میشود یا نه
باتشکر سکالو علی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادي 1397-09-09 17:05
سلام وقت بخیر. بله اگر آب به دینام وسیم پیچ برسد پمپ میسوزد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادي 1397-09-09 17:11
سلام خیلی متشکر .این مشکلی که گفتیدمربوط ميشود به منبع تحت فشاریامنبع بادشمااول ازوالف منبع تست کنیدکه ازش بادمی آيدیاآب اگر آب بیایدتیوپ پاره شده وبایدتعویض بشود واگربادمیایدبایدبادراتنظیم کنیدچون اگر بادکم باشد هم این مشکل هست اتومات هم یک پیچ دارد که بازمیکنیدوصفحه رویش راجدامیکنیدوبه وسیله دوپیچ داخل اتومات پمپ وفشارراتنظیم میکنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1397-09-22 20:54
سلام و عرض خسته نباشید به شما و تیم عزیزتون.
ما توی صبقه دوم هستیم و وقتی آب رو باز میکنیم انگار اصلا پمپ روشن نمیشه. حساسیت پمپ رو چطوری افزایش بدیم؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # وطن خواه 1397-09-24 10:13
سلام ممنون، وقتتون بخیر دوست عزيز.چون فشاری که برای پمپ تنظیم شده است احتیاجی ندارد که طبقه دوم استارت کندتنظیم پمپ کار شما نیست تعمیر کار باید تنظیم کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1397-11-07 10:12
مزاحم شدم سوالی داشتم،میخاستم بپرسم آیاسرراه ورودی پمپ آب منزل جهت جلوگیری از ورودشان وماسه وسنگ ریزه احتمالی وهمچنین رسوبات وسختی آب نیازبه صافی یافیلتریارسوب گیرهست؟؟اگرنیازهست چه مدلی بایدنصب بشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-07 12:18
سلام خیر شما صافی بذاری پمپ بعد مدتی میسوزه چون اب ازش رد نمیشه به راحتی و پمپ داغون میشه منبع ذخیره یه مزیتشم همینه که نذاره شن بره تو پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناشناس 1397-11-11 22:36
سلام ،پمپ ساختمان ما دو اسب هستش ،چهار طبقه ، نه واحد.اتومات داغ میکنه میچسبه یکسره کار میکنه دلیلش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-12 00:11
سلام اگر منبع انبساط ۶۰ لیتری ندارین حتما
نصب کنید و اتومات pm12 استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1397-11-14 09:08
سلام وقتتون بخیر پمپ اب اپارتمانمان موقع خاموش شده چند بار پشت هم خاموش و روشن میشه پرشر رو هم عوض کردیم جواب نداد مخزن تحت فشار هم سالمه و فشارش تنظیم سرویس کار گفت احتمال داره اد تایمر باشه تایمر رو از مدار خارج کردن ولی بازم این ضربه رو میزنه پمپ ها هم سرویس شده شیر یکطرفه هم سالمه میخواستم اگر امکان داره راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-14 19:43
سلام مطمانم ملاک شما برای تشخیص
سالم بودن شیر یک طرفه ظاهر تمیزش بوده
یدونه شیر یورک جدید جایگزین کنید و نتیجه
رو حتما بهم اطلاع بدید باد منبع انبساطم چک کنید اگه زیاد باشه این اتفاق میفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمود 1397-11-15 23:34
سلام خسته نباشید
ساختمان ما 6 طبقه هست با 16 واحد یک پمپ 3 اسب پنتاکس داریم وقتی شیر طبقه آخر باز میشه پمپ روشن نمیشه باید چه کار کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزاد 1397-12-27 10:47
سلام
ما یک پمپ نیم اسب جهت پرکردن مخزن آب در مواقع کمی فشار آب وصل کرده ایم ولی چون 4 ماهه استفاده نشده و احتمالا" آب داخلش مانده الان متوجه شدیم کار نمی کند و با چرخاندن پروانه هم شروع به کار نمی کنه باید چکار کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-01-01 11:18
سلام جام کرده بلبرینگشو روان کاری کنید
و به زور پروانه رو بچرخونید درست میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدمحمدحسینی 1398-01-11 01:36
سلام،ده روزه پمپ اب ایمر وصل کردم،بعداز چندروز زمانی که شیراب روباز میکنم پمپ اب صدایی شبیه سوت از خود ایجاد میکنه وخیلی صداش ازار دهنده است،لطفا علتش رو بگویید چیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-11 15:58
سلام وقت بخیر احتمال زیاد شما از ست کنترل استفاده کرده اید و صدای سوت از عبور جریان آب از ست کنترل می باشد. بیشتر مواقع از سایز کوچک لوله می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یاسین 1398-02-12 10:52
سلام.یه پمپ خانگی دارم که منبعش سورخ شد و رفتم یدونه منبع جدید ۲۰لیتری گرفتم و روش نصب کردم.الان هرکاری میکنم موتور روشن نمیشه و بافاز متر که به اتوماتیک فشار میارم وصل میشه و موتور کار میکنه.البه قبل اینکه منبع سورخ بشه موتور کار میکرد و مشکلی نداشت.ازون موقعی که منبع نو روش وصل کردم اتوماتیک نمیشه.البته موتور یکسره میکنی کار میکنه ولی با اتوماتیک نه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-12 13:40
سلام
روی اتومات ۲ تا پیچ هست یکی کوچیک یکی بزرگ بزرگه رو به سمت راست بچرخونی
کار میکنه نکرد عوضش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فخرابي 1398-02-13 10:29
باسلام
اتومات پمپ خونم از نوع als هست و مغناطيسي ابي رنگ
تمام چراغاش روشنه ولي پمپ اتومات روشن نميشود و دكمه restart كه ميزنم چراغ pump on روشن نميشود وروي failure مانده
ولي وقتي كه برق پمپ رو ميتقيم به پمپ وصل ميكنم پمپ كار ميكند
مشكل اتومات من چيه بنظرتون؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-13 11:29
سلام اتومات رو باز کنید داخلشو نگاه کنید چیزی گیر نکرده باشه با دست هم تحریک کنید ببینید کتر میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1398-02-13 10:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
پمپ خانه ما چند روزیه که در حین استفاده آب قطع میشد که صاحبخونه گفتن پمپ رو خاموش و روشن کنید و الان بعد از خاموش و روشن کردن پمپ مجددا آب با شدت معمولی وصل میشه اما اگر شیر آب بسته بشه و بعد از مدتی نه چندان طولانی باز بشه آب شروع به کم شدن و قطع شدن میکنه که دوباره مجبوریم پمپ رو خاموش و روشن کنیم. به نظرتون مشکلش چیه؟
ناگفته نماند اگر شیر آب بعد از خاموش و روشن کردن پمپ دایم باز بمونه آب قطع نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-03-14 00:36
ممکن ست کنترلر خراب باشه باید بررسی بشه تا ایراد پیدا بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # روحانی 1398-02-13 10:30
با سلام
چراغ failure پمپ دائم روشنه و دکمه ریسیت هم که می زنم این چراغ خاموش نمیشه و پمپ کار نمیکنه؟علتش چیه؟چیکارش باید کرد؟
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عبدالله 1398-02-30 00:51
سلام وقت بخیر
اگه مدار اب داخل پمپ باشه بورد خراب شده بایید بورد تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # hamed 1398-02-13 10:31
پمپ ما بازدن دگمه شروع ب کار میکنه وقتی خاموش میشه دیگه روشن نمیشه و سه چراغ سبز زرد قرمز داره که چراغ قرمز روشن میشه باز ریستار میزنیم چراغ زرد روشن میشه کار میکنه بعد از چند دقیقه خاموش میشه . فشار ابم کمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-13 17:29
ست کنترل برای طبقات بالا جواب نمیده این مشکل بیشتر روزایی که استفاده از اب زیاده پیش میاد مخصوصا پنج شنبه و جمعه ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # زحمتكشان 1398-02-13 10:32
با عرض سلام وخسته نباشيد حدود يك سال پيش يه پمپ پنتاكس با كليد اتوماتيك براي يه ساختمان پنج طبقه نصب كرديم تو اين يك سال خيلي خوب كار ميكرد الان وقتي شير را باز ميكنيم پمپ روشن نميشه چك كردم برق وارد پمپ ميشه لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-24 01:35
سلام اتومات رو با دوتا پیچ کوچیک و بزرگ تنظیم کنید درست نشد تعویض
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ramin 1398-02-15 08:34
با سلام وخسته نباشید
پمپ اب ایتالیا c160 ابی رنگ برای 8 واحد مسکونی با منبع 60 لیتری پارسال نصب کردیم تا یک سال فشار خوب بود تا اینکه بعد از یک سال فشار کاهش که علت سوراخ شدن لاستیک مخزن بود تعویض ومجددا خوب شد اما بعد از دوهفته کارکرد مجدا با افت فشار روبرو هستیم وواحدهای 7.8 فشار اب کم را دریفت می کنند علت چیست خواهشمند است راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-15 15:39
سلام پمپ رو بدید پروانشو و سیل نافی و ۰۰۰ رو
تعویص کنن براتون همچنین اتومات رو دوباره تنطیم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کرمی پور 1398-02-18 15:19
سلام
ما پمپ و منبع تحت فشار رو داریم. منتهی تقریبا اکثر مواقع فشار آب مناسب نیست. ما طبقه چهارم هستیم. به ندرت فشار آب مطلوب بوده است. اکثر مواقع پمپ کار نمی کند.وقتی هم که کار می کند چون صدای اون رو می شنویم باز تاثیری در فشار آب طبقه ما ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-19 00:32
سلام لطفا مشخصات کامل پمپ رو
مثل اسم و قدرت پمپ رو بفرستید
اگه پمپتون زیر یک اسب باشه
فشارتون قطعا جواب گو نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1398-02-21 12:35
با سلام و وقت به خیر
بنده یک پمپ پترولو نیم اسب و یک اتومات دیجیتالی برای منزل ویلایی نصب کردم که از ساعت 10 صبح تا 8 شب برای استفاده از آب باید دکمه ری استارت اتومات رو بزنیم که آب از شیرها جاری بشه و پس از بستن شیر آب جریان آب قطع میشه و پمپ خاموش میشه و باید به حیاط بریم و دوباره کلید ری استارت رو بزنیم و دیگه شیر آب رو نبندیم تا پمپ خاموش نشه و جریان قطع نشه. اتومات دیجیتال رو هم تازه عوض کردم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-21 13:55
سلام به احتمال زیاد فشار اب کمه تو اون ساعت ست کنترل پشتش فشار اب نباشه کار نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نوروزی 1398-02-21 12:41
سلام وقتتون بخیر
ما یک پمپ پنتاکس cm100\00بشقابی برای ساختمان چندسالیه نصب کردیم.پروانه اب پخش کن مرتب میشکنه و تا حالا چندبار تعویض کردیم.مشکل از چی میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-24 01:34
سلام از نصاب درخواست کنید در صورت امکان
پروانه برنجی براتون نصب کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # داریوش 1398-02-21 12:42
سلام و وقت بخیر
من یک مخزن آب به همراه پمپ داخل ساختمان نصب کردم اما چون به ورودی آب ساختمان دسترسی نداشتم مجبور شدم از شیر داخل حیاط هم آب رو برای پر کردن مخزن بگیرم هم آب رو به داخل ساختمان پس بدم. مشکلی که هست اینه که برای پر کردن مخزن به صورت دستی باید عمل کنم. شیر ورودی مخزن رو باز کنم تا پر بشه و بعد شیر رو ببندم و توسط پمپ آب رو استفاده کنم اگر شیر ورودی باز باشه آب از مخزن گرفته میشه و دوباره به مخزن بر میگرده. خواستم بدونم راه حلی هست که نخوام به صورت دستی این کار رو انجام بدم ؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیزم بهترین روش این هست که شما انشعاب آب اصلی را به مخزن نصب کنید
در غیر این صورت شما میتوانید اگر حجم مخزنتون بالاست از فلوتر برقی شیوا امواج استفاده کنید به همراه شیر برقی که زمانی که آب مخزن به حداقل رسید آب را باز کند
درضمن اگر حجم مخزنتون بالاست میتوانید سر راه فلوتر برقی یک ساعت نجومی وصل کنید که شب ها آب پر شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسوی 1398-02-21 12:42
سلام جناب اسماعیلی خسته نباشید
پمپ طبقه هم کف نصب شده همیشه پر فشار وارد طبقه سوم میشه الان یه مدتیه روز ها مخصوصا ظهر ها باید ری استارت کنی تا چند ثانیه روشن میشه و بعد چراغ الارم روشن میشه دوبار بازش کردم میله ای که داخل فنر هستش قسمت بالاش آهنربایی داره که زنگ زده های خود پمپ باعث میشه که ضعیف عمل کنه یک هفته ای خوبه و بعد دوباره به همین شکل صافی هم نصب قبل از پمپ ولی چون از داخل پمپ وارد اتوماتیک میشه اون ذرات اهن به خودش جذب میکنه اتوماتیک هم از نوع فلو flow هستش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
مشکل از اتومات شما میباشد باید تعویض یا در صورت وجود قطعات جانبی دیافراگم اتومات تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # radmehr 1398-02-21 15:29
سلام وقت شما بخیر دیدم که خیلی به سوالات مردم جواب میدید، خیلی ممنونم و اینکه اگه برای مشکل من هم راهنمایی بکنید ممنون میشم ؛ طبقه ۴ هستم بدلیل همکاری نکردن همسایها مجبور شدم از داخل لوله ی هواکش توالت لوله کشی کنم به پشت بام ، که یک منبع گزاشتم و پمپ که آب را از منبع پمپ کنه به داخل واحد،، اما مشکلی که هست، منبع در ساعتی از روز پر نمیشود. سوالم اینجاس، اگه فشار کمه چطوری هستش که شیر پشت بام آب میاد ولی آب توی منبع پر نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-21 23:26
سلام اب توی منبع پر نمیشه یا اصلا نمیاد ؟
شناور رو باز کن تمیز کن شاید شن و ماسه گرفته
به راحتی اب رد نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمشید 1398-02-27 14:42
سلام وخسته نباشی علت یکسره کار کردن پمپ آب و چسبیدن پلاتین آن چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-28 03:26
سلام اینقد روشن خاموش میشه که پلاتین داغ میشه میچسبونه بیشتر بخاطر جنس پلاتینه هیچ کاری هم نمیشه برا جلوگیری انجام داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1398-03-19 16:52
سلام
ما یک منزل دو طبقه ویلایی داریم که یک پمپ آب به همراه ست کنترل دارد ، 6 ماه اول سال که فشار اصلی آب خیلی کم میشه ، اصلا کار نمیکنه (طول روز) و همش باید پمپ رو خامش و روشن کنیم ، وقتی خاموش روشن میکنیم پمپ کار میکند و آب هم خوب میاد ولی تا آب رو میبندیم دوباره قطع میشه و خودش روشن نمیشه ، راه حل چیست ؟ اگر شهریار کار میکنید تشریف بیارید برای درست کردنش و اگر اینجا نمی آیید یه راهنمایی کنید چه کار بایستی کنیم و لیست اقلام مورد نیاز با مدل پیشنهادی را برای خرید اعلام کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-05 15:03
سلام شما باید منبع انبساط بخرید به همراه اتومات
و با تغیر سیستم و گذاشتن منبع ذخیره بعد کنتور
و قبل پمپ مشکلتون به کلی حل میشه
اگر میخواید کسی برا تعمیر بیاد با شرکت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفان 1398-04-02 21:21
سلام
ما در یک ساختمان ۵ طبقه ۳ واحدی (جمعا ۱۵ واحد) هستیم. یک پمپ ۲ اسب پنتاکس با مخزن تحت فشار ۸۰ لیتری داریم. پمپ آب رو جدیدا سرویس کردیم و بلبرینگش رو هم تعویض کردیم. کلید اتومات پمپ هم برند المنت (مدل ۲ تا ۱۱ بار) انداختیم اما در طبقات بالا همچنان آب با تاخیر میاد و در زمانی که پمپ در حال استراحت هست فشار آب کم هست. به نظرتون اشکال از چی میتونه باشه؟ آیا این پمپ و کلید اتومات و مخزن برای ساختمانمون کافی هست؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-05 14:43
سلام اوتومات تنظیم میخواد
فشار رو ببرید بالا و استارت رو روی ۴ بذارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کیوان 1398-05-27 18:34
سلام پروانه پمپ آب نیم اسب خانه ما بدلیل داشتن زنگ زدگی داخل محفظه پمپ خیلی سفت میچرخید. بعد از اینکه بازش کردم و زنگ زدگی رو تمیز کردم حالا به وصلش کردم کلا فشار از یک بالاتر نمیره در حالیکه قبلا تا 3 میرفت. لطفا راهنماییم کنید چکار کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-05-30 23:04
سلام احتمالا موقع جا زدن پروانه سر جای خود قرار نگرفته است و فاصله افتاده و باعث می‌شود فشار پر نکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # دانیال 1398-07-13 02:22
سلام وقت بخیر
من یه پمپ نیم اسب دارم چن وقتیه وقتی شیر آب رو باز میکنم هر یک ثانیه پمپ قط میشه باز وصل میشه مداوم تا زمامی که شیر آب بسته بشه و فشار آب هم با روشن خاموش شدن پمپ کم و زیاد میشه و یک ثانیه وصله یک ثانیه قطع
ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین ک مخزن باد فشارش باید چند درجه باشه فک کنم رو مخزن ۲۸ الی ۳۵ درج شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-16 02:50
سلام منبع انبساط مشکل داره یا باد نداره یا تویوپ پاره شده فشار مخزن معمولا یک الی یک و نیم باره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-13 06:18
باسلام. ساختمان 6 طبقه دارد وما در طبقه آخر ( ششم ) هستیم .فشار آب همه واحدها خوب است حتی واحد روبروی ما در طبقه ششم. اما فشار واحد ما درحد یک دقیقه خوب است ویک دقیقه بسیار کم میشود . لطفا راهنمایی بفرمایید علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-15 23:14
سلام
با توجه به این که واحد کناری شما فشار خوبی دارد و احتمال خیلی ضعیف این است که توری پشت شیر های شما رسوب گرفته باشد.
احتمال دوم این است که اگر از ساختمان دارای پمپ نیست همسایه کناری شما پمپ داخل واحد نصب کرده است.
اگر ساختمان شما دارای پمپ آب است فشار پمپ را کمی بالاتر ببرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-16 08:47
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام
با توجه به این که واحد کناری شما فشار خوبی دارد و احتمال خیلی ضعیف این است که توری پشت شیر های شما رسوب گرفته باشد.
احتمال دوم این است که اگر از ساختمان دارای پمپ نیست همسایه کناری شما پمپ داخل واحد نصب کرده است.
اگر ساختمان شما دارای پمپ آب است فشار پمپ را کمی بالاتر ببرید

باسلام. و تشکر فروان
کم و زیاد شدن فشار آب با افزایش فشار پمپ برطرف خواهد شد؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-16 08:56
بله .
فشار کمی بالاتر بیاید نوسان شماهم رفع می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-17 18:09
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
بله .
فشار کمی بالاتر بیاید نوسان شماهم رفع می شود.

باسلام مجدد. ببخشید اتومات پمپ ایتال تکنیکا می باشد لطفا کامل توضیح میدهید چگونه فشار رازیاد کنیم . پیچهارا چگونه و چقدر بپیچیم.؟؟ ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-21 15:38
سلام وقت بخیر
پیچ بزرگتر را حدودا به اندازه یک الی ۲ دور محکم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-24 22:17
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام وقت بخیر
پیچ بزرگتر را حدودا به اندازه یک الی ۲ دور محکم کنید

باسلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی تان. بایک دور محکم کردن پیچ بزرگ نوسان فشار کمی بهتر شد. به نظر شما برای بهتر شدن فشار یک دور دیگه محکم کنم؟؟ نیازی نیست پیچ کوچکتر را شل کنم؟اگر اره چقدر؟چون توسایت خودتون خوندم که پیچ کوچک هم تاثیر داره . ممنون میشوم که راهنماییم کنید.متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد