چنانچه در ساختمان خود قصد استفاده از گرمای رادیاتور شوفاژ را دارید، با ما همراه باشید. زیرا در این مطلب می خواهیم طریقه استفاده از شوفاژ را بیان کنیم.

 با توجه به فواید بسیار زیاد استفاده از پکیج به جای بخاری، بسیاری از افراد به تهیه و استفاده از این وسیله گرمایشی در ساختمان خود روی آورده اند.

جهت مشاهده انواع پکیج و تهیه آن بر روی لینک خرید پکیج از دیجی کالا بزنید.

اما استفاده از هر وسیله ای بدون آشنایی با نحوه راه اندازی آن می تواند برای برخی مشکل آفرین باشد، خصوصاً اگر هیچ گونه آگاهی در زمینه استفاده از آن نداشته باشند.

آشنایی با طریقه استفاده از شوفاژ نیز به عنوان وسیله گرمایشی به منظور افزایش راندمان دستگاه با مصرف کمترین حد انرژی بسیار ضروری است.

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا در خصوص نحوه راه اندازی شوفاژ در فصل سرما توضیحاتی را ذکر کنیم.

 

طریقه راه اندازی پکیج

از آنجا که رادیاتورهایی که با بخار آب کار می کنند، به خودی خود گرمایی ندارند و در واقع انرژی حرارتی خود را از پکیج و یا موتورخانه دریافت می کنند، در ابتدای استفاده از آن ها باید پکیج را برای حالت زمستانه تنظیم کنیم.

اما قبل از هر چیز لازم است چند نکته کلی در زمینه استفاده از پکیج را بیان کنیم، که پیش از تنظیم کردن دستگاه در حالت زمستانه بهتر است مورد توجه قرار بگیرد:

 1. بررسی دودکش و کسب اطمینان از باز بودن مسیر آن
 2. اتصال برق و گاز دستگاه و چک کردن میزان فشار گاز پکیج
 3. کنترل فشار پکیج و اعمال افزایش یا کاهش فشار در صورت نیاز
 4. اقدام به هواگیری سیستم به منظور کسب بالاترین سطح انرژی توسط دستگاه
 5. انجام سرویس دوره ای پکیج به منظور شستشوی قطعات داخلی دستگاه و رفع رسوبات

طریقه استفاده از شوفاژ 1

طریقه راه اندازی پکیج در حالت زمستانه

نحوه روشن کردن پکیج های مختلف در حالت زمستانه بدون در نظر گرفتن تفاوت های ظاهری آن ها، تقریبا مشابه یکدیگر است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • اتصال گاز دستگاه
 • برقراری جریان برق پکیج
 • فشار دادن دکمه مربوط به حالت دستگاه که با کلمه MODE بر روی کنترل پنل دستگاه قابل مشاهده است.
 • قرار دادن دسته مربوط به حالت دستگاه بر روی گزینه زمستانه که معمولا در اکثر پکیج ها به صورت شکل رادیاتور نمایش داده می شود.
 • تنظیم کردن دمای مورد نظر خود برای سیستم گرمایش یا شوفاژها از طریق دکمه مخصوص آن
 • تنظیم کردن دمای مورد نظر خود برای آب گرم مصرفی از طریق دکمه مخصوص آن
 • در این زمان پکیج با توجه به اطلاعات دریافتی حاصل از تنظیمات دستگاه روشن شده و در حالت زمستانه مشغول به کار می شود.

برای کسب اطلاع از دمای مناسب پکیج در زمستان بر روی نام آن بزنید.

 

طریقه راه اندازی رادیاتور شوفاژ

مرحله بعد از راه اندازی پکیج در حالت زمستانه، مربوط به راه اندازی شوفاژ می شود، که البته بهتر است قبل از تنظیم کردن پکیج در حالت زمستانه انجام شود.

شما می توانید بر اساس دستورالعمل زیر رادیاتور شوفاژ خود را برای فصل سرما تنظیم کرده و مورد استفاده قرار دهید.

البته در ادامه راهنمای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور می توان این طور گفت که روشن کردن شوفاژ ایران رادیاتور نیز مانند روش ذکر شده در قسمت ذیل می باشد.

بنابراین چنانچه شما از این محصول استفاده می کنید، می توانید با کمک این مطلب با طریقه راه اندازی شوفاژ ایران رادیاتور نیز آشنا شوید.

 1. شیر ورودی رادیاتور شوفاژ را باز کنید.

یکی از مهمترین اقدامات به منظور روشن کردن شوفاژ این است که شیر ورودی به رادیاتور را باز کنید تا با انجام این کار جریان آب پکیج وارد سیستم لوله کشی رادیاتور شود.

این شیر در قسمت بالای رادیاتور نصب شده است و از نوع شیرهای سوپاپ دار است. با باز کردن این شیر رادیاتور می تواند روشن شود.

 1. شیر پایین رادیاتور را بر خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید.

فرقی نمی کند که رادیاتور شما محصول کدام شرکت باشد، در قسمت پایین آن شیری وجود دارد که با باز کردن آن آب برگشتی از رادیاتورها به سمت پکیج حرکت می کند و به نام شیر پایین رادیاتور معروف است.

در رادیاتورهایی که با بخار آب کار می کنند، این شیر در بالای لوله رادیاتور نصب شده است و ظاهر آن کوچک بوده و سری کلاهدار گردی در بالای آن قرار دارد.

در واقع می توان گفت شیر پایین رادیاتور میزان جریان برگشت آب داخل رادیاتور را تنظیم می کند. پس به منظور روشن کردن رادیاتور این شیر را تا انتها بچرخانید تا سیستم شوفاژ فعال شود.

 1. چنانچه شیر پایین رادیاتور کلاهک ندارد از انبردست برای چرخاندن آن کمک بگیرید.

در برخی مدل های شیر پایین رادیاتور کلاهک آن به شیر به خوبی متصل نشده و در نتیجه با چرخاندن کلاهک هیچ تغییری در ولوم شیر ایجاد نمی شود.

در این حالت می توانید سری یا کلاهک شیر را برداشته و سپس با استفاده از انبردست دنباله شیر را بچرخانید تا فعال شود.

البته در برخی از مدل های رادیاتور سری شیر از طریق چند عدد پیچ به بدنه شیر متصل شده که برای برداشتن آن اول لازم است پیچ ها را باز کنید.

طریقه استفاده از شوفاژ 2

 1. به منظور تنظیم دمای رادیاتور شیر ترموستاتیک آن را بچرخانید.

امروزه به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی از شیرهای ترموستاتیک به جای شیر سوپاپ دار ورودی در رادیاتور شوفاژ استفاده می شود، زیرا این نوع شیر برخلاف نوع معمولی آن قابلیت تنظیم دمای رادیاتور بر اساس دمای محیط خود را دارد.

این شیر دارای سری کلاهکدار بلندتری در مقایسه با شیر کنترل یا ورودی معمولی رادیاتور است. بر روی کلاهک این شیر اعداد 0 تا 5 نمایش داده شده اند که برای افزایش دمای رادیاتور می توانید کلاهک آن را در بین این اعداد قرار دهید.

توجه داشته باشید که شیرهای ترموستاتیک میزان دمای آزاد شده از رادیاتور را از طریق کاهش یا افزایش آب ورودی به شوفاژ کم یا زیاد می کنند و قرار دادن این شیر بر روی عدد 0 به معنی قطع بودن جریان آب در لوله های رادیاتور نیست.

علاوه بر این همانطور که در ابتدا نیز گفتیم، رادیاتورهای قدیمی فاقد شیر ترموستاتیک هستند و به جای آن از شیرهای معمولی استفاده شده است که فقط با باز کردن آن آب وارد رادیاتور شده و دستگاه شروع به آزاد سازی گرما می کند.

پس توصیه ما به شما این است که در اولین فرصت به منظور نصب شیر ترموستاتیک رادیاتور اقدام کنید.

 1. با قرار دادن تنظیمات شیر ترموستایک در حالت ضد یخ از یخ زدن رادیاتور جلوگیری کنید.

یکی دیگر از مزیت های شیرهای ترموستاتیک در مقایسه با نوع معمولی آن این است که این شیر دارای تنظیمات ضد یخ می باشد که به صورت علامت دانه برف بر روی بدنه شیر نمایش داده شده است.

توجه داشته باشید که لوله های رادیاتور نیز مانند لوله های آب ساختمان در معرض یخزدگی و آسیب های احتمالی آن قرار دارند، اما با فعال کردن حالت ضد یخ شیر در واقع رادیاتور در کمترین میزان دمای خود تنظیم می شود.

طریقه استفاده از شوفاژ 3

حالت ضد یخ شیر ترموستاتیک بین 0 و 1 قرار دارد، بنابراین در شرایطی که در روزهای بسیار سرد سال مدتی طولانی در منزل حضور ندارید، شیر را در حالت ضد یخ تنظیم کنید تا رادیاتورها دچار یخزدگی نشوند.

 1. به منظور گرم شدن رادیاتور تقریبا 30 دقیقه صبر کنید.

رادیاتورهایی که با گرمای حاصل از بخار آب در پکیج کار می کنند، دیرتر از رادیاتورهای برقی که با نیروی برق کار می کنند، گرم می شوند، این در حالی است که رادیاتورهای برقی بعد از 10 دقیقه کاملا گرم هستند.

بنابراین حداقل 30 دقیقه به رادیاتور زمان بدهید تا به دمای دلخواه و تنظیم شده شما برسد. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند هر چه شیر ترموستاتیک را در درجه بالاتر تنظیم کنند، شوفاژ زودتر گرم می شود.

به همین علت درجه شیر را از همان ابتدا بر روی 5 قرار می دهند و بعد از گرم شدن آن را کم می کنند، اما بهتر است درجه شیر را از همان ابتدا بر روی حد متوسط یعنی 2 یا 3 قرار دهید تا بعد از نیم ساعت دمای مطلوبی را در ساختمان احساس کنید.

 1. با چرخاندن شیر کنترل، شوفاژ را خاموش کنید.

همانطور که روشن کردن شوفاژ از طریق باز کردن شیر کنترل یا شیر ورودی رادیاتور امکان پذیر است، خاموش کردن این وسیله نیز فقط از طریق بستن این شیر ممکن است.

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند که با بستن یا کم کردن شیر ترموستاتیک رادیاتور خاموش می شود، در حالی که چنین نیست.

پس طریقه روشن کردن شوفاژ ایران رادیاتور و یا هرکدام از رادیاتورها در برندهای دیگر به صورت خلاصه به این شرح می باشد:

 • روشن کردن پکیج
 • تنظیم کردن دستگاه در حالت زمستانه
 • هواگیری رادیاتورها
 • باز کردن شیرهای رفت و برگشت رادیاتور
 • تنظیم دمای رادیاتور

 

نحوه تنظیم رادیاتور شوفاژ

بالانس کردن رادیاتور شوفاژ به معنی تنظیم کردن شیرهای رفت و برگشت رادیاتور به منظور دریافت انرژی گرمایی سریع و مفید است.

اما در برخی موارد مشاهده شده است که رادیاتور شوفاژ به اندازه دلخواه گرم نیست و یا قسمتی از بدنه آن سرد و قسمتی دیگر گرم است. یکی از دلایل این مشکل به دلیل بالانس یا تنظیم نبودن شوفاژ است.

همانطور که می دانید هر دستگاه رادیاتور شوفاژ دارای سه عدد شیر می باشد:

 • شیر هواگیری به منظور خروج هوای داخل سیستم
 • شیر ورودی سوپاپ دار و یا ترموستاتیک به منظور تنظیم آب ورودی به لوله ها و در نتیجه تنظیم دما
 • شیر پایین رادیاتور یا شیر برگشت

بعد از آشنایی با شیرهای تعبیه شده در ساختمان رادیاتور شوفاژ می توانید بهتر با نحوه تنظیم کردن دستگاه بر اساس مراحل ذیل آشنا شوید:

ابزار مورد نیاز به منظور تنظیم کردن رادیاتور شوفاژ:

 • کاغذ و خودکار
 • پیچ گوشتی
 • آچار فرانسه
 • پیچ یا آچار هواگیری رادیاتور
 • دماسنج دیجیتال

چنانچه قصد تهیه پیچ گوشتی را دارید، لینک خرید پیچ گوشتی از دیجی کالا را لمس کنید.

مرحله اول:

اولین مرحله به منظور بالانس یا تنظیم کردن رادیاتورها اقدام به هواگیری شوفاژها با استفاده از پیچ هواگیری می باشد که در فیلم آموزش نحوه هواگیری شوفاژ در این خصوص توضیحات کافی را بیان کرده ایم.

شما با این کار ساده و راحت تمامی هوای داخل رادیاتور و لوله ها را خارج می کنید و به احتمال زیاد مشکل سرد بودن رادیاتورها حل خواهد شد.

برای خرید آچار هواگیری رادیاتور از دیجی کالا بر روی نام آن بزنید.

طریقه استفاده از شوفاژ 4

مرحله دوم:

دومین مرحله به منظور تنظیم کردن رادیاتورها این است که پکیج را خاموش کرده و دو عدد شیر رفت و برگشت رادیاتور را به طور کامل باز کنید.

از آنجا که باز کردن شیر رفت رادیاتور با استفاده از کلاهک آن امکان پذیر نیست، باید اول کلاهک شیر را با استفاده از انبردست برداشته و سپس با کمک آچار فرانسه دنباله شیر را تا انتها بچرخانید تا باز شود.

به منظور مشاهده و تهیه انواع آچار لینک خرید آچار از دیجی کالا را لمس کرده و مطلب راهنمای خرید بهترین سایز و مارک آچار فرانسه را مطالعه نمایید.

 

مرحله سوم:

حال که تمام شیرهای رایاتور باز شدند، نوبت به روشن کردن پکیج می رسد. بعد از آن باید ترتیب داغ شدن رادیاتورها را بر روی یک کاغذ یادداشت کنید.

معمولا شوفاژ نزدیک تر به پکیج زودتر از همه گرم شده و به ترتیب فاصله رادیاتورها از پکیج یک به یک گرم خواهند شد، که طبیعتاً دورترین رادیاتور از پکیج دیرتر از همه گرم می شود.

مرحله چهارم:

حال پکیج را دوباره خاموش کنید و تا سرد شدن کامل رادیاتورها صبر کنید. سپس به سراغ اولین رادیاتور گرم شده بر اساس لیست خود بروید و شیر برگشت آن را بندید و به صورت نیمه آن را باز کنید.

در این مرحله شیر ورودی رادیاتور شما به طور کامل و شیر برگشت آن به صورت نیمه باز است.

حال دوباره پکیج را روشن کرده و تا گرم شدن رادیاتورها صبر کنید. سپس دمای لوله رادیاتور موجود در زیر شیر ورودی را با کمک دماسنج اندازه بگیرید.

جهت مشاهده و خرید دماسنج دیجیتال از دیجی کالا بر روی آن کلیک کنید.

اکنون دمای لوله رادیاتور موجود در زیر شیر برگشت همان رادیاتور را اندازه بگیرید. حال شیر برگشت را با کمک آچار مناسب به اندازه ای تنظیم کنید که تفاوت بین دو دمای ثبت کرده بین 11 تا 13 درجه باشد.

مرحله پنجم:

در این مرحله تمام روند فوق را برای سایر رادیاتورها تکرار کنید. بر اساس این فرآیند همانطور که از پکیج دورتر می شوید، شیر برگشت رادیاتور باید بیشتر باز شود.

نکته!

تنظیم رادیاتور شوفاژ یعنی هر چه از پکیج فاصله می گیریم، میزان باز بودن شیر برگشت در شوفاژها بیشتر و بیشتر می شود تا حدی که در آخرین رادیاتور شیر برگشت کاملا باز است.

 

تنظیم رادیاتور شوفاژ بدون دماسنج

چنانچه دماسنج دیجیتال در دسترس شما نبود، می توانید بر اساس توضیحات ذیل رادیاتور شوفاژ را بالانس کنید:

برای انجام این کار بدون دماسنج ابتدا شیر برگشت رادیاتور را در اولین شوفاژ نزدیک به پکیج به صورت نیمه باز کنید.

حال شیر برگشت آخرین رادیاتور را به صورت کامل باز کنید و به سراغ رادیاتورهای ما بین آن ها بروید. به خاطر داشته باشید که هر شیر برگشت باید کمی بازتر از رادیاتور قبلی خود باشد.

برای ساختمان یک طبقه با داشتن پنج عدد رادیاتور شوفاژ، میزان باز بودن شیر برگشت آن ها به صورت شماتیک زیر است:

طریقه استفاده از شوفاژ 5

 

هر چند وقت یکبار باید رادیاتور شوفاژ را تنظیم کرد؟

تنظیم کردن رادیاتور شوفاژ به صورت سالانه قابل قبول است، مگر اینکه پکیج خود را تعویض کرده باشید و یا یک عدد رادیاتور جدید به سیستم اضافه کرده باشید، که در این صورت باید دوباره سیستم بالانس شود.

اما هواگیری رادیاتورها باید در دفعات بیشتری انجام شود، به خصوص اگر سیستم رادیاتوری در ساختمان قدیمی است که در این حالت سالی یکبار هواگیری مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که منظور از تنظیم کردن رادیاتورها این است که میزان گرمای دریافتی از تمام شوفاژها در همه نقاط ساختمان یکسان باشد.

بنابراین در صورتی که ترجیح می دهید یکی از اتاق ها گرم تر باشد، شما می توانید شیر برگشت مربوط به همان رادیاتور را بیشتر باز کنید.

همینطور زمانی که ترجیح می دهید برخی از اتاق ها سردتر باشند، به راحتی می توان با کم باز کردن شیر برگشت مربوط به همان اتاق ها رادیاتور را به صورت سردتر تنظیم کرد.

 

نکاتی در خصوص افزایش بازدهی رادیاتور شوفاژ

 • عایق کاری دیوار پشت رادیاتور

بیشتر حرارت رادیاتور شوفاژ به دلیل عایق نبودن در و دیوار ساختمان هدر می رود. بنابراین با کمک لایه ای از فوم یا خرید عایق های الاستومری از دیجی کالا عایقی مناسب برای پشت رادیاتور آماده کرده و آن را نصب کنید.

این کار شاید بهتر از عایق کاری کامل ساختمان نباشد ولی در هر حال تا حد زیادی می تواند جلوی هدر رفت گرما را بگیرد.

 

 • نصب شیر ترموستاتیک رادیاتور

همانطور که در قسمت فوق نیز گفتیم، شیرهای ترموستاتیک رادیاتور از هدر رفتن انرژی در سیستم جلوگیری می کنند، زیرا دمای رادیاتور را بر اساس سرمای محیط تنظیم می کنند.

به منظور تهیه شیر ترموستاتیک رادیاتور بر روی لینک خرید شیر رادیاتور از دیجی کالا کلیک کنید.

طریقه استفاده از شوفاژ 6

 

 • انتخاب رادیاتور متناسب با ساختمان

یکی از عوامل موثر در راندامان بالای سیستم گرمایشی در ساختمان انتخاب رادیاتور متناسب با ساختمان است که عوامل مختلفی همچون مساحت ساختمان، تعداد ساکنین، نحوه چیدمان وسایل، مواد به کار رفته در پی ساختمان و غیره می توانند در این داستان تاثیرگذار باشند.

جهت کسب اطلاع از قیمت ها و تهیه رادیاتور بر روی لینک خرید رادیاتور و شوفاژ از دیجی کالا کلیک کنید.

 

 • نصب رادیاتور اضافی برای فضاهای بزرگتر

گاهی ظرفیت رادیاتور نصب شده در یک اتاق جوابگوی محیط نیست. در این شرایط یا باید در صورت امکان تعداد پره های رادیاتور را زیاد کنید و یا باید یک عدد رادیاتور اضافی در ساختمان نصب کنید تا انرژی حاصله بیشتر شود.

مطالعه مطلب محاسبه تعداد پره های رادیاتور شوفاژ بر اساس مساحت می تواند در این خصوص به شما کمک کند.

طریقه استفاده از شوفاژ 7

 

با توجه به این مطلب شما نه تنها می توانید به راحتی پکیج و رادیاتور خود را برای فصل سرما آماده کنید، بلکه با روش تنظیم کردن رادیاتورها دمای یکسانی را در ساختمان داشته باشید.

از طرفی می توانید با توجه به نکاتی در خصوص جلوگیری از هدر رفت گرما، بیشترین استفاده را از سیستم گرمایشی خود ببرید.

با این حال چنانچه به منظور راه اندازی یا روشن کردن شوفاژ خود در هر برندی نیاز به کمک داشتید، می توانید همین الان این سفارش را به کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته بسپارید.

برای این منظور فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کرده و یا از طریق شماره های داخل سایت با همکاران ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران فعالیت داریم
باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.
تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.
بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.
در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی گیرند.

نظرات مشتریان

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # وحید 1398-12-19 00:59
پکیج ایران رادیاتور دارم گرمایش حمام و مصرفی عالی هست و مشکلی ندارد اما گرمایش رادیاتورها روی درجه ۳۸ قفل کرده و با کم یا زیاد کردن درجه اتفاقی در گرمایش رادیاتورها نمیفتد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-19 08:20
دوست عزیز سلام یا سنسور دما قفل کرده یا کلیدی که میچرخونید از داخل شکسته و داره هرز میچرخه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رويا 1399-01-18 22:56
سلام با گرم شدن هوا بايد درجه ي ديگ شوفاژ را كم كنم ميخوام بدونم اگه مثلا درجه ي ديگ بزارم ٤٥ درجه ي پمپ رو چند بزارم؟!؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-19 10:46
دوست عزیز سلام اگر نمیخواید پمپ یکسره کار کند روی چهل بزارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-02-13 16:20
سلام
فقط میخوام از آبگرمکن استفاده کنم و به شوفاژ نیازی ندارم،چیکار باید بکنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-02-13 17:21
سلام کاربر گرامی شما میتوانید با تغییر حالت پکیج از زمستانه به حالت تابستانه شوفاژها رو خاموش کنید با چرخاندن ولوم پکیج که بر روی شکل برف یا یخ میباشد باید آن رو بر روی خورشید بگذارید تا به حالت تابستانه برود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمیدرضا 1399-02-21 11:53
سلام برای خاموش کردن شوفاژها در پکیج دیواری
آیا بستن شیر بالایی یا همان شیر تنظیم حرارت کافی است؟ و در مورد پکیج هم پیچاندن دکمه ان به سمت تابستان کفایت میکند .
لطفا در هرمورد هر کاری که لازم هست را بیان کنید متشکر می شوم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-21 13:45
سلام جهت قراردادن پکیج به مودتابستان ابتدا قرار دادن کلید گرمایش از زمستان به تابستان وسپس بستن دو شیر رفت وبرگشت زیرپکیج به رادیاتورها (سایز ۲/۵) وبستن شیر بالایی رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افشین 1399-03-02 11:02
باسلام،دراینترنت خواندم که شیررفت اب ورودی به شوفاژ به سمت حرکت عقربه های ساعت بازمیشوندولی درشوفاژمن به سمت عقربه های ساعت بسته می شوند،درضمن خواستم بدونم که شیربرگشت برای باز بودن باید به کدوم سمت بچرخانیم،من درزمستان به شیرپایینی دست نزدم،خود شوفاژ گرم میشد ولی اتاق راگرم نمیکرد ،واقعا نمیدونم ایامسیر اون هم مثل شیررفت هست یانه؟لطفا راهنماییم کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-02 14:34
سلام شیر های رادیاتور در برندهای ایرانی بسمت عقربه های ساعت بسته میشه(سمت راست) وبسمت خلاف عقربه های ساعت باز میشن(سمت چپ).شیر پایین با اچار الن بهمین ترتیب باز وبسته میشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سحر 1399-06-03 23:11
سلام ببخشید یه سوال داشتم ، میتونیم فقط یکی از شوفاژ ها رو روشن نگه داریم و بقیه رو خاموش کنیم و یا برعکسش ، میتونیم یکی از شوفاژ ها رو خاموش کنیم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-03 23:14
سلام
بله امکان این کار وجود دارد و مشکلی پیش نمی آید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی اصغر 1399-07-16 04:24
سلام ببخشید اینکه شعله پکیج در حالت زمستانه همش روشن هست عادیه؟چجوری مصرف گاز پکیج را کم یا زیاد کنیم؟به حرارت بستگی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-16 11:42
سلام،این که شعله همیشه روشن باشه عیر عادی هست وجهت سرویس وبررسی ایرادات دستگاه توصیه میکنم که از یک سرویسکار در محل کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Sky 1399-08-02 16:49
سلام بعد از گرم شدن چند ساعته رادیاتور سرد میشه دوباره باید برم مراحل رو از اول تکرار کنم لطفا راهنمایی کنید رادیاتور جدید مثل قدیمیا نیست که راحت هواگیری کنم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-05 18:59
سلام، اگر رادیاتور های شما دائم هوا میگیرد مشکل از منبع انبساط وخرابی پمپ شما در صورت استفاده ازپکیج ودر صورت استفاده از موتور خانه پمپ در هرحال برای نتیجه گیری بهتر استفاده از یک سرویس کار در محل توصیه می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید علی 1399-08-26 20:21
سلام،برای روشن کردن روزانه رادیاتور ها فقط شیر رادیاتور رو ببندیم وباز کنیم در طول زمستون کافیه یا باید از پکیج استفاده کنیم،من موندم هوا سرد میشه در طول زمستون شیر رادیاتور برا گرم کردن آن استفاده کنم یا پکیج رو تغییر بدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-08-26 22:38
سلام
اگر مکان اداری می باشد توصیه میکنم پکیج را کم کنید، و فقط یک رادیاتور را باز بگذارید که به پمپ پکیج آسیب نرساند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # الی 1399-09-01 12:04
سلام میخواستم بدونم ایا این امکان هست که پکیج روی اخرین درجه دما باشه ولی در یک اتاق دمای رادیاتور رو کمتر کنیم(منظورم این هست که رادیاتور رو در یک اتاق خاموش نکنیم فقط دمای کمتر از دمای اتاقهای دیگه باشه)،ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-02 13:00
سلام،با بستن شیر ترموستاتیک میتونید این کار را انجام دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد