به منظور تکمیل مطلب تعمیر پکیج این بار قصد داریم تا در خصوص تعمیر پمپ پکیج به عنوان یکی از قطعات ضروری دستگاه توضیحاتی را بیان کنیم.

همانطور که می دانید اجزای پکیج بسیار متنوع هستند، ولی می توان گفت پمپ پکیج جزو مهمترین قطعات این وسیله به حساب می آید که خراب شدن آن سبب مختل شدن کار سیستم خواهد شد.

از همین رو ما در ادامه قصد داریم تا بیشتر در خصوص علل خراب شدن پمپ پکیج، علائم خرابی و نحوه تعمیر آن توضیحاتی را بیان کنیم.

 

نحوه کار پمپ پکیج

در ابتدا به منظور آشنایی بیشتر با پمپ پکیج توضیحاتی را در مورد نحوه کار این قطعه در پکیج خواهیم داد.

وظیفه پمپ پکیج دریافت آب داغ از دستگاه و ارسال آن به سمت رادیاتورها می باشد. در ادامه وقتی آب داغ در رادیاتورها توسط پمپ منتقل شد، گرمای آب به محیط ارسال شده و باعث گرم شدن فضا می شود.

پس از آب درون لوله های رادیاتور گرمای خود را از دست داده و سرد می شود و به منظور حفظ چرجه کار رادیاتورها نیاز دارد تا دوباره به سمت پکیج برگشته و در درون مبدل گرم شود که این کار توسط پمپ پکیج صورت می گیرد.

تعمیر پمپ پکیج 1

بر اساس این توضیحات شاید این طور به نظر برسد که پمپ پکیج فقط باید زمانی که دستگاه در حالت زمستانه تنظیم شده است کار کند.

ولی این ادعا فقط برای پکیج های تک مبدله صادق است، در حالی که در دستگاه های دو مبدله پمپ پکیج باید در حالت زمستانه و تابستانه دائماً مشغول کار باشد.

حال شاید برای شما این سوال ایجاد شود که پمپ در کجای پکیج قرار دارد؟ محل قرارگیری پمپ پکیج درست پشت قاب جلویی دستگاه و در قسمت پایین آن است.

با توجه به وظیفه پمپ پکیج متوجه اهمیت این قطعه در سیستم شده اید. حال با بیان مشکلات رایج در پمپ در خصوص علل و علائم خرابی و همچنین نحوه تعمیر آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

شما می توانید برای تهیه پکیج بر روی لینک خرید پکیج از دیجی کالا بزنید و پس از مقایسه قیمت ها برای خرید این وسیله اقدام کنید.

 

دلایل اصلی خرابی پمپ پکیج

 • روشن بودن پکیج بدون آب:

چنانچه پکیج بودن داشتن آب کافی روشن شود، پمپ پکیج هیچ آبی برای پمپاژ ندارد، لذا پمپ در خشکی کار کرده و به احتمال زیاد می سوزد.

 

 • عدم نصب فیلتر در لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ:

دلیل رایج دیگر در خراب شدن پمپ پکیج به عدم نصب فیلتر یا صافی در ورودی لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ پکیج است که این مشکل به دلیل ورود املاح موجود در لوله های رادیاتورها به داخل بدنه پمپ رخ می دهد.

 

مشکلات رایج پمپ پکیج و نحوه تعمیر آن

 • با وجود اینکه پمپ پکیج کار می کند، ولی هیچ آبی در سیستم گردش نمی کند.

با طور معمول وقتی پمپ در حال کار کردن است مقداری ویبره یا لرزش در وسیله قابل مشاهده است و طبیعتاً باید آب درون سیستم به گردش دربیاید. در غیر این صورت مشکلی در پمپ وجود دارد.

علت بروز این مشکل:

 • بیشترین علت احتمالی این مشکل گیر کردن شافت یا میله درون پمپ پکیج است که مانع از پمپاژ آب می شود.

علائم این مشکل:

علامت رایج این مشکل در پمپ گرم شدن بیش از حد آن است. البته لازم به ذکر است که پمپ پکیج در حالت عادی باید در حین کار کردن کمی گرم شود ولی گرم شدن بیش از حد پمپ که با لمس کردن آن دست بسوزد غیر معمول بوده و باید به دنبال رفع مشکل بود.

نحوه تعمیر این مشکل

چنانچه عدم چرخش پمپ به دلیل گرفتگی شافت آن بوده و به ندرت اتفاق بیوفتد، شاید یک ضربه آرام به پمپ بتواند مشکل آن را رفع کند.

اما در صورتی که گرفتگی اجزای پمپ به طور مداوم رخ دهد، نشانه این است که کل سیستم پمپ دچار مشکل شده و از آن جا که هزینه تعویض پمپ پکیج کمی سنگین است، بهترین گزینه انجام تعمیر پمپ تنها با کمک تخصص تعمیرکار آن است.

تعمیر پمپ پکیج 2

 

 • حجم زیادی از آلودگی و جرم درون پمپ گیر کرده است.

این هم یکی دیگر از مشکلات رایج در پمپ است که با گذر زمان در این قطعه رخ می دهد. اما اهمیت این داستان زمانی بیشتر می شود که جرم و آلودگی های گیر کرده در پمپ پکیج بر روی روند کار پمپ و پکیج تاثیر می گذارند تا جایی که مانع از کار کردن سیستم می شوند.

علائم وجود این مشکل

 • عدم کار کرد مرتب پمپ و پکیج
 • کاهش دمای دریافتی از پکیج در رادیاتورها

نحوه رفع این مشکل

اولین و موثرترین راه در رفع این مشکل شستشوی پمپ و پکیج می باشد. در این صورت تمامی جرم ها و رسوبات انباشته شده در سیستم تخلیه خواهند شد.

از طرفی بعد از اقدام به شستشوی پمپ و پکیج بهتر است که از رسوب گیرهای مغناطیسی در دستگاه استفاده شود تا از بروز دوباره این مشکل پیشگیری شود.

البته سرویس منظم پکیج می تواند تا حد زیادی در حل این مشکل کمک کننده باشد. زیرا در طی برنامه سرویس پکیج فیلتر ورودی به پمپ پکیج تمیز می شوند.

به منظور تهیه فیلتر بر روی لینک خرید فیلتر رسوب گیر پکیج از دیجی کالا ضربه بزنید.

 

 • پمپ پکیج صدای زیادی می دهد.

معمولا کار کردن پمپ پکیج به همراه تولید مقداری گرما و صدا است، ولی میزان صدای دستگاه نباید آنقدر زیاد باشد که از حد معمول خود خارج شود. در غیر این صورت این صدا علامتی از وجود مشکل در پمپ است.

علل بروز این مشکل

 • وجود هوا در پمپ پکیج

چانچه شما نیز با مشکل صدای زیاد در پمپ پکیج خود مواجه هستید، مطمئن باشید که علت اصلی این مشکل وجود هوا در پمپ است که حتی در اکثر موارد مانع از کار کرد موثر پمپ می شود.

علامت این مشکل

 • سرد بودن رادیاتورها
 • صدای زیاد پمپ پکیج

نحوه تعمیر این مشکل

تنها راه رفع این مشکل اقدام به هواگیری سیستم می باشد که شامل هواگیری پمپ و هواگیری رادیاتورها است.

برای انجام هواگیری پمپ پکیج می توانید از پیچ هواگیری تعبیه شده بر روی دستگاه استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که پمپ پکیج در این حالت دارای مقداری آب نیز می باشد.

بنابراین پیچ هواگیری را خیلی آهسته بچرخانید که چرخش نیم دور برای این منظور کافیست. در هنگام چرخاندن پیچ هواگیری پمپ پکیج مقداری آب به همراه هوا از آن خارج خواهد شد.

البته برخی از پمپ های پکیج دارای پایه های ضد ویبره هستند که مانع از تولید زیاد صدا توسط پمپ می شوند که نصب آن ها خلی از لطف نیست.

تعمیر پمپ پکیج 3

 

 • پمپ اصلا کار نمی کند.

گاهی نیز مشاهده شده است که با وجود روشن بودن پکیج پمپ آن اصلا کار نمی کند. البته این مشکل جزو حالت های نادر است. چرا که علت اصلی بروز این مشکل نصب اشتباه پمپ است.

همانطور که می دانید پمپ پکیج دارای یک سر ورودی آب و خروجی آب می باشد که در صورت نصب جابجای آن ها پمپ عملا کار نمی کند.

نحوه رفع این مشکل:

تنها راه رفع این مشکل باز کردن پمپ پکیج و نصب دوباره آن در حالت درست می باشد. برای انجام این کار باید ابتدا تمام آب سیستم را تخلیه کرده و سپس پمپ را باز کنید و در جهت درست آن ببندید.

البته بعد از انجام این کار از آبگیری دوباره سیستم توسط شیر پرکن پکیج و انجام هواگیری در رادیاتورها را فراموش نکنید.

 

 • پمپ پکیج نشتی دارد.

شاید شما هم با آبریزی از پکیج مواجه شده باشید، که این نشتی ممکن است از هر قسمت از دستگاه رخ دهد، اما یکی از شایع ترین دلایل آبریزی از پکیج به دلیل نشتی از پمپ پکیج است.

دلایل بروز این مشکل

 • نصب اشتباه پمپ پکیج
 • بروز نشتی در قطعات داخلی پمپ
 • از بین رفتن کاسه نمد پمپ به دلیل فشار بالای سیستم

نحوه تعمیر این مشکل

در وحله اول نحوه نصب پمپ به پکیج را چک کنید و در صورتی که محل اتصال لوله های پمپ به پکیج سست هستند، آن ها را محکم کنید.

چنانچه مشکل نشتی همچنان ادامه داشت، قطعات داخل پمپ پکیج را باز کرده و به دنبال پوسیدگی یا خوردگی احتمالی باشید. زیرا در برخی موارد نیز پوسیدگی اجزای داخلی پمپ سبب نشتی آن می شوند.

در مرحله آخر کاسه نمد پمپ را تعویض کنید، در اکثر موارد با انجام این اقدامات مشکل آبریزی از پمپ و پکیج رفع می شود. ولی چنانچه اجزای داخلی پمپ پوسیده شده باشند، راهی جز تعویض آن نیست.

 

 • پکیج و پمپ هر دو روشن نمی شوند.

در مواقعی که برق و گاز پکیج متصل است ولی با این حال دستگاه روشن نمی شود، نشان دهنده وجود مشکل اساسی در برد، میزان فشار گاز پکیج، وضعیت دودکش و قطعات دیگر در سیستم است که باید توسط تعمیرکار پکیج بررسی شوند.

اما چنانچه پکیج روشن می شود ولی پمپ آن به درستی کار نمی کند، به احتمال زیاد مشکل از جایی دیگر است.

دلایل بروز این مشکل:

 • وجود نقص در سیم پیچی پمپ
 • سوختن فیوز پمپ پکیج

نحوه تعمیر این مشکل

از آن جا که وجود نشتی در پمپ سبب بروز مشکل در سیم پیچی برق پمپ پکیج می شود، باید ابتدا به دنبال نشتی احتمال و سپس تعمیر سیم پیچی برق پمپ بود.

در مرحله بعد به سراغ فیوزهای پمپ پکیج می رویم. پمپ پکیج هم مانند سایر پمپ ها دارای فیوز می باشد که انرژی الکتریکی پمپ را تامین می کنند.

پس چک کردن فیوزها و تعویض فیوز سوخته می تواند برای رفع این مشکل مفید باشد.

تعمیر پمپ پکیج 4

 

 • پمپ پکیج به صورت یکسره کار می کند و خاموش نمی شود.

بیشتر مشکلات مربوط به پمپ پکیج به کار کردن مداوم آن مربوط می شوند. در هر حال دلایل زیادی می توانند باعث این مشکل شوند که باید یک به یک بررسی شوند.

دلایل بروز این مشکل:

 • خرابی برد پکیج
 • خرابی تنظیمات حرکت پمپ
 • گیر کردن دسته تنظیم سرعت حرکت پمپ

نحوه تعمیر این مشکل

به منظور رفع این مشکل باید ابتدا برد دستگاه چک شود و در صورت نیاز آن را تعویض کرد. سپس به سراغ تنظیمات سرعت پمپ پکیج رفته و آن را دوباره برای حرکت آهسته تنظیم می کنیم.

البته گاهی گیرپاچ کردن پمپ پکیج باعث این مشکل می شود که تخصص تعمیرکار پکیج به رفع این مشکل کمک می کند.

همانطور که ملاحظه کردید سلامت و کارایی پمپ پکیج نقش به سزایی در روند کار دستگاه و حفظ آسایش ساکنین به منظور تولید مداوم گرما در ساختمان دارد.

از طرفی دلایل بیشماری باعث خراب شدن پمپ پکیج می شوند که بررسی علائم و تعمیر آن ها تخصص مجری تعمیرکار پکیج را می طلبد.

همچنین ا زآن جا که پمپ پکیج قطعه ای گران است، تعویض آن با پمپ پیکج جدید برای بسیاری از افراد ار لحظ مالی مقدور نیست.

در نتیجه چه بسا با تعمیر اشتباه آن توسط افراد ناآگاه خسارات بیشتری را برای مصرف کننده در پی داشته باشد.

به همین دلیل اولین توصیه ما به شما در صورت مشاهده هر کدام از مشکلات رایج در پمپ پکیج این است که خود برای تعمیر و عیب یابی دستگاه پیش قدم نشوید و حتما از فرد آگاه و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

گروه تاسیسات 24 ساعته با سال ها تجربه و تخصص آماده خدمت رسانی به شما شهروندان تهرانی به منظور تعمیر پمپ پکیج می باشد.

در صورت نیاز به تخصص و کمک ما همین الان با ما تماس گرفته و یا فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

منبع انگلیسی

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # پیمان 1398-11-05 15:32
با درود
چه میزان باد در تانک پشت پکیج فرولی باید تزریق کرد و چگونه اندازگیری میکنند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-06 09:00
سلام کاربر گرامی برای اینکه بتونید فشار رو اندازه گیری کنید باید از گیج های فشار سنج که آپاراتی ها دارند و یا نمونه های دیگری وجود دارد استفاده کنید و این فشار باید بر روی 30psi یا همان 2بار تنظیم شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجيد علوى 1398-11-16 17:28
با سلام،

يك دستگاه پكيج بوتان bl220 دارم. أب گرم سيستم كار ميكند ولى پكيج در حالت زمستانى كار نميكند. بعضى مواقع خود به خود روشن ميشود و بعد از ٢٠ تا ٣٠ ثانيه خاموش ميشود. خاموش و روشن كردن پكيج هم دستگاه را كار مياندازد ولى دوباره بعد از ٢٠ ثانيه خاموش ميشود. باز كردن شير ابگرم هميشه پكيج را روشن ميكند و مشكلى براى داشتن ابگرم نداريم فقط رادياتور ها گرم نميشود. اين مشكل اوايل فصل سرما وجود نداشت و دو هفته است كه دستگاه مشگل دارد.
سپاسگزارم اگر راهنمايى كنيد. مجيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-11-17 13:27
سلام کاربر گرامی چند مورد باید بررسی شود اول اینکه پایین بودن درجه گرمایش پکیج، یا خرابی کلید تنظیم دمای مدار گرمایش دوم خرابی سنسور NTC و علت دیگه عدم گردش مناسب آب در مدار گرمایش در داخل پکیج هستش که این مشکل خودش چند علت دارد ممکنه مبدل و شیر سه راه دارای رسوب گرفتگی شده باشد و یا اینکه پمپ معیوب باشد و چند دلیل دیگه که بهتر است برای رفع خرابی و تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ولی زاده 1398-11-23 10:46
سلام
من از پکیج استفاده میکنم , و فقط هنگام حمام کردن مشکل فشار آب دارم
می خواستم در طبقه خودم یکی از این دو کار را انجام بدم :
راه حل اول : نصب یکعدد " پمپ پکیج " بیرون از دستگاه پکیج
ودر واقع سیستم دارای دو عدد پمپ میشود .
راه حل دوم : نصب یک پمپ خانگی نیم اسب که به پکیج متصل شود . در اینصورت احتیاج به چه لوازمی دیگری مورد نیاز می باشد . و پمپ مناسب چی بگیرم .
امکان نصب پمپ در حیاط و پارکینگ نمی باشد .
اگر راه حلی سومی دارید در خدمتم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-23 10:56
دوست عزیز سلام ایا فشار اب سرد مناسب است ؟ فشار اب گرم مقدار کمی از اب سرد ضعیف تر است بهتره در قدم اول مبدل را بوسیله پمپ مخصوص اسید شویی کنید اگر مشکل حل نشد روی اب ورودی به ساختمان پمپ اب نصب کنید پمپ پکیج مخصوص شوفاژ است و ربطی به اب گرم مصرفی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ولی زاده 1398-11-23 11:47
سلام آقا مجید

پمپ پکیج مخصوص شوفاژ است ---> یعنی پمپ فقط مخصوص رادیاتور ها است؟
استفاده از یک پمپ خانگی نیم اسب که به ورودی آب گرم پکیج متصل شود , 1-جواب می دهد . مشکلات دیگری مانند هوا گیری و غیره را بوجود نمی آورد.
با تشکر از همه- مخلصم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-23 17:11
سلام کاربر گرامی همکار ما آقا مجید درست میگه شما اول باید مبدل پکیج خود را اسیدشوئی کنید اگر مشکل حل نشد باید از اینکه لوله های آبگرم منزل دچار رسوب گرفتگی نشده باشد مطمئن شوید و اگر لوله ها مشکلی نداشت بهتر است از پمپ آب خانگی بر سر راه ورودی آب سرد منزل استفاده کنید و پمپ را نمیتونید بر سر راه آبگرم بگذارید شما باید فشار آب سرد منزل را تقویت کنید و بعد از اینکار مشکل افت فشار آبگرم منزل درست میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-12-08 22:16
از پمپ پکیج موقع کار کردن صدایی مثل گیر کردن پروانه طوری که انگار پروانه آن مدام به یه چیزی گیر میکنه میده علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-09 19:16
سلام‌کاربر گرامی باید از سرویسکار سریعتر به صورت حضوری کمک بگیرید که مشکل را تشخیص دهد و آن را رفع کند وگرنه باعث میشود پمپ پکیج خراب شود و هزینه تعمیر پکیج چند برابر شود شاید با یک ریگلاژ و یا هواگیری ساده مشکل پمپ حل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-12-11 10:19
سلام
وقتی پکیج داخل برق است لوله های آب برق ضعیفی دارند مشکل از چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-11 11:45
سلام کاربر گرامی احتمالا آب بر روی برد پکیج ریخته و اتصالی کرده است و شاید هم هم بر روی پریز ریخته و این مشکل پیش اومده چون برق میباشد و خطر دارد توصیه میشود از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید تا زمانی که سرویسکار بیاد پکیج را از برق بکشید تا آسیب جانی و مالی نداشته باشد و یا دوشاخه پکیج را بر عکس کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد سلیمی 1398-12-29 14:03
سلام من از پکیج بوتان مدل پارما استفاده میکنم و چهار ماه وصل کردم ..پمپ پکیج دائما کار میکنه و سکوت خونه رو بهم زده و آزار دهندس من شهرستان هستم آیا برطرف میشه این مشکل یا باید همیشه این صدا تو خونه باشه ...ممنون از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-03 00:35
سلام کاربر گرامی اگر پکیج را چهار ماه است وصل کردید به دلیل اینکه هنوز ضمانت داره میتونید از شرکت خود بوتان درخواست سرویسکار کنید و اگر مشکل از سنسور یا برد باشد آن را رایگان تعویض میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سلام 1399-01-09 14:43
سلام پکیچ بابازکردن شیر آب روشن می شود ولی رادیاتورها گرم می شود واب گرم نمی شود با توجا با اینکه شوفاژدر قسمت آب گرم کن قرار دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 02:39
سلام کاربرگرامی توضیح دهید پکیح شما چیست وکدام مدل تابتوانیم راحتر راهنمایی کنییم تک مبدل است یادومبدل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پیمان صادقی پور 1399-01-09 23:34
سلام. چرا وقتی شیر هواگیری رو که باز می کنم تا درجه پکیج بالا بیاد آب زیادی از زیرش خالی میشه و درجه بالا نمیاد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-10 15:54
سلام کاربر گرامی شما منظورتون شیر پر کن میباشد که در زیر پکیج قرار دارد و اگر با باز کردن شیر پرکن آب از زیر پکیج خارج میشود میتونه شیر تخلیه یا اطمینان خراب شده باشد و یا منبع انبساط آسیب دیده باشد برای تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین 1399-02-03 00:05
سلام
ی پکیج ایساتیس هست روی حالت تابستونه وقتی آب گرم رو باز میکنیم بعد از حدود ۳۰ ثانیه آب خیلی داغ میشه و دمای آب به ۸۰ مبرسه و ارور e7 میده وعد از ریست دوباره آب رو که باز میکنی باز آب سریع جوش میشه و بازهم این اتفاق میافته
ولی وقتی سوکت فلوتر را میکشیم و میزاریم رو زمستانه رادیاتورها قشنگ گرم میشن و ارور هم نمیده آب گرم هم داریم ولی سوکت فلوتر رو وصل میکنم بازم هم ارور میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-03 10:42
سلام دوست عزیز شعله دستگاه باید تنظیم بشه وهمینطور رسوب گیری مبدل ثانویه توصیه میکنم از سرویس کار مجرب کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-02-09 10:40
سلام .. وقت بخیر .. پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF چند وقته پمپ صدا میده البته نه به صورت دائم .. در روز چند بار صدا قطع و وصل میشه .. صدا زیاده و اینکه نشتی آب هم داره از محل پمپ .. ایا پمپ تعمیر میشه یا باید حتما تعویض بشه ؟ .. ممنون از راهنمایی های شما ..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-09 19:37
دوست عزیز سلام قسمت رتور و سیم پیچ جدا گانه فروخته میشند باید از نزدیک بررسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mehrdad 1399-03-28 13:48
سلام
پمپ گراندفوس که نشتی آب داشت و بازش کردم که آثار آب داخل محفظه روتور هم بود و تمیزش کردم
الان دقیق نمیدونم ایرادش کجاست وچجوری میتونم رفعش کنم و آیا سیم پیچ یا روتور سالمن یا نه
خازن رو تست کردم سالم بود
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-30 10:25
سلام اگر پمپ کار نمیکنه ویا صدادار کارمیکنه روتور پمپ رو باید تعویض کنید البته در صورت موجود بودن ودر غیر اینصورت کامل باید تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-04-16 12:16
سلام.داخل پمپ پکیج ایران رادیاتور دو مبدله آب رفته بود وسرو صدا می کرد و آبریزش داشت. کارشناس باز کرد و خشک کرد و بست.الان هم مشکلی نداره.به نظرتون علت نشتی به داخل پمپ چی بوده و چکار میشه کرد که مطمئن بشم از عدم نشت دوباره آب به داخل پمپ؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-16 15:07
سلام کاربر گرامی منظور اینکه آب به داخل پمپ نشت کرده است این است که آب به داخل سیم پیچ رفته است چون آب در داخل پمپ وجود دارد و گردش میکند ولی آب نباید داخل سیم پیچ برود اگر آب به داخل سیم پیچ رفته باشد مشکل میتونه از نافی پمپ باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-16 15:08
سلام علت نشتی آب خرابی اورینگ دور روتور بوده که سرویسکار تعویض کرده واگر دوباره پمپ به صدا بیفته باید پمپ رو تعویض یا تعمیر کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-05-07 11:18
سلام خسته نباشید پکیج زمینی تری اس40000
تظیم دما روی 40 درجه س اما وقتی روشن میشه روی 26 درجه بعضی مواقع کمتر خاموش میشه و چراغ پمپ روشن میشه و اخطار میده. علت چیه؟ و اینکه دکمه ای روی پمپ ها هستش نحوه قرار گیری اونها رو میخواستم بدونم آیا ب اونها مربوطه این مشکل؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-07 17:45
سلام احتمال خرابی سنسور وگرفتگی در مدار باعث بوجود آمدن این مشکل میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد رضا 1399-05-08 15:51
سلام ،
داداش پمپ پکیج روشن نمیشه با فازمتر از روی برد امتحان کردم هر دو سیم ورودی پمپ فاز بودن و پمپ هم کار نمی کند ولی برق به صورت مستقیم بهش میدیم کار می کند و مشکل اصلی پکیج گردش نکردن آب داخل رادیاتور ها بود که اومدیم تست کردیم متوجه دوفاز شدیم در ضمن دستگاه پکیج ایساتیس می باشد . ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-08 19:46
سلام احتمال خرابی رله روی برد مربوط به پمپ میباشد ویا قطعی سیم نول زمانی که از دوسیم نول قطع بشه سیم دیگه بصورت القایی دو فاز نشون میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد