ریموت کنترل بیشتر مدل های کولر گازی شباهت زیادی به هم دارند زیرا گزینه ها و حالت های اکثر مدل ها شبیه به هم هستند، برای مثال روشی که در مطلبروش استفاده از کولر گازی برای گرمایش، به منظور فعال کردن حالت گرمایش کولر گازی با ریموت کنترل شرح داده شد، با تقریبا تمامی مدل های کنترل کولر گازی همخوانی دارد.

تنها کافی است دکمه های تعبیه شده بر روی هر یک از این کنترل های کولر گازی را بشناسید تا در هر مدل از این دستگاه ها با شناسایی مکان این دکمه بتوانید از حالت ها و قابلیت های مختلف کولر گازی خود بهره مند شوید.

در آموزش راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی، به شرح روش استفاده و توصیف ریموت کنترل مدل های مختلف میپردازیم.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 1

نمایی از جانمایی دکمه ها در کنترل کولر گازی

دکمه های مشخص شده در تصویر، تمام دکمه هایی هستند که روی یک کنترل کولر گازی خواهید دید. برخی مدل ها ممکن است برخی از دکمه ها را نداشته باشند.

1-دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

این دکه همانند سایر دکمه های تعبیه شده در لوازم برقی و خانگی وظیفه روشن و خاموش کردن کردن را به عهده دارد. تنها باید این نکته را بدانید که در کولرهای گازی کولر زمانی که روشن می شود دقیقا مطابق با آخرین شرایط و تنظیماتی روشن خواهد شد که شما به دستگاه داده اید.

2-دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection):یا (Mode)

با هر بار فشار دادن این دکمه میتوانید کولر گازی را در یکی از 4 حالت اصلی قرار دهید.
این چهار حالت عبارتند از fan یا حالت پنکه که فقط هوا را جا به جا میکند، cool یا سرمایش در تابستان، dry برای جذب رطوبت در هوای شرجی و heat برای گرمایش در زمستان. گزینه auto به طور اتوماتیک و بسته به دمای تنظیم شده توسط شما حالت کار کولر را تعیین خواهد کرد.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 1

دکمه MODE در این کنترل LG در سمت راست بالا قرار دارد

در واقع این دکنه اصلی ترین دکمه و پر کاربردترین دکمه در ریموت های کولر گازی می باشد. با استفاده درست از این دکمه می توانید از 4 حالت اصلی  کنترل کولر گازی استفاده کنید. در اغلب کولر های گازی این 4 وطیفه یکسان دیده شده و کار با کنترل تابه زیادی به هم دارد . نشان ها و تصویر های استفاده شده بر روی این دکمه در هر بار زدن در مانیوتور کنترل نشان داده می شود و در نظر داشته باشید که بسته به نوع برند کولر گازی این صفحات نمایش با هم تفاوت دارند.

دکمه FAN همانگونه که توضیح دادیم برای جابه جایی هوا استفاده می شود. در این شرایط حالت کولر گازی را حالت پنکه ای می گویند . موتور کولر خاموش است و تنها فن دستگاه کار می کند در نتیجه در تولید گرما و سرما کارایی ندارد و تنها برای جابه جایی هوا و بهبود هوا در شرایط مورد نیاز مورد کاربرد است.

اما دکمه COOL که با نشانگری معمولا به شکل گلوله برفی نشان داده می شود وظیفه تولید سرما را بر عهده دارد. در نتیجه می تواند گفت دکمه مخصوص فصل گرما است و در هوای گرم باید کولر گازی با این دکمه فعال شود.

بر عکس در تابستان و هوای گرم و تقریبا گرم معمولی که رطوبت نسبی در هوا باشد از این گزینه باید استفاده کرد. در این حالت کولر گازی کمی رطوبت هم به همراه گرما تولید می کند . در زمستان هر چند این دستگاه کولر نام دارد ولی برای شما گرما تولید می کند.

در حالت DRY که معمولا برای همه سئوال است دستگاه هوا را مرطوب نمی کند و یا قرار نیست هوا خشک شود. حالت DRY زمان هایی استفاده می شود که هوا خیلی مرطوب و به قول معروف شرجی است. در واقع در این حالت هم نباید انتظار گرمایش و سرمایش از کولر گازی داشته باشید، بلکه کولر گازی با حالت کند فن ها را به جریان می اندازد تا رطوبت زیاد هوا گرفته شود.

دکمه AUTO  همان مخفف کلمه اتوماتیک است . وقتی این دکمه را فعال کنید مطابق با تنظیماتی که به کولر گازی داده اید کولر در هر زمان شروع به کار می کند. یعنی اگر کولر بر روی دمای 23 درجه با رطوبت 30 تنظیم شده باشد کولر در هر فصل متناسب با شرایط تنظیم شده شروع به کار می کند تا دما و رطوبت محل را به این میزان برساند.   

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 23-دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting)یا temp

دکمه مخصوص تنظیم درجه حرارت اتاق می باشد. بهتر است دمای تنظیم شده را در زمستان بر روی 22 درجه  تا 25 درجه قرار دهید. این بهترین میزان دما برای فعالیت بدن بدون اینکه سرد و یا گرم باشد می باشد.

4- دکمه انتخاب سرعت فن(Indoor Fan Speed Selector) :

:. معمولا با این دکمه میتوانید حالت های مختلفی را انتخاب کنید، این دکمه معمولا میتواند در یکی از چهار حالت قرار بگیرد:  1-کم 2-متوسط 3-زیاد و 4-نامنظم (کوهستانی).

5-دکمه (Jet Cool) یا  (Turbo)

دکمه JET COOL یک گزینه برای خنک سازی محیط با سرعت بالا می باشد. با انتخاب این قابلیت دستگاه به شدت شروع به کار می کند تا هوای اتاق را تا دمای مورد نظر فورا کاهش دهد. TURBO نیز قابلیتی است که دستگاه را مجبور می کند تا در 30 دقیقه بدون در نظر گرفتن دمای محیط اقدام به پرتاب باد خنک در محیط بکند و بعدا دوباره به حالت نرمال بازگردد. از این دکمه ها در زمان هایی استفاده می شود که معمولا کولر خاموش بوده و دمای محیط به شدت گرم شده و نیاز به تهویه و خنک سازی فوری می باشد.

6-دکمه Swing برای تعیین جهت دمپرها به منظور تعیین جهت باد.

SWING یا سوئینگ یک حالت شناور و نا منظم به حرکت پره های تعیین سمت باد کولر می دهد. در این حالت پره ها بصورت های دورانی ، بالا و پایین و چپ و راست بصورت نا منظم حرکت می کند. هر یک از کولر های گازی تنظیم این نوع چرخش و نا منظمی را در این حالت بصورت تخصصی برای خودشان تعریف می کنند. حتی هر چند اکثر کولر ها این قابلیت را به صورت خودکار ارائه کرده اند ولی در برخی از کولرها دستی انجام می شود.

7-دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer).

با استفاده از این گزینه می توانید کولر را در حالت زمان سنج قرار دهید و به آن زمان بدهید.

8-دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):

با استفاده از تایمر میتوان زمان خاموش شدن کولر و روشن شدن کولر را تنظیم کرد.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 39-دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):

با این حالت هم می توان زمان سنج دستگاه را روشن و خاموش کنید

10-دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):

از این دکمه برای خاموش شدن کولر پس از مدتی مثلا زمانی که در خانه نیستید و یا می خواهید بخوابید استفاده کنید.

11-دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):

این گزینه جریان هوا بدون سرمایش و گرمایش را ایجاد می کند.

12-دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):

این دکمه در واقع به شما دمای فعلی اتاق را نشان می دهد

13-دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما(Plasma) :

برخی از کولرهای گازی دارای فیلترهای تصفیه هوا می باشند. این فیلتر ها انواع مختلفی دارند و به دلیل جلوگیری از انتشار آلاینده ها در هوا در کولر گازی تعبیه می شوند.

این فیلتر  با حذف عوامل آلرژی زا، باكتریها، ویروسها، قارچ ها، بوهای نامطبوع و گرد و غبار، هوای اتاق را به طور كامل تصفیه می‌كند.

از آنجایی که این فیلتر ها دارای روزنه هایی هستند و با تصفیه هوا به مرور زمان خراب می شوند باید در بازدید های دوره ای کولر گازی همانگونه که در مقاله سرویس کولر گازی توضیح داده شد این فیلتر ها تعویض شوند .

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 4

دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما به شما این قابلیت  را می دهد که این گزینه را روشن و خاموش کنید. مثلا اگر در اتاق خانه از یک دستگاه تصفیه هوا بهره می برید دیگر شاید کاربرد این گزینه لزومی نداشته باشد و با این دکمه آن را خاموش می کنید.

 در نظر داشته باشید هر دستگاه کولر گازی از فیلتر مخصوص به خود بهره می برد. پس در زمان تعویض باید نوع متناسب با کولر گازی خریداری شود.

14-دکمه کنترل جهت وزش افقیHorizontal Air Flow Direction Control

در برخی از دستگاه های کولر گازی برای کنترل جهت وزش باد بوسیله کنترل این قابلیت ایجاد شده است.

15-دکمه ریست (RESET )

 این دکمه برای تنظیم ساعت دستگاه یا پس از تعویض باطری کنترل و برای تنظیم دوباره آن استفاده میشود.

دکمه های ذکر شده را میتوانید روی مدل های مختلف کنترل کولر گازی که در زیر نشان داده شده اند مشاهده کنید. ممکن است در هر نوع کنترل این دکه ها جایگاه متفاوتی داشته باشند لذا شناسایی آنها اهمیت زیادی دارد.

  • راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی برای گرمایش

برای استفاده از هر کدام از حالت ها کافی است با فشردن دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode)، حالت گرمایش یا heat را فعال کنید.

 

  • نحوه تبدیل سیستم درجه بندی کنترل از فارنهایت به سانتی گراد

کنترل را خاموش کنید، سپس کلید منفی و منو را با هم فشار دهید.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 5

کنترل کولر گازی

  • قرار دادن و باز کردن قفل کودک روی کنترل کولر گازی

کلید مثبت و منفی را با هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید.

  •  در زیر تصاویر تعدادی از انواع کنترل کولر گازی جهت آشنایی بیشتر شما قرار گرفته است.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 6

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 7

کنترل کولر گازی ال جی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 8

کنترل کولر گازی اجنرال

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 2

کنترل کولر گازی سامسونگ

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 9

نمونه کنترل کولر گازی هیتاچی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 10

نمونه کنترل کولر گازی وست پوینت

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 11

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 12

نمونه کنترل همه کاره

 لازم به توضیح است که در نوع آخر کنترل کولر گازی قابلیت کنترل برنامه های مختلف کولر گازی تعبیه شده است و شما می توانید با برخی از این نوع کنترل ها اقدام به کنترل کولر گازی خود بکنید.

حتی این کنترل ها در برخی از نرم افزار های موبایل نیز توسط خود شرکت سازنده و یا برخی از مهندسین نرم افزاد دیده شده است. در  تعبیه این دکمه ها تفاوتی وجود ندارد و چه با نسخه اصلی و یا نسخه های همه کاره و حتی با نسخه هاای هوشمند نرم افزاری تنها با شناخته قابلیت و نماد کلید می توانید برنامه های دلخواه خود را به کولر گازی بدهید.

برای تعمیر کولر گازی و یا سرویس دوره ای کولر گازی خود می توانید بصورت تمام وقت با کارشناسان و متخصصین گروه تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و از خدمات و مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها: کولر گازی

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # ناصر 1397-01-31 23:30
سلام
کنترل کولر گازی ما خراب شده و دادم درستش کنند نتونستند. یدکی این کنترل ها هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-02-01 21:54
سلام
بله معمولا در نمایندگی های هر برند ریموت کنترل های یدکی هست. کافیه شماره مدل و برند خودتون را بدید تا یدکش را بگیرید. البته اگر دقیقا مشابه آن را پیدا نکردید ریموت کنترل های همه کاره ای در بازار هست که به همه مدل ها میخوره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # قادری 1397-02-02 23:26
سلام
چرا گاها هر چی دمای کولر را با ریموت کنترل کمتر می کنیم دمای کولر خنک تر نمیشه و تغییری نمی کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-02-03 18:29
سلام
ممکنه خرابی از دستگاه کولر گازی باشه، مثلا ترموستات خراب شده باشد. گاهی وقت ها هم کنترل ایراد داره باید از نزدیک بررسی بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # صالح 1397-02-04 21:58
سلام.. چرا ریموت کنترل عمل نمی‌کند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-02-05 17:36
سلام
برخی اوقات علت، ضعیف شدن باطری و یا کثیف شدن داخل ریموت است ولی در برخی از مواقع دلیل آن خرابی گیرنده است و همیشه نمی توان مشکل را در ریموت جستجو کرد. این کار نیاز به بررسی دقیق دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # كمالي 1397-03-12 17:48
سلام
نحوه تبدیل سیستم درجه بندی کنترل از فارنهایت به سانتی گراد در كولر اسپيلت پاناسونيك
آيا اسپيلت پاناسونيك قفل كودك دار گه دارد لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-01 14:20
سلام وقت شما بخیر
شما می توانید دکمه وسط ردیف دوم بخش timer روی کنترل را برای مدت 10 ثانیه نگه دارید و واحد دما را از فانهایت به سانتیگراد و بلعکس تغییر دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ava 1397-03-17 19:19
سلام و عرض ادب خدمت شما کولر گازی ما پاناسونیک و مدتی که کلید swing. درست کار نمی کنه یعنی اون حالت خودکار بالا مواج رو نداره درضمن یکبار کنترل رو ریست کردم اگر ممکنه راهنمایی کنید با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-09 13:18
با سلام وقت شما بخیر
احتمالا موتور مربوط به دمپر( swing) کولر گازی شما نیاز به تعویض دارد و یا شاید قطع شده است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # كمالي 1397-03-20 18:39
سلام
كنترول كولر اسپيلت پاناسونيك
فارنهایت شده ميخام به سانتی گراد شود
ميشه لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-01 12:39
سلام وقت شما بخیر
شما می توانید دکمه وسط ردیف دوم بخش timer روی کنترل را برای مدت 10 ثانیه نگه دارید و واحد دما را از فانهایت به سانتیگراد و بلعکس تغییر دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # محمود احمدیفر0909 1397-04-05 10:06
با سلام
استاد پره های داخلی کولر من که وستپوینت و گری هستن تکون نمیخورن
اصلا همچین گزینه ای دارند ؟
اگه دارند چطوری باید پره های داخلی جهت تنظیم باد رو‌تکون داد؟
ممنون میشم زودتر پاسخ‌ بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-04-09 13:22
با سلام وقت شما بخیر
یا موتور دمپر دستگاه تان خراب است که بایستی تعویض بشود. يا برق سوکت آن قطع است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مهرداد لواسانی 1397-04-09 01:46
سلام.استفاده مداوم از مود dry مشکلی برای اسپیلت ایجاد نمیکند؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-05-07 11:14
سلام وقت شما بخیر
خیر ،هیچ‌تفاوتی برای دستگاه نمیکند. روی‌این مود فقط خنکی به شما نمیدهد . کمپرسور روشن هست و ‌دور فن روی‌ کمترین حالت هست و ‌فقط رطوبت را ‌میگیرد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # محمد 1397-04-10 08:59
کاربرد دکمه sleep روی ریموت کنترل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-05-17 10:26
سلام وقت شما بخیر
Sleep mode auto با کمک این دکمه میتونید زمان را برای خواب دستگاه مشخص کنید
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا 1397-04-16 10:12
سلام چطور کولر وست پوینت رو در حالت اتوماتیک بزارم روی22 درجه آخه وقتی میزنم اتوماتیک خودش میره25
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-05-07 11:15
سلام وقت شما بخیر
وقتی دما را و‌ست میکنید دمای نشان داده شده دمایی هست که شما وست کردید. بعد از چند ثانیه میرود روی دمای محیط و دمای نمایش داده شده دمای محیط است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی 1397-04-16 16:35
سلام
کولر وست پوینت ما سرما نداره. پرتاب هم نداره. یه سال بیشتر نیست گرفتمش. از تنظیماتشه یا تعمیر لازم داره?
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-04-27 08:37
سلام وقت شما بخیر
بایستی ابتدا، تنظیمات کنترل را چک کنید. بر روی سرمایش ست شود و سرعت پرتاب بالا... اگر بر طرف نشد بایستی بازدید گردد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1397-07-28 11:54
سلام کسی کار با کنترل اسپیلت هیتاچیRAS-30CHP6رو بلده میخواستم بدونم سرما و گرما داره یا فقط سرماییه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-07-29 08:49
سلام وقت شما بخیر
این دستگاه مدل قدیمی و فقط سرمایش است.
موفق باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسی 1397-08-20 14:35
سلام .خسته نباشید.کنترل اسپیلتم از اون تاشو قدیمیا بود خراب شد رفتم بگیرم از اونا نداشت فروشنده به من ازکنترل اسپیلت الجی جدید دادگفت عمل میکنه ولی الان دکمه fan speedوsweengکارنمیکنه میخاستم ببینم راهی داره یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حجت ملکی 1397-08-23 10:40
سلام
نه نداره میتونی کنترل همه کاره بگیری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن زاده 1398-01-05 16:03
سلام ما نمیدونستیم که چطوری کولر گازی را به بخاری تبدیل کنیم لطفا کمک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-02-02 05:52
سلام با مطالعه دفتر چه راهنمای کولر بسادگی قابل انجامه .
روی کنترل از دکمه مود استفاده کنید و دستگاه را در حالت HEAT قراردهید
بعد از چند دقیقه بصورت اتومات دستگاه در حالت گرما قرار میگیرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیما 1398-02-16 22:18
سلام دستم به دکمه ای از ریموت کولر گودمن قدیمی خورده ، رفته ۶۰ درجه فارنهایت چه طور به سانتیگراد تغییر بدم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-17 22:33
سلام
باطری رو از کنترل جدا کنید و دوباره وصل کنید
به حالت اول برمیگرده

پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1398-02-20 09:21
سلام وخسته نباشید .بنده کولر گازی وسپوند دارم که دوسال پیش نو گرفتم ولی متسفانه بعد از کارکرد نیم ساعت لوله بزرگ پنل بیرونی یخ میزند ولوله باریک که مخصوص گاز هست اصلا یخ نمیزند .اگر میشود راهنمایی بفرماییید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-02-28 09:17
سلام
با این تعاریف که فرمودید کولر باید باد خنک بدهد و مشکلی نداشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # asghar 1398-02-21 15:24
سلام کولرماوست پونیت هستش نمی دونم چطوربایدکنترلش روتنظیم کنم مدام بالای کنترل کلمه ی فن میادواحساس میکنیم بادش سردنیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-31 22:00
سلام
اگر باطری کنترل رو دربیارید و دوباره سر جای خودش قرارش بدید کنترل به حالت اولیه برمیگرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # امین 1398-02-22 05:38
سلام

در ریموت کنترل کولر گازی بنده (برند گری) یک کلید با تصویر "خانه ای با پنجره باز /درخت کاج" وجود دارد. فشردن کلید سه حالت را روی صفحه نمایش کنترل نشان میدهد. 1) نمایش درخت کاج 2) نمایش خانه ای با پنجره باز و 3) نمایش همزمان کاج و خانه ای با پنجره باز. لطفا راهنمایی بفرمایید عملکرد این کلید چیست و هر حال برای چه زمانی استفاده میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 08:23
احتمالا تعبیر شما از اشکال چیز دیگری باشد چون در کنترل گری چنین اشکالی ندیدم
اگر لطف کنید عکس کنترل رو بفرستید شاید بتونم کمک کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمه 1398-02-30 07:22
با سلام و خسته نباشید.خواستم بدونم اگر دائم از حالت auto استفاده شود یا دائم از حالت cool استفاده شود مشکلی برای کولر پیش میاید؟ آخه یک نصاب کولر به ما توصیه کردن اگر از حالت auto استفاده کنیم کولر عمرش کم می شود.آیا درست است؟ ما بر اساس حرف ایشون کولرمون همیشه در حالت cool بوده که بعد از ۳ سال کمپرسورش سوخت و مجبور شدیم نو بخریم.تروخدا راهنمایی کنید.آخه بعضی ها بر خلاف او آقای نصاب میگن چون رو حالت cool بوده و رو حالتauto نذاشتین کولرتون کم آورده زود خراب شده.حالا ما موندیم چی کار کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-30 21:33
سلام
سوختن کمپرسور هیچ ربطی به حالت های کارکرد نداره .
میتونه در هر حالتی این مشکل بوجود بیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عبدالزهرا 1398-03-04 00:34
سلام کولر۳۰جدید گرفتم سه روزه نصبش کردم صبح خاموش کردم حالا میخوام روشن کنم فقدر پره هاش تکان میخوره روشن نمیشه فکرکنم بچه ها با کنترل بازی کردند روشن نمیشه چه کارکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-03-04 21:55
سلام
باطری کنترل رو خارج کنید دوباره جایگزین کنید کنترل به حالت اول برمیگردد و دوباره تنظیم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدحسین ترابی 1398-03-07 12:22
باسلام وخسته نباشید ممنونم از راهنماییهای خوبتان که بسیار مشکل گشاست ضمن سپاس از شما عزیزان سلامتی وموفقیت شما را خواهانم

...کولر گازی ۳۶ هزار گری دارماز موقع نصب تا بحال ندیدم از کولر اب خارج شود ایا مشکلی دارد وعلت چیست ممونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-03-07 21:13
سلام
ابتدا بستگی به رطوبت هوا دارد ولی اگر تهویه بخوبی انجام شود و دستگاه رطوبت هوا رو جذب کند آب از کولر خارج میشود ولی اگر تهویه بخوبی نشود دراین هم خشک میماند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-03-11 17:17
سلام
دکمه AiR DiRETioN
چه کاری انجام میدهد
ودکمه هایhigh.med.low
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علیرضا آقاملایی 1398-03-13 00:25
سلام
اولی بعنای قدرت بخشیدن به پرتاب هوا
low دور کند
med دور متوسط
high دور زیاد بلوور فن میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # Fatemeh 1398-03-15 12:58
سلام وقتتون بخیر
ریموت کولر جنرال نمیدونم تایمر چطور تنظیم کنم میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-03-16 14:26
سلام
کنترل جنرال مدلهای مختلف داره عکسشو ارسال کنید تا دقیقا برایتان شرح داده شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد قادری 1398-03-16 21:21
سلام.اسپیلت روی ۱۸ سرد هست اب به هیچ عنوان از شلنگش نمیایید.رطوبت هوا در حالت عادی ۲۵ می باشد با روشن کردن اسپیلت۴۰ هم میرسد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-03-16 23:42
سلام
خروج آب از کولر گازی بستگی به تهویه درست و نصب اصولی دستگاه بستگی دارد
و با کار کردن کولر رطویت باید کم بشود اگر رطوبت زیاد میشود نصب دستگاه مشکل دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید احمد سرتیپ زاده 1398-03-18 14:55
سلام برای کنترل اسپیلت هیتاچی سوال داشتم ،کنترل روی دما اتومات قفل کرده فقط دما ۳و۲ و۱ رونشون میده وسریع آف میشه ،قبلا هم دکمه های کنترل رو که فشار میدادیم صدا میداد ولی الان اصلا صدا نمیده ودکمه های تنظیم ساعتش هم کار نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-04 23:50
سلام
باطری چک شود
در صورت سالم بودن باطری . آنها رو از کنترل جدا و مجددا نصب کنید درست میشود اگر نشد کنترل معیوب شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرادی 1398-04-03 16:46
با سلام و خسته نباشید. کولر گازی ما اینورتر ال جی هستش. دکمه پاور رو که میزنم علامت co را روی نمایشگر نشون میده و لمپر به صورت کامل بسته نمیشه چی کار باید کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-04-16 08:09
سلام
به احتمال زیاد با ریست کردن کنترل این مشکل برطرف بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نعمتی 1398-04-06 20:18
خیلی‌خوبه‌
ولی‌ من‌ کولر‌هیتاچی‌ قدیمی‌‌ رو‌ نتونستم‌ تنظیم‌ کنم‌‌‌ موندم‌ لطفا‌ کمکم‌ کنید‌ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-18 21:48
سلام
کمک خواستید در خدمتیم
با تیم کارشناسان ما تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید قاسمی 1398-04-10 12:13
سلام.من یه کولر گازی گری خریدم ولی کنترل نداشت.یه کنترل همه کاری خریدم ولی بلد نیستم ست کنم.لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-13 23:25
سلام
در پشت برگه کنترل ها یک سری کد جهت هماهنگ سازی کنترل با کولر وجود دارد
باید با مطالعه آن کنترل را ست کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سپاهی 1398-04-11 03:26
سلام استاد اسپیلت رو روشن میکنم رو خنک هست سر پنج دقیقه خاموش میشه باز یک دقیقه بعد روشن میشه رو تنظیم تایمر هرچی میزنم انگار ن انگار میشه راهنماییم کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-13 22:38
سلام
برای تست کولر چند نکته مهم هست
آمپر و گیچ و اطلاعات فنی درج شده روی کولر باید همخوانی داشته باشد
در غیر اینصورت همچین مشکلاتی بوجود میاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # صابر 1398-04-13 20:56
سلام خدا قوت
اسپلیت هیتاچی دارم، بعد از خاموش کردن، چراغ سبز روشن میماند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-16 07:57
سلام
مشکلی نداره
میتونه چراغ استندبای یا همان آماده بکار باشه
اگر برق اصلی کولر را قطع کنید خاموش میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضاعدالتی 1398-04-16 19:04
سلام باد کولر گرم شده درجه روهم رو ۱۸گذاشتم بازم تغییری نکرده مشکل کجاست فقط فن کار میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-17 22:00
سلام
به دلایل زیر کولر باد گرم میدهد
به هر دلیل که کمپرسور روشن نشود
اگر گاز کولر کم باشد
اگر خازن سوخته باشد
اگر کندانسور کثیف شده باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1398-04-22 01:54
سلام،خسته نباشید،اول باید تشکر کنم ک مطالبتون خیلی عالیه،بعدش خدمتتون ک عرض کنم من کولر ۱۸ هزار پاناسونیک دارم رو فن و جت استریم ک هست خیلی خوبه و خنک میکنه ولی حالت اتوماتیک نه،دلیلش چیه؟ممنونم از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-04-26 23:17
سلام شاید پیش فرض اتوماتیک مشکل پیدا کرده باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1398-04-27 12:09
ببخشید میشه بیشتر توضیح بدین؟؟باید تعمیر بشه؟اشکال نداره همیشه رو فن یا جت استریم باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-29 08:52
سلام اشکالی که نداره ولی اگر تعمیر بشه بهتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1398-04-29 16:02
خیلییییی ممنونم جناب متخصص،خیلی نگران کولر بودم ک ی وقت عیب بزرگی داشته باشه،شرمنده ی سوال دیگه کولر رو روزانه خاموش میکنیم اشکال نداره؟چون شنیدم میگن اگه زیاد روشن و خاموش کنیم مشکل پیدا میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-31 08:59
سلام کولر با روشن و خاموش شدن مشکلی پیدا نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1398-05-02 09:45
سلام . برای تایم دادن به کولر که در زمان مشخصی روشن شه باید چه کنیم؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-08 21:26
سلام تنظیم قسمت تایمر مربوط به این کار میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ali 1398-05-05 10:55
سلام یه کولر گازی داریم مدلش نمیدونم‌چیه بوشه نمیدونم چطوری با ریموتش کار کنم هرجا میگردم کارایی دکمه هاش پیدا نمیکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-06-10 01:53
سلام وقت بخیر
دکمه مد: تغییر وضعیت سرمایش و گرمایش
دکمه سویینگ: حرکت دمپر
دکمه توربو: حداکثر قدرت کولر
دکمه فن اسلیپ: برای تنظیم‌دور فن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا ابراهیمی 1398-05-08 00:55
سلام استاد.تازه اسپیلیت جنرال zh خریدم.میخواستم راهنمایی کنید که رو حالت اتوماتیک بزارم یا دو حالت cool...ممنون میشم که کمکم کنید چون بعضی ها میگن رو حالت cool باشه خطرناکه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-05-08 21:11
سلام
اگر خطرناک بود که ایجادش نمیکردن
حالت اتوماتیک مخصوص مکانهای بدون کاربر هست مثلا داخل کانکسهای مخابراتی که نیازه دستگاه درجه حرارت رو ثابت نگه داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Behrooz 1398-05-12 02:51
با سلام..اسپیلت ما ال جی هستش.ولی این عکسایی که واسه کنترل ال جی گذاشتین هیچ کدومش شبیه به کنترل اسپیلت ما نبود..من میخواستم ببینم رویه کنترل اسپلیت ما دمای اتاق رو هم نشون میده یا نه...مدل اسپیلت ما ال جی ۲۰۱۷.دکمه هایه روش عبارت است از: on/off mode temp short cut fan timer on timer off sleep swing direct turbo led..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-05-12 08:11
سلام معمولا همه مدلهای ال جی این گزینه رو دارند .بعداز چند ثانیه که تنظیم دما توسط کاربرانجام میشه عدد دما تغییر میکنه و دمای محیط رو نشون میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مری 1398-05-14 16:11
سلام
چطوری میشه ساعت کنترل اوجنرال با ساعت کشوری یکی کنیم؟
لطفا نحوه تنظیم اگر بگید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-08 21:22
سلام توضیحات کامل در قسمت کنترل سایت هست ولی ساده ترین راه اینه که ساعت 12 باطری کنترل رو در بیارید و دوباره جا بزنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جاوید 1398-05-18 00:45
با سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از وقتی که میگذارید.من هرچی جستجو می کنم راهنمای فارسی دفترچه اسپیلت هیتاچی مدل RAK-60PPA(T را پیدا نمی کنم چون کلیدهای روی کنترل زیاده کار کردن با همه کلیدها سخته لطفا اگر راهنمای فارسی داره راهنمایی بفرمایید برای تهیه آن و دوم اینکه چند وقتی هست زیاد پاشش آب وجود داره با اینکه دمای روی کنترل اکثر مواقع روی 24 هست.ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-06-25 14:00
سلام..تو اینترنت دنبال ادرس نمایندگی باشید..از اونها کمک بگیرید.چون بحث شما آموزشیه..و از راه دور نمیشه این کارو کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد اسدی 1398-05-18 02:35
سلام
کولر گازی بوتان داریم و مشکل ارور h6 داده
چکار کنم درست بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-06-10 01:53
سلام وقت بخیر
کولرگازی با مارک بوتان نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # pooya 1398-06-09 22:34
سلام آیا گولر گری مدل gwh30lb به وای فای متصل می شود ؟ اگر بله چگونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-12 08:44
سلام
اگر مدل نئو باشد بله وای فای دارد و توضیحات کامل در دفترچه قید شده و هنگام نصب سرویسکار باید به وای فای نصب کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاهوردی 1398-06-13 15:42
با سلام و خسته نباشید .

کولر منزل ما موتورش سوخته و تعمیرکار تشخیص دادند علت از سفت بودن تسمه و خازن میباشد . خازن را از کجا میتوانیم تهیه کنیم ؟

با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-14 08:47
سلام
فروشگاه های الکتریکی و سیم پیچها معمولا خازن دارند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد