Cart

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین - مهندس میری

نوع ساختمان: مطب دندانپزشکی

مدیر پروژه (کارفرما): آقای مهندس میری

کلیت پروژه:

لوله کشی یونیت دندانپزشکی، اجرای لوله کشی روشویی، آشپزخانه، دو عدد سرویس بهداشتی و لوله کشی رادیاتورها.

پروژه لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان آرژانتین و به درخواست آقای مهندس میری دو فاز صورت گرفته است.

یک فاز پروژه مربوط به کنده کاری ساختمان به منظور استفاده برای مسیر لوله کشی و دیگری اجرای لوله کشی های مربوط به یونیت دندانپزشکی، لوله کشی آب و فاضلاب و لوله کشی رادیاتورها می باشد که در ادامه توضیحاتی را در مورد هر کدام خواهیم داد.

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 1

لوله کشی یونیت دندانپزشکی:

در این پروژه نیاز به اجرای لوله کشی برای چهار یونیت دندانپزشکی وجود داشت. سیستم لوله کشی مورد نیاز برای یونیت ها شامل موارد زیر می شود که در این پروژه اجرا شدند:

  • لوله کشی آب یونیت
  • لوله کشی هوای مکش یا فاضلاب یوینت
  • لوله کشی ساکشن مرکزی ( دستگاهی که بعدا می خواستند از آن استفاده کنند و به صورت رزو در سیستم اجرا شد).
  • لوله کشی هوا

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 2

به منظور اجرای لوله کشی یونیت دندانپزشکی ابتدا مسیر لوله کشی حفاری شد و لوله های مربوط به یونیت از داخل بالکن ساختمان به بالا کشید شد و در سطح زیرین ساختمان به صورت لوله کشی توکار خوابانده شد.

لوله کشی فاضلاب یونیت:

در این پروژه از لوله های پلیکا به عنوان لوله های فاضلاب یونیت استفاده شد. نکته بسیار مهم در اجرای لوله کشی فاضلاب یونیت دندانپزشکی مربوط به شیب و جنس لوله ها می باشد.

زیرا مواد فاضلابی تولید شده در سیستم فاضلاب یونیت حالت چسبنده دارند و اگر شیب لوله ها به درستی اعمال نشود لوله ها بعد از مدتی مسدود خواهند شد و این اتفاقی است که ما در سیستم لوله کشی قدیمی این ساختمان مشاهده کردیم.

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 3

زیرا بعد از انجام کنده کاری ها مشخص شد که به دلیل عدم اجرای لوله کشی در شیب مناسب 50 درصد لوله ها دچار گرفتگی شده بودند و همین عامل باعث انتشار بوی نامطبوع از یونیت دندانپزشکی می شد. به همین علت از لوله های پلیکا در سیستم جدید فاضلاب یونیت استفاده شد.

لوله کشی آب یونیت:

به منظور اجرای لوله کشی آب مورد استفاده برای یوینت دندانپزشکی از لوله های پنج لایه نیوپایپ استفاده شد.

لوله کشی هوای یونیت:

سیستم هوای یونیت از طریق دو عدد پمپ هوا تامین می شد که به دلیل اینکه این نوع پمپ های هوا صدای بسیار زیادی تولید می کنند، آن ها را در قسمت بالای پشت بام ساختمان قرار دادیم و لوله هوا را از پشت بام تا پایین ساختمان هدایت کرده و بین چهار عدد یونیت دندانپزشکی تقسیم کردیم.

به منظور اجرای لوله کشی هوای یونیت از لوله های آذین در این پروژه استفاده شد، تا از نظر هوا بر بودن و عدم بروز نشتی در لوله اطمینان داشته باشیم.

لوله کشی رادیاتورها:

در سیستم قدیم این ساختمان از فن کوویل به منظور تهویه هوا استفاده می شد که بنا به درخواست مدیر پروژه تمامی فن کوییل ها جمع شدند و تمامی سیستم لوله کشی از موتورخانه تا فن کوویل ها نیز به طور کامل کور شدند.

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 4

در سیستم جدید از رادیاتورهای پنلی استفاده شد و به این دلیل که هدر رفت گرما و بروز ضربه در این لوله ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند، به منظور اجرای لوله کشی آب رادیاتورها از لوله های پنج و لایه نیوپایپ عایق بندی شده استفاده شد.

به منظور اجرای سیستم لوله کشی آب رادیاتورها از لوله کشی کلکتوری استفاده شد تا امکان روشن و خاموش کردن هر رادیاتور به طور مجزا با استفاده از شیر کلکتور مربوط به خودش وجود داشته باشد.

لوله کشی فاضلاب دو عدد سرویس بهداشتی:

در این پروژه نقشه لوله کشی سرویس های بهداشتی کاملا تغیر کرد. زیرا در سیستم قبلی از لوله های چدنی استفاده شده بود ولی در سیستم جدید از لوله های پلیکا به جای لوله های چدنی استفاده شد و تا جایی که امکان و دسترسی به لوله ها وجود داشت لوله های چدنی تعویض شدند.

در سیستم قدیم فاضلاب سرویس بهداشتی از سیفون چدنی استفاده شده بود ولی به دلیل تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی و پایین رفتن کف سرویس بهداشتی این بار از سیفون پلیکا به صورت لوله کشی زیر سقفی استفاده شد.

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 5

لوله کشی آب سرد و گرم سرویس های بهداشتی:

به منظور اجرای لوله کشی آب سرد و گرم سرویس های بهداشتی از لوله های پنج لایه نیوپایپ استفاده شد و بعد از اتمام لوله کشی و نصب شیرآلات ساختمانی و سرویس بهداشتی پروژه به طور کامل به کارفرما تحویل داده شد.

لوله کشی دندانپزشکی میدان آرژانتین 6

اجرای لوله کشی یونیت دندانپزشکی یکی دیگر از خدمات ما در گروه تاسیساتی 24 ساعته در کنار لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان است. شما می توانید از هر نقطه از تهران سفارش خود را ثبت کنید.

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد