در تکمیل مطلب تعمیر کولر گازی قصد داریم تا در این مطلب علت آمپر کشیدن زیاد کولر گازی را بررسی کنیم.

منظور از آمپر کشیدن زیاد کولر گازی چیست؟

همانطور که می دانید کولر گازی وسیله ای است که برای روشن شدن به انرژی الکتریکی نیاز دارد. بنابراین وجود برق کافی در هنگام روشن شدن این دستگاه بسیار ضروری است.

آمپر نیز به معنی میزان برق در حال جریان بین دو نقطه در دستگاه الکتریکی است. هر نوع کولر گازی با توجه به ظرفیت و مدل خود آمپر خاص خود در هنگام روشن شدن را دارد.

مثلا میزان آمپر دستگاه در کولر گازی اسپلیت با آمپر دستگاه در کولر گازی پنجره ای متفاوت بوده و چنانچه دستگاه دارای ظرفیت بالای آمپر را به منبع برق دارای آمپر پایین وصل کنیم، ممکن است دستگاه روشن نشود.

با این حال معمولا در تمامی کولر گازی ها از قطعه ای به نام مدارشکن یا قطع کننده مدار الکتریکی به منظور قطع خودکار جریان برق دستگاه در هنگام قوی تر شدن حد آمپر دستگاه استفاده می شود.

از طرفی منظور از آمپر کشیدن در کولر گازی به معنی بالا بودن میزان آمپر مصرفی در دستگاه در هنگام روشن شدن و یا کار کردن است که در این حالت موتور کولر گازی شروع با آمپر کشیدن می کند.

در چنین شرایطی کولر گازی دیگر با آمپر تنظیم شده قبلی در سیستم خود کار نمی کند و برای روشن شدن نیاز به میزان آمپر اضافی دارد.

 

معایب آمپر کشیدن موتور کولر گازی

آمپر کشیدن دستگاه یکی از بدترین حالت هایی است که می تواند برای هر وسیله الکتریکی رخ دهد. در چنین حالتی موتور دستگاه حداکثر فشار و توان خود را برای روشن شدن به کار می برد ولی هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

چرا که میزان آمپر برق ساختمان و دستگاه در یک بازه تعیین شده قرار دارد. بنابراین فشار بالایی به دستگاه وارد می شود که در نتیجه آن خسارات ذیل ایجاد می شود:

طبیعتا کولر گازی که دارای موتور سوخته و از کار افتاده است دیگر هیچ گونه بازدهی ندارد و باید آن را تعویض کرد.

علت های زیادی می توانند سبب بالا رفتن آمپر کولر گازی شوند که در ادامه قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم.

علت آمپر کشیدن موتور کولر گازی

  • مسدود بودن فیلترهای هوا:

اولین موردی که باید در صورت مواجه شدن با پریدن فیوز برق ساختمان به عنوان اولین علامت آمپر کشیدن کولر گازی بررسی کنید، فیلترهای هوای دستگاه هستند.

علت آمپر کشیدن زیاد کولر گازی 1

از آن جا که سیستم کار کولر گازی به این صورت است که برای خنک کردن هوای داخل ساختمان ابتدا جریانات هوای داخل فضا را جذب کرده و سپس هوای خنک شده را به محیط باز می گرداند، لزوم فیلترهای هوا به منظور جمع آوری آلودگی های موجود در هوای محیط مشخص می شود.

چرا که این جریانات هوا از طریق فیلترهای هوا از محیط دریافت و به محیط منتقل می شوند.

حال زمانی که فیلترهای هوای کولر گازی انباشته از آلودگی شده باشند، موتور کولرگازی بیشتر و بیشتر کار می کند تا بتواند دمای محیط را مطلوب نگه دارد.

این حالت باعث می شود که موتور کولر گازی بیش از حد نرمال خود آمپر بکشد و لحظه به لحظه به میزان آمپر مصرفی دستگاه افزوده می شود.

پس بهترین راه به منظور رفع این مشکل تعویض فیلترهای هوای کولرگازی می باشد.

 

  • آلودگی کویل های کولر گازی:

همانطور که می دانید کویل های موجود در کندانسور کولر گازی در یونیت خارجی آن قرار دارند، محلی که گاز مبرد کولر گازی باید در بین آن ها جریان پیدا کند و وجود کویل های کنداسور در یونیت خارجی به معنی احتمال بالای آلوده شدن آن ها نیز است.

حال زمانی که کویل ها به مقدار زیادی آلودگی های محیط اطراف خود را جذب می کنند، بر روی روند تبخیر گاز کولر گازی و تبادیل گرمای سیستم تاثیر منفی می گذارد و باعث تاخیر تبخیر کولرگازی یا به نوعی سبب کاهش گاز مبرد مفید دستگاه می شود.

در این صورت نه تنها میزان راندمان کولرگازی برای خنک کردن محیط کاهش پیدا می کند، بلکه باعث می شود که موتور کولرگازی برای تکمیل فرآیند تبخیر گاز و تبادل گرما و مصرف انرژی بیشتر شروع به آمپر کشیدن کند.

علت آمپر کشیدن زیاد کولر گازی 2

در چنین شرایطی توصیه ما به شما این است که هر چه زودتر با کمک سرویسکار کولر گازی اقدامات لازم در جهت تمیز کردن کویل های کندانسور را انجام دهید.

 

  • وجود نقص در قطع کننده مدار الکتریکی:

در برخی موارد ممکن است علت افزایش تدریجی آمپر کولرگازی به دلیل خرابی قطع کننده مدار برق آن باشد.

زمانی که این مدار با مشکلی مواجه می شود، به ارسال جرایانات برق نامنظم به دستگاه اقدام می کند.

جرایانات برق نامنظم ارسالی از مدار قطع کننده الکتریکی باعث دگرگونی روند کار کولر گازی شده و باعث می شوند که دستگاه بیش از حد آمپر بکشد.

در نتیجه گاهی تعویض مدار قطع کننده می تواند از بروز چنین مشکلی در کولر گازی جلوگیری کند.

 

جمع بندی:

همانطور که ملاحظه کردید آمپر کشیدن زیاد کولرگازی باعث از بین رفتن دستگاه و از طرفی مصرف بیش از حد برق در دستگاه می شود که علاوه بر بالا بردن هزینه های برق مصرفی کولر گازی باعث کاهش عمر مفید دستگاه نیز می شود.

از طرفی با توضیحات ذکر شده در قسمت فوق کاملا مشخص است که سرویس مرتب کولر گازی که شامل تعویض یا شستشوی فیلترهای هوا، پاکسازی کویل های کولر گازی، چک کردن میزان گاز کولر گازی و بسیاری خدمات دیگر است، می تواند تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کند.

علت آمپر کشیدن زیاد کولر گازی 3

بنابراین توصیه ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به شما این است که اگر مدت زمان طولانی است که کولر گازی خود را سرویس نکرده اید، همین الان به منظور سرویس و تعمیر کولر گازی از سراسر تهران با همکاران ما تماس بگیرید تا از ایجاد مشکلات بیشتر در دستگاه پیشگیری کنید.

 

منابع انگلیسی:

منبع 1  منبع 2  منبع 3

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # حسینی 1398-08-15 17:28
سلام دستگاه اسپیلت در حالت سرما دارای آمپر نرمال میباشد اما در حالت گرما به تدریج آمپر بالا میرود وبعد دستگاه خاموش میشود علت چیست ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-10-08 08:27
سلام کاربر گرامی اگر کولر گازی گهگاه به صورت خودکار خاموش و روشن میشود به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی ممکن است که با مشکل سیم کشی مواجه باشید. سیمکشی معیوب کولر گازی خیلی خطرناک بوده و احتمال آتش سوزی وجود دارد و اینکه کولر گازی آمپر میکشد میتواند از این سری دلایل باشد میتواند از گاز زیاد ، خرابی موتور ،کثیفی کندانسور و گرفتگی لوله ها باشد اگر اختلاف دمای هوای ورودی و خروجی اواپراتور غیر طبیعی بود به میزان آمپر کمپرسور مراجعه میکنیم اگر مقدار آمپر کمتر از حد معمول بود علت آن میتواند خرابی کمپرسور ، کمبود گاز ،گرفتگی لوله مویی باشد ولی اگر آمپر از حد معمول بالاتر بود علت آن کثیف بودن کندانسور و یا بالا رفتن دمای محیط مخصوصا در شهرهای گرمسیری و یا اضافه بودن گاز مبرد میباش 
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مهران 1398-10-23 22:37
سلام کولر در حالت گرمایش امپر خیلی زیادی میکشه حدود ۴۰ امپر شیر برقی تعویض کردم امپر ۲۲تا ۲۵امپر شده دستگاه تای تان ال جی ۲۴هزاز است در حالت سرمایش ۱۴ تا ۱۵ امپر میکشه ولی کار میکنه در حالت گرمایش قطع میشه ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-10-23 23:55
سلام کاربر گرامی چند مشکل وجود دارد و برای تشخیص بهتر و دقیق بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید اول از همه 1.مسدود بودن فیلترهای هوا 2.آلودگی کویل های کولر 3.وجود نقص در قطع کننده مدار الکتریکی کولر گازی و... آمپر کشیدن کولر هم باعث میشه پول برق براتون زیاد بیاد هم اینکه عمر دستگاه کم میشه به همین دلیل توصیه میشه از سرویسکار برای سرویس سالیانه کولر گازی کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیاوش 1398-11-04 22:00
سلام
چه عواملی باعث میشه سیم پیچ موتود کولر بسوزه و آیا سیم پیچ سوخته باعث آمپرکشیدن میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-11-05 08:57
دوست عزیز سلام موتور وقتی بسوزد دیگر کار نمی کند و امپر هم نمی کشد ولی بار بیش از حد نیم سوز شدن باعث امپر کشیدن میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-02-07 08:47
وقت بخیر،
اسپلیت ۳۰ هزار دارم که امور بالا میکشه،تا الان دوبار خازن واسش تعویض کردن ولی به یک هفته نرسیده دوباره خازن سوزونده،سرویس کار میگه لوله مویی‌هاش باید عوض بشه،اکر درست نشد دیگه باید موتور تعویض بشه.
بنظر شما امکانش هست تعمیر بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-02-07 21:35
سلام کاربر گرامی اگر لوله مویی ها کیپ باشد و یا گاز کولر کم باشد و حتی گرفتگی در پنل کولر باشد امکان دارد آمپر بکشه بهتره برای تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید مطمئن باشید کار شما رو بدون نقص انجام میدن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1399-02-08 09:59
ممنون از راهنماییتون.
رادیاتور پنل تعویض شده و همون موقع گازگیری انجام شده،پس گرفتگی پنل و گاز فک نکنم مشکلی داشته باشه،
نمایندگی در اهواز دارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-09 11:49
سلام کاربر گرامی شما از گرفتگی پنل و گاز مطمئن هستید که مشکلی نداره ولی از لوله مویی ها مطمئن نیستید که گرفتگی داره یا نداره گرفتگی در لوله های مویی هم میتونه باعث آمپر کشیدن بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Mouhamad d 1399-02-24 19:46
سلام‌وقت بخیر من امروز کولر گازی برای خونم تو شمال نصب کردم کولر پس از روشن شدن فن به محض اینکه میخواد کمپرسور کار کنه فیوز رو میپرونه میخواستم ببینم دلیلش چیه امپر برقی هم که میکشه حدودا ۷ امپر لحظه استارت کولرمم سامسونگ ۲۸۰۰۰
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-02-29 03:05
سلام کاربر گرامی برای برق کولر گازی باید از جعبه فیوز داخل خونه تا کولرگازی یک کابل و یک فیوز مینیاتوری 25آمپر کشیده شود به خاطر این فیوز میپره که کمپرسور وقتی میره زیر بار آمپر میکشه و فیوز جوابگو نیستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پوريا 1399-03-13 00:19
سلام. كولرم و تا روشن ميكردم سريع رو موتور ميفتادو خيلى خوب كار ميكرد. ولى امروز ديگه خنك نميكنه چند بار خاموشش كردم حتى شستمش ولى بازم همونطوريه تا مياد رو كوتور بيفته دباره اف ميكنه صدا موتور مياد ولى درجا اف ميكنه راهنمايى كنيد لطفاً
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز امامیان 1399-03-13 22:00
سلام کار بر گرامی 1- احتمالا کمپرسور سوخته 2 - اتصالی در مدار برقی 3 - ترموکوپل روی کمپرسور چسبیده .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # منصور 1399-03-13 09:45
سلام
ممنون از سایت خوبتون
اسپیلیت 18000 دارم.
در ساعات اوج گرما کوندانسور آن برای مدت محدودی کار می کند و خاموش می شود و فقط فن آن کار می کند. آمپرسنج نشان داد آمپر بالایی می برد حدود 16 و 17 اما در ساعات غروب به بعد همه چی عادی است و خنکی و کندانسور و ... عالی است. به نظر شما مشکل کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # بهروز امامیان 1399-03-13 22:00
سلام کاربر گرامی این نشان دهنده ضعیف شدن کمپرسور می باشد ولی تا یک مدتی می توانید حفظش کنید به این صورت که یک جریان آب بصورت اسپری ضعیف به کندانسور اعمال کنید و موجب خنکی آن شوید . ولی باید به فکر کمپرسور باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر 1399-03-15 00:11
با سلام من کلر گازی نصب کردم هنگام روشن شدن امپر نمیکشه ولی هنگامی که کلر میره توحالت استراحت امپر میکشه و محافظ یخچال تلویزیون خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-03-20 21:09
سلام کاربر گرامی مشکل از کمپرسور میباشد و برای اطمینان و تشخیص دقیق تر باید از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهراد 1399-03-16 13:37
سلام خسته نبشيد
بنده يك كولر ١٢٠٠٠ دارم كه در طول روز بعد ٢٠ دقيقه يا كمتر كار كرد اف مي كنه و از ترموستات خارج ميشه ولي در طول شب مشكل نداره. بنده در اهواز زندگي مي كنم خواستم بدونم اين اتفاق بخاطر دماي خيلي بالا در طول روزه يا دستگاه مشكل داره؟ اگه داره بايد كجاشو تست كنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-03-17 14:10
دوست عزیز سلام دو علت خیلی محتمله اول سرویس نبودن کولر و کثیفی ان دوم افت ولتاژ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کریمی 1399-03-17 01:41
سلام .کولر گازی من 36هزار میتسوبیشی هست که امپران زیاده وگاها تا24 امپرهم میرسه ولی خنک کنندیش خوبه خازن تعویض شده کنتاکتور تعویض شده کندانسور سرویس شده وگاز هم تعمیرکار گفته نرماله علتش چی هست البته لوله مویی نداره واکسپنشن داره .متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز امامیان 1399-03-20 11:27
با سلام کمپرسور به عمر آخر خود نزدیک میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کریمی 1399-03-26 13:04
بادرود
بیشتر بررسی کردم ومتوجه شدم که قبلا کارتش مشکل داشت ولی تعمیرکار رله فن رودراورد وبجاش یه لوپ زد به دور کم فن که بعداز تعمیرمجدد کارت دور تند ان درمدار قرار گرفت وامپر بحد نرمال دراومد ولی گاها درهوای گرم اهواز امپران بین 17تا 19درنوسان است که میگویند طبیعی هست بدلیل اینکه با گرمای هوای بیرون جریان بالا میرود ولی خنک کنندگیش عالیه
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1399-03-30 10:16
سلام وقت بخیر.
ممنون که تجربیات خود را در اختیاربازدیدکنندگان سایت قرار میدهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خرقیه سالار کریمی 1399-03-18 12:48
سلام کولر گازی در حین کار صداش به طور اجبی تغییر کرد می خواستم بدونم مشکلش چی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد مودی 1399-03-19 23:31
باسلام .برق رو قطع و وصل کنید اگه درست نشد سیم پیچ موتورش مورد پیدا کرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی رضا 1399-03-23 00:18
باسلام اسپلیت ایران رادیاتور خریدم کمپرسور ان 5 دقیقه کار میکنه و قطع میشود دمای خانه را به 18 میرسونه ایا قطع و وصل ان طبیعی میباشد .یا خیر .ولی ظهر که هوا گرمتر میباشد کمپرسور بیشتر کار میکند و یونییت داخلی حالت فن میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-03-24 01:38
سلام کاربر گرامی اگر کولر دمای داخلی را بر روی دما تنظیم شده میرساند طبیعی میباشد که قطع کند اما اگر دما به دمای دلخواه نمیرسد و باد خنک نمیزند احتمال دارد از تنظیم شارژ گاز باشد برای اطمینان میتونید از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1399-03-25 01:23
سلام خسته نباشین ما یه اسپیلت داریم روشن که میکنیم یه مقدار کار میکنه فیوز خونه رو میپرونه رفتم فیوز خریدم بازم میپره ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-25 14:20
سلام کاربر گرامی این مشکل مربوط به فیوز نمیشود احتمال زیاد کمپرسور کولر وقتی راه میوفته آمپر بیش از حد میکشه و باعث قطع شدن فیوز میشه و شاید هم کلا جایی از کولر اتصالی داره که باعث قطع فیوز میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-03-26 16:35
سلام من از رشت تماس میگیرم ،کولر ۲۴۰۰۰ ال جی مدل تایتان دارم حدود ۷سال پیش خریدم ، الان که جابجایی منزل انجام دادم ،تا چندی پیش برق اینجا آنقدر ضعیف بود وقتی همسایه از ساختمان ما کولر روشن میکرد تمام برق واحد ما قطع میشد ،ولی بعد از سالهااز طرف اداره برق کابل کشی انجام دادن وترانس گذاشتندو من هم برای محافظت از وسایلم فاراتل آوی آر ۳۲، ۸ کیلووات گذاشتم ، ساختمان ما چهارواحده هستش، حال مشکل اینه که وقتی کولر رو روشن میکنم اولا ترانس از ۲۲۰ میاد به زیر ۲۱۵ تا حتی ۲۰۰ولت ، وکولر هم آمپر زیاد میکشه .اصلا همه چی عجیب غریبه ،کابل کشی مسیر کولر رو عوض کردم فیوز ۲۵ گذاشتم ، خواستم به مشکل من رسیدگی کنید ،چیکار کنم ، برای سرویس که از طرف الجی اومده بودن بادستگاه مخصوص آمپر گرفتند ،آمپر از ۱۲ شروع میشد وتا ۲۰ میرسید وآمپر دوباره تو این محدوده بود . خواستم بپرسم آیا مشکلی وجود داره یا اصلا مشکل کجاس؟ ممنون میشم که به من کمک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # بهروز امامیان 1399-03-27 00:01
سلام آمپر 15 الی 20 برای کولر 24000 خیلی زیاده این نشان دهنده خرابی کمپرسور می باشد . و تا سیم کشی را به آتش نکشیده آنرا تعویض کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پرویز 1399-03-28 18:28
سلام یک کولرگازی پنجر ه ای اجنرال 18 دارم که امپرش روی9.8 می باشد ولی بعد از مدتی کار کردن فیوز مینیاتوریش در جعبه فیوز منزل می پرد در خوزستان هستیم باتشکر ایا با کار کردن کولر امپر افزایش پیدا می کنه علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 10:50
سلام‌کاربر گرامی بله وقتی کولر بر روی کمپرسور میرود و کولر فعال میشود آمپر بیشتری میکشد ولی اینکه فیوز میپرد احتمال داره مشکل از کمپرسور باشد که آمپر بیش از حد میکشه اگر از سالم بودن کمپرسور مطمئن هستید مشکل از خراب بودن فیوز یا اینکه آمپر فیوز مناسب نمیباشد هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زارع زاده 1399-03-28 22:01
سلام کولر ۳۰۰۰۰ دارم. موتور ان سوخت و برایش موتور تازه گرفتم. الان که موتور را تعمیرکار نصب میکند زمانی که به ان گاز تزریق میکند و گاز از نصف بیشتر میشود امپر موتور میکشد بالا و باد داغ از پنل اصلی توی خانه خارج میشود ممنون میشم دلیل ان را بگویید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 10:46
سلام کاربر گرامی اگر از شارژ گاز مطمئن هستید که تنظیم میباشد و بیشتر و یا کمتر از حد استاندارد نمیباشد احتمال دارد مشکل از موتور جدید باشد برای اطمینان از سرویسکاران شرکت تاسیسات 24 به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز 1399-03-29 22:58
سلام‌ خسته‌نباشی‌
کولر۳۲‌الجی‌ دارم‌ موتورش‌ عوض‌ کردم‌ پیستونی‌ گذاشتم‌ روش‌ خالی ۸ امپر میکشید‌‌ لوله‌ موی‌ هم‌ عوض‌ کردم‌‌ در حال‌ گازگیری‌ تا۹‌امپر کشید‌ مشکلی‌ برام‌ افتاد‌ خاموش‌ کرد م‌رفتم‌ بعد از‌ یک‌ ساعت‌ امدم‌ ادامه‌ گازگیری‌ انجام‌بدم‌ کولر‌ روشن‌ کردم‌ امپرمتر‌ گذاشتم‌ دیدم‌۲۵‌امپر‌ داره‌ میکشه‌ تارفتم‌ خاموش‌ کنم‌ فیوز پرید‌ گذاشتم‌ سرد‌ شد‌ دوباره‌ امتحان‌کردم‌‌ روموتور نمیرفت‌ فیوز‌ میپرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-03-31 01:37
سلام شل بودن اتصالات برق خرابی موتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 22:00
سلام کاربر گرامی منظور سوالتون واضح نمیباشد اینکه میگید موتور سوخت یعنی چی لطفا کامل توضیح دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزاد اشراق 1399-03-31 02:07
سلام. یک عدد کولر گازی اسپیلت ۳۰۰۰۰ مارک تراست خریدم. متاسفانه برق منطقه ما بسیار ضعیف است. به کمک دو عدد ترانس برق خانگی ۶ کیلو وات و ۸ کیلو وات موفق به روشن کردن آن شدم. آمپر سنج که گذاشتم در لحظه استارت ۵۶ آمپر میکشد.
اولا آیا به نظر شما نصب دو عدد ترانس خانگی پشت سر هم معقول است؟
دوما دلیل این همه آمپر کشیدن دستگاه نو چیست؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 10:08
سلام کاربر گرامی آمپر اگر لحظه ای میباشد و پس از راه اندازی آمپر پائین میاد مشکلی نداره به خاطر نوسان برق و ترانسی که گذاشتید میباشد اما اگر آمپر بالا میماند اصلا طبیعی نیست و برای کولر مناسب نیستش و آسیب میزنه باید از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد علی نسیم 1399-04-05 08:46
چرا در کوار پرتاپل پنج دقیقه کار میکنه و خنک میکنه و سپس فقط باد فن میزنه یعنی کمپرسور کار نمیکنه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hamed 1399-04-06 15:15
سلام دوست عزیز در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مشکل کولر پرتابل شما دو دلیل می‌تواند داشته باشد، اول باید قطعات الکتریکی بر سر راه کمپرسور چک بشه مثل کنتاکتور و رله و یا خازن و اگر آنها مشکلی نداشتن برق کمپرسور را تست میکنیم و از لحاظ مکانیکی ممکن است کمپرسور شما گیرپاچ کرده باشد که نیاز به تعمیر یا بازدید حضوری دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قزل باش 1399-04-14 13:45
با علت سوختگی سیمهای خازن کولر ۳۰هزار تراست چیست وعلت بادکردن خازن وخروج روغن ان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hamed 1399-04-14 14:16
سلام دوست عزیز
سوختن سیم های خازن به احتمال زیاد میتونه علتش بالا رفتن ولتاژ برق ورودی به خازن باشه که سبب باد کردن خازن و خارج شدن روغن از خازن هم شده و با این تفاسیر این خازن از رده خارج شده و باید تعویض بشه
باز هم با یک تعمیرکار حرفه ای و تکنسین برای بازدید هماهنگ شوید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان جانقربان 1399-04-15 01:08
سلام کولر رو روشن میکنم آمپر نامی 15 اما از 20 شروع میشه میره تا 24 یهو خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان جانقربان 1399-04-15 01:12
سلام
کولر 36 دارم لحظه استارت آمپر 20 و تو 5 ثانیه کم کم آمپر 24 میشه و آور لود میکنه کمپرسور خاموش میشه مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 04:11
سلام احتمالا کمپرسور ضعیف شده. پلاک کولر رو بخونید ببینید جریان مصرفی چقدره. اگه خیلی از اون مقدار بیشتره کمپرسور ایراد داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نوراحمدغم خواری 1399-04-19 23:06
سلام موتور کولرگازی۲۴۰۰۰از برند سونیا سوخت و تعویض کردم بعداز مدت یک هفته دوباره کمپرسور از کار افتاد فقط فن عمل میکنه علت استارد نخوردن کمپرسور چیست..متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-04-23 13:20
سلام علت امپر کشی معیوب بودن سیم پیچ کمپ شل بودن اتصالات استفاده از سیم ویا کابل غیر استاندارد فشار نامناسب گاز مبرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-04-21 16:22
با عرض سلام و خسته نباشی یک گلر گازی داریم که برق اضافی ۲۱ آمپر می کشه و فیوز رو قطع می کنه می خواستم علت آن رو بدونم ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-04-22 22:51
سلام نیم سوز شدن کمپرسور سیم کشی نامناسب وغیر استاندارد شارژ غیر استاندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابد 1399-04-31 09:56
کولر دوتیکه سوپر جنرال بعداز چند ساعت خوب کار کردن باد پنل خیلی کم میشه با وجود اینکه رو دور موتور کار میکنه .هرچند دقیقه یکبار این اتفاق میفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شیخ 1399-04-31 20:51
سلام ، کولر گازی ال جی ما که 24000 چند روزه آمپر می کشه و فیوز می پره ، ما از تعمیرات ال جی درخواست کردیم ، جایی رو معرفی کردن تماس گرفتیم اومدن ، آقایی که اومد علیرغم حرف ما که روشن نکن ، روشن کرد و کمتر از دو ثانیه فیوز پرید
بعد گفتن این موتورش خراب شده باید عوض بشه شش و نیم میلیون هزینه شه که من قبول نکردم
من متن بالا رو خوندم ایشون نه فیلتر هوا و نه کندانسور و یا قطع کننده مدار و چک نکرد
نظر شما رو میخام بدونم ، آیا مشکل این کولر ما خرابی موتوره و هزینه ش انقدر بالاس؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 04:09
سلام باید تمام موارد چک بشه در آخر سراغ کمپرسور رفت. قیمت هم باید با توجه به وضعیت موجود پرسید ولی فکر نکنم از ۴ میلیون تومن بیشتر باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نبی شعاعی 1399-05-01 08:39
کمپرسور پیستونی تکاسمه 24000 بدون بار چند امپر باید بکشه خوبه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-05-23 22:24
سلام بطور متوسط حدود 11 تا 12.5ولی بستگی به برند و و حجم دستگاه دارد شما به لیبل دستگاه مراجعه فرمائید تا آمپر دقیق رو تشخیص دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حاتمی 1399-05-04 21:34
برق منزل ما ضعیف است ترانس برای کولر گازی گذاشتیم باوجود درجه مناسب ترانس اما موقع روشن شدن کومپرسور کل برقهای منزل برای 3ثانیه ضعیف میشود هر 10دقیقه این اتفاق می افته بعضی موقع هم 20 دقیقه .اسپیلت 26000tcl
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حاکم آبادانی 1399-05-08 14:00
سلام کولر در حالت سرما برودت قبل خودش رو از دست داده خنک میکنه ولی مثل قبل نیست .سرویس و شستشو هم کردیم گاز کولر رو هم چک کردیم همه مشکلی نداره باز هم برودت قبل رو نداره.
مشکل از کجا میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 04:06
سلام اگر پنل خارجی و داخلی سرویس شده و گازش هم کم نیست میتونه ضعیف شدن کمپرسور و خازن باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1399-05-09 02:48
باسلام
لطفا بفرمایید برای از کار نیوفتادن کمپرسور کولر جنرال ۲۴۰۰۰ هزار پایین ترین مقدار ولتاژ شبکه باید چقدر باشه؟

آخه برای ما ظهر ها کمپرسور خودبخود خاموش میشه و باد کولر گرم ولی شبها مثل ساعت کار میکنه و هوا بسیار خنک و مطبوع. درضمن کولربه تازگی سرویس شده. سرویس شده
ممنون از لطفتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1399-05-14 10:40
سلام،تشکر از شما،بنده اخیرا موتور فن کولر منزلم را تعویض کردم چون خیلی لرزش داشت و پره بصورت نامیزان می چرخید،یه مشکلی که الان زیاد خودش رو نشون میده و البته قبلاً هم بود اینه که وقتی کولر در هنگام on روی کمپرسور می افته کاملا جریان برقش در پنل و موتور قطع میشه،البته تا زمانی که قطع نشه بسیار خنک می کنه،اما در دور دوم کارکرد هر ۴ یا ۵ دقیقه این اتفاق می افته،هر بار که فیوز را خودم قطع می کنم و پس از نیم ساعت مجددا وصل می کنم تا حدود ۲۰ دقیقه مشکل خاموشی کامل پنل بوجود نمیاد،چرا؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 04:03
سلام وقت بخیر میتونه بخاطر اورلود کردن موتور باشه که دلایل مختلفی داره. موتور داغ میکنه اورلود میکنه و برای شروع مجدد نیاز داره که کمی زمان بگذره و خنک بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهرزاد 1399-05-16 04:34
سلام به کارشناسای عزیز.شما یک جا فرمودید که اگر لوله مویی بگیره آمرمیاد پایین جای دیگه هم فرمودید اگر لوله مویی گرفته باشه باعث آمپر کشیدن میشه.حالا کدام درسته ما خوب متوجه نشدیم. با تشکذ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 04:00
سلام قطعا آمپر میره بالا چون باعث فشار اومدن بیشتر به کمپرسور و کشیدن جریان بیشتر میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mahmood 1399-05-17 12:39
سلام خسته نباشید من یه کولر گازی 30هزار گری دارم که چند روزه نقل مکان کردم قبل جابجایی فشار گاز کولر گازی 70بود الان شده 90از چند نفر سوال گرفتم گفتن به خاطر خنک شدن هوای اطرافه می خواستم یه راهنمایی کنید لطفا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 03:58
سلام وقت بخیر. بخاطر خنکی میتونه باشه. اگه عملکرد دستگاه مشکلی نداره نیازی به حساسیت نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-05-18 00:25
سلام کولر۲۴هزار پنجره یی سامسونگ دارم فن روشن میشود وقتی موتور استارت میکند آمپرزیادی میکشد و روشن نمیشود ومدار قطع میکند میرود رو فن علت چیست ممنون وسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1399-05-19 17:13
سلام کثیف بودن اواپراتور و کندانسور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد نوین 1399-05-21 18:39
باسلام بنده کولر گازی ۲۴هزار اجنرال دارم و مشکلی که الان داره اینه که پس از روشن شدن و ۱ساعت کار فیوز مینیاتوری داغ میکنه و قطع میکنه .تمام سرویسها رو انجام دادم از تمیز کردن پنل و کندانسور و شارژ گاز ولی مشکل برطرف نشد و آخرین حرفی که به من زدن گفتن آمپر میکشه چون برق ساختمانتون ضعیفه که من ولت متر زدم به کنتور و ولتاژ ۲۰۵بود و برق واحد رو ولت متر زدم ۱۸۵تا۱۹۰ بود و بنده طبقه ۶هستم بنظرتون مشکل از ولتاژ برق اداره برق هستش؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-05-23 22:24
سلام بله ، یکی از مشکلات آمپر کشیدن دستگاه والتاژپایین ساختمان میباشد ولی مورد دیگری امکان دارد که دلیل آمپر کشیدن باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عباس رعنایی 1399-05-25 13:55
سلام
خدا قوت
کولر گازی ما۳۶۰۰۰ مدل تک الکتریک هست.
این کولر تا زمانی که خونه گرمایش طبیعی هست،خوب کار میکنه،به اصطلاح و شب ها
اما کافیه،کمی خونه گرم بشه،دیگه فقط فن کار می‌کنه.
سیم کولرم از کنتور گرفتم تا خودش،که وقتی کار میکنه،داغ داغ میشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 03:56
سلام برد و سنسورهای دستگاه باید چک بشه. احتمالا با خطا مواجه شده. احتمال اورلود کمپرسور و ضعیف شدن اون هم هست که در اوج کار کم میاره،
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضوانه 1399-05-30 13:23
سلام ، من کولر گازی رو تو اساس کشی جابجا کردم ، ولی الان دو الی سه دقیقه بعد از روشن کردن به تدریج امپر میکشه و فیوز میندازه،، موتورش هم بسیار داغ میکنه،، لوله ها باز هستن و گازشم پر هستش ، خازن هم سالمه..لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 03:53
سلام میتونه از سرفیش های روی موتور باشه. اگه اتصال بخوبی برقرار نشه مثلا بخاطر گردو خاک و کثیفی، به موتور فشار میاد و جریان زیادی میکشه. علت دیگه اینه که شاید موتور کلا ضعیف شده و نمیتونه خوب کمپرس کنه و جواب نمیده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بابایی 1399-06-02 16:58
سلام علت ذوب شدن سیم کولر گآزی در جعبه فیوز ساختمان چیست(قسمتی که سیم به فیوز وصل می شود ذوب و سیم از فیوز جدا میشه)؟سیم نمره ۴ می باشد و مسیرش ۲متر تا پریز.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سامان 1399-06-18 11:27
سلام دوست گرامی پاسخ شما مشخصه کشیدن آمپر زیاد! اما چرا اینقدر آمپر میکشه دستگاه قبل از هرچیز توان دستگاه رو با سیمکشی مقایسه کنید تا مشخص بشه این سیمها امکان تحمل جریان مصرفی رو دارند؟ چون معمولا در محل اتصال سیمها با هم یا کلیدها دمای هادی بالاتر میره بعد از اتصال صحیح کابلتون به کلید مینیاتوری مطمئن بشید در صورت امکان از سر سیم استفاده کنید و در آخر که مهمترین بخش هم هست در بازار فعلی خیلی به نوشته روی سیم مطمئن نباشید چون خیلی از تولید کنندگان سودجو بجای مس از آلیاژهایی استفاده میکنند که مقاومت الکتریکی بیشتری از مس دارند و یا مقدار کافی و استاندارد حادی رو در سیم استفاده نمیکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردلان 1399-06-08 10:27
سلام.محافظ کولر من دیجیتال می باشد رو صحفه ۲۴۰تا ۲۳۵ برق رو نشان می دهد.میگن نرومال باید ۲۲۰ باشد برای کولر ۱۸۰۰۰ پنجره ای.یک بار هم موتور کولر سوزانند.الان موتورش عوض کردم می ترسم که بازم باین ولتاژ بسوزانه آن را.به نظرت مشکل این قوی بودن ولتاژ پریز برق کولر چیه.بعضی وقت ها در شب ها تا ۲۳۰ میاد.کنتور هم نداره.فقط یک فیوز ۳۲ وصله براش.یکسره هست برق آن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-06-24 13:17
باسلام کاربرگرامی مشکل شما برق ورودی ساختمان است که برق ساختمان خود رو توسط متخصص کاربلد تعمیرکنید اگراین جریان برق ادامه پیدا کند وکولر شما برحسب برروی این ولتاژ کار کند اطمینان حاصل کنید که باز موتور کولر شما خواهد سوخت حتما اطلاع داده تامشکل شما حل شود بازم سوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مولا 1399-06-14 23:46
با سلام
کولر 12000 ویست پوینت دارم کمپرسورش را عوض کردم بعد دوماه شروع به امپر کشیدن کرد بعد از 10 دقیقه کمپرسور خاموش میشه و تت نیم ساعت دیگه وقتی که سرد شد دوباره روشن میشه علت چیه؟
با تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 18:11
سلام مهم ترین دلیلش میتونه اورلود کمپرسور باشه. اورلود هم دلایل زیادی داره مثل ضعیف شدن خازن، ضعیف شدن کمپرسور، گرفتگی در سیکل تبرید،دوپهن شدن لوله ها، مشکل برقی و ارتباطی، عدم تهویه مناسب کندانسور، گرفتگی سمت پنل داخلی و ....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جعفر محسنی نیا 1399-06-15 16:45
با سلام یک کولر اسپیلت36 هزار دارم برج 2 امسال سرویس شده خوب کار میکرد الان سه روز است امپر کشید بجای فیوز مینیاتوری بپرد فیوز فشنگی میسوزد فیوز مینیاتوری 32 امپر است فیوز فشنگی 25 امپر است خونه آپارتمانی است کابل از جعبه کنتور تا واحد کابل 4در6 میباشد الان فاز کولر جابجا کردم یک فاز فقط برای کولر
گذاشتم دیشب دوباره فیوز فشنگی سوخت دوباره یک فیوز گذاشتم الان داره کار میکند مشکل چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سامان 1399-06-18 11:27
سلام بر شما قدم اول مشکل سوختن فیوز فشنگی شماست که البته دلیلش مشخصه شما برای کل مصارف برق واحدتون یک فیوز 25 آمپر دارید که جریان مصرفی کلیه لوازم به علاوه اسپیلت رو تحمل کنه و با قرار دادن مینیاتوری با آمپر بالاتر در واقع فقط یک کلید قطع و وصل نصب کردید چون قبل از درگیر شدن مینیاتوری آمپر شما از ظرفیت فشنگیتون بالاتر میرهو قطع میشه معمولا ایراداتی که اینطور پیش میاد رو ممکنه با بازدید کندانسور و پنل داخلی و تمیز کردنشون بشه رفع کرد چون کثیفی کویلها باعث عدم تبادل گرما در سیکل میشه و ضمن بالا بردن گرما باعث کارکرد بیشتر کمپروسور هم میشه که همه اینها یعنی آمپر کشیدن بیش از حد در ضمن در صورت امکان مسیر برق کشی رو هم از لحاظ محکم بودن ترمینالها بررسی کنید چون شل بودن سیم ها هم باعث کشیدن آمپر بیشتر میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد