نصب توالت فرنگی

امروزه استفاده از توالت فرنگی در اغلب خانه های ایرانی هم دیده می شود و دلیل آن هم توصیه های بی شمار برای استفاده از توالت فرنگی و یا مشکلات مفصلی و استخوانی است که اجازه استفاده از توالت ایرانی را به ما نمی دهد.

توالت های فرنگی از نظر تیپ و ظاهر تفاوت های فاحشی با هم دارند ولی خروجی استاندارد و مشخصی دارند که باعث می شود نصب این توالت ها در همه ساختمان ها پیرو یک قاعده و قانون باشد . همین موضوع باعث شده تا همه تولید کنندگان توالت های فرنگی چه ایرانی باشند و چه خارجی حدود تعریف شده را رعایت کنند و همین امر کار نصب این توالت ها را راحت تر می کند.

در مقاله طریقه نصب توالت فرنگي شرح کاملی از روش  نصب بیان شده است

معمولا مجریان لوله کش در ساختمان لوله 110 میلی متری را برای لوله فاضلاب توالت فرنگی در نظر می گیرند. خروجی توالت فرنگی ولی کمتر از 90 میلی متر است و توصیه هم می شود که برای لوله کشی فاضلاب در نظر داشته باشید که بهترین قطر برای لوله فاضلاب توالت فرنگی لوله 90 میلی متری می باشد.

دلیل هم اینکه لوله های 110 پهنای بیشتری دارند و آب با ارتفاع کمتر در آنها حرکت می کند. این موضوع باعث می شود فضولات همراه آب به دلیل وزن زیادی که دارند در کف لوله حرکت کرده و در مسیر به دلیل اینکه آب سرعت بالاتری دارد و زودتر دفع می شود باقی بمانند. همین موضوع باعث بوی بد در ساختمان می شود.

نصب توالت فرنگی 1

ارتفاع حرکت آب در لوله فاضلاب 110 توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی 2

ته نشین شدن فضولات به دلیل ارتفاع کم آب در لوله 110

اما لوله 90 میلی متری ارتفاع آب را بالاتر می برد و فضولات بصورت شناور به همراه آب فورا مسیر لوله را تخلیه می کنند و ماندگاری در کف لوله نخواهند داشت.

بنابر این قبل از ورود به بحث نصب توالت فرنگی لازم است بدانید که اگر خودتان هم مجری لوله کشی فاضلاب نیستید حتما از مجری بخواهید که برای لوله فاضلاب توالت فرنگی و حتی ایرانی لوله 90 میلی متری تعبیه شود.

نصب توالت فرنگی 3

میزان ارتفاع آب در لوله 110 و لوله 90

برای نصب توالت فرنگی مراحل زیر را انجام میدهید:

حال به موضوع نصب توالت فرنگی می پردازیم.

 1. در مرحله اول درب فرنگی را روی آن نصب می کنید و بعد شیر پیسوار فرنگی را نصب کرده و شلنگ رابط را به توالت فرنگی متصل میکنید( به دلیل اینکه بعد از نصب توالت فرنگی فضای کافی برای استفاده از آچار برای نصب شلنگ نباشد)؛

در نظر داشته باشید که برای اتصال شیلنگ نیازی به تفلون نیست چون خود مهره دارای واشر آب بندی می باشد ولی شیر پیسوار را باید با تفلون به محل در نظر گرفته شده ببندید.

نصب توالت فرنگی 4

نمایی از کف و محل نصب توالت فرنگی

توجه 1: لوله خروجی فاضلاب را بررسی کنید که کاملاً هم سطح سرامیک کف سرویس باشد در صورتی که هم سطح نباشد و بالاتر باشد توالت فرنگی به خوبی در جای خود قرار نمیگیرد و بالا می آید.

البته بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند حدود 3 میلی متر لبه لوله بالاتر باشد. این کار باعث می شود که هم بوگیر توالت فرنگی راحت تر نصب شود و هم اینکه در صورت عدم نصب بوگیر در محل، آب در زیر توالت فرنگی جاری نشود.

همیشه در نظر داشته باشید که در محل نصب لوله فاضلاب توالت فرنگی کمی خلا در زیر توالت گذاشته می شود.

 1. بعد از اینکه بوگیر ژله ای یا ساده را در زیر فرنگی و در محل خروجی فاضلاب قرار دادید توالت فرنگی را در مکان مشخص خود قرار دهید و شلنگ رابط را به شیر پیسوار متصل کنید و چند بار توالت را امتحان کنید تا مشکلی در خروجی آب نباشد؛

توجه 2:  باید به این نکته توجه کنید که تمامی آبی که از توالت خارج می شود به داخل فاضلاب سرازیر شود و به زیر توالت نرود، استفاده از بوگیر به همین دلیل می باشد.

نصب توالت فرنگی 5

نصب بو گیر توالت فرنگی

برای این منظور باید دقیقا محل خروجی آب توالت فرنگی مطابق با ورودی فاضلاب اصلی باشد. وقتی توالت به خوبی در جای خود بنشیند معمولا لبه خروجی توالت حدود چند میلی متر وارد لوله اصلی فاضلاب می شود .

وقتی آب می ریزید و سیفون توالت فرنگی را می کشید نباید اصلا آبی در زیر توالت ببینید. بو گیر خود لبه لاستیکی دارد که همانند یک واشر آب بندی عمل می کند.

 1. اگر با مشکلی مواجه نشدید دور تا دور توالت فرنگی را با چسب آکواریوم به زمین مهار کنید؛ در این مرحله حتماً از چسب آنتی باکتریال (ضد باکتری، که به مرورو زمان سیاه نمی شود) استفاده کنید.

توجه 3: حتما باید توجه داشته باشید زمانی که می خواهید از چسب استفاده کنید حتماً زمین کاملاً خشک و تمیز باشد، و تا 24 ساعت از آن سرویس استفاده نشود تا کاملاٌ خشک شود.

نکته دیگر اینکه قبل از پسب زدن باید زاویه مورد نظر خود را برای توالت ثابت کنید. دقت داشته باشید که توالت کج نباشد و یا شی ای زیر آن قرار نگرفته باشد. در ضمن در هنگام چسب کاری باید به شکلی عمل کنید که خود این چسب هم کاملا توالت را آب بندی کند و همه سطوح زیر توالت را پر کند.

نصب توالت فرنگی 6

چسب زدن دور توالت فرنگی

اضافی چسب ها را با یک دستمال تمیز پاک کنید. مراقب باشید توالت از آب بندی نیافتد.

نکته مهم:

در گاهی اوقات بعضی از همکاران برای نصب توالت فرنگی از پیچ برای مهار کردن روی زمین استفاده می کنند که به دلیل سوراخ کردن کف سرویس یا احتمال سوراخ شدن قیر گونی یا آب رفتن به زیر سرامیک اصلاً این کار توصیه نمی شود و بهترین راه همان چسب آکواریوم است.

همچنین در داخل مخزن توالت فرنگی یک پیچ تنظیم قرار دارد که می توان مقدار آب داخل مخزن را تنظیم کرد.

اکنون توالت فرنگی شما نصب شده است ولی نکاتی هست که باید برای نصب توالت فرنگی حتما در نظر داشته باشید.

نکاتی مهمی که باید برای نصب توالت فرنگی در نظر داشته باشید

وقتی توالت فرنگی به خوبی نصب نشود و مشکلات فنی داشته باشد نه تنها به خوبی کار دفع فاضلاب را انجام نمی دهد بلکه همواره منشا تولید بو و میکروب در خانه می شود. از مهم ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نکته اول که بسیار مهم و حیاتی است بررسی سیستم دفع فاضلاب قبل از نصب توالت می باشد.

بسیاری از کارشناسان نصب توالت فرنگی بلافاصله پس از انجام کار لوله کشی فاضلاب خود درب فاضلاب ها را با یک درپوش می بندند. این کار باعث می شود تا در زمان کف سازی داخل لوله پر از نخاله و شن و سیمان نشود. ضمنا اگر سوراخ باز گذاشته شود مکان خوبی برای حیوانات خانگی خواهد بود که هم به داخل آن وارد شوند و هم استخوان و یا غذای خود را در داخل آن پنهان کنند.

 

نصب توالت فرنگی 7

ولی متاسفانه مشکلی که در برخی از انبوه سازی ها دیده می شود عدم رعایت این نکته است. اگر نصاب توالت فرنگی دقت نکند و توالت را بدون بررسی راه فاضلاب نصب کند در همان ابتدای کار سیستم آب بندی نخواهد کرد و یا خیلی زود پر می شود و مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

تجربه کارشناسان ما به کرات ثابت کرده که بخصوص شن و سیمان در هنگام کف سازی ساختمان به راحتی وارد لوله فاضلاب ساختمانی می شود و باعث مسدود شدن مسیر آن می شود.

در اغلب موارد این موضوع با چشم قابل بررسی و چک کردن نیست هر چند برخی مواقع هم به راحتی تا لب لوله پر از نخاله است.

بنابراین باید قبل از نصب چندین گالن آب در لوله ریخته شود تا اگر نخاله ای در مسیر است رد شود و اگر راه لوله مسدود است مشخص شود و قبل از نصب توالت بر طرف شود.

 • استاندارد های نصب را رعایت کنید

پس از بررسی موضوع باز بودن مسیر فاضلاب این بار باید استاندارد قرار دادن توالت فرنگی را در نظر داشته باشید. توالت های فرنگی بزرگ هستند . این توالت ها همانند صندلی جایی برای نشستن نیاز دارند و در ضمن درب آنها باز و بسته می شود.

مکانی که برای نصب توالت فرنگی در نظر می گیرید باید سقف حداقل 2 متری داشته باشد ( 180 تا 200 سانتی متر ) و در مسیر باز شدن درب ترجیحا نباشد. از پشت باید حدود 25 تا 30 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد و شیر توالت باید دقیقا در راستای دست راست و یا چپ و در ارتفاع 55 تا 60 سانتی متر از کف توالت نصب شده باشد.

نصب توالت فرنگی 8

در شیب ها و را جاهایی که به لبه ها نزدیک است بهتر است نصب نشود.

در هنگام خرید توالت فرنگی هم باید جنس توالت و درب قابل تعویض آن در نظر گرفته شود. توالت خوب فرنگی از نوعی است که همیشه مقداری آب را در سیفون خود نگه دارد و با چشم قابل دیدن باشد.

 • انتخاب فلاش تانک توالت فرنگی

اگر توالت فرنگی شما نیاز به فلاش تانک داشت در نظر داشته باشید که فلاش تانک در ابعاد و حجم های مختلفی وجود دارد:

 • فلاش تانک با حجم بسیار کم بین 3 تا 6
 • فلاش تانک های 6 لیتری با امکان صرفه جویی آب تا 70 درصد
 • فلاش تانک های معمولی
 • فلاش تانک های با حجم زیاد

در بین این فلاش تانک ها نوع اول بسیار عالی است. این فلاش تانک ها در آب صرفه جویی زیادی می کنند و تا حدود 82 درصد به شما برای صرفه جویی آب کمک می کنند. نوع دوم هر چند لیتری است ولی به دلیل قابلیت های کنترل مصرفی که دارد باز هم مناسب هستند و تا   70 درصد در صرفه جویی آب موثر هستند.

نوع سوم فلاش تانک های معمولی و با گنجایش 4 لیتری هستند و نوع آخر که کمتر استفاده می شود و اغلب در مراکز عمومی استفاده می شوندگنجایش مختلفی دارند و اغلب تا 20 لیتر هم ظرفیت دارند و اصلا توصیه نمی شوند.

نصب توالت فرنگی 9

 • هوا کش فاضلاب برای لوله توالت حتما نصب کنید

لوله های ونت و یا هواکش حتما باید برای توالت فرنگی در زمان اجرای لوله کشی فاضلاب تعبیه شوند. این لوله ها را معمولا از نقطه اتصال لوله فاضلاب با زاویه 45 درجه نسبت به افق و تا 15 سانتی متر بالاتر از لبه سر ریز توالت نصب می کنند. این لوله ها را باید امتداد داد و به لوله هواکش اصلی اتصال دهید.

 

نصب توالت فرنگی 10

 • برای لوله فاضلاب توالت فرنگی از لوله 90 میلی متری استفاده کنید.

این موضوع کاملا در بالا توضیح داده شد

 • ارتفاع شیر پیسوار

شیر پیسوار و یا شیر پر کن سیفون توالت فرنگی را باید از کف حدود 30 تا 40 سانتی متر بالا تر تعبیه کنند که بهترین حالت 30 سانتی متر است. این موضوع باعث می شود که هم دسترسی به شیر راحت باشد و هم در نمای سرویس بهداشتی دیده نشود.

 • فلوتر را تنظیم کنید

یکی از مشکلات اساسی توالت های فرنگی هدر دادن آب است بدون اینکه شما متوجه شوید. این توالت ها از نوع خاصی از فلوتر استفاده می کنند که اغلب پیچی است. در هنگام نصب توالت وقتی که توالت فرنگی را آب گیری کردید سطح آب را بررسی و فلوتر را به شکلی تنظیم کنید که نهایتا آب تا 1 سانتی متری سر آن در سیفون جمع شود و سپس فلوتر آب را قطع کند.

وقتی آب بیشتر در سیفون جمع شود به آرامی از لبه های همین فلوتر تخلیه و وارد فاضلاب می شود و شما اصلا متوجه نخواهید شد و میزان هدر رفتن آب بسیار زیاد خواهد بود. بهتر است هر از چند گاهی این موضوع دوباره بررسی شود.

نصب توالت فرنگی 11

جهت مشاهده و دانلود رایگان فیلم نصب توالت فرنگی کلیک کنید.

نظر جناب آقای بشارتی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه نصب مجدد کابین دوش و توالت فرنگی

 

یکی از خمات گروه تأسیسات 24 ساعته نصب توالت فرنگی در سایزها و طرح های متنوع متناسب با سلیقه، فضا و مکان سرویس بهداشتی شما می باشد. در صورت نیاز به نصب و اجرا با ما تماس بگیرید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +4 # #مهدی 1396-02-10 12:02
سلام
ایامیشه لوله توالت فرنگی را با فاصله 10سانتی از دیوار گذاشت واینکه باید فاصله توالت از دیوار باید فاصلش چقد باشه.
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # #اسماعیلی 1396-02-10 22:13
سلام دوست عزیز اگر توالت فرنگی هست بله میشه، فاصله مناسب هم 25 سانتی متره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مهرشاد 1396-02-15 22:13
با عرض سلام و خسته نباشید
اینکه برای اجرای فاضلاب توالت فرنگی دوتا زانوی ۴۵ میزنن درسته ؟ یا باید سیفون بزنی؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-02-16 21:18
سلام
توالت فرنگی به هیچ وجه نباید سیفون سر راهش باشد.مسیر مستقیم باید باشد، حالا یا 90 یا 45 یا مستقیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Satar 1396-02-24 20:34
سلام و خسته نباشید
ما یه ساختمون 5 واحده یم،که تمام ۵ واحددر تخلیه توالت فرنگی مشکل داریم.اشکال از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-26 15:09
سلام.
فاضلاب از سیفون خود فرنگی حرکت میکند و در سیفون دومی که در مسیر هست توقف میکند باید دوباره سیفونو زد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجیدی 1396-04-05 17:08
سلام .خداقوت.
یه سوال داشتم و اون این که معنی آکس توی توالت فرنگی چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-04-10 16:08
سلام ممنون عزیز
فاصله مرکز خروجی سیفون تا دیوار پشت محل نصب توالت فرنگی را آکس می‌گویند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مطهری 1396-04-05 17:11
سلام.میخواستم بدونم به چند روش توالت فرنگی تخلیه میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-04-10 16:13
سلام دوست عزیز
تخلیه و شستشو در توالت‌های فرنگی چند روش متداول دارد از جمله: روش‌1ریزشی2 گردابی 3واترجت 4 توربوجت ودر اکثر توالت‌های فرنگی امروزه مشاهده می‌شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علی 1396-06-17 16:14
حدود ۵ سال از تعویض توالت فرنگی میگذرد و الان بوی بد فاظلاب از کنارهای پایین (احتمالا) بیرون میاد احساس میکنم مقداری چسب دورش مخدوش شده چه کنم واقعا اذیت کنندست!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-06-19 09:26
سلام دوست عزیز
توالت فرنگی را براحتی از جای خود بردارید. احتمالا از بوگیر در زیر آن استفاده نشده است.
بوگیر خریدارید کنید، کناره آن را چسب آنتی باکتریال بزنید و استفاده کنید.
طریقه نصب توالت فرنگی را میتوانید در سایت جستجو کنید و با فیلم یا تصویر آموزش ببینید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # وحيد سخنگو 1396-07-29 08:57
سلام
من براي اولين بار هست كه مي خوام توالت فرنگي نصب كنم
توالت فرنگي از نوع مرواريد-مدل پارميدا هست، سايز خروجي توالت فرنگي ٧٥ تا ٨٥ ميليمتر و سايز لوله ١٢٥ پليران مي باشد
سايز رابط بوگير هم بين قطر داخلي ٩٥ تا قطر خارجي١٣٠ را جواب ميده
سوال من اينه
از همين بو گير استفاده كنم يا دنبال بو گير ديگه اي باشم
نياز هست سايز لوله را با تبديل كم كنم
ممنون مي شوم پاسخ دهيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-07-29 19:18
سلام وقت شما بخیر
سایز لوله را با تبدیل۱۲به ۱۰ بگذارید. سپس بو گیر را قرار دهید .
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرادی 1396-12-25 21:36
سلام
از زیر توالت فرنگی نشت آب داشتیم با تصور اینکه اشکال از لاستیک بوگیره اون رو عوض کردیم باز هم نشت داشت زیر اون رو چک کردم در قسمت دیواره جلو نزدیک کف زمین یک برجستگی شبیه به لوله باریک بود که تقریبا از فاصله 7 سانت از کف یک سوراخ فابریک روی اون وجود داشت که قبلا با چسب آکواریوم به طور ناقص پر شده بود که از همانجا آب نشت میکرد و کف سرویس بهداشتی همیشه خیس بود اون سوراخ رو با چسب آکواریوم پر کردم و نشتی برطرف شد. نمیدونم اون سوراخ برای چی بوده و اینکه پر شده اشکالی ایجاد میکنه یا نه؟ البته سرویس بهداشتی از مدلهای قدیمی هستش. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-01-11 12:51
سلام وقت شما بخیر
خیر مشکلی ایجاد نمیکند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # اسفندیار صفی خانی 1397-02-06 11:10
درود بر شما
با توجه به اینکه میگویند مسیر تخلیه باید مستقیم باشد، اگر از بوگیرهای کج برای اصلاح آکس استفاده کنیم مشکلی برای تخلیه فاظلاب پیش نمی آید؟ در حا حاضر بوگیرهایی در بازار است که فاصله آکس 3 تا 10 سانتی متر را اصلاح می کند.
سپاسگزارم از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-13 16:55
سلام وقت شما بخیر
خیر هیچ مشکلی پیش نمی آید و خیالتان راحت باشد. فقط باید دور بوگیر را که در داخل لوله رفته، کاملا با سیمان محکم کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Sama 1397-04-28 21:57
سلام اقاي اسماييلي شبتون بخير .يه هفته اي هست كه فرنگي نشتي مي ده وكف سرويس خيس مي شه وبوي بدي هم فضا رو مي گيره البته نشتي كمه چسب دور يه طرف فرنگي باز شده ايا ممكنه كه دليلش اين باشه واگر با چسب بپوشانيمش برطرف ميشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-17 10:59
سلام وقت شما بخیر
از زیر فرنگی نباید نشتی به کف نفوذ کنید.
فرنگی باید باز شده و دوباره نصب شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید محسن 1397-05-23 19:45
سلام توالت فرنگی منزل رو تازه نصب کردم قبلا توالت معمولی جاش بود و نمیدونستم موقع تعویض باید سیفونش رو بردارم میخواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه ؟ دوم این که از زیر توالت فرنگی به مقداره خیلی کمی اب نشت میکنه نمیدونم دلیلش چیه ایا باید چسب هاش رو بکنم و دوباره نصبش کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-06-27 08:23
سلام وقت شما بخیر
از لحاظ فنی درست نیست ولی مشکلی ایجاد نمیکند. نشت زیر فرنگی هم باید زیر فرنگی قبل از چسب کاری آب بند و بعد چسبکاری شود. یعنی شما قبل از چسب زند، اول باید قسمت تخلیه را بوسیله بوگیر چسبی آب بندی کنید و چند بار تخلیه را بزنید . اگر دور آن آب نداد بعد چسبکاری کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تارا 1397-08-03 05:00
با سلام
من توالت فرنگی ام رو عوض کردم ولی متاسفانه نوع جدیدش اصلا خوب نیست هم سایزش کوچکتره و هم بدنه اش زرد میشه
خواستم بپرسم میتونم یک توالت فرنگی بزرگتر بخرم که هم به لوله فاضلاب بخوره و هم بدنه اش زرد نشه
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-05 16:03
سلام وقت شما بخیر
باید آکس لوله فاضلاب فرنگی را تا دیوار بگیرید و طبق آکس فاضلاب، فرنگی خریداری کنید.
آکس20-25-30و... استاندارد فرنگی هست.
اگر برای لوله فاضلاب نیز مناسب نباشد با بوگیر 5 تا 7سانت قابل کم و زیاد شدن هست. با توجه به اکس و با 7سانت اضافه تر میتوانید خرید کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کیوان 1397-09-07 10:33
سلام
وقت بخیر
یک عدد توالت فرنگی جدید نصب کردم ولی متاسفانه تخلیه خوبی انجام نمیده و هر چند روزی یکبار میگیره. لوله بازکن هم اوردیم گفت مشکلی از گرفتکی لوله ندارید و تخلیه اب توالت ضعیفه. ایا میشه سیستم تخلیه رو قویتر کرد یا باید کل توالت عوض شود ، در این صورت پیشنهاد شما چه مدلی است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-09 08:10
سلام اگر توالت فرنگی از اول اینطور بوده است به احتمال زیاد سوراخ تخلیه آبش کوچک است چون بعضی از توالت فرنگی ها موقع تولید این مشکل را دارند و اگر قبلاخوب بوده و تازه اینطور شده است به احتمال زیاد رسوب گرفته است و باید رسوب گیری شود والبته شما باید از آبگیری مخزن نیز مطمئن شوید که آخرین حجم آب را مخزن میگیرد یا نه شاید حجم آب مخزن کم باشد همه این موارد باید چک شود بعد اقدام به خرید شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Bashir 1397-10-27 09:47
سلام دورد خسته نباشید
شیر مخلوط از اکس لوله فاضلاب چقدر
فاصله داشته باشه
توالت فرنگی چقدر
و
توالت ایرانی چقدر
لوله فاضلاب توالت فرنگی از طرف پشت ۳۰ سانت و طرف شیر مخلوط نصب میشه چند سانت باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-30 14:47
سلام
از مین ۵۵ سانت و از پشت ۱۱۰ سانت فاصله بدید
تقریبا درست در میاد فاصله از سمت راست هم مهمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی 1398-03-05 14:49
با سلام
توالت فرنگی ما پیچ نداره تا به زمین پیچ شود برای همین لق شده است. چه راهی برای ثابت نگه داشتن پیشنهاد میکنبد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-13 14:32
سلام توالت فرنگی ها در ایران به زمین پیچ نمی شوند. لغ زدن کاسه را با یک سکه برطرف کنید و پایه را کاملا با چسب آکواریوم ثابت نگه دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سهند 1398-04-10 12:44
سلام درب توالت فرنگی از زیر پیچ داره بازش کردم دوباره بستم،کاملا سفت کردم پیچ هارو ولی الا هی داره اب پر میکنه از منبع خالی میشه تا نصف طفولیت دوباره اب تو مخزن پر میشه،چی کار کنم از کنارها درب خیلی کم آب میاد بیرون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-10 22:52
سلام وقت بخیر
خوب نگاه کن ببین تخلیش به چی گیر کرده که کاملا بسته نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جعفری 1398-06-29 22:26
سلام. توالت فرنگی ما خروجی اش، به دیواره. الان از محل اتصال خروجی توالت فرنگی به لوله خروجی، نشتی آب داره. چگونه باید رفعش کنم؟ آیاچسب آکواریم خوبه یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-02 17:04
سلام میتونید از بوگیر ژله ای پایه کوتاه و چسب اکواریم استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فریبا 1398-07-01 11:33
سلام
من سوالی در مورد توالت فرنگی داشتم. میخواستم بدونم آیا بعد از نصب امکان جابجایی هست یا اگر بخواد جابجا بشه باعث شکستن توالت فرنگی میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-02 17:04
سلام بعد از نصب اگر با چسب سیلیکونی ثابت شده باشه بله امکان جابجایی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فریبا 1398-07-06 15:48
به نقل از سیامک نعمت پور:
سلام بعد از نصب اگر با چسب سیلیکونی ثابت شده باشه بله امکان جابجایی هست

سلام خیلی ممنون از جوابگویی شما. خب چطوری میشه فهمید که با چسب سیلیکونی ثابت شده یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-11 15:04
سلام وقت بخیر
منظور از چسب سیلیکونی چسب اکواریم هست که اطراف فرنگی میزنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پیسروک 1398-07-23 23:42
یه سوال هست که یه پیچ تنظیم با درجه از 0تا 60درانتهای شیلنگ باریک هست که میریزه تو لوله.این برا چیه.
و اینکه زیر دکمه ی تخلیه یه دکمه ی قرمز ریز با درجه بندی مین و مکس هست اون چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-29 03:19
سلام وقت بخیر
اولی برای و رودی اب از شناور به فلاش تانک. و بعدی برای تنظیم ارتفاع شناور است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد