احتمالا اگر شما هم از آن دست افرادی باشید که در خانه خود مجبور به استفاده از پمپ آب خانگی شده اید و یا به هر دلیل یکی از این پمپ ها را در خانه خود نصب کرده اید بعضا از صدای نابه هنجار این پمپ شاکی شده اید.

صدای زیاد پمپ های آب خانگی بخصوص به دلیل اینکه مرتبا در طول شبانه روز در حال ایجاد سر و صدا هستند واقعا آزار دهنده است. اما دلیل این صدای زیاد چیست؟

ما در ادامه به تشریح این موضوع و راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی خواهیم پرداخت.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 1

هر ساخته صنعتی باید بتواند بر اساس میزان استانداردهای تعیین شده بین المللی نهایتا ایجاد سر و صدا بکند و بیشتر از آن نشان دهنده مشکلی فنی و یا کاربرد قطعات و اجزا بی کیفیت در ساخت پمپ می باشد.

اما باید دید ابتدا منشا صدا  در پمپ های خانگی چیست و سپس اقدام به عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی کرد که می توانید در مقاله سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی نحوه تعمیرات آن را ملاحظه بفرمایید.

پمپ های آب خانگی هر کدام به یک یا چند یک از دلایل زیر سر و صدای زیادی دارند:

 • نا مرغوب بودن خود پمپ
 • صدای محرک پمپ که شامل تجهیزات انتقال نیرو می باشد
 • ارتعاشات حاصل از پمپ و موتور
 • مشکلات اجزا هیدرولیکی داخل پمپ ( برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله مشکلات پمپ آب خانگی را مطالعه کنید.)
 • میزان نبودن و صاف نبودن محل استققرار پمپ
 • سایر موارد( مانند محیط، لوله کشی و ...)

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی

عمدتا اگر جنس پمپ از نوع نامرغوب باشد و یا تکنولوژی ساخت پمپ متعلق به گذشته باشد نمی تواند راه مناسبی برای بهبود سر و صدای پمپ ارائه کرد.

هر چند گاها راه هایی برای بهبود صدا مانند قرار دادن پپمپ در محفظه هایی پیشنهاد می شود ولی باید پذیرفت که این کار خیلی عاقلانه و درست نیست و در اصل پاک کردن صورت مسئله است.

بنابراین شاید تنها گزینه تعویض پمپ باشد که در مقاله نصب پمپ آب خانگی در خصوص آن مفصل بحث شد و می توانید برای اطلاع به آن مراجعه فرمایید

برای کاهش صدای پمپ آب خانگی و کمتر شدن آزار صدای پمپ  چهار اصل را باید در نظر گرفت که این موضوع در زمان ساخت ساختمان و یا در زمان تعبیه جای پمپ بیشتر باید در نظر گرفته شود.

بنابر این در زمان ایجاد فضا برای استقرار پمپ آب خانگی به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • مکان تانکر و پمپ آب خود را ترجیحا در مکان هایی پیش بینی کنید که نزدیک به دیوار منزل و یا مکان استراحت شما نباشد
 • محیطی که پمپ را در داخل آن قرار می دهید سعی کنید عایق بندی کنید تا در کمینه کردن صدای ناخوشایند پمپ به خودتان کمک کنید
 • سرویس دوره ای و بازدید فصلی پمپ آب خانگی را انجام دهید
 • پمپ را در شرایط نرمال و صاف قرار دهید و برای پمپ تکیه گاه و اتصالات استاندارد استفاده کنید.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 2

به  یاد داشته باشید که اگر پمپ آب خانگی شما در ابتدا صدای آزار دهنده ای نداشته و امروز با این مشکل مواجه شده است قطعا یک مشکل مکانیکی و فنی دارد.

از این رو بهتر است قبل از اینکه به فکر عایق بندی و تعویض پمپ آب خانگی خود باشید بررسی نمایید تا بتوانید عیب پمپ را شناسایی نمایید.

اما اگر از همان ابتدا صدای پمپ آب خانگی شما آزار دهنده بوده است این مشکل اساسی تنها مربوط به نوع پمپ می باشد و بهترین راه استفاده از عایق های صوتی و یا تعویض پمپ آب خانگی می باشد.

پمپ های آب قدیمی تر که البته هنوز هم در بازار نمونه های آن زیاد است از نوع پمپ جتی بودند.

این نوع پمپ هر چند قدرت و دوام زیادی دارند ولی متاسفانه صدای این پمپ ها به شدت زیاد است و حتی در خانه های چندین طبقه نیز صدای پمپ اگر در طبقه همکف باشد به راحتی شنیده می شود. برای آشنایی با این نوع پمپ ها بر روی پمپ آب جتی چیست کلیک کنید.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 3

همیشه در انتخاب پمپ آب خانگی باید پمپی را انتخاب کرد که کمترین صدا را دارد. پمپ های بشقابی با پروانه برنجی و یا استیل از کم صدا ترین نوع پمپ در بازار هستند.

اما هدف ما در این مقاله توضیح کاهش صدای پمپ آب خانگی است. سه راه اصلی برای کاهش صدای پمپ خانگی در ادامه توضیح داده می شود:

 • تعمیر پمپ های خراب

اگر اطمینان دارید که قبلا پمپ آب خانگی شما صدای کمتری داشته است باید به خرابی قطعات داخلی پمپ آب خود مشکوک شوید و ابتدا به عیب یابی و در صورت نیاز تعمیر پمپ بپردازید.

همچنین داشتن یک برنامه بازدید دوره ای از پمپ می تواند در کمتر شدن صدای پمپ آب به شما کمک کند.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 4

 • استفاده از عایق های صوتی مقاوم و مناسب

عایق های صوتی پوششی هستند که در دیوارها و پوشش کف و سقف محیطی که پمپ را در آن نصب می کنید می توانند قرار بگیرند و تا حدود زیادی باعث کم شدن صدای پمپ آب خانگی شوند.

این عایق ها از جنس فوم هستند و بهترین و جدیدترین نوع این عایق ها با داشتن روکش چسب مخصوصی به نام STI و با بهره مندی از بهترین و به روزترین تکنولوژی ساختاری در فوم هستند که اجازه انتقال صدا به بیرون را نمی دهند.

البته استفاده از این عایق ها هم به نوع عایق بستگی دارد و هم به نوع مصالح و مواد ساختمانی به کار برده شده در اطراف پمپ بستگی دارد.

برخی از این عایق ها تک رو و برخی بصورت دو رو هستند که در بین دیوارها به کار می روند. از این عایق ها به دلیل چسب دار بودن اطراف آن به راحتی می توانید حتی بر روی دیوارهای اطراف محل نصب پمپ آب خانگی استفاده کنید.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 5

عایق های صوتی در بازار انواع مختلفی دارند.

این عایق ها یا بصورت ساده و معمولی هستند که در بین دیوارها و سقف و کف کار می شوند و یا بصورت چسب دار ساده هستند که می توانند حتی بر روی سطح محیطی که نصب پمپ آب خانگی در آنجا انجام شده است هم چسبانده شوند و هم بصورت شانه تخم مرغی هستند که به دلیل ساختار شش ضلعی خود صدا را بهتر جذب می کنند.

به نظر می رسد بهترین نوع این عایق ها بخصوص برای افرادی که قبلا عایق بندی سطوح خود را به منظور کنترل صدا انجام نداده اند از نوع چسب دار باشد.

 

انواع مختلف عایق صوتی در بازار عبارتند از:

 •  عایق های صوتی  شانه تخم مرغی
 •  عایق های صوتی دو طرفه که در یک طرف چسب دارند ( مناسب برای استفاده  برای محیط هایی که در جوار با همسایه هستند)
 •  پنل های صوتی پلی یورتان
 •  عایق های صوتی ساده
 •  فوم های صوتی ساده پلی اتیلن
 •  عایق های صوتی لوله ای( که برای پوشش لوله ها هستند)

همانگونه که ذکر شد بهترین نمونه را می توانید بسته به محیط نصب پمپ آب خانگی خود انتخاب کنید که البته نیاز به کارشناسی دارد. باید تمامی شرایط موجود در محل نصب پمپ آب خانگی بررسی شود و با در نظر گرفتن همه شرایط عایق مناسب انتخاب شود تا جوابگو باشد.

 

 •  تعویض پمپ قدیمی با یک پمپ کم صدا

این موضوع کاملا بستگی به این دارد که متراژ مورد نظر شما برای پمپاژ آب چقدر است و در واقع انتظار شما از پمپ تا چه اندازه است. 

نصب پمپ های آب جت برای مواقعی است که مصرف کننده نیاز به پمپاژ آب برای چندین طبقه را دارد و به همین دلیل این نوع پمپ را انتخاب می کند که خوب قاعدتا صدای زیادی هم دارند.

نصب پمپ بشقابی و یا  نصب پمپ آب دو پروانه این روزها بیشترین خواهان را دارد چرا که هر چند قدرت کمتر از نوع پمپ جتی دارد ولی توانایی لازم برای پمپاژ آب تا چند طبقه را دارد و صدایی به مراتب کمتر هم تولید می کند.

اما نصب پمپ آب خانگی نیم اسب و  یا به اصطلاح بی صدا نیز در این روزها توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

به زبان ساده این پمپ تنها مناسب مصارف یک واحد ساختمان است و نمی توان قدرت زیادی از این پمپ را انتظار داشت.  پمپ های نیم اسب خانگی نهایتا 40 تا 110 متر را می توانند پوشش دهند.

برای تعویض پمپ آب خانگی خود بهترین راه این است که متراژ مورد نظر مصرف خود را محاسبه و بر حسب نیاز خود اقدام کنید. ولی در هر صورت توصیه می شود اگر برای خانه های دو تا 4 طبقه نیاز به پمپ آب خانگی دارید این پمپ را از نوع بشقابی انتخاب کنید.

محاسبه و انتخاب مناسب پمپ آب خانگی یکی از تخصصی ترین موضوعاتی است که نیاز دارد کارشناس متخصص انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب پمپ آب خانگی ابتدا با کارشناسان ما تماس گرفته و اجازه دهید این موضوع را بصورت تخصصی بررسی و بر اساس نیاز شما پمپ خریداری شود تا بعدا با مشکل مواجه نشوید.

جهت مشاهده انواع پمپ آب خانگی به همراه مشخصات فنی و قیمت هر کدام بر روی خرید پمپ آب از سایت دیجیکالا بزنید.

راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی 6

برای کم شدن صدای پمپ آب خانگی پیشنهاد می کنیم بازدید دوره ای از پمپ را فراموش نکنید. همچنین می توانید با مراجعه با لینک آموزش فیلم نصب پمپ خانگی و دانلود رایگان فیلم، در خصوص نصب و راه اندازی پمپ آب خانگی اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

 

جهت دیدن یکی از نمونه کارهای انجام شده در خصوص کاهش صدای پمپ آب خانگی در غرب تهران توسط تیم فنی ما به همراه توضیحات کلیک کنید.

 

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

کارشناسان ما بصورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات لازم در خصوص کاهش صدای پمپ آب خانگی و یا نصب پمپ آب مناسب محیط داخلی آپارتمان هستند.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

همین حالا با ما تماس بگیرید تا ضمن برخورداری از مشاوره رایگان متخصصین ما، مشکل صدای پمپ آب شما در سریعترین زمان توسط همکاران و متخصصین ما مستقر در تمام مناطق شهر تهران برطرف شود.

 

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +5 # عبدالله 1397-01-27 21:44
سلام
آیا می توانیم به وسیله اسفنج و یا پتو و امثال این ها دور موتور بپیچیم تا صدای کمتری داشته باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-01-28 22:19
سلام
خیر، اینکار نه تنها خطرناک است، بلکه با بستن روزنه های هوای موتور یا پمپ باعث بالارفتن حرارت و سوختن پمپ می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یاوری 1397-01-29 21:44
سلام. ممنون از اطلاعات خوبی که ارائه میدین
میخواستم بپرسم آیا استفاده از مخزن تحت فشار باعث کم شدن صدای پمپ آب می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-01-30 20:41
سلام دوست عزیز، ممنون از توجهتون
مخزن تحت فشار تنها تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ را کاهش می دهد ولی تاثیری در صدای پمپ ندارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صحرایی 1397-02-01 23:14
سلام..
آیا پمپ بدون صدا هم وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-02 22:46
سلام
خیر، تمامی پمپ ها از نیروی الکتریکی و مکانیکی استفاده می کند که این باعث تولید صدا می شود. عبارت پمپ بی صدا تنها جنبه تبلیغاتی دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احسان کریمی 1397-02-03 18:59
سلام
ممنون از مطلبتون
ما هم این معضل رو توی ساختمانمون داریم و بسیار هم اذیت کننده است. ساختمون 3 ماهه ساخته شده .
من احساس می کنم بخشی از صدا تو ساختمون ما به دلیل قرار گرفتن پمپ روی زمین منتقل می شه. تو فکرم هست یه عایق لاستیکی زیر پمپ قرار بدم تا اتصالش رو به زمین قطع کنم.
فکر می کنید این کار تاثیری داشته باشه برای کم کردن صدا؟
و اینکه مشکلی نداره انجام این کار؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-02-13 17:22
سلام وقت شما بخیر ممنونیم از همراهی شما دوست عزیز
بله میتوان عایق کاری کرد که کلا صدا را تا ۷۰ درصد کم کرد و هیچ مشکلی ندارد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # بهرامی 1397-02-04 00:04
با سلام. آیا راهی برای سوزاندن این پمپ ها وجود دارد؟ همسایه ما یکی از این پمپ های پرصدا خریده است و هرچه ما تذکر میدهیم بی فایده است. بسیار هم بی ملاحظه هستند و شبانه روز پمپ را روشن میکنند. متاسفانه بسیار مایه آزار ما شده اند. خواب و آرامش را از ما گرفته اند و به هیچ تذکری گوش نمیدهند. راهی وجود دارد این پمپ آنچنان بسوزد که دیگر قابل تعمیر نباشد؟
فقط خواهش میکنم قضاوت نکنید. ما آدم های بی آزاری هستیم ولی اینقدر این همسایه با این پمپ ما را اذیت کرده که دیگر خسته شده ایم. اگر راهی دارد لطفا راهنمایی کنید. گناهش هم گردن خودم
اگر فکر میکنید امکان پاسخ دادن به این سوال در اینجا نیست لطفا پاسخ را ایمیل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-13 17:24
سلام وقت شما بخیر
شما میتوانید با راهکارهای دیگری این صدا را تا ۸۰ درصد کم کنید که فکر میکنم مشکل شما هم حل میشود. حتما با یک متخصص همکاری کنید تا برای عایق کاری پمپ هر چه زودتر اقدام کنند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمانی 1397-02-24 23:03
سلام

آیا می توان برای کاهش صدا یک محفظه یا اتاقک کوچک (مثلا ۲ متر مکعب)با یونولیت درست کرد و پمپ ها را داخل آن قرار داد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-10-24 21:34
سلام بله میشه فقط قسمت پروانه پمپ حتما باز باشه تا پمپ داغ نکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناصری 1397-03-31 23:41
سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوبی ک دارین.
پمپ ساختمان ما نیم اسب هست و خیلی صداش زیاده
و توی ایستگاه نصب شده .
طوریکه صداش ب طبقه همکف و زیرزمین هم ميره
میخواستم خواهش کنم راهنمایی کنید ک چیکار کنم صداش کمتر بشه.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-01 11:52
سلام وقت شما بخیر
اگر صدای پمپ شما ناشی از خرابی های احتمالی نباشد میتوانید با استفاده از یک عایق مناسب این صدا را تا حدود زیادی کاهش دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا 1397-04-05 09:44
سلام..بخشید پمپ اب تازه نصب کردیم.پنتاکس پی ام ۸۰
صدای ض
صوت کشیدن عجیبی داره..ایالات همشون اینطور هستند و چه باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-10 07:56
سلام وقت شما بخیر
پمپ ها در هر صورت صدای کمی دلخراش دارند و اگر خیلی صدا میدهند قطعا از بوش یا بربرینگ میباشد و اگر از صدای عادی رنج میبرید میتوانید با عایق کاری مخصوص که در شرکت ما انجام میشود صدای پمپ را تا ۷۰ درصد کاهش دهید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ارزو 1397-04-15 11:21
سلام ما از کولر آبی ایستاده استفاده میکنیم قبلا پمپش که کار میکرد صدای آنچنانی نداشت ولی الان صدای خیلی بلند و بدی میده دلیلش چی میتونه باشه آیا احتیاج به سرویس کاری داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-06 11:44
با سلام وقت شما بخیر
قطعات پمپ در آغاز هر فصل نیاز به سرویس و روغنکاری دارد تا عمر آن بیشتر شده و به صدا نيافتد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1397-08-26 08:41
سلام ، با استفاده از لرزه گیر در زیر پمپ اب میتوان صدای آن را کاهش داد . لطفاً توضیح کامل با ذکر نوع لرزه گیر عنوان شود ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-15 12:52
سلام منظورتون ازپمپ آب چه پمپی هست پمپ تحت فشارخانگی و یا پمپ زمینی؟
اگه پمپ آب تحت فشار کوچک خانگی باشه که لرزه گیر به خصوصی نداره ، حالت پلاستیکی فشرده هست که با پیچ ومهره نصب میشه ولی اگه پمپ زمینی بزرگ باشد که لرزه گیرهای فلنچی روی لوله های متصل نصب میشود و خود پمپ هم باید شاسی زیرش بخوره وبه زمین متصل بشه تا لرزشها گرفته بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رامتین 1397-10-08 09:32
با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از مطلب مفیدتون
در آپارتمان ما هم مشکل صدای پمپ وجود داره که طبقه اولی رو به شدت اذیت میکنه محل پمپ در زیر راه پله قرار گرفته که لاعث پیچیدن صدای پمپ می شود،چه راهکارهایی وجود داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-08 20:23
سلام چندجای دیگرهم این مشکل بودشما یابایددیواروسقف صداگیربرای پمپ درست کنید ویاپمپ راازآنجاانتقال بدیدبه جایی ازساختمان که صدایش مزاحمت ایجادنکند(البته اگه منظورتون پمپ تحت فشارهست)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-20 02:06
سلام این کارم میکنن ولی ساختار اول درست باشه بعد لوله کشی نوع پمپ نوع اتومات خروجی اتصالات بعدا یک ویترین. بعد شما مخزن هم بزارید کنتورها به نظرمن کلیکتور بشه همه مردم به آسایش میشینن دومخزن دوپمپ یکی از این پمپ ها برا آتشنشانی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سامان شهریور 1398-09-19 10:54
سلام وقت بخیر
آپارتمان ۶ واحده داریم یعنی پارکینگ که زیر زمین هست همکف و ۴ طبقه هست کل ساختمان با یک انشعاب ساپورت میشه وقتی آب شهر هست تا اخرین طبقه آب مشکل نداره، اما آب شهر که قطع میشه هیچ طبقه ای با باز کردن شیر آب با وجود مخزن ۵۰۰ لیتری آب نمیاد.
هر کی اومده یه پولی گرفته و نتونسته مشکل حل کنه. ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-19 18:44
سلام کاربر گرامی اگر ساختمان شما دارای پمپ آب میباشد امکان دارد که شیر بای پس برای پمپ شما طراحی نشده باشد برای رفع مشکل باید با شرکت تماس بگیرید مطمئن باشید مشکل شما رو سرویسکاران شرکت برطرف میکنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اميرحسين 1398-11-29 22:27
سلام ممنونم از اطلاعات خوبتون
گفته شد در ایران پمپ بدون صدا وجود ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد آیا در کل دنیا هم وجود ندارد؟
و بهترین کشور های تولید کننده پمپ در دنیا چا کشور هایی هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-30 09:00
دوست عزیز سلام بهترین برند گرندفوس هست که در بازار کم صداترین است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شایان 1398-12-09 14:15
سلام وقت بخیر من یه مشکلی دارم که خیلی اذیتم میکنه ما تو یه اپارتمان ۴طبقه زندگی میکنیم من طبقه ۲ هستم همسایه طبقه بالا من هر وقت شیر اب رو باز میکنه صدای اب تو لوله ها به شدت تو واحد ما میاد طوری که کلافه کرده مارو مثلا ساعت ۲صبح میره حموم هرچی هم تذکر میدیم بی فایدس خواستم بدون چاره ای هست که زمانی که شیرو باز میکنه صدای جریان اب تو لوله کمتر بشه یا نه با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-09 18:53
سلام‌کاربر گرامی این مشکل به احتمال زیاد از سقف کاذب سرویس های بهداشتی میباشد تنها راه این است که از سرویس کاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید که برای کارشناسی عایق کردن لوله ها بیان شاید با عایق کردن لوله ها مشکل حل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین 1399-01-17 12:30
سلام پمپ آبمون به یکباره صداش زیاد شدویکسره داره کارمیکنه ولی عقربه مربوط به فشار آب پشت لوله اصلا بالا نمیاد وآپ هم پمپاژ نمیشه ولی پمپ یکسرست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-17 21:46
باسلام کاربرگرامی پمپ شما اتومات داره یانه اگر اتومات داره ویکسره کار میکنه از اتومات میتونه باشه وپیشنهاد من تماس بامتخصص فعال که حتما بررسی شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-17 21:51
سلام کاربر گرامی مشکل میتونه از منبع تحت فشار باشه که احتمال داره تیوپ مخزن از جای خود در اومده یا اینکه ترکیده است برای تست کردن و مطمئن شدن از سالم بودن تیوپ مخزن باید سوزن والف باد را به داخل فشار دهید اگر آب و باد خارج شود تیوپ متزن خراب میباشد ولی اگر فقط باد خارج شد و یا اصلا باد خارج نشد و آب هم خارج نشد مخزن تحت فشار نیاز به شارژ باد دارد باد مخزن اگر مخزن 24 لیتری باشد باید 30PSI یا همان 2بار تنظیم شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1399-02-06 23:12
سلام ببخشید آیا افزایش طول و مسیر لوله ها باعث کاهش صدای ارتعاشات حاصل از پمپ آب در داخل لوله ها می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-07 14:28
سلام دوست عزیز اینکه مسر لوله کشی رو اضافه کنید تا صدای پمپ کم بشه صحیح نیست.شما باید تمام شرایط نصب پمپ رو بصورت صحیح انجام داده باشید ،چه لحاظ مکان نصب پمپ،تراز بودن پمپ جای پمپ و نحوه صحیح لوله کشی وهوا گیری مسیر وموارد دیگر .استفاده ازیک کارشناس خبره درمحل میتونه مشکل شما رو بهتر حل کنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امین 1399-03-05 06:24
سلام ووقت بخیر پمپ آب منزل من از نوع
PEDROLLO که فک کنم یکی از مرغوبترین پمپهای آبی هستش که درحال حاضر در بازار وجود داره و اما مشکل با توجه به اینکه ما جز سه واحد همکف هستیم و پمپهای هر واحد هم مجزا هستش اما مشکل اینجاست که چند وقتی هستش که پمپ آب در زمان کارکردن شروع میکنه به صدا دادن که قبلا اینطور نبود لازمه عرض کنم که عمر این پمپ هم کمتر از دوسال هستش و در شرایط تقریبا خوبی هم تگهداریش میکنم منتها صدای که جدیدا میده آزارم میده و میخوام روغنکاریش کنم منتها نمیدونم کجاش رو باید روغن بزنم که هم به بلبرینگها و هم به شافتش درصورت امکان روغن برسه ? باتشکر از مشاوره ی شما بنده عالی پور هستم و از خوزستان ، شهرستان اهواز مزاحمتون شدم ،باسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-05 10:25
سلام دوست عزیزصدای غیر عادی دلایل زیاد داره ،گیر کردن پروانه ،خرابی بلبرینگ وشفت که با روغن کاری حل نمیشه وتوصیه میکنم قبل از اینکه خسارت بیشتر بشه از یک تعمیر کار مجرب کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک 1399-04-22 20:04
سلام
همسایه طبقه بالایی ما یک پمپ مارکشم پمپیران هست گرفته من طبقه اول هستم وقتی کار میکنه صداش میپیچه خونه پمپ تو پارکینگ صداش خیلی کمه ولی تو خونه طبقه اول خیلی صداش زیاده چند نفر هم اوردیم میگن از عایق بندی لوله هاس صداش میپیچه پمپ مشکلی نداره الان راه چاره چیه ؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-27 09:37
سلام توصیه میکنم برای زیر پمپ از ضربه گیرهای لاستیکی استفاده کنید خیلی میتونه برای رفع ارتعاشات وصدای زیاد پمپ کمک کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ملک 1399-05-01 04:15
سلام وقت بخیر.پمپ آب 1/5اسب ویکونت داریم .سیم پیچ بابدنه اتصال نیست وروتورروان بادست میچرخدولی هنگام روشن شدن بدنه بافازمتربرقداراست وگاها حین قطع ووصل برق روتورحرکت نمیکندولی بعدازقطع ووصل مجددروشن میشودولی کماکان بدنه برق دارد. خازن تعویض شدتغییری نکرد.سیمهای دور واستارت بهم راه میدن ولی به بدنه راه نمیدن. لطفاراهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-01 10:50
سلام ابتدا کلید قطع و وصل ویا سیم برق را بررسی کنید بامولتی متر اتصال بدنه رو وجریان رو کنترل کنید برای اینکار اگر تجربه ندارید از تعمیرکار پمپ کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-05-28 09:51
سلام پمپ آبی ما اول که توی برق می زنی درست کار می کنه اما بعد از چند ثانیه دیگه کار نمی کنه مشکلش چی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-29 09:48
سلام،اگر از کنترل استفاده میشه ابتداکنترل رو بررسی کنیدویا پمپ رو مستقیم به برق متصل کنید در صورت قطع مجدد باید موتور پمپ بررسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاهرخ فرشباف 1399-06-05 14:56
با سلام

آیا میتوان پمپ آب را در داخل خانه در طبق ششم ( با احتساب زیر زمین و طبقه پیلوت) نصب نمود؟
متراژ : 70 متر
کاربرد: استفاده مقطعی در زمان استحمام و شستشوی و صرفا برای افزایش فشار آب گرم
نوع سیستم : آبگرمکن گازی معمولی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-06 11:22
سلام،بله میتونید این کار رو انجام بدین وفقط در جهت استفاده آبگرم باشد بهتر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر حسین 1399-06-20 13:18
سلام
خسته نباشید
ما پمپ آپارتمانمون زیر پله هست
اگه در ورودی به زیر پله رو ( حدودا سه ، چهار متر مربع هست زیر پله ) با پنجره دوجداره ببندیم
پمپ آسیب میبینه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Armin 1399-06-31 17:39
محیط نصب پمپ بایستی برای خنک شدن پمپ توسط فن آن دارای میزان هوا مناسب باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-31 19:01
سلام،میتونید از یک هواکش جهت تهویه استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سینا 1399-06-29 10:19
سلام خدمت تمامی اعضای تیم فنی مهندسی تاسیسات 24
یک بلبرینگ پمپ ما عوض شده بود،موقع شروع بکارش با هنگام پایان کار صدای خشک و عجیبی میخورد.
با عوض کردن بلبرینگ دوم skf هنگام اتمام کار (نه شروع به کار)بعضی اوقات باز هم همون صدا رو میخوره به نظر شما اشکال از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-06-30 08:28
سلام،مشکل بازهم ازبلبرینگ میباشد وباید بدرستی در جای خودش قرار بگیره پمپ رو به تعمیر کاری که بلبرینگ رو تعویض کرده نشون بدین تا مجددبرسی کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سینا 1399-07-04 15:51
سلام مجدد.
قاطع شما اشکال در گزینه های دیگه رو رد میکنید؟
تازه صداش الان بیشتر هم شده..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-05 10:47
سلام،دوست عزیز ما براساس توضیحات شما پاسخ سئوالتون رو میدیم ووقتی شما میفرمایید بلبرینگ تعویض شده ودوباره صدا داره بغیر از بلیرینگ چیز دیگه ایی نمیتونه باشه حضور کارشناس در محل میتونه علت رو بهتر مشخص کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد