در ادامه مطلب روش باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی قصد داریم تا فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی را به اشتراک بگذاریم.

توضیحات

سینک ظرفشویی به عنوان یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در ساختمان شناخته می شود که بنا به دلایل مختلفی روزانه مورد استفاده تمامی اعضا خانواده قرار می گیرد.

بنابراین کارایی سینک ظرفشویی و سیستم آب و فاضلاب موجود بر روی آن نقش مهمی در آسایش ساکنین دارد.

نحوه عملکرد سینک ظرفشویی به این صورت است که آب از ورودی آب سرد و گرم زیر سینک وارد شیر نصب شده بر روی آن می شود.

در ادامه آب های فاضلابی تولید شده از طریق خروجی فاضلاب به داخل لوله فاضلاب زیر سینک منتقل شده تا در نهایت به خارج از ساختمان هدایت شود.

یکی از مشکلات رایج در لوله کشی سینک ظرفشویی نشتی آب از سینک ظرفشویی است، که متاسفانه به دلیل پنهان بودن سیستم لوله کشی سینک در داخل کابینت و فضای بسته آن شناسایی نشتی به سرعت انجام نمی شود.

در چنین مواقعی تنها زمانی متوجه وجود نشتی در سینک ظرفشویی می شویم که زیر کابینت خیس از آب شده و یا بوی بد فاضلاب آشپزخانه را گرفته است.

به دنبال یافتن علت بوی بد آشپزخانه کابینت مخصوص سینک آشپزخانه را باز کرده و تازه متوجه نشتی از سینک می شویم.

فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی1

دلایل مختلفی می توانند باعث نشتی سینک ظرفشویی شوند، که شناسایی محل دقیق نشتی می تواند در پیدا کردن دلیل اصلی و در ادامه نحوه رفع آن کمک کننده باشد.

برای یافتن محل دقیق نشتی سینک ظرفشویی، ابتدا زیر سینک، لوله فاضلاب و لوله آب ورودی به سینک را با دستمالی خشک کرده و سپس مسیر تخلیه سینک را مسدود و شیر آب سینک را باز کنید.

وقتی سینک از آب پر شد، مسیر تخلیه را باز کرده و همزمان زیر سینک، لوله فاضلاب و لوله آب ورودی به سینک را به دنبال یافتن نشتی بررسی کنید.

دلایل نشتی سینک ظرفشویی

دلایل مختلفی می توانند باعث نشتی از سینک ظرفشویی باشند، از جمله:

  1. از بین رفتن آب بند حلقه اورینگی مابین سینک و لوله تخلیه زیر سینک

مابین زیر سینک و لوله تخلیه آن یک حلقه اورینگی بزرگ وجود دارد که کار آن آب بندی محل اتصال سینک و لوله تخلیه یا فاضلاب است.

به مرور زمان و بیشتر به دلیل جذب آلودگی های محیطی این حلقه خاصیت چسبندگی و آب بندی خود را از دست می دهد و در نتیجه نشتی از این محل اتفاق می افتد.

در چنین شرایطی تنها راه حل تعویض حلقه و یا استفاده از چسب های مخصوص آب بندی برای مسدود کردن محل نشتی است.

اگر قصد تهیه چسب آب بندی را دارید، بر روی لینک خرید چسب آب بندی از دیجی کالا کلیک کنید.

فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی2

  1. مسدود شدن لوله فاضلاب زیر سینک

همانطور که در قسمت قبل نیز گفتیم، لوله فاضلاب سینک ظرفشویی کار انتقال آب های فاضلابی سینک به داخل لوله فاضلاب اصلی ساختمان را به عهده دارد.

اما چنانچه پسماندهای غذایی و زباله ها وارد قسمت U شکل یا همان سیفون فاضلاب شوند، مسیر تخلیه به کل بسته شده و در نتیجه آب های فاضلابی از محل زیر سیفون و یا انتهای لوله فاضلابی نشتی می کند.

در چنین حالتی گسترش بوی بد فاضلابی در آشپزخانه بیش از حد خواهد بود، در نتیجه باید به تخلیه سیفون فاضلاب سینک پرداخت و یا در صورت فرسوده شدن لوله ها آن ها را با نمونه جدید تعویض نمود.

شما می توانید جهت تهیه سیفون و زیرآب سینک بر روی لینک خرید سیفون و زیرآب سینک ظرفشویی و روشویی از دیجی کالا کلیک کنید.

  1. پوسیده شدن اتصالات لوله آب ورودی به سینک

در قسمت زیرین سینک ظرفشویی معمولاً لوله ورودی آب به سینک وجود دارد که از شیر پیسوار و شلنگ پیسوار تشکیل شده است.

چنانچه فیتینگ ها یا اتصالات شیر و یا شلنگ پیسوار پوسیده شده باشند، آب از زیر سینک نشتی خواهد کرد.

  1. شکستن یا سست شدن پیچ داخل سینک

سیفون زیرآب سینک ظرفشویی از طریق پیچ به داخل سینک متصل شده است که در واقع همین پیچ کوچک اتصال مابین سینک و لوله فاضلاب سینک را محکم نگه می دارد.

چنانچه این پیچ ساده سست شده و یا شکسته باشد، به دلیل ایجاد فاصله بین سینک و مسیر تخلیه آب از زیرآب سینک نشتی می کند.

فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی3

در ادامه این متن با بیان توضیحات داده شده در داخل دیالوگ فیلم نحوه رفع نشتی سینک ظرفشویی به دلیل از بین رفتن پیچ داخل سینک را ذکر می کنیم.

دیالوگ فیلم_نحوه تعویض پیچ داخل سینک ظرفشویی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، زیرآب سینک نشتی داشته و قسمت بالایی آن با سینک فاصله دارد. پس از چک کردن سینک ظرفشویی متوجه پیچ داخل سینک شدیم.

بنابراین بعد از برداشتن توری داخل سینک و با کمک آچار مناسب پیچ شکسته سینک را باز می کنیم، در ادامه باید یک پیچ متناسب با نمونه شکسته شده را از بازار تهیه کنیم. برای خرید انواع آچار از دیجی کالا بر روی آن کلیک کنید.

بعد از باز کردن پیچ داخل سینک شکستگی پیچ کاملاً مشخص می شود، پس دلیل اصلی نشتی سینک از بین رفتن این پیچ و ایجاد فاصله ایجاد شده بین سینک و زیرآب است.

فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی4

پس از اینکه پیچ جدید را تهیه کردیم، آن را در جای خود در داخل سینک ظرفشویی قرار داده و با استفاده از پیچ گوشتی آن را محکم می بندیم.

برای اینکه اتصال پیچ به خوبی صورت بگیرد، بهتر است یک دست خود را از زیر لوله تخلیه به سینک ظرفشویی فشار داده و با دست دیگر پیچ را ببندیم.

فیلم آموزش رفع نشتی سینک ظرفشویی5

در این مرحله لازم است به منظور پیشگیری از وقوع مشکل قبلی پیچ را کاملاً محکم کنیم، سپس شیر آب سینک را باز کرده و زیر سینک را کاملاً چک می کنیم تا هیچ گونه نشتی وجود نداشته باشد.

جمع بندی:

همانطور که در طول توضیحات بیان شده در این فیلم ملاحظه کردید، رفع نشتی سینک ظرفشویی کار بسیبار ساده ای است و نیاز به تخصص خاصی ندارد.

اما چنانچه نشتی سینک ظرفشویی به دلیل فرسوده شدن سیستم آب و فاضلاب زیر سینک باشد، تنها باید از مجری لوله کش برای رفع نشتی کمک بگیرید.

همکاران ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته آماده ارائه خدمات خود در خصوص رفع نشتی سینک ظرفشویی به شما شهروندان گرامی در سراسر تهران هستند.

بنابراین در صورت نیاز به تخصص مجریان ما همین الان تماس گرفته و یا سفارش خود را از طریق لینک ثبت سفارشات ارسال کنید.

منبع انگلیسی:

منبع 1 

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد