چنانچه قصد خرید کولر گازی ایرانی را دارید، راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی می تواند برای داشتن انتخابی بهتر به شما کمک کند.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 • انتخاب کدام مدل از کولر گازی
 • راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی
 • معرفی بهترین مارک کولر گازی ایرانی

 

انتخاب و تهیه کولر گازی همیشه کار بسیار حساس و سختی بوده است، چرا که قیمت خرید این وسیله باعث می شود افراد دقت بیشتری برای تهیه آن لحاظ کنند.

از طرفی کولر گازی ار جمله تجهیزاتی است که قرار نیست هر ساله برای تعویض آن اقدام شود، بنابراین باید دستگاهی را انتخاب کرد که علاوه بر بازدهی بالا و مصرف انرژی کم، بتواند سال های طولانی مورد استفاده قرار بگیرد.

از همین رو ما در ادامه این مطلب قصد داریم یک سری اطلاعات را در مورد انواع خصوصیات کولر گازی و نحوه انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی برای شما بیان کنیم.

 

انتخاب کدام مدل از کولر گازی؟

اولین مرحله به منظور بررسی بهترین کولر گازی چه ایرانی و چه خارجی و انتخاب آن این است که بدانیم قصد انتخاب کدام مدل از این وسیله را داریم؟

چرا که تنوع این محصول زیاد است و افراد باید با توجه به خصوصیات هر کدام و نیاز ساختمان خود برای انتخاب بهترین کولر گازی اقدام کنند.

حال اجازه دهید در ادامه انواع مدل کولر گازی را به طور مختصر بررسی کنیم:

 • کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت دارای دو یونیت جداگانه به نام های یونیت داخلی و یونیت خارجی می باشد که توسط لوله های مسی مخصوص حامل گاز مبرد دستگاه به یکدیگر مرتبط هستند.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 1

تصویر یک نمونه کولر گازی اسپلیت

این مدل از کولر گازی به منظور نصب در یک فضای جداگانه و یا یک مکان باز بیش از 60 متر مربع بسیار مناسب است.

مشاهده قیمت و خرید انواع کولر گازی اسپلیت از دیجیکالا

 

 • مولتی اسپلیت

کولر گازی مدل مولتی اسپلیت بسیار شبیه به مدل اسپلیت این وسیله است، با این تفاوت که از یک عدد یونیت خارجی و دو یا چند عدد یونیت داخلی تشکیل شده است.

این محصول به منظور استفاده در ساختمان هایی با اتاق های جداگانه که امکان استفاده از داکت اسپلیت وجود ندارد، گزینه مناسبی می باشد.

 • داکت اسپلیت

کولر گازی داکت اسپلیت دارای یک عدد یونیت مرکزی است که بر روی پشت بام ساختمان نصب شده و توسط داکت های هوا به خروجی های هوا مرتبط است و دارای سنسور دما در هر اتاق به طور جداگانه می باشد.

انتخاب کولر گازی داکت اسپلیت برای تامین سرمایش و گرمایش کل ساختمان گزینه بسیار مناسبی است.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 2

تصویر یک نمونه داکت اسپلیت

 • کولر گازی پنجره ای

کولر گازی مدل پنجره ای دارای یک عدد یونیت می باشد، که کل سیستم دستگاه در آن خلاصه شده است.

این محصول به منظور استفاده در اتاق ها یا مکان های باز دارای متراژ 50 متر مکعب بسیار مناسب است.

همانطور که در مطلب کولر گازی اسپلیت بهتر است یا پنجره ای گفتیم، میزان کارایی و بازدهی کولر گازی پنجره ای کمتر از مدل اسپلیت است.

اما از لحاظ قیمت خرید، نصب و جابجایی گزینه مناسبی مخصوصاً برای افراد مستاجر است.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 3

تصویر یک نمونه کولر گازی پنجره ای

 

 

 • کولر گازی پرتابل

آخرین مدل از انواع کولر گازی به نمونه پرتابل آن مربوط می شود، این محصول دارای یک عدد یونیت می باشد که می توان آن را از یک اتاق به یک اتاق دیگر جابجا کرد.

یکی از معایب کولر گازی پرتابل قدرت و بازدهی پایین این وسیله می باشد. به منظور نصب کولر گازی پرتابل باید از داکت انعطاف پذیر این وسیله استفاده کرد.

به این صورت که داکت آن به یک عدد پنجره متصل می شود، تا گرمای داخل ساختمان را به بیرون هدایت کند.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 4

تصویر کولر گازی پرتابل

در صورت تمایل به مشاهده انواع کولر گازی ایرانی و خارجی و اطلاع از قیمت خرید آن ها، لینک خرید کولر گازی از دیجی کالا را لمس کنید.

 • کولر گازی ایستاده

حتماً تا به حال شما هم انواع مدل های کولر گازی ایستاده را مخصوصاً در فضاهای عریض و طویل مانند باشگاه های ورزشی، هتل ها و حتی منازل مسکونی با متراژ زیاد مشاهده کرده اید.

بله، همانطور که می توان حدس زد، استفاده از کولر گازی ایستاده بیشتر در ساختمان هایی با متراژ بالا رایج است.

دلیل آن هم قدرت تولید هوای سرد فوق العاده بالا و توانایی این وسیله در پخش کنندگی باد سرد در زاویه های مختلف ساختمان است.

سرعت فن کولر گازی ایستاده در حدود 3 تا 6 برابر بیشتر از سرعت فن کولر گازی مدل اسپلیت است، این ویژگی برای آن دسته افراد که به دنبال خنک کنندگی زیاد هستند، می تواند قابل توجه باشد.

هرچند از نقاط ضعف استفاده از کولر گازی ایستاده همچون اشغال فضای روی زمین نمی توان غافل شد، در حالی که کولر گازی اسپلیت یا پنجره ای به دلیل نصب بر روی دیوار یا پنجره این نقص را ندارد.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 5

تصویر یک نمونه کولر گازی ایستاده

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی

یکی از مهمترین ویژگی ها در کولرهای گازی مارک ایرانی، داشتن گارانتی برای تعویض قطعات و آسودگی خاطر مصرف کننده به دلیل دسترسی سریع به سرویسکار است.

با مطالعه راهنمای خرید می توان راحت تر بهترین نوع کولر گازی ایرانی را برای ساختمان انتخاب کرد:

 • داشتن ظرفیت کولر گازی متنوع

یکی از مهمترین خصوصیاتی که باید در هنگام انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی مد نظر قرار دهید، میزان ظرفیت دستگاه در تولید سرمایش و گرمایش می باشد.

ظرفیت کولر گازی باید با توجه به عوامل مختلفی در ساختمان محاسبه شود. متراژ بنا، میزان عایق بندی ساختمان، اقلیم آب و هوایی و حتی جنس پنجره های ساختمان می تواند در محاسبه ظرفیت کولر گازی دخیل باشند.

همانطور که در مطالب نحوه انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ ساختمان و راهنمای خرید بهترین کولر گازی بر اساس متراژ گفتیم، ظرفیت بالای کولر گازی لزوماً به معنی مناسب بودن این وسیله نیست.

به عنوان مثال چنانچه میزان ظرفیت کولر گازی بیش از سایز اتاق باشد، دستگاه در چرخه های کوتاه کار می کند.

در این حالت اتاق بیش از اندازه سرد و یا گرم شده، در حالتی که میزان رطوبت زدایی دستگاه اصلاً قابل قبول نیست.

همچنین مقدار مصرف انرژی کولر گازی و هزینه های جانبی آن بیشتر می شود، حتی در این شرایط قطعات دستگاه نیز سریع تر خراب می شوند که نیاز به تعمیر کولر گازی و هزینه های آن بیشتر خواهد شد.

در مقابل انتخاب کولر گازی با ظرفیتی پایین تر از حد مورد نیاز ساختمان باعث می شود، که دستگاه مدت زمان بیشتری کار کرده و هوا بیش از اندازه خشک شود.

بنابراین بالا بودن ظرفیت کولر گازی هیچ ارتباطی با بهترین بودن محصول ندارد و کولر گازی بهترین است که تمام ظرفیت های مورد نیاز کاربر را در سری محصولات خود داشته باشد.

در جدول ذیل ظرفیت های مختلف کولر گازی را بر اساس متراژ ساختمان برای استفاده شما قرار داده ایم:

ظرفیت

متراژ اتاق

2–2.5Kw

بیش از 20 متر مربع

2.5–5Kw

20- 40 متر مربع

4–6kW

40 – 60 متر مربع

5–7kW

60 تا 80 متر مربع

6–9Kw

بیش از 80 متر مربع

مطالعه مطلب راهنمای خرید بهترین کولر گازی بر اساس متراژ می تواند برای تکمیل این مبحث مفید باشد.

 

 • بی صدا بودن کولر گازی

یکی دیگر از خصوصیات مهمی که باید در انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی مد نظر قرار دهید، توجه به میزان صدای خروجی از دستگاه است.

البته امروزه اکثر کولر گازی های اسپلیت ایرانی دارای صدای بسیار کمی در یونیت داخلی و خارجی هستند، با این حال برخی از این محصولات هستند که صدای بلندی در هنگام کار کردن تولید می کنند.

بنابراین با توجه به آسیب ها و مزاحمت هایی که صدای بلند کولر گازی می تواند بر آسایش افراد وارد کند، بسیار مهم است که در هنگام انتخاب کولر گازی صدای دستگاه چک شود.

برای این منظور می توانید به دفترچه راهنما و خصوصیات محصول مراجعه کنید، در این قسمت میزان صدای یونیت داخلی و خارجی کولر گازی بر حسب دسی بل بیان شده، که طبیعتاً هر چه دستگاه بی صدا تر باشد، بهتر است.

 • سرعت فن قابل تنظیم کولر گازی

پارامتر دیگری که در انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی به ما کمک می کند، توجه به سرعت فن دستگاه است.

چرا که گردش هوای گرم یا سرد تولید شده توسط کولر گازی از طریق فن دستگاه صورت می گیرد.

در این بین محصولاتی که دارای سرعت فن قابل تنظیم و جریان هوای گسترده هستند، گزینه بسیار مناسبی خواهند بود.

در این صورت نه تنها صدای تولید شده توسط فن در این محصولات پایین است، بلکه می توان میزان قدرت فن را نیز با توجه به سرما یا گرمای مورد نیاز تنظیم کرد و از حداقل تا حداکثر جریان هوا لذت برد.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 6

تصویر یک نمونه کولر گازی اسپلیت

 • مجهز بودن کولر گازی به حالت های مختلف کار کردن

همانطور که می دانید امروزه اکثر مارک های کولر گازی دارای سیستمی هستند، که دستگاه را قادر می سازد در حالت های مختلف از جمله خودکار، سرمایش، گرمایش، خشک، فن و حالت بهینه کار کند.

لذا کولر گازی ایرانی بهترین است که به تمامی این حالت ها برای کار کردن مجهز باشد. در ادامه توضیح مختصری به منظور بررسی حالت های مختلف کولر گازی ذکر کرده ایم:

 • حالت خودکار

در صورت تنظیم کولر گازی در حالت خودکار، دستگاه به صورت اتوماتیک حالت مورد نیاز به منظور دسترسی به دمای مورد نظر اتاق را انتخاب می کند.

 • حالت سرمایش:

حالت سرمایش کولر گازی به انتقال گرمای اتاق به یونیت خارجی و خنک کردن فضای درونی اقدام می کند.

 • حالت گرمایش:

در صورت تنظیم کولر گازی در حالت گرمایش، گرمای مورد نیاز ساختمان از یونیت خارجی گرفته شده و به داخل منتقل می شود.

 • حالت خشک:

چنانچه کولر گازی در حالت خشک تنظیم شود، دستگاه به دفع رطوبت محیط اقدام کرده و تغییر محسوسی در میزان دما صورت نمی گیرد. این کار به کاهش رطوبت ساختمان کمک می کند.

 • حالت فن:

در طول حالت فن کولر گازی هوا بدون هیچ گرما یا سرمایی در اتاق دمیده می شود، در این حالت نسیم خنک در فضا جریان می یابد.

 • حالت بهینه:

یکی از حالت هایی که برخی از مدل های کولر گازی به آن تجهیز هستند، حالت بهینه است.

چنانچه دستگاه بر روی این حالت تنظیم شود، کولر گازی به صورت خودکار اقدام به صرفه جویی در میزان انرژی مصرفی خود می کند.

توجه داشته باشید که نحوه اجرای حالت بهینه در محصولات مختلف متفاوت است.

در برخی از محصولات از طریق تنظیم کردن ترموستات بر روی درجه پایین تر، دستگاه برای صرفه جویی انرژی مصرفی در گرمایش یا سرمایش اقدام می کنند.

در مدل های دیگر کولر گازی به سنسورهای خاصی مجهز است که حضور یا عدم حضور افراد در اتاق را تشخیص داده و بر اساس آن قدرت و دمای خود را تنظیم می کند تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

 • امکان اتصال به یونیت کولر گازی از طریق WI-FI

امروزه اکثر افراد دغدغه مصرف هرچه کمتر انرژی را دارند و همانطور که می دانید، کولر گازی جزو وسایل پرمصرف محسوب می شود.

لذا تجهیز بودن این وسیله به امکانات خاص به منظور کنترل دما و زمان روشن و خاموش شدن آن یک ویژگی خاص در نظر گرفته می شود.

به همین دلیل است که به منظور بهبود عملکرد کولر گازی اکثر مدل های جدید و حتی ایرانی این وسیله دارای سیستمی به منظور اتصال به شبکه WI-FI هستند.

با کمک این سیستم می توان از طریق گوشی تلفن همراه به تنظیمات کولر گازی متصل شده و زمان روشن و خاموش شدن و دمای آن را از راه دور و حتی قبل از رسیدن به منزل کنترل و تنظیم نمود.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 7

امکان اتصال سیستم کنترل کولر گازی به اپلیکیشن تلفن هوشمند

 • تجهیز بودن کولر گازی به سیستم اینورتر

یکی از پارامترهای بسیار مهم در کولر گازی که می تواند میزان مصرف انرژی در دستگاه را تا حدود 60 درصد کاهش دهد، تجهیز بودن این وسیله به سیستم اینورتر است.

سیستم اینورتر در واقع یک نوع کمپرسور دور متغیر است که در صورت استفاده از آن تعداد روشن و خاموش شدن کمپرسور و در نتیجه مصرف برق دستگاه کاهش پیدا می کند.

به این صورت که وقتی ترموستات کولر گازی به دمای تنظیم شده بر روی دستگاه رسید، به جای خاموش کردن کمپرسور، دور موتور دستگاه را کاهش می دهد.

در نتیجه احتمال وارد شدن شوکت الکتریکی به دستگاه و مصرف بیش از اندازه برق در این وسیله کاهش پیدا می کند.

برای مشاهده و مقایسه بهتر انواع کولر گازی اینورتردار، کافیست لینک خرید کولر گازی اینورتردار از دیجی کالا را لمس کنید.

 • مصرف پایین انرژی

مطمئناً اهمیت پایین بودن میزان مصرف انرژی توسط کولر گازی برای هیچکس پوشیده نیست، چرا که این وسیله در حالت عادی جزو تجهیزات پر مصرف محسوب می شود.

لذا اگر سیستمی برای کاهش مصرف انرژی در کولر گازی لحاظ نشده باشد، مقدار مصرف انرژی این وسیله بسیار بالا خواهد رفت.

در این بین کولر گازی ایرانی دارای رده مصرف انرژی A جزو گروه های کم مصرف و جزو بهترین ها قرار می گیرد.

 • تجهیز بودن کولر گازی به فیلترهای هوای پیشرفته

با توجه به اینکه اکثر نیاز کولر گازی به سرویس و تعمیر در نتیجه تجمع جرم و آلودگی بر روی فیلترهای هوای این وسیله صورت می گیرد، نوع فیلترهای هوای دستگاه می تواند گزینه بسیار مهمی برای انتخاب بهترین کولر گازی ایرانی باشد.

در این بین دو نوع فیلتر هوای پیشرفته برای کولر گازی وجود دارد، یکی از آن ها طوری طراحی شده است که به جذب هرچه کمتر جرم و آلودگی در درون سیستم کمک می کند.

در مدل دیگر فیلترهای هوای دستگاه از نوع آنتی باکتریال هستند، که مواد آلرژی زا و گردو غبار موجود در هوای داخل ساختمان را دفع می کنند تا به هر چه پاک تر شدن هوای داخل ساختمان کمک کنند.

 • شکل طراحی ریموت کنترل کولر گازی

همانطور که می دانید امروزه تمامی مدل های کولر گازی و حتی مارک های ایرانی دارای ریموت کنترل به منظور تنظیم حالت، دما، زمان، سرعت فن و غیره می باشند.

اما این که شکل طراحی ریموت کنترل کولر گازی چطور باشد، موضوع مهمی است که باید به منظور انتخاب بهترین کولر گازی به آن توجه شود.

با این توضیح که بهترین ریموت کنترل کولر گازی باید دارای دکمه های برجسته به همراه برچسب های خوانا، صفحه ال سی دی بزرگ، روشن و خوانا باشد، تا کار کردن با آن بسیار ساده صورت بگیرد.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 8

تصویر یک نمونه ریموت کنترل کولر گازی

 

 • تجهیز بودن کولر گازی به سیستم خودکار ضد یخ خودکار

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای اکثر مدل های کولر گازی رخ دهد، یخ زدن کولر گازی در پنل داخلی یا خارجی آن می باشد.

البته این مشکل به دلیل عدم توجه به سرویس کولر گازی رخ می دهد، ولی با این حال تجهیز بودن دستگاه به سیستم خودکار ضد یخ می تواند از بروز این مشکل به دلیل سرمای هوای بیرون تا حد زیادی پیشگیری کند.

 • استفاده از گاز مبرد دوست دار محیط زیست در کولر گازی

دوره استفاده از گازهای مبرد آسیب رسان به لایه ازون از قبیل CFC ها سال هاست که تمام شده است.

با این حال برخی دیگر از این مدل گازها از قبیل HFC نیز که جایگزین مدل قبلی شده است، می تواند مشکلات زیادی را برای لایه ازون ایجاد کند.

به همین دلیل توصیه ما نیز به شما این است که در هنگام تهیه بهترین کولر گازی ایرانی به نوع گاز مبرد دستگاه دقت کنید، تا آسیب کمتری به محیط زیست برسد.

در این بین گاز مبرد R32 نمونه بسیار مناسبی به منظور استفاده در سیستم کولر گازی می باشد، چرا که آسیب کمتری به محیط زیست و لایه ازون وارد می کند.

 

معرفی بهترین مارک کولر گازی ایرانی

اکنون نوبت به معرفی بهترین مارک کولر گازی ایرانی می رسد:

 • کولر گازی اسپلیت ایرانی مارک ایران رادیاتور

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 9

به جرات می توان گفت مارک کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور، یکی از بهترین کولرهای گازی ایرانی موجود در بازار است.

این محصول دارای مصرف انرژی رده A، سیستم خودکار ضد یخ، کم صدا، دارای صفحه نمایش LED و کویل اوپراتور و کندانسور با خاصیت ضد خوردگی می باشد.

کمپرسور کولر گازی ایران رادیاتور مدل روتاری و اصل توشیبا ژاپن بوده، که می تواند طول عمر دستگاه را ضمانت کند، همچنین گاز مبرد موجود در آن سازگار با محیط زیست است.

هر دو حالت گرمایش و سرمایش در این محصول قابل تنظیم و در دسترس بوده و قدرت پرتاب باد بالا به همراه حالت توربو قابل تنظیم بر روی کنترل آن، از نظر بسیاری از مصرف کنندگان منحصر به فرد است.

کولر گازی ایرانی ایران رادیاتور را می توانید با گارانتی 60 ماهه تهیه کنید، که مدت زمان طولانی گارانتی خود نشانه ای از کیفیت بالای این محصول است.

 • کولر گازی اسپلیت ایرانی مارک تهویه

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 10

اگر به دنبال کولر گازی ایرانی با حداکثر قدرت در تولید باد، به همراه فیلترهای چند لایه ضد باکتری هستید که کیفیت هوای تنفسی شما را افزایش دهد، توصیه ما به شما خرید کولر گازی ایرانی تهویه است.

این محصول به دلیل داشتن کمپرسور روتاری مختص استفاده در مناطق معتدل و مرطوب بوده و می توانید هم مدل اینورتر دار و هم بدون اینورتر آن را تهیه کنید.

کولر گازی اسپلیت تهویه دارای 36 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شرکت تهویه بوده و مانند تمامی مارک های ایرانی، خاطر مصرف کننده را بابت دسترسی به قطعات و سرویسکار کولر گازی رفع جمع می کند.

مشاهده قیمت و خرید انواع کولرگازی ایران رادیاتور از دیجیکالا

 • کولر گازی ایرانی اسپلیت مارک تک الکتریک

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 11

یک محصول کاملاً ایرانی و باکیفیت کولر گازی تک الکتریک است، که تمام قطعات آن توسط شرکت تک الکتریک در داخل کشور تولید می شود.

از جمله خصوصیات بازر کولر گازی تک الکتریک می توان به کمپرسور روتاری، قابلیت عملکرد در هر دو حالت سرمایش و گرمایش، گاز مبرد دوست دار محیط زیست، صدای بسیار کم و رده انرژی A اشاره کرد.

میزان پرتاب باد این محصول به اندازه 15 متر است و طراحی ظاهری بسیار جمع و جور و زیبایی دارد، به نحوی که بسیاری معتقد هستند کولر گازی تک الکتریک، بهترین کولر گازی ساخت ایران است.

شما می توانید در صورت خرید این وسیله با قیمت بسیار مناسب، از گارانتی 24 ماهه آن توسط شرکت بدر الکتریک بهره مند شوید.

مشاهده قیمت و خرید کولر گازی تک الکتریک از دیجیکالا

 • کولر گازی اسپلیت ایرانی مارک ایساتیس

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 12

گروه تولیدی صنعتی ایساتیس مدت زمانی است که علاوه بر تولید پکیج، به طراحی و تولید کولر گازی اسپلیت اقدام نموده است.

ظرفیت های متنوع 1200، 1800، 2400 و 3000 کولر گازی ایساتیس، امکان استفاده از این وسیله را در انواع ساختمان های بزرگ و کوچک فراهم کرده است.

این محصول هم علاوه بر داشتن کمپرسور از نوع روتاری و برچسب انرژی گرید A، دارای اوپراتور و کندانسور با فین های طلایی مقاوم در برابر خوردگی می باشد.

ضمانت 5 ساله تعویض کمپرسور و 2 ساله تعویض سایر قطعات، هدیه گروه تولیدی صنعتی ایساتیس به مصرف کنندگان خود می باشد.

 

 • کولر گازی اسپلیت ایرانی مارک آی فادر

راهنمای خرید بهترین کولر گازی ایرانی 13

شاید نام مارک کولر گازی آی فادر برایتان زیاد آشنا نباشد، ولی حقیقتاً یکی از بهترین کولرهای گازی ایرانی است.

جریان هوای سه بعدی، پرتاب باد قدرتمند تا 25 متر، دارای حالت توربو، قابلیت کنترل از راه دور و اتصال به وای فای، تمیز کننده خودکار، اوپراتور و کندانسورهای پیشرفته از جمله خصوصیات بارز این محصول است.

همچنین امکاناتی از قبیل نصب رایگان و 18 ماه گارانتی قطعات فن به همراه 60 ماه گارانتی کمپرسور کولر گازی ایرانی آی فادر را نباید فراموش کرد.

به منظور مشاهده انواع کولر گازی ایرانی و کسب اطلاع از قیمت خرید آن، بر روی لینک خرید کولر گازی از دیجی کالا بزنید.

ما در طول این متن تلاش کردیم تا شما را با انواع مدل های کولر گازی آشنا کرده و خصوصیات بهترین کولر گازی ایرانی را به منظور کمک رسانی به شما مخاطب گرامی در انتخاب و خرید این محصول بیان کنیم.

توجه داشته باشید که هدف از بیان این نکات انتخاب بهترین کولر گازی به منظور امکان بهره وری از حداکثر بازدهی دستگاه در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به تعمیر کولر گازی است.

شما نیز می توانید با قرار دادن نظر خود در قسمت نظرات این مطلب، ما را در تجربه شخصی خود در زمینه استفاده از انواع کولر گازی سهیم کنید.

منابع:

 منبع 1  منبع 2   منبع3   منبع4    منبع 5

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد