به منظور تکمیل مطلب تعمیرات پکیج دیواری فرولی این بار قصد داریم تا علت خاموش شدن پکیج فرولی را به طور کامل بررسی کنیم.

پکیج دیواری فرولی محصول کشور ایتالیا می باشد که مصرف کنندگان بسیاری در کشور دارد.

از آنجا که خاموش شدن این وسیله تاثیری بسیاری زیادی در سلب آسایش شما مصرف کننده عزیز دارد، در ادامه این مطلب در مورد علل بروز این مشکل مطالبی را بیان خواهیم کرد.

علل کلی خاموش شدن پکیج دیواری فرولی

پکیج دیواری به عنوان وسیله ای که با مصرف گاز، برق و آب کار می کند، به خاطر دلایل مختلفی ممکن است به یکباره خاموش شود که در قسمت ذیل علل کلی خاموش شدن این وسیله را بدون در نظر گرفتن حالت تنظیمی دستگاه مشاهده می کنید:

 • قطعی گاز و برق ورودی به دستگاه

همانطور که در قبلا نیز توضیح دادیم، قطعی هر کدام از منابع گاز و یا برق به دستگاه سبب مختل شدن کار پکیج شده و سیستم قابل روشن شدن نیست.

پس چنانچه با خاموشی پکیج دیواری فرولی مواجه شدید، در وهله اول از باز بودن شیر گاز دستگاه، وصل بودن برق ورودی به پکیج مطمئن شوید.

 • تنظیم نبودن ارتفاع شعله

دو نوع شعله در پکیج وجود دارد، که به نام های شعله کوتاه یا مینیموم و شعله بلند در دستگاه شناخته می شود. حال چنانچه میزان ارتفاع شعله از حد استاندارد آن کوتاه تر یا بلندتر باشد، پکیج روشن نمی شود.

علت خاموش شدن پکیج فرولی 1

 • کم بودن فشار گاز و یا کثیف بودن مشعل

در صورتی که فشار گاز ورودی به برنر کم و یا سطح مشعل کثیف باشد، سبب عدم تشکیل شعله شده و یا باعث می شود شعله به صورت مکرر قطع شود.

 • عدم چرخش آب کافی در مدار

چرخش آب کافی در مدار پکیج نقش مهمی در راندمان آن دارد و در صورتی که به دلیل وجود مشکلاتی همچون رسوب گرفتن مدار و یا نشتی قسمتی از دستگاه از میزان آب در حال چرخش در مدار کاسته شود، پکیج خود به خود خاموش خواهد شد.

خاموش شدن دستگاه در این حالت به دلیل کاهش فشار پکیج می شود که با کاسته شدن آب در مدار رابطه مستقیم دارد.

در این حالت باید هرچه زودتر با افزایش آب به سیستم از طریق باز کردن شیر پرکن پکیج میزان فشار آن را تنظیم کرد.

 • رسوب گرفتن مدار

در قسمت قبل نیز گفتیم که رسوب گرفتن مدار پکیج سبب کاهش سرعت و حجم آب در حال گردش در مدار می شود که همین موضوع سبب روشن نشدن دستگاه خواهد شد.

 • خرابی پمپ پکیج

پمپ پکیج عامل به چرخش درآوردن آب در درون سیستم است، با این توضیح کاملا مشخص است که خرابی این وسیله سبب خاموش و روشن شدن دستگاه و سپس خاموش شدن آن خواهد شد.

 • کثیف بودن صافی

در سر راه آب ورودی به سیستم از صافی استفاده شده است که املاح موجود در دستگاه را جمع آوری کند، در نتیجه پر شدن یا به اصطلاح کثیف شدن صافی باعث کاهش گردش آب در مدار شده و سپس دستگاه خاموش می شود.

 • وجود مشکل در یون الکترود تشخیص شعله

در زمان آغاز به کار پکیج الکترود جرقه زن شروع به فعالیت می کند و سپس شمعک تشکیل می شود، حال روشن ماندن شمعک در دستگاه وظیفه الکترود یون تشخیص شعله می باشد.

در شرایطی که سر الکترود کثیف شده و یا در فاصله مناسبی قرار نگرفته باشد، قادر به تشخیص شعله نبوده و به محض جرقه زدن دستگاه خاموش می شود.

 • خرابی برد

در بیشتر موارد وجود هرگونه نقص در پکیج به وجود مشکل در برد آن منتهی می شود، زیرا این قطعه فرمان نهایی روشن یا خاموش شدن دستگاه را دریافت و صادر می کند.

علت خاموش شدن پکیج فرولی 2

علت خاموش شدن پکیج دیواری فرولی در حالت مصرفی

در برخی موارد مشاهده شده است که پکیج در حالت گرمایش کار می کند ولی به محض تنظیم کردن دستگاه در حالت مصرفی یا تابستانه، یعنی با باز کردن شیر آب گرم در ساختمان، پکیج به صورت خودکار خاموش می شود.

در ادامه دلایل بروز این مشکل را به طور کامل بررسی خواهیم کرد:

 • خرابی فلوسوئیچ

فلوسوئیچ به معنی کلید تشخیص جریان آب در دستگاه است که به محض به گردش در آمدن آب در مدار فلوسوئیچ وجود آب را تشخیص داده و از طریق پیامی که به برد دستگاه ارسال می کند، برد فرمان روشن شدن پکیج را صادر می کند.

در شرایطی که فلوسوئیچ خراب باشد، پیام اشتباه به برد ارسال می شود و با وجود جریان داشتن آب در مدار پکیج روشن نمی شود.

 • خرابی فلومتر

وظیفه فلوسوئیچ همانند فلومتر می باشد با این تفاوت که فلومتر دبی آب را نیز اندازه می گیرد، به همین دلیل است که در پکیج های امروزی بیشتر از فلومتر به جای فلوسوئیچ استفاده می شود.

با این حال ممکن است این قطعه نیز مانند فلوسوئیچ دچار نقص شود، به منظور تست فلومتر کافیست پکیج را در حالت تابستانه قرار داده و شیر آب گرم را باز می کنیم.

در صورتی که دستگاه روشن شد، به این معنی است که فلومتر سالم است در غیر این صورت این قطعه خراب بوده و نیاز به تعویض دارد.

 • خرابی NTC مصرفی

میزان دمای آب مصرفی در پکیج توسط سنسور NTC در دستگاه بررسی می شود و در صورت بالا بودن دمای آب پیامی مبنی بر روشن نشدن سیستم را به برد صادر می کند.

در صورتی که این سنسور دچار قطعی و یا خرابی شده باشد، گزارش غلط به برد دستگاه صادر کرده و پکیج خاموش می شود.

علت خاموش شدن پکیج فرولی 3

علت خاموش شدن پکیج فرولی در حالت زمستانه و تابستانه

 • خرابی ترموکوپل

ترموکوپل پکیج وظیفه تامین برق سیستم را بر عهده دارد که به واسطه دریافت حرارت در آن ایجاد می شود.

خراب بودن این قطعه باعث می شود برق مورد نیاز به منظور روشن شدن شمعک به دستگاه وارد نشده و پکیج خاموش شود.

 • خرابی NTC مصرفی

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، وجود نقص در سنسور NTC آب مصرفی سبب خاموش شدن پکیج خواهد شد.

 • خرابی NTC گرمایش

در کنار سنسور NTC مصرفی سنسور دیگری به نام NTC گرمایش دمای آب موجود در مدار گرمایش را اندازه گرفته و در صورت بالا بودن دمای آب رادیاتورها دستگاه خاموش شود.

 • خرابی ترموستات حد

ترموستات حد بعد از تایید خراب بودن سنسور NTC در پکیج وارد عمل می شود تا از بالا رفتن بیش از اندازه دما در سیستم جلوگیری شود.

در صورت خراب بودن آن با وجود سالم بودن سنسور NTC و کم بودن دمای آب مصرفی و گرمایش فرمان خاموش بودن پکیج را به برد صادر می کند.

 • خرابی مجموعه فن و دودکش

زمانی پکیج به صورت عادی کار می کند که تمامی محصولات حاصل از احتراق از سیستم و ساختمان خارج شود، در غیر این صورت به دلیل حفظ امنیت مصرف کننده دستگاه خاموش می شود.

خراب بودن مجموعه فن بیشتر به دلیل کثیف بودن آن صورت می گیرد، همچنین مسدود بودن مسیر دودکش و یا نصب غیر اصولی آن سبب مختل شدن کار پکیج خواهند شد.

 • وجود مشکل در پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا یا فن از روشن بودن فن دستگاه قبل از آغاز به کار آن مطمئن می شود و چنانچه فن روشن باشد، دستور روشن شدن پکیج را به برد صادر می کند.

علت خاموش شدن پکیج فرولی 4

کدهای خطای پکیج دیواری فرولی در هنگام خاموش شدن آن

پکیج دیواری فرولی نیز مانند دیگر پکیج ها کدهای خطایی دارد که قبل از خاموش شدن دستگاه در صفحه نمایش آن قابل مشاهده است.

شما می توانید با کمک این کدها از علت اصلی خاموش شدن پکیج فرولی آشنا شوید:

 • کد A01 به معنی روشن نشدن مشعل
 • کد A02 به این معنی که شعله وجود دارد ولی مشعل خاموش است.
 • کد F04 به معنی وارد عمل شدن ترموستات دود دستگاه
 • کد F05 به معنی وجود مشکل در پرشر سئیچ هوا
 • کد A06 به معنی قطع شدن شعله 5 بار در طول 4 دقیقه
 • کد F08 به معنی بالا رفتن بیش از حد حرارت در مبدل
 • کد F10 به معنی خرابی سنسور NTC مدار گرمایش
 • کد F11 به معنی خرابی سنسور NTC آب گرم مصرفی

علت خاموش شدن پکیج فرولی 5

شما می توانید با استفاده از توضیحات ارائه شده در این مطلب علت خاموش شدن پکیج دیواری فرولی را به راحتی بررسی کنید.

اما به خاطر داشته باشید که سرویس و تعمیر پکیج کار ساده ای نیست و فقط افرادی که دانش آن را آموخته اند، اجازه انجام این کار را دارند.

همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته با سال ها تجربه و تخصص آماده خدمت رسانی به شما شهروندان تهرانی به منظور تعمیر انواع پکیج به خصوص پکیج دیواری فرولی می باشند.

پس به منظور ثبت سفارش و دریافت خدمات ما همین الان تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # مرادی 1398-09-15 22:04
سلام.لطفا راهنمایی بفرمایید الان که ساعت ده شب هست به علت نشتی حوله خشک کن که در حمام هست پکیج ما درحالت خاموش میباشد.باید چه اقدامی انجام داد تا اینکه اتفاقی نیفتد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-16 14:03
سلام خدمت کاربر گرامی شما میتوانید با بستن شیر رفت و بر‌گشت حوله خشک کن پکیج رو روشن کنید و پس از تعویض حوله خشک کن دوباره شیرها رو باز کنید و آن را دوباره به مدار بیارید شیر رفت با روکش پلاستیکی معلوم هستش برای بستن شیر برگشت که پایین رادیاتور یا همان حوله خشک کن هستش باید درپوش فلزی شیر را باز کنید و با آچار آلن مخصوص سایز خودش شیر را ببندید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد