Cart

طراحی و اجرای لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان نوساز - جناب آقای نیک پرور

مشخصات پروژه: ساختمان 10 واحدی واقع در دارآباد

کارفرما: جناب آقای نیک پرور

کلیات پروژه:
1. لوله کشی آب (سرد و گرم) با لوله های پلیمری
2. لوله کشی فاضلاب با لوله های چسبی پلیکا
3. لوله کشی هواکش، هر واحد بصورت مجزا به پشت بام انتقال یافته است.
4. اجرای گرمایش از کف
5. نصب شیر آلات، روشوئی کابینتی، آینه کنسول، توالت فرنگی و حوله خشک کن

جزئیات انجام شده:
لوله کشی فاضلاب این ساختمان به صورت فاضلاب چسبی اجرا شده و تمامی لوله ها با استفاده سیم مهار شده است. لوله و اتصالات این ساختمان از جنس پلیکای شرکت گلپایگان PG می باشد.
تمامی لوله ها به پارکینگ منفی انتقال یافته و به چاه حفاری شده در پارکینگ وصل شده است. به دلیل اجرا نشدن کامل فاضلاب شهری در این منطقه، فاضلاب این ساختمان به چاه سرازیر می شود تمامی رایزرهای اصلی سایز 110 میلیمتر می باشد.
در این ساختمان برای بالکن، آشپزخانه، حمام و توالت هر کدام 1 رایزر مجزا تعبیه شده است.
اجرای لوله کشی فاضلاب این ساختمان به صورت زیر سقفی می باشد و توسط سقف کاذب مخفی شده و قابل دسترس می باشد.
لوله کشی آب مصرفی (آب سرد و گرم). لوله مورد استفاده آب این ساختمان جنس پلیمر شرکت آذین استفاده شده است و به صورت سنتی اجرا شده است لوله های داخلی ساختمان سایز 25 میلیمتر و مسیرهای فرعی سایز 20 میلیمتر می باشد.
در این ساختمان 2عدد لوله سایز32 میلیمتر بعد از محل انتظار پمپ از سمت شمال و جنوب ساختمان از بالکنها برای پخش شدن در واحدهای شمالی و جنوبی به پشت بام رفته است و توسط 2 عدد کلکتوری که در پشت بام ساخته شده است، برای هر واحد 1 لوله با سایز 25میلیمتر به عنوان آب ورودی واحد در نظر گرفته شده است. یک کلکتور از جنس پلیمر در واحدهای شمالی و دیگری در واحدهای جنوبی ساخته شده است.
در این کلکتورها نیز فضایی برای نصب کنتور فرعی در آینده در نظر گرفته شده است.
گرمایش از کف. سیستم گرمایش این ساختمان گرمایش از کف می باشد و لوله و اتصالات 5لایه شرکت نیوپایپ بکار گرفته شده است. جعبه کلکتور واحدها در بالکن زیر پنجره قرار داده شده و کلکتورهای آن دارای 5 ورودی و خروجی می باشد. سالن پذیرایی هر واحد 2 مسیر خروجی از کلکتور یا به اصطلاح دو مدار، اتاق خواب ها هر کدام بطور مجزا یک مدار و یک مدار نیز برای حوله خشک کن اجرا شده است.
لوله های رفت و برگشت کلکتور به پکیج سایز 32 میلیمتر می باشد و لوله های کف خواب گرمایش از کف سایز 16میلیمتر می باشد.

نصب شیر آلات، روشوئی، آینه و کنسول، توالت فرنگی و حوله خشک کن. شیر آلات نصب شده این ساختمان از نوع اهرمی می باشد. حمام و توالت هر کدام دارای یک روشوئی و آینه کنسول مجزا و حمام دارای حوله خشک کن می باشد. در حمام هر واحد یک توالت فرنگی تعبیه  شده است.

 

دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395