انتخاب و استفاده از سیستم گرمایشی پکیج شوفاژ دیواری به دلیل اینکه توانست نیازهای خانواده ها را به آب گرم مصرفی و آب گرم گرمایش در قالب یک مجموعه کامل و فشرده حل کند هر روز رو به افزایش است. اما این پکیج ها نیز همانند بسیاری دیگر از لوازم خانگی دچار اشکالاتی می شود

که شناخت علائم این مشکل می تواند در عیب یابی و تعمیر پکیج کمک شایانی به ما بکند.

قبلا در مقاله تعمیر پکیج در خصوص اهم مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می آید توضیحات مفصلی ارائه شد. اما در این مقاله قصد داریم به یکی از مصطلح ترین این مشکلات بیشتر بپردازیم.

علت سرریز شدن آب پکیج 1

تعمیر پکیج در محل مشتری

علت وجود نشتی و یا علت آب دادن پکیج

سیستم کاری پکیج به این شکل است که توسط یک مبدل و یا دو مبدل کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی هر دو انجام می دهد. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه پکیج چقدر است و یا پکیج از نوع تک مبدله است و یا دو مبدله دلایل زیادی نمی تواند باعث آب دادن پکیج بشود.

عمده ترین دلایلی که می تواند باعث سر ریز شدن آب از پکیج و یا به اصطلاح نشتی آب در پکیج شود عبارتند از:

  • عدم آب بندی درست اتصلات زیر پکیج
  • سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها
  • پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه
  • خراب شدن شیر تخلیه دستگاه
  • نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج
  • نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

عدم آب بندی درست اتصالات زیر پکیج

برای نصب پکیج به غیر از شیلنگ های پیسواری که به خود دستگاه نصب می شود اتصالات دیگر هم مانند زانو، چپقی، سختی گیر و ... هم در زیر دستگاه اتصال داده می شود. هر یک از این اتصالات اگر به خوبی آب بندی نشده باشند به راحتی می توانند باعث آب دادن شدن و این گمان را به وجود بیاورندکه آب از زیر دستگاه جای شده است.

علت سرریز شدن آب پکیج 2

اتصالات زیر پکیج از نمای اول

در نظر داشته باشید که این مشکل در زمان تعمیر پکیج، سرویس پکیج در زمان های مختلف و یا در همان زمان نصب پکیج بیشتر دیده می شود ولی گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی هم این اتفاق ممکن رخ دهد.

در این حالت باید اتصال را شناسایی کنید و با تماس با یک لوله کش خبره و یا سرویسکار پکیج از او بخواهید که برای رفع نشتی اقدام کند. خودتان هم می‌ توانید با بستن شیر ورودی دستگاه و خروجی دستگاه پکیج و بعدا شیر ورودی آب ساختمان اتصال مربوطه را باز و تعویض کنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 3

اتصالات زیر پکیج از نمای دوم

سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها

در پکیج تک مبدله گاها پیش می آید که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب د رپکیج آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شوند و هیچ نشتی آبی هم در پکیج دیده نمی شود. اما گاها با سوراخ شدم بخصوص بدنه بیرونی مبدل این نشتی خود را با نشان دادن قطراتی در زیر دستگاه نشان می دهد.

اما در پکیج های دو مبدل این اتفاق شایع تر است و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به راحتی آب از دستگاه بیرون می ریزد.

در زمان استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه باید حسابی دقت کنید که در زمان نشتی این موضوع باعث افت فشار دستگاه نشود. در چنین شرایطی احتمال دارد نشتی آب پکیج باعث تخلیه مدار گرمایش و افت فشار دستگاه شود. اگر این حالت رخ داده باید تا رفع عیب دستگاه را خاموش کنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 4

نمایی از محل نصب مبدل ثانویه و اتصالات پشت آن

اما اگر نشتی از مدار مصرفی آب گرم دستگاه باشد معمولا افت و یا افزایش فشار در دستگاه پکیج مشاهده نمی شود و اغلب در زمان هایی که برای استفاده از آب مصرفی شیری در داخل خانه باز می شود این نشتی بیشتر می شود.

برای تعمیر پکیج در زمانی که نشتی از مبدل دستگاه و یا یکی از مبدل های دستگاه می باشد هر چند امکان امکان جوشکاری مبدل هم هست اما توصیه می شود مبدل دستگاه را تعویض کنید.

پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه

در درون پکیج معمولا انتقال آب در بین مبدل اولیه و ثانویه و یا حرکت آب در مدارهای مختلف دستگاه پکیج برای عملیات های مختلف به غیر از مبدل ها از بین لوله ها و اتصالات دیگر انجام می شود. جنس این لوله ها اغلب برنجی است و به این راحتی دچار نشتی و خرابی نمی شوند.

عمده ترین دلیل نشتی از زیر پکیج که عامل آن این اتصالات باشند خراب شدن اورینگ و یا واشر در بین این اتصالات بر اثر حرارت زیاد دستگاه پکیج می باشد. اما گاها نیز به دلیل ضربه خوردن و یا رسوب گرفتن این لوله ها ترک و یا ترک هایی در بین لوله ها ایجاد می شود که باعث نشتی در دستگاه می شود.

در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و اقدام به تعویض آن به قطعه مشابه بکنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 5

نمایی از اتصلات و لوله های درون پکیج تک مبدله

خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان دستگاه

شیر تخلیه یا همان شیر اطمینان در زیر اتصالات پکیج و به منظور کنترل فشار داخلی پکیج تعبیه شده است. این قطعه بخصوص در زمان هایی که به دلیل خرابی منبع انبساط و یا باز ماندن شیرپرکن دستگاه و یا هر دلیل دیگر بار پکیج افزایش پیدا می کند مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از این شیر فشار دستگاه در این شرایط کنترل می شود.

در برخی از مواقع به دلیل اغلب فرسودگی و یا وارد شدن شوک گرمایی و یا ضربات غیر منتظره این شیر خراب می شود و دچار نشتی می شود. از بزرگترین نشانه های خرابی این شیر می توان به افت فشار دستگاه پکیج هم اشاره نمود.

چنانچه شیر تخلیه پکیج خراب شود بهترین کار برای سرویس پکیج تعویض آن با مدل مشابه می باشد. برای این کار باید حتما با یک سرویسکار خبره پکیج تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

علت سرریز شدن آب پکیج 6

شیر اطمینان یا تخلیه پکیج

نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج

پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های 5 لایه کاربرد زیادی دارد. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارند ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند که با اصلاح سیم کشی و یا تعویض پمپ مشکل گرمایش تجهیزات گرمایشی حل می شود.

پمپ پکیج بخصوص در پکیج های دو مبدله مرتبا باید کار کند و این موضوع باعث می شود طول عمر پمپ پکیج در پکیج های دو مبدله نسبت به تک مبدله کمتر باشد. گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها ، نشتی پکیج از اطراف پمپ دیده می شود که باز هم با افت فشار پکیج همراه خواهد بود.

در بسیاری از مواقع در صورتیکه خرابی پمپ باعث افت فشار و نشتی آب پکیج باشد می توان اقدام به تعمیر برخی از قسمت های پمپ کرد اما در برخی از مواقع سرویسکار پکیج تنها را تعمیر پکیج را تعویض پمپ اعلام می کند.

 

علت سرریز شدن آب پکیج 7

محل نصب پمپ سیرکولاتور در پکیج

نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

وقتی شیر پرکن پکیج خراب شود اغلب باعث بالا رفتن فشار داخلی پکیج می شود زیرا نشتی شیر پرکن باعث می شود تا آب عموما وارد مدار گرمایش شده و فشار آن را بالا ببرد. به همین دلیل از عمده ترین دلایل خرابی شیر پرکن بالا رفتن فشار مدار پکیج است.

اما گاها از پشت مهره ورودی و یا به دلیل ترک خوردن زیر شیر پرکن نشتی آب در این محل به بیرون دستگاه پکیج دیده می شود.

اگر شیر پرکن ترک خورده باشد و یا سوراخ شده باشد تنها راه تعویض شیر پرکن می باشد اما اگر از پشت شر پرکن نشتی آب دیده شد احتمال دارد که واشر آب بندی آن خراب شده باشد و با تعویض این واشر مشکل حل شود.

علت سرریز شدن آب پکیج 8

نمایی از مکان نصب شیر پرکن و شیر اطمینان پکیج

شاید دلایل دیگری را هم بتوان دلیل آب دادن پکیج و سر ریز شدن آب از زیر پکیج دانست مانند خرابی منبع انبساط پکیج و نشتی آب از محل سوزن دستگاه، خرابی شیلنگ رابط منبع انبساط و مدار گرمایش و ... اما عمده ترین دلایل نشتی آب از پکیج همین بود که عنوان شد.

علت سرریز شدن آب پکیج 9

تعمیر منبع انبساط پکیج

اگر از زیر دستگاه شما آب میریزد برای اطلاعات بیشتر خواندن مطلب دلیل آبریزی زیر پکیج چیست را به شما توصیه میکنم.

 

شما هم در صورتیکه نیاز به تعمیر پکیج خود دارید بهتر است با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس بگیرید و از خدمات فنی و مشاوره ای کارشناسان ما بهره مند شوید. حضور و استقرار کارشناسان ما در تمامی مناطق تهران اتفاقی نیست بلکه در راستای ارائه خدمات با کیفیت و فوری به تمامی مشتریان عزیز می باشد.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +3 # پوریا 1397-10-15 03:33
درووووووووووود. پکیج فرولی. ورودی آب سرد در برخی مواقع چکه می کند. (منظور از ورودی آب سرد: لوله آب سرد شهری که وارد پکیج میشود به قطعه ی کوچک مستطیلی وصل است که دو سیم به آن متصل است . بالای این قطعه لوله ای ست که آب را داخل مدار پکیج می کند . از سر این لوله یعنی در محل اتصال به قطعه مستطیلی، آب چکه می کند، آنهم نه همه مواقع. بلکه وقتی درجه گرمایش روی هشتاد است و یا یکی از رادیاتور ها بسته است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Omid hadadi 1397-10-15 12:36
سلام آبریزی که میگید یا مهره های اتصال هست که با آچارکشی درست میشه و یا واشر تخت و یا واشرهای اورینگ خراب شده که باید تعویض بشه و یا پیمها از جایش خارج شده و باید درست جا زده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جمال 1397-10-23 17:34
سلام
پکیج من ایران رادیاتور24000 دو مبدل فن دار هست
مدتی بود که هر از گاهی ازش آب میریخت و فشارش می افتاد
الان خیلی اب از قسمتهای مختلفش میریزه و چون گارانتیش تموم شده و منم تا حدودی فنی هستم بازش کردم و رسوباتش رو تمیز کردم ولی هنوزم از جاهایی که لوله ها به قسمتهای برنجی متصل شدن آب میده
آیا احتیاج به تعویض واشرهای لاستیکی و اورینگها هم داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-10-24 20:50
سلام تنظیم شعله انجام بدید و محظ اطمینان بازم ترمیستور رو عوض کنید چون به مرور زمان دقتشونو از دست میدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-10-24 20:50
سلام تنظیم شعله انجام بدید و محظ اطمینان بازم ترمیستور رو عوض کنید چون به مرور زمان دقتشونو از دست میدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1397-11-04 19:35
سلام ازلوله های سیم کشی بعضی موقع اب چکه میکنه لطفا علتش را بفرمایید باتشکر ازشما همکاران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-05 02:37
مشکل نادری هستش کاش یکم بیشتر توضیح میدادین
ولی بازم باید به اون سیما که به پکیج وصل هستن بهتر نگاه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # جواد 1397-11-05 18:27
سلام .پکیج من بوتان مدل اپتیما هست. دوتا لوله پلاستیکی پایین پکیج هست یکه خرطومی طوسی رنگ و یدونه شیشه ای نازک هست
میخواستم بدونم این دوتا لوله پلاستیکی برای چی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-05 23:42
اون طوسی بزرگه مال شیر اطمینانه
اون سفید کوچیکه شیر تخلیه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی کامل 1397-12-04 23:23
سلام و خسته نباشید خدمت شما پکیج من از نوع ایران رادیاتور هست فشار آب مصرفی کم شده بود مبدل ثانویه رو باز کردم و رسوب گیری کردم الان بستم ولی آب میده باید واشر ها رو عوض کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-12-06 21:16
سلام اورینگ هارو باز کنید و ببرید نمونه رو بخرید و دوباره عوضش کنید گریس سیلکوتی یادتون نره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزاد 1397-12-20 16:40
سلام روزتون بخیر
پکیج ما بوتان هستش مدل اپتیما. فشار آب روی نیم بود پیچ شیر زیر پکیج رو باز کردم تا مخزن پر شه برای یک لحظه حواسم پرت شد تا ۴ فشار بالا رفت و همون موقع شیر رو بستم.اما از زیر پکیج آب شروع به چکه کرد. صبر کردم تا ۰ مخزن خالی شد دوباره مخزن رو پر کردم تا ۱.۵ اما دوباره چکه کرد و خالی شد.برای بار سوم هم اینکار رو انجام دادم ولی باز هم داره چکه میکنه لطفا راهنماییم کنید چکار باید انجام بدم؟ممنون میشم سریع جواب بدید متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا پیری 1398-01-09 12:05
سلام وقتتون بخیر
باید شیر ۳ بار رو باز کنید و رسوب گیری کنیدش و نحایتا تعویض
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # گودرز 1398-01-19 20:48
سلام
پیچ روی پمپ باید محکم بسته شود؟
یا نه؟
پکیج من از اونجا نشتی داره
وقتی محکم میبندم ديگه نشت نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-01-20 16:19
سلام
اگه مطمعنید نشتی از اونجاس واشر زیر پیچ و عوض کنید واشر دفرمه شده و ابندی نمیکنه ..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بردبار 1398-01-29 22:07
سلام علت بالا رفتن فشار تا 3 و خروج آب از شیلنگ چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-03 18:22
سلام وقتتون بخیر
خرابی پمپ
سوراخ بودن مبدل و منبع انبساط
خرابی شیر چرکن
نیاز داشتن دستگاه به سرویس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1398-02-03 18:23
سلام وقتتون بخیر
تنظیم نبودن شارژ باد منبع انبساط یا گرفتگی شیلنگ رابطش .. در کل سرویس بشه پکیج خیلی بازدهی بهتره پیدا میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کرمی 1398-02-09 22:55
سلام
آب واحد ما امروز قطع شده الان که وصل شده پکیج صدای جیک جیک میکنه و مقدار فشار آب رو ۰.۲ بار نشون میده در صورتی که مقدار فشار آب بایستی بیشتر باشه، دفعات قبل این مورد بعد از زمان کوتاهی حل می شد اما الان چند ساعته که این مشکل رفع نشده لطف می کنید راهنمایی بفرمائید
برند پکیچ تاچی هست
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-02-11 22:36
سلام ابتدا فشار مانومترو روی یکونیم تنظیم کنید توسط انتهای یکی از رادیاتا پیچ رو باز کنید تا اب خارج شه و فشار روی یکونیم قرار بگیره بعد پکیج و ریستار کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ramin 1398-02-15 14:00
سلام ببخشید زیر یکی از لوله ها حالت یک لیوان است که اون سوراخ شده و اب میده و من چسب جلا سنج زدم و اون شیشه خوردایی که داخل اون لیوان بودو ریختم و بد وصل کردم مشکلی پیش نمیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-02-23 09:50
سلام
اون سختیگیره پکیجه باید عوضش کنید اوناهم خورده شیشه نیستن نمک سدیمه زودتر برای تعویضش اقدام کنید ک اسیب جدی ب قطعات پکیج وارد نشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمود شایان 1398-02-17 19:39
سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون
ما پکیج ایران رادیاتور تک مبدله داریم که از شیلنگ پشت شیر اطمینان آن ریزش آب دارد
تعمیرکار برای درست کردنش که اومده بود گفته از داخل مبدل سوراخ شده و دلیل ریزش آب سوراخ بودن مبدل است و باید عوض بشه
ریزش آب در تمام اوقات اتفاق می افتد هم در حالت باز بودن شیر و روشن بودن پکیج و هم در حالت عدم استفاده از پکیج
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-02-17 22:33
سلام
درصورت فشار بالای 3 بار و نیز در صورت خراب بودن شیر اطمینان آب از شیلنگ آن سرریز میشه
داخل مبدل اگر سوراخ بشه ربطی به اون شیلنگ نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # esrafil 1398-02-18 08:14
عرض ادب و احترام دارم،وآپارتمان ما موتورخانه مرکزی دارد،الان سه سال متوالی هست که از یک جای مشخصنشتی میدهد و ما ناچاریم که سرامیکها را برداشته و لوله ها و اتصالات را تعویض کنیم،البته من دقت کردم هروق موتورخانه خاموش میشود یا فصل گرما شروع میشود و آب گرم رادیاتورها میبندیم این اتفاق می افتد،واقعا دیگر حال بهم زن شده،فط این رو بگم همسایه زیری ساعت سه صبح پیامک داده آقا سقف ما آب میده!آمپرم رفت رو هزار!!!!این بنده خدا فقط زمانی پیامک میده که این اتفاق میفته و ما برای سحر بلند شده بودیم،مثلا من سه نصف شب چکاری ازدستم برمیاد؟؟؟؟البته که حق دارد و منزلش هست ولی منهم بی انصاف نیستم و عمدی درکار نیست عین هرسه بار تا گفتش رفتم تاسیسات چی آوردم درستش کردم ولی سه صبح دیگه نوبره!!!حالا میخوام ببینم علت این امر چیه و چرا اون قسمت دچار این مشکل میشود؟؟سپاسگزارم اگر راهنمائی بفرمائید که برای همیشه خلا ص بشیم..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-19 11:17
سلام لطفا بیشتر توصیح بدید
طبقه چندمید
چه لوله ای مصرف شده
از روی روله جدید اب میده یا نه ی قسمت دیگه
نزدیک به اونجا
کلا چند واحد هستید و ۰۰۰
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1398-04-01 23:35
سلام پکیج بوتان مدل اپتیما دارم از شلنگ خرطومی از چکه میکنه ایا طبیعی با مشکل داره .
اگه مشکل داره چی خراب شده باید چکارش کنم...ممنون از کارشناسان محترم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا آقاملایی 1398-04-02 08:53
سلام
دو تا مشکل میتونه داشته باشه
یا شیر اطمینان مشکل پیدا کرده
یا شیر پرکن
جهت تعمیر تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شیوا 1398-04-02 18:02
سلام.وقت بخیر.چند روز پیش سختی گیر پکیج ترک خورده بود و ازش آب چکه میکرد.ما یه جدید خریدیم و تعویضش کردیم.اما آب از این سختی گیر جدید هم سر ریز میکنه و چکه میکنه.اتصالات رو هم چک کردیم،هیچ کدوم نشتی نداشتن.مشکل از کجاست که سر ریز میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-04 23:13
سلام
سختی گیر جایی برای سرریز کردن ندارد و هر دو طرفش به لوله متصله مگر اینکه آب بندی نشده باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Negin 1398-04-07 07:30
سلام خسته نباشید پکیج من بوتان اوپتیما هستش و از شلنگ اطمینانش آب میاد چیکار باید بکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-08 22:39
سلام باید بررسی بشه ببینید ایراد از چیه ک اب میاد دو علت داره یا شیراطمینان خرابه یا رسوب گرفته باید تعویض شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-04-18 09:06
سلام
خسته نباشید
علت صدا دادن و یا بهتره بگم ظربه زدن موتور شیر سه طرفه چی می تونه باشه
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-18 11:11
سلام ابتدا باید مبدلها سرویس و عاری از هرگونه رسوب شوند بعدا ب دقت کارکرد شیر موتوری و کیت داخل شیر رو بررسی و تست شود و از کار کرد صحیح و فرمان بموقع گرفتن محرک شیر اطمینان حاصل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-04-19 08:09
ممنون از عنایتتون
پکیج ری هست و مبدل رو چند ماه قبل رسوب زدایی کردند
الان چند روز هست موتور شیر سه طرفه به شدت ظربه میزنه که مجبور شدم پکیج رو از برق بکشم چون فقط زمانی موتور ظربه نمیزنه که جریان برق قطع بشه
البته زمانی که به جریان برق وصل باشه و پکیج رو روشن کنیم ، با این حال که موتور ظربه میزنه باز پکیج کار میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-19 12:30
سلام وقت بخير
شیر سراه باید عوض یا سرویس بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-23 09:52
سلام ، رسوب مبدلها ، گیربودن شیر اطمینان ، خرابی شیر پرکن پکیج عوامل سریزشدن اب از پکیج است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-05-02 08:58
باسلام و تشکر از راهنمایی هاتون
مشکل پکیج بنده از کابل برق موتور شیر اطمینان بود که با تعویض اون مشکل ظربه زدن یا شاید بهتره بگم نوعی اتصال حل شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:41
سلام وقت بخیر
خوشحالیم که مشکل برطرف شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید علی 1398-05-06 21:00
سلام خسته نباشید
چندروزی خونه نبودیم و گاز و برق رو قطع کرده بودم ولی آب وصل بود امروز رفتم خونه دیدم کل خونه رو آب برداشته و از پکیج آب فراون میریزه لوله های اتصالاتشم سالم میشه بگید عیب از چیه ؟؟؟؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدامین 1398-05-08 01:07
سلام ..بفشار بار پکیج بالا رفته .اگر فشار بار رو به 1/5کاهش بدید مشکل رفع میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید یاوری 1398-06-16 01:31
با عرض سلام و خسته نباشید ، فشار آب سرد داخل ساختمان خوبه ولی ( با وجود اینکه میزان بار پکیج همیشه بین ۱/۵ الی ۲ هست) فشار خروجی آب گرم خیلی ضعیفه ، درضمن فشار دائما کم و زیاد و آب هم دائم سرد و گرم میشه، ممنون میشم اگه جهت رفع ایراد راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-16 09:29
سلا م این مشکل مربوط به انسداد مدار داخل پکیج میشود و احتیاج به سرویس و اسید شویی دارد فشار داخلی پکیج با خروجی اب از پکیج دو مقوله جداگانه میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاکری 1398-08-13 19:14
پکیج من ایساتیس مدل superluxx26ffاست و نشتی آب از محلی است که یا کابل اتصال به پنل دارز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-08-13 19:34
سلام
پکیج من بوتان calda venezia است. در حالت تابستون مشکلی نداره و ردیف کار میکنه بدون چکه ولی در حالت زمستون وقی شروع میکنه به پر کردن مدار رادیاتورها بعد چند ثانیه صدای فش فش میده و شروع میکنه به آب دادن و فشار بار هم افت میکنه صفر میشه . باز کردم دیدن از رو یه پیچ کوچیک روی هوزینگ پمپ که فکر کنم بهش میگن شیرهواگیری(ایرونت) آب میده . نمیدونم مشکل پمپه یا همین شیره ؟ خراب شده یا باید تنظیمش کزد ؟ خودم میتونم تعویض کنم یا خیلی تخصصیه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-08-14 08:25
سلام وقت بخیر
اگر ایرونت خرابه خودتون میتونید درست کنید ..یه نو بخرید اب دستگاه را تخلیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد محمدی 1398-08-13 22:55
با سلام
من سال اول از شوفاژ استفاده میکنم
ایران رادیاتور با پکیج بوتان
همه شوفاژها گرم می شوند ولی یک چیزی شبیه آن لوله ورودی شوفاژ که آب گرم وارد میشود در پایین شوفاژ وجود دارد که فکر کنم لوله خروجی حساب بشه کی از شوفاژها را که باز میکنن آب داخلش هست ولی ۳ تا دیگه آب داخلش نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن طاهری 1398-08-15 07:15
سلام امروز دیدم پکیج فشارش صفر شده پیچ هواگیری را که باز کردم صدای وارد شدن اب به داخل پکیج را شنیدم سپس دیدم که از یک مهره زیر پکیج اب میاید پیچ تنظیم فشار را روی 1.5 تنظیم کردم و پیچ را بستم و پکیج را روی حالت تابستانی قرار دادم .ابریزی کمتر شد ولی فشار رفته روی 2.2 وهنوز چکه ای اب میدهد این موارد در حدود 20دقیقه هست که اتفاق افتاده .راهنمایی میفرمایید.
درضمن از پارسال که ما به این خانه امدهایم در حالت زمستانی یک صدای روشن بودن پمپی از پکیج می اید وزمانیکه اب مصرف میکنیم ویا موقع تنضیم گرمای شوفاژها مثل اینکه یک پمپ دیگری روشن وسپس خاموش میشود . در صورتیکه در تنظیم تابستانی فقط زمان مصرف ابگرم صدای پمپ را داریم راهنمایی میفرمایید:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن طاهری 1398-08-15 07:26
ببخشید طاهری هستم مدل پکیجم بوتان calda venezia میباشد ضمنا روی حالت زمستانی گذاشتم چکه ها کمکم قطع شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی شهبازی 1398-08-17 17:44
سلام باتوجه بااینکه شیراطمینان آبگرمکن راعوض کردیم بازهم ازشیراطمینان آبگرمکن آب می ریزد بایدچکارکرد..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # marzbani 1398-08-19 13:24
سلام وقت بخیر پکج منزلم ازنوع اخگرمدل ABC30میباشد بعد از روشن کردن پکیج از لوله برگردان آب بالای پمپ که منتهی به لوله نازک مسی استاد چکه می کند علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن