به منظور تکمیل مطلب تعمیرات پکیج گلدیران قصد داریم این بار در مورد علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران توضیحاتی را بیان کنیم.

شرکت گلدیران یکی از وارد کنندگان محصولات ال جی در ایران می باشد که امروزه توانسته است با استفاده از دانش خود دو محصول به نام های پکیج ال جی گلدیران مدل پرستیژ و پکیج ال جی گلدیران مدل پیونر را تولید کند.

حال در ادامه این مطلب قصد داریم تا علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران را بررسی کرده و نحوه رفع این مشکل را بیان کنیم.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران

 • وجود مشکل در فشار آب پکیج

میزان فشار آب در دستگاه باید در یک بازه استاندارد قرار داشته باشد و چنانچه این مقدار کمتر از 2 بار باشد، سیستم در هنگام روشن شدن و یا حتی ادامه به کار بودن دچار مشکل می شود.

دلایل متعددی سبب کاهش میزان آب در دستگاه می شوند که نتیجه آن پایین آمدن فشار پکیج و خاموش شدن آن خواهد بود، که در ادامه به چند مورد اشاره کرده ایم:

 1. وجود نشتی در سیستم لوله کشی پکیج

چنانچه هر گونه نشتی در درون دستگاه و یا در سیستم لوله کشی پکیج وجود داشته باشد، میزان آب دستگاه به یکباره کاهش پیدا می کند.

بنابراین باید دستگاه را به صورت دقیق چک کنید تا نشتی احتمالی را پیدا کنید، هر چند ممکن است در برخی موارد نشتی یا آبریزی از قسمت زیرین پکیج باشد که به راحتی قابل مشاهده است و در مواردی که نشتی در درون مبدل قرار دارد باید از مجری تعمیرکار برای این کار بهره ببرید.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران 1

 1. خرابی شیر اطمینان

یکی دیگر از دلایل کاهش غیر معمول فشار آب در سیستم مربوط به خرابی شیر اطمینان پکیج می شود. در حالت عادی چنانچه فشار دستگاه بیش از 3 بار برسد، شیر اطمینان باز شده و از طریق تخلیه کردن آب اضافی موجود در دستگاه فشار پکیج را کاهش می دهد.

حال چنانچه سنسور فشار این شیر خراب شده باشد، بدون بالا بودن فشار در سیستم به صورت خودکار باز شده و با تخلیه آب در دستگاه سبب پایین آمدن فشار در پیکج و خاموش شدن آن می شود.

راه حل

به منظور رفع مشکل پایین بودن فشار آب در دستگاه ابتدا دو مورد وجود نشتی در دستگاه و همچنین خرابی شیر اطمینان را چک می کنیم، چنانچه مشکل از این دو مورد باشد، باید محل نشتی سریعا پیدا شده و نشتی برطرف شود.

همچنین اگر شیر اطمینان پکیج خراب است باید این قطعه توسط مجری تعمیرکار پکیج تعویض شود. در مرحله بعد نوبت به تنظیم فشار پکیج می رسد که این کار با کمک شیر پرکن پکیج که در زیر آن تعبیه شده و باز کردن آن صورت می گیرد.

توجه داشته باشید که تنظیم فشار آب در سیستم بدون اقدام به رفع علت اصلی بروز این مشکل فقط برای مدت کوتاهی جوابگو است و بعد از مدتی دوباره فشار دستگاه افت کرده و پکیج خاموش می شود.

 • سرعت پایین چرخش آب در مدار پکیج

گاهاً مشاهده شده است که با وجود اندازه بودن فشار آب در پکیج باز هم پکیج خاموش می شود. یکی از دلایل بروز این مشکل سرعت پایین چرخش آب در مدار پکیج است که در ادامه علل بروز این مشکل را بررسی می کنیم:

 1. وجود رسوب در پکیج

تشکیل رسوب در پکیج با وجود بالا بودن سختی آب در کشور بسیار طبیعی است، بنابراین باید هر چند وقت یکبار برای رفع رسوبات داخل مبدل دستگاه از طریق رسوب زدایی پکیج برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

چرا که به مرور زمان حجم رسوبات داخل دستگاه بیشتر شده و مانع از چرخش مناسب آب در مدار خواهند شد.

 1. وجود هوا در مدار گرمایش

تجمع هوا در مدار گرمایش یا رادیاتورها به صورت سرد بودن شوفاژها خود را نشان می دهد، علاوه بر این در برخی موارد هوا داشتن مدار مانع از روشن شدن پکیج می شود.

راه حل

به منظور رفع این مشکل باید به هواگیری رادیاتورها اقدام کنید. با انجام این کار نه تنها مشکل خاموش شدن پکیج رفع می شود، بلکه حرارت دریافتی از پکیج به صورت یکسان در بین رادیاتورها تقسیم می شود.

 1. وجود مشکل در پمپ پکیج

آب ورودی به پکیج از شیر آب تعبیه شده در زیر آن توسط پمپ سیرکولاتوری در داخل مبدل حرکت می کند، در صورتی که پمپ دچار مشکل شده باشد، آب با فشار و سرعت کافی در سیستم حرکت نمی کند و سبب خاموش شدن پکیج می شود.

بنابراین قطعه دیگری که باید در هنگام خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران در هنگام مواجه شدن با خاموشی دستگاه بررسی شود، پمپ دستگاه می باشد.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران 2

 • عدم تشکیل شعله در پکیج

علت دیگر خاموش شدن پکیج مربوط به عدم تشکیل شعله در دستگاه می شود، به این صورت که اصلا شعله ای تشکیل نمی شود که بخواهد پکیج را روشن نگه دارد. از جمله دلایل بروز این مشکل می توان به چند مورد ذیل اشاره کرد:

 1. قطعی یا کمبود فشار گاز

یکی از تجهیزات بسیار ضروری در هنگام روشن شدن هرگونه وسیله گاز سوز مربوط به وجود فشار مناسب گاز یا سوخت مورد نیاز به منظور روشن شدن آن وسیله می باشد که پکیج نیز به عنوان وسیله ای گازسوز از این قائده مستثنی نیست.

حال در برخی موارد که مشکل از گاز دستگاه است، یا به طور کامل گاز قطع است و یا میزان فشار گاز به دلیل تنظیم نبودن شیر برقی گاز پکیج کاهش پیدا می کند.

شیر برقی گاز دارای قسمتی به نام مدولاتور می باشد که مسئول ماژوله کردن شعله است، بنابراین در صورتی که تنظیمات این قطعه دچار مشکل شده باشد، میزان شعله پکیج به دلیل کاهش گاز ورودی به مشعل کم شده و حتی ممکن است دستگاه خاموش شود.

 1. خرابی الکترود یون تشخیص شعله

زمانی که شعله در پکیج تشکیل شود، الکترود یون تشخیص شعله وجود آن را به برد اعلام کرده و تا زمانی که شیر برقی گاز باز باشد، برد شعله را روشن نگه می دارد.

در نتیجه وقتی بنابر دلایلی همچون خرابی یون و یا عدم قرارگیری الکترود در فاصله استاندارد از برنر پیام تشکیل شعله به برد داده نشود، با وجود باز بودن مسیر شیر برقی گاز پکیج خاموش می شود.

 • وجود مشکل در تخلیه دود از پکیج

نتیجه روشن شدن پکیج تشکیل دود حاصل از احتراق است که باید به منظور حفظ امنیت از طریق دودکش دستگاه به خارج از ساختمان هدایت شود.

بنابراین در زمان روشن شدن پکیج سنسور دود دستگاه نیز فعالیت خود را آغاز می کند و در صورت تجمع دود فرمان خاموش شدن پکیج را به برد ارسال می کند.

از جمله دلایل بروز مشکل در تخلیه دود از دستگاه می توان به نصب اشتباه دودکش و یا مسدود بودن آن اشاره کرد که در هر دو صورت باید توسط متخصص سرویسکار بررسی شده و مشکل رفع شود.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران 3

 • وجود مشکل در سنسورهای دمای پکیج

در سیستم پکیج از سه نوع سنسور به منظور پیشگیری از کار کردن دستگاه در دمای بالا استفاده شده است که سنسور NTC مدار گرمایش، سنسور NTC آب مصرفی و سنسور حد از جمله این قطعات هستند.

وظیفه سنسورهای NTC این است که با کاهش و افزایش مقاومت خود میزان حرارت شعله را کم یا زیاد کنند و قطعی این سنسورها مانع از روشن شدن پکیج خواهد شد.

سنسور حد قطعه ای است که بعد از سنسور NTC وارد عمل می شود و وظیفه آن کنترل دمای دستگاه است. به این صورت که به محض بالا رفتن بیش از حد دما در دستگاه فرمان خاموشی شعله را به برد صادر می کند.

 • وجود نقص در برد پکیج

همانطور که تا به اینجای متن ملاحظه کردید، کلیه پیغام های ارسالی از قطعات مختلف پکیج توسط برد آن دریافت و مدیریت می شود، بنابراین آخرین و مهمترین دلیل روشن نشدن پکیج مربوط به وجود نقص در برد دستگاه می باشد.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران 4

کدهای خطای پکیج ال جی گلدیران در مورد خاموش شدن آن

قبلا در خصوص کدهای خطای پکیج گلدیران و نحوه رفع آن ها توضیحات کاملی را بیان کرده ایم.

ولی از آنجا که در زمان خاموش شدن پکیج کد خطای مربوط به آن از طریق صفحه نمایش آن مشخص می شوند، در این قسمت کدهای خطای پکیج گلدیران مختص خاموش شدن دستگاه را برای شما قرار داده ایم:

 • خطای E1 به معنی عدم تشخیص شعله در دستگاه به دلیل عدم وجود گاز، خرابی جرقه زن، خرابی یون تشخیص شعله و یا مسدود بودن مسیر دودکش است.
 • خطای E4 به معنی کم بودن آب درون دستگاه به دلیل وجود نشتی در دستگاه و یا خرابی پمپ پکیج است.
 • خطای E6/E7 به معنی خرابی یا قطع بودن سنسور NTC گرمایش یا مصرفی است.

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران 5

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران را می توان با انجام سرویس دوره ای پکیج به راحتی رفع کرد، اما چنانچه هر کدام از قطعات دستگاه نیاز به تعویض داشته باشند هم با انجام تعمیر پکیج می توان به این هدف دست یافت.

گروه تاسیسات 24 ساعته با داشتن کادری مجرب و با تجربه می تواند مشکل خاموش شدن پکیج گلدیران شما را در سراسر تهران رفع کند. پس به منظور ثبت سفاش همین الان با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # عباس بمانی 1398-09-20 09:56
سلام،پکیج من گلدیران است،بعداز مدتی که روی رادیاتور کار مبکند خاموش میشود،وروی صفحه نمایش off میزند،علتش چیه؟ باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-24 17:08
سلام کاربر گرامی احتمالات زیاد میتونه باشه شاید سنسور NTC مشکل داشته باشد و یا شاید منبع انبساط شما مشکل داشته باشد و شاید هم شیر سه راه و یا مبدل پکیج شما دچار رسوب گرفتگی شده است که باید با اسید 33٪دیس کلر شسته شود برای رفع مشکل باید از سرویسکار شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بابک 1398-10-24 03:26
سلام خسته نباشید من نزدیک یک سال از پگیج استفاده نکردم الان که روشن میکنم گاهی وقتها بعد از 3 یا 4 ساعت خود به خود of میشه یا یک روز در میان هنگام استفاده از اب مصرفی خطای E1 میده میشه منو راهنمایی کنیدبا تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-24 09:50
سلام کاربر گرامی این خطا در پکیج های گلدیران مربوط به عدم تشکیل شعله میباشد و به علت استفاده نکرد به مدت طولانی باید میله یون ها و جرقه زن پکیج چک شود برای تشخیص بهتر و سرویس سالیانه از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # یعقوب 1398-11-11 21:03
سلام
پکیج ما نصف شب خود به خود خاموش میشه علامت Off میاد رو صحفه هیچ کد خطایی ظاهر نمیشه و رادیاتور ها سرد میشه
دکمه ریسرت که میزنم شروع می کنه به کار کردن
هر شب این اتفاق می افتد
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-12 08:30
دوست عزیز سلام محتمل ترین گزینه تهویه پکیج است ایا پکبج در اشپزخانه نصب است ؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر نخعی 1398-11-23 00:50
سلام پکیج من گلدیران مانیتور دار است بجای منبع انبساط ۶۰ لیتری ۸۰ لیتری بستم وقتی فشار روی ۱/۵ بار است رادیاتورها پاینشون درست گرم نمیشود ولی بالای آنها قشنگ گرم است فشار رو روی ۲ بار گذاشتم وقتی خواستم از طریق شیر هواگیری پکیج کم کنم فشار رو روی ۱/۵ بار بزارم . نصف لیوان آب اومد دیگر آب از شیر هواگیری رادیاتور نیومد وفشار افت کرد و ارور فشار رو داد. ممنون میشم کمک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-11-23 09:41
دوست عزیز سلام پمپ را بررسی کنید شلنگ رفت و برگشت جابجا نباشد گیج فشار خراب است سیستم هوا دارد خرابی پرشر اب باد منبع هم چک شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-23 16:42
به نقل از امیر نخعی:
سلام پکیج من گلدیران مانیتور دار است بجای منبع انبساط ۶۰ لیتری ۸۰ لیتری بستم وقتی فشار روی ۱/۵ بار است رادیاتورها پاینشون درست گرم نمیشود ولی بالای آنها قشنگ گرم است فشار رو روی ۲ بار گذاشتم وقتی خواستم از طریق شیر هواگیری پکیج کم کنم فشار رو روی ۱/۵ بار بزارم . نصف لیوان آب اومد دیگر آب از شیر هواگیری رادیاتور نیومد وفشار افت کرد و ارور فشار رو داد. ممنون میشم کمک کنید

سلام کاربر گرامی
در هنگام هواگیری رادیاتورها نباید شیر پرکن را ببندید زیرا فشار افت میکند تمام رادیاتورها رو هواگیری کنید و وقتی میخواستید آخرین رادیاتور را هواگیری کنید شیر پرکن را ببندید و رادیاتور آخر را هواگیری کنید و دقت کنید که آب را به اندازه ای از رادیاتور آخر خارج کنید که فشار پکیج روی 1/5بار برسد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-21 14:34
سلام وقت به خیر پکیج منم گلدیران هست تا روی رادیاتور ه روشنه و حالا که داره هوا گرم میشه میزارمش روی آبگرمکن خاموش میشه علتش را لطف کنید بفرمایید تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-22 11:56
باسلام کاربرگرامی،بایددر صفحه نمایش پکیچ کدخطا وایرور نشون داده شه وعلت ومشکل به راحتی حل بشه،احتمالات میگیم چون بررسی نشده،در حالت تابستانی اگردستگاه شما خاموش شود،مشکل از فلومتر یا فلوسوئیچ پکیج شما است که قادر به شناسایی آب نمیشود ودستگاه وخاموش میکندبایدفلوسوئیچ توسط متخصص کاربلد تعویض گردد. بازم سوالی بود درخدمتیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی وثوقی 1399-01-23 01:01
پکیچ زمانیکه روی شوفاژ هست برخی اوقات بصورت اتومات خاموش می شود وبعدا ازاینکار من. اونوروی ابگرمکن قرارمیدم ودوباره روی شوفاژمیارم وپکیچ درست کارمیکنه علت چیه .البته امسال یعنی فصل زمستان متاسفانه سرویس نکردم لطفا راهنمایی کنید ممنونم.وثوقی ازبجنورد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-23 09:46
دوست عزیز سلام میتونه از موارد زیر باشه خرابی سنسور دما خرابی شیر موتوری خرابی برد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # توانا 1399-01-24 21:04
سلام وقت بخیر. پکیج من گلدیرانه و تازگی ها خود بخود و بیشتر بعد از باز کردن آب گرن of میشه و از کار میفته صفحه بار هم خودبخود کم و زیاد میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-25 08:30
دوست عزیز سلام موارد زیر را بررسی کنید باز بودن شیر پرکن یا نشتی ان در هنگام بسته بودن سوراخ شدن مبدل منبع انبساط
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسی 1399-02-02 23:44
سلام و درود
پکیج ما گلدیرانه و چند روزی هست که آبگرمکن اون کار نمیکنه یعنی جهت شستشو و حمام گرم نمیشود و امروز چند ساعتی هست که خاموش شده و اصلأ برق ندارد برد پکیج هم برسی کردم برق داشت ولی کار نمیکنه
خواخشمندم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-11 12:19
سلام احتمال خرابی درفلوسوئیچ ،کیت شیر سه طرفه رسوب گرفتگی ویا تنظیم نبودن شعله که یک به یک باید توسط متخصص رفع عیب وسرویس کامل گردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد