Cart

جابجایی پکیج دیواری در سهروه وردی - آقای پازوکی

نوع ساختمان: مسکونی

مکان پروژه: خیابان سهروه وردی

کارفرما: جناب آقای پازوکی

کلیت پروژه: یک عدد پکیج دیواری از داخل سرویس بهداشتی به بالکن انتقال پیدا کرد.

جزییات پروژه:

جناب پازوکی کارفرمای پروژه با گروه تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و به منظور جابجایی پکیج دیواری خود از داخل سرویس بهداشتی به بالکن ساختمان خود ثبت سفارش انجام دادند.

لذا تعدادی از همکاران ما به محل پروژه اعزام شدند تا شرایط کار را بررسی کنند.

در هنگام بازدید ساختمان و بررسی های صورت گرفته توسط همکاران ما نحوه جابجایی پکیج به همراه اجرای سیستم لوله کشی مورد نیاز برای آب گرم و سرد و آب رادیاتورها مشخص شد.

جابجایی پکیج دیواری در سهروه وردی 1

همانطور که می دانید پکیج دستگاهی است که در هنگام نصب و استفاده در ساختمان علاوه بر گرم کردن رادیاتورها، آب گرم مصرفی در ساختمان را نیز در محل های مصرف آن مانند سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، سرویس بهداشتی و حمام تامین می کند.

بنابراین باید در هنگام جابجایی پکیج به مکانی دیگر سیستم لوله کشی مورد نیاز برای آب سرد و گرم و همچنین آب رادیاتورها را در داخل ساختمان فراهم کرد.

علاوه بر این طول سیستم لوله کشی نقش به سزایی در میزان بازدهی پکیج و رادیاتورها دارد و باید تا جایی که امکان دارد فاصله بین پکیج تا رادیاتورها را به حداقل رساند تا پرت حرارتی داخل لوله از حدفاصل مبدا آب گرم یعنی پکیج تا مقصد آن یعنی رادیاتورها بسیار محدود شود.

همچنین نکته بعدی که باید در هنگام انجام پروژه هایی مانند جابجایی پکیج به آن توجه کرد این است که کار را باید طوری برنامه ریزی کنیم تا انتقال دستگاه با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

لذا همکاران ما تمامی این نکات را مد نظر قرار داده و وارد فاز عملیاتی پروژه شدند.

فاز عملیاتی پروژه:

انتقال سیستم لوله کشی آب رادیاتورها:

برای انتقال و تامین آب رادیاتورها از لوله های آب رادیاتوری قبلی موجود در اتاق که فاصله کمتری تا پکیج داخل بالکن داشتند، استفاده شد. به این صورت که لوله ها را از سیستم لوله کشی رادیاتور داخل اتاق گرفته و به داخل بالکن هدایت کردند.

جابجایی پکیج دیواری در سهروه وردی 2

روش هدایت لوله ها از اتاق تا بالکن و نصب آن به پکیج به صورت روکار بود که البته برای اتصال لوله ها مقدار جزئی کنده کاری در داخل ساختمان صورت گرفت.

اجرای لوله کشی آب سرد و گرم:

اجرا و انتقال لوله کشی آب سرد و گرم از لوله های قبلی به پکیج داخل بالکن نیز با کمک لوله های پلیمری صورت گرفت.

به این شکل که از شیرهای آب سرد و گرم موجود در داخل آشپزخانه که به بالکن بسیار نزدیک بود، انشعاب های مورد نیاز گرفته شد و سپس لوله ها را به صورت روکار تا پکیج هدایت کردند.

جابجایی پکیج دیواری در سهروه وردی 3

نصب توالت فرنگی:

در انتهای این پروژه جناب پازوکی از همکاران ما خواستند تا توالت ایرانی ایشان را با یک عدد توالت فرنگی تعویض کنند.

در نتیجه توالت ایرانی به همراه سیفون آن برداشته شد و سپس زانویی مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی در محل نصب شد.

بعد از آن با بالا آوردن لوله فاضلاب توالت کار کاشی کاری در اطراف توالت فرنگی صورت گرفت تا کاسه توالت و متعلقات آن بعداً نصب شوند.

عوامل متعددی مانند سر و صدای پکیج، بازسازی ساختمان، کوچک بودن محل نصب قبلی و همچنین کم بودن میزان گردش هوا در محل نصب قبلی آن سبب می شود تا افراد تصمیم بگیرند تا پکیج خود را به محلی دیگر منتقل کنند.

اما توجه داشته باشید که جابجایی پکیج نیز مانند نصب اولیه آن نیاز دارد که توسط مجری متخصص و نصاب پکیج انجام شود و این کار نباید توسط افرادی غیرمتخصص صورت بگیرد.

همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما شهروندان تهرانی در زمینه نصب، تعمیر و سرویس پکیج و همچنین اجرای لوله کشی پکیج و رادیاتور هستند. پس برای ثبت سفارش همین الان با ما تماس بگیرید.

سه شنبه, 02 مهر 1398

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد