در ادامه مطلب شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست؟ این بار قصد داریم تا در خصوص تعویض و تعمیرشیر رادیاتور شوفاژ مطالبی را بیان کنیم.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

همانطور که می دانید سه عدد شیر در ساختمان رادیاتور شوفاژ به کار رفته است که هر کدام دارای اهمیت ویژه ای در روند کار رادیاتور شوفاژ هستند.

این سه شیر به نام های شیر هواگیری در قسمت بالای رادیاتور شوفاژ، شیر رفت آن هم در قسمت بالا به منظور تنظیم آب ورودی به رادیاتور و شیر برگشت یا پایین رادیاتور که با توجه به نام آن وظیفه کنترل آب برگشتی به پکیج را به عهده دارد.

در صورت نیاز به تهیه رادیاتور شوفاژ لینک خرید رادیاتور شوفاژ از دیجی کالا را لمس کنید.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 1

حال با گذشت زمان شیرهای رادیاتور شوفاژ ممکن است دچار مشکل شوند که در این صورت باید به دنبال تعویض و تعمیر آن ها بود.

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب در خصوص علت آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ، نحوه تعمیر و تعویض شیر پایین و بالای رادیاتور و همچنین نحوه تعویض شیر هواگیری رادیاتور شوفاژ توضیحاتی را خواهیم داد.

 

علت آب داد شیر رادیاتور شوفاژ

علت آب دادن شیر رایاتور شوفاژ می تواند بنا بر دلایل زیر باشد:

 • نشتی از قسمت داخلی شیر به دلیل هرز شدن آن
 • خوردگی داخل شیر به دلیل به کار گیری مواد بی کیفیت در ساخت آن
 • بسته نبودن شیر به صورت کامل

با توجه به این که شیرهای رفت و برگشت رادیاتور شوفاژ در تماس مستقیم با آب گرم و سرد هستند، از بین رفتن نوار دور لوله شیر، خوردگی شیر و همچنین پوسیدگی واشر فلزی شیر بسیار طبیعی است.

اما این مشکل در خصوص شیرهای رادیاتور شوفاژ که دارای کیفیت پایینی در مواد تشکیل دهنده خود هستند، بیشتر دیده می شود.

البته همانطور که در قسمت فوق نیز گفتیم، یکی دیگر از دلایل آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ بسته نبودن کامل شیر است که ممکن است توسط اطفال و یا به صورت غیر عمد شیر کمی باز شده باشد.

بنابراین بعد از مشاهده آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ، ابتدا سعی کنید شیر را با دست بچرخانید تا به طور کامل بسته شود. چنانچه باز هم نشتی وجود داشت باید به دنبال تعمیر و یا تعویض شیر باشید.

زیرا آب دادن هرکدام از شیرهای رفت و برگشت رادیاتور شوفاژ به دلیل هرز شدگی و پوسیدگی سبب افت فشار در پکیج و در نتیجه سرد شدن رادیاتور خواهد شد.

 

نحوه تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ

در مواقعی که مشکل از نوار تفلون دور شیر و یا مغزی شیر رادیاتور شوفاژ است، می توان بدون نیاز به تعویض شیر برای تعمیر آن اقدام کرد. جهت تهیه نوار تفلن برای تعمیر شیر شوفاژ بر روی لینک خرید نوار تفلن از دیجی کالا بزنید.

البته نحوه تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ با توجه به محل نشتی آن کمی متفاوت است، که ما در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

فقط به خاطر داشته باشید نحوه تعمیر شیر رفت یا برگشت رادیاتور شوفاژ هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و شما می توانید از این دستورالعمل برای هر دو شیر استفاده کنید.

 • یافتن شیر رایاتور شوفاژ

مرحله اول به منظور اقدام به تعمیر یا رفع نشتی شیر رادیاتور شوفاژ مربوط به یافتن محل دقیق شیر رادیاتور شوفاژ می باشد.

همانطور که در قسمت فوق نیز گفتیم شیر رفت رادیاتور در قسمت بالا و شیر برگشت رادیاتور در قسمت پایین آن تعبیه شده است.

با این تفاوت که در برخی از رادیاتورها شیر رادیاتور رفت و برگشت در داخل دیوار و یا کف زمین قرار گرفته به صورتی که فقط بدنه شیر قابل مشاهده است، در این حالت دسترسی به تمام قسمت های لوله کشی شیر غیر ممکن است.

اما در مدل های دیگر شیر رادیاتور شوفاژ به همراه کلیه لوله های آب مرتبط با آن در بیرون از دیوار و یا کف زمین و در کنار رادیاتور نصب شده که طبیعتاً تعمیر و تعویض آن ساده تر است.

 • پیدا کردن محل نشتی

بعد از یافتن شیر رادیاتور شوفاژ نوبت به پیدا کردن محل دقیق نشتی در شیر می رسد. برای این منظور تمام قسمت بدنه خارجی شیر رادیاتور شوفاژ را خشک کنید.

سپس مقداری دستمال کاغذی بر روی بدنه شیر قرار دهید تا با بروز نشتی محل دقیق آن مشخص شود.

بعد از بررسی های دقیق مشخص می شود که محل نشتی از دو قسمت شیر امکان پذیر است، یکی از محل مهره آب بندی آن و دیگر از محل مهره دنباله شیر رادیاتور شوفاژ.

 • سفت کردن واشر آب بندی شیر

چنانچه آب از داخل بدنه شیر رادیاتور شوفاژ نشتی می کند، باید واشر آب بندی آن سفت شود، زیرا ممکن است واشر بر اثر جریان آب شل شده باشد.

برای این منظور از آچار لوله گیر به همراه آچار فرانسه استفاده می کنیم. به منظور مشاهده و تهیه انواع آچار لینک خرید آچار از دیجی کالا را لمس کنید.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 2

به خاطر داشته باشید که بیش از حد واشر را فشار ندهید، زیرا فشار و پیچاندن بیش از حد واشر سبب هرز شدن بیشتر آن می شود.

در صورتی که باز هم نشتی وجود داشت، واشر را باز کرده و نوار تفلن دور آن را با مقدار نوار تفلن جدید جایگزین کنید. سپس به منظور آب بندی شیر رادیاتور شوفاژ دوباره برای بستن واشر اقدام کنید.

 • سفت کردن مهره دنباله

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 3

چنانچه آب ریزی شیر رادیاتور شوفاژ از قسمت مهره دنباله آن است، با کمک آچار فرانسه آن را کمی سفت کرده و سپس آن را خشک کنید تا نشتی یا عدم نشتی در این قسمت را چک کنید.

در صورتی که این کار موفقیت آمیز نبود، شما می توانید همان قسمت شیر را به جای کل شیر تعویض کنید. برای این منظور باید ابتدا آب درون رادیاتور تخلیه شده و بعد از آن مهره دنباله قبلی برداشته شود.

در این مرحله قبل از قرار دادن مهره جدید، نوار تفلن را دور تا دور آن و لوله شیر بپیچید و بعد از آن مهره دنباله را بر روی شیر قرار دهید.

 

نحوه تعویض شیر رادیاتور شوفاژ

تا این قسمت از متن با علل آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ به همراه نحوه تعمیر آن آشنا شدید، حال در این قسمت قصد داریم تا نحوه تعویض شیر رادیاتور شوفاژ را بررسی کنیم.

زیرا گاهی نشتی شیر با وجود تعمیر واشر آب بند و مهره دنباله آن رفع نمی شود و مشکل از خورده شدن بدنه داخلی شیر و پوسیده شدن واشر داخل آن است، در نتیجه باز هم آب دادن شیر ادامه دارد.

ابزار مورد نیاز به منظور تعویض شیر رادیاتور شوفاژ

مرحله اول: خاموش کردن پکیج

قبل از اقدام به تعویض شیر رفت و یا برگشت رادیاتور لازم است که ورودی آب پکیج را بندید، اما بعد از این کار باید پکیج را نیز خاموش کنید تا پمپ پکیج در حالت بی آبی کار نکند. در غیر این صورت سوختن پمپ حتمی است.

برای این منظور برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید و مطمئن شوید که سیستم به یکباره روشن نمی شود.

مرحله دوم: تخلیه آب سیستم

به منظور تخلیه آب درون سیستم باید به سراغ پکیج بروید، به این صورت که ابتدا شیر آب سرد ورودی به پکیج را ببندید. سپس شیر پرکن پکیج را باز کرده و پایین ترین شیر آب درون ساختمان را باز کنید.

شما حتی می توانید به منظور کسب اطمینان از خالی بودن رادیاتورها از آب شیر هواگیری آن را نیز باز کنید، در این شرایط باید صدای وارد شدن هوا به داخل رادیاتورها را بشنوید که نشان دهنده خالی بودن شوفاژ از آب است.

البته بهتر است برای این منظور کمی صبور باشید چون خالی شدن تمامی سیستم از آب کمی زمان بر است.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 4

در این مرحله می توانید ظرفی که قبلا آماده کرده اید در قسمت زیرین شیر رادیاتور شوقاژ قرار دهید تا آب باقی مانده در لوله های رادیاتور را جمع کند.

مرحله سوم: باز کردن شیر رادیاتور قدیمی

با کمک آچار لوله گیر بدنه شیر را مهار کرده و سپس با استفاده از آچار فرانسه شیر رادیاتور شوفاژ را بر خلاف عقربه ساعت بپیچانید.

ممکن است در حین باز کردن شیر مقداری آب از لوله آن خارج شود که با قرار دادن کاسه و دستمال پارچه ای در زیر کار می توانید بدون این که جایی خیس شود، این مقدار آب را جمع آوری کنید.

حال با استفاده از آچار آلن قسمت دنباله شیر را که بدنه شیر را بر روی خود نگه داشته باز کنید. در صورت نیاز به تهیه آچار آلن بر روی لینک خرید آچار آلن از دیجی کالا بزنید.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 5

مرحله چهارم: بستن شیر رادیاتور شوفاژ جدید

در مرحله آخر شما می توانید شیر رادیاتور شوفاژ جدیدی راکه قبلا تهیه کرده اید به رادیاتور متصل کنید.

البته توجه داشتید که نوع شیر رادیاتور تهیه شده می تواند تا حد زیادی در کاهش مصرف انرژی در ساختمان تاثیر گذار باشد، خصوصاً اگر از شیر رادیاتور شوفاژ ترموستاتیک استفاده کنید.

در هر حال بعد از تهیه کردن شیر رادیاتور متناسب با سایز رادیاتور نوبت به بستن شیر رادیاتور شوفاژ می رسد.

برای این منظور ابتدا قسمت دنباله شیر را به جای نمونه قدیمی آن به رادیاتور نصب کنید. برای تهیه شیر رادیاتور مدل ترموستاتیک آن لینک خرید شیر رادیاتور از دیجی کالا را لمس کنید.

به خاطر داشته باشید که حتماً از نوار تفلن قبل از اتصال دنباله شیر به رادیاتور استفاده کنید تا از بروز نشتی های احتمالی در آینده جلوگیری کرده باشید.

حال مهره شیر را به قسمت دنباله آن متصل کنید. سپس لوله آب ورودی به رادیاتور را یافته و شیر رادیاتور را با کمک بستن مهره آن به یکدیگر وصل کنید.

بعد از آن که بدنه شیر در محل خود به درستی قرار گرفت، مهره موجود بر روی دنباله شیر و مهره لوله آب را به طور کامل می بندیم.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 6

فقط به خاطر داشته باشید که مهره ها نباید بیش از حد سفت شوند، در غیر این صورت اتصالات آن دچار مشکل شده و در همان ابتدای کار هرز می شوند.

مرحله پنجم: برگرداندن آب به سیستم

وقتی از اتصال شیر رادیاتور شوفاژ مطمئن شدید، نوبت به باز گرداندن آب به دورن سیستم می رسد. برای این منظور تمام شیرهای رادیاتور که تا به حال باز بوده اند را ببندید.

نکته قابل توجه این است که به منظور تنظیم شیر پایین رادیاتور شوفاژ وقتی شیر را می بندید، میزان چرخاندن آن را به خاطر داشته باشید.

زیرا در هنگام باز کردن دوباره آن بدانید که شیر به چه مقدار چرخاندن نیاز دارد. در غیر این صورت مجبور هستید در پایان کار دوباره سیستم را بالانس کنید.

در این مرحله نوبت به باز کردن شیر آب سرد ورودی به سیستم به منظور آبگیری دوباره آن می رسد. چنانچه هیچ گونه نشتی در شیرهای رادیاتور شوفاژ وجود نداشت، می توانید شیر رفت رادیاتور را نیز باز کنید.

در نتیجه آب می تواند وارد لوله های رادیاتور شود. در این زمان نیز نشتی احتمالی شیر را بررسی کنید تا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

مرحله ششم: هواگیری رادیاتورها

از آن جا که تعویض شیر رادیاتور شوفاژ سبب وارد شدن مقداری هوا به درون سیستم می شود، اقدام به هواگیری رادیاتورها به منظور خارج کردن هوای اضافی سیستم بسیار ضروری است.

در غیر این صورت این مقدار هوای داخل لوله های رادیاتور مانع از پر شدن لوله ها از آب خواهد شد. حال شیر برگشت رادیاتور شوفاژ نیز باز کنید تا چرخش آب در مدار کامل شود.

در انتها برق پکیج را وصل کرده و برای روشن کردن دستگاه اقدام کنید. به طور معمول یک ساعت بعد از روشن کردن پکیج رادیاتورها به طور کامل گرم خواهند شد.

در این مرحله باید شیر پرکن پکیج و شیر هواگیری رادیاتور به طور کامل بسته باشند و ورودی آب به پکیج در حالت باز قرار داشته باشد.

شیر هواگیری رادیاتور شوفاژ

همانطور که تا این قسمت از متن گفتیم، شیرهای رادیاتور شوفاژ متعدد بوده و هرکدام اهمیت خود را در روند کار سیستم دارند.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 7

یکی از این شیرها که در قسمت بالای رادیاتور قرار دارد، به نام شیر هواگیری معروف است. بدون داشتن این قطعه هوا داخل لوله های رادیاتور خارج نشده و سیستم با مشکلات عدیده ای همچون سرد بودن مواجه خواهد شد.

چرا که وقتی هوا درون سیستم وجود داشتن باشد، دیگر فضایی برای ورود آب به لوله ها باقی نمی ماند و در نتیجه رادیاتور بدون آب هیچ گرمایی هم نخواهد داشت.

به همین دلیل وقتی شیر هواگیری دچار مشکل می شود، می تواند بر روی روند کل سیستم از پکیج گرفته تا رادیاتورها تاثیر منفی بگذارد. پس هیچ راهی جز تعویض آن باقی نمی ماند.

 

تعویض شیر هواگیری رادیاتور شوفاژ

ابزار مورد نیاز به منظور تعویض شیر هواگیری رادیاتور شوفاژ از قرار زیر هستند:

 • آچار فرانسه
 • نوار تفلن
 • آچار مخصوص هواگیری رادیاتور
 1. ابتدا پکیج را خاموش کرده و تمام شیرهای رفت و برگشت رادیاتور را در خلاف جهت عقربه ساعت باز می کنیم.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 8

 1. سپس شیلنگی را به یکی از شیرهای تخلیه یا همان شیر هواگیری پایین ترین رادیاتور وصل می کنیم تا با باز کردن آن تمام آب درون سیستم تخلیه شود.
 2. بعد از اینکه آب درون لوله های رادیاتور به طور کامل خالی شد، با کمک آچار فرانسه بدنه شیر هواگیری که نیاز به تعویض دارد را محکم می گیریم.

سپس با استفاده از آچار مخصوص رادیاتور سرپیچ بیرونی شیر را بر خلاف عقربه ساعت می چرخانیم تا شیر هواگیری از رادیاتور جدا شود.

چنانچه نیاز به تهیه آچار هواگیری رادیاتور دارید، لینک خرید آچار هواگیری رادیاتور از دیجی کالا را لمس کنید.

 1. شیر هواگیری باز شده را به مغازه ابزار فروشی برده و دقیقا نمونه همسایز آن را تهیه می کنیم.
 2. حال شیر هواگیری جدید را طوری در دستان خود نگه می داریم که سر شیر روبروی ما باشد و سپس نوار تفلن را چندین بار دور دنباله شیر می بندیم.
 3. شیر هواگیری نوار پیچی شده را با دست به بدنه رادیاتور می بندیم و سپس با کمک آچار فرانسه آن را محکم می کنیم، البته نه آنقدر محکم که شیر آسیب ببیند.
 4. اکنون با کمک پیچ مخصوص شیر هواگیری و چرخاندن آن در جهت عقربه ساعت، شیر را در حالت بسته قرار می دهیم.
 5. حال می توانید شیرهای رفت و برگشت تمام رادیاتورهایی که قبلا باز کرده بودید را ببندید.
 6. در انتها پکیج را روشن کرده و شیرهای رفت و برگشت رادیاتور را دوباره باز می کنیم تا آب درون سیستم به جریان بیافتد.
 7. سپس با استفاده از پیچ مخصوص هواگیری رادیاتور شوفاژ، شیر هواگیری را به آرامی باز می کنیم تا مقداری آب از آن خارج شود و بعد از آن شیر را می بندیم.

تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ 9

همانطور که از متن می توان برداشت کرد، تعویض و یا تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ بسیار ساده است و نیاز به تخصص خاصی ندارد، فقط لازمه انجام دادن این کار داشتن کمی آگاهی در زمینه تاسیسات ساختمانی است.

همچنین می توانید این شیرها را با زدن بر روی خرید اینترنتی شیر رادیاتور از دیجیکالا بصورت اینترنتی سفارش دهید.

با این حال چنانچه شما نیز با مشکل آب دادن شیر رادیاتور شوفاژ در ساختمان خود مواجه شدید و ترجیح دادید مجری تاسیساتی این کار را برای شما انجام دهد، می توانید از همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته کمک بگیرید.

مجریان ما آماده به خدمت رسانی در اسرع وقت به شما شهروندان تهرانی در سراسر شهر هستند.

پس در صورت نیاز همین الان برای ثبت سفارش در زمینه تعویض و تعمیر شیر رادیاتور شوفاژ با ما تماس گرفته و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران فعالیت داریم
باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.
تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.
بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.
در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی گیرند.

نظرات مشتریان

منابع انگلیسی:

منبع 1 منبع 2  منبع 3  منبع 4

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-05 04:28
با سلام میخواستم شوفاژ را هواگیری کنم اشتباهی آبش خالی کردم اگه الان بزنم کار کنه خودش اب پر میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-05 14:10
دوست عزیز سلام اگر فشار بالای 1 بار است مشکلی نیست روشن کنید ولی اگر زیر 1 بار است شیر پرکن زیر پکیج را باز کنید تا فشار به 1.5 بار برسد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-02-05 11:57
سلام شیر بالای شوفاژ ما چکه می کند آیا مغزی این شیرها را می توان عوض کرد یا حتما شیر باید کامل عوض شود؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-05 13:52
دوست عزیز سلام درپوش روی ان را باز کنید و با اچار فرانسه سفتش کنید معمولا اب بند میشوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسن 1399-02-05 12:03
سلام در حالت تابستانه آیا بستن شیر رادیاتورها یا بستن شیر رفت و برگشت زیر پکیج اشکالی دارد؟ چون بعضی معتقدند این کار باعث زنگ زدگی شوفاژها و سوراخ شدن آنها می شود؟ این نظر چقدر درست است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-05 13:52
دوست عزیز سلام نیازی به اینکار نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-02-11 01:31
سلام از قسمت شیر حوله خشک کن اب نشتی داره و فشار پکیج به صفر میرسه ، چیکلر باید بکنم؟
یا چطوری حوله خشکن رو قطع کنم که بقیه جاها بتونم از اب گرم استفاده کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 11:47
سلام شیر رو باید تعویض کنید. برای اینکار آب مدار گرمایش رو باید تخلیه کنید وسپس اقدام به تعویض ویا تعمیر شیر بکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # باقر 1399-02-29 03:23
سلام. ضمن تشکر .مشکلی که ما داریم اینه که داخل اتاق خواب ها با اینکه شوفاژ گرم میشه و لی هوای داخل اتاق شرجی و سرد ه. مشکلی از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-29 11:02
سلام دوست عزیز منطقه سکونت شما کجاست باید دیوارها ی اطراف ومنطقه بررسی بشه ازسرویس کار مجرب کمک حضوری بخواهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # روزبه 1399-07-01 15:45
سلام جناب، شیر رفت رادیاتورم آب می داد قسمتی که به رادیاتور وصل میشود بر خلاف انتظارم آلن خور نبود و داخل آن دو خار به ارتفاع حدوداً سه الی چهار میلیمتر در دو طرف داشت که ظاهراً چون رادیاتورهایمان قدیمی است این طوری هستند حالا میشه بفرمایید من چطور میتونم آن قسمت را باز نمایم تا با اتصال جدید جایگزین نمایم آیا باید جوشکاری کنم یا باید آچاری برای آن بدهم آهنگری برای بسازد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-07-02 09:25
کاربر گرامی سلام *بهتر است مغزی شیر رادیاتور را باز نموده و واشر ان را عوض نمایید اگر نشتی بر طرف نگردید کاملا شیر را عوض نمایید .در ضمن شیر برگشت آلن خور میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-02 09:32
سلام،باید با آچار پره با کنید ولی مغزی شیرمتصل به رادیاتور چه قدیم وچه جدید از نوع آلن خور هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صادقی 1399-07-11 12:43
با سلام، من الان میخواستم شوفاژم رو راه اندازی کنم، دیدم شیر ورودی آب شوفاژ خیلی سفته و باز نمیشه، دلیلش چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-11 23:55
سلام،احتمال داره که کلگی شیر خراب باشه پیچ نگهدارنده کلگی شیر رو باز کنید وشیر رو با استفاده از آچار فرانسه باز کنید اگر باز نشد باید شیر رو تعویض نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1399-07-18 18:55
سلام سیستم گرمایشی برای ما موتورخانه است. یکی از رادیاتورهای ما آب ورودیش قطعه. وشیر ورودی رو باز میکنیم آبی ازش خارج نمیشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 08:27
سلام،مغزی شیر ویا شیر کامل رو باید تعویض نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عباس پاشائی کندوانی 1399-07-19 13:15
سلام شیرهای شوفاژ پره‌ای سمت راست رادیات بسته میشود یا چپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-20 12:23
سلام،بسته به محل نصب رادیاتور میتونید در هردو طرف ببندید ولی پشت روی رادیاتور رو در نظرداشته باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناصررنجبر 1399-07-26 20:17
سلام شیر رفت مشکلی ندارد شیر برگشت یعنی پایین رادیاتو رفته پایین و بالا نیامده که آب دور بزند چیکار باید بکنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-26 23:07
سلام،منظورتون از پائین رفتن شیر برگشت اگر پیچ آلن خورداخل شیر هست باید با آچار آلن پیچ را باز کنید در غیر این صورت سئوالتون رو واضح طرح کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید حسین موسوی 1399-07-30 10:55
سلام ،برای تعویض مغزی شیر رادیاتور شیرهای داخل واحد را ببندیم کفایت میکنه یا از داخل موتورخانه هم باید کار کرد ،پمنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-30 19:55
سلام،اگر در ورودی ساختمان شیر فلکه مجزا هست بستن آن کفایت میکند بشرطی که نشتی نداشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید حسین موسوی 1399-07-30 11:10
سلام سیستم گرمایش ما موتور خانه است،آیا مغزی شیر رادیاتور ها را میشه تعویض کرد اگه میشود چکار باید کرد ،ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-30 19:55
سلام،بله مغزی شیر های رفت رادیاتور قابل تعویض هستند وبرای این کار باید آب داخل مدار خالی شود وسپس اقدام به تعویض کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد