Cart

بازسازی لوله‌های آب سرد و گرم و شوفاژ در آیت الله کاشانی- آقای ماهی صفت

نوع ساختمان : مسکونی

مکان ساختمان : خیابان آیت الله کاشانی

مالک ساختمان (کارفرما) : آقای ماهی صفت

کلیت پروژه: بازسازی لوله‌های آب سرد و گرم و شوفاژ

شرح درخواست :

خرابی و گرفتگی لوله‌های سرد و گرم و شوفاژ ساختمان

شرح اقدامات انجام شده:

با تماس آقای ماهی صفت در خصوص مشکلات آبرسانی و گرمایشی در منزل به منظور بررسی موضوع کارشناسان به محل اعزام و موضوع بررسی شد.

نتیجه بررسی نشان می‌داد که لوله‌ها به شدت رسوب کرده و در برخی از قسمت‌ها هم دچار پوسیدگی شده است. این لوله‌ها 15 سال قبل کشیده شده بودند و به دلیل اینکه لوله از نوع گالوانیزه بوده زودتر رسوب گرفته بودند و امکان رسوب زدایی هم نبود. در نتیجه با مشورت خود آقای ماهی صفت تصمیم گرفته شد تا لوله‌های آب سرد و گرم تعویض شوند و امکانات جدیدی هم در ساختمان ایجاد شود.

ضمن اینکه به دلیل اینکه خانه در مرحله بازسازی بود لوله‌کشی زیر کار بهترین نوع لوله‌کشی برای ساختمان بود هر چند لوله‌کشی روکار هم مشکلی نداشت ولی برای نمای بهتر تصمیم گرفته شد زیر کار باشد.

برای این کار ابتدا مجبور به حذف لوله‌های قدیمی در ساختمان شدیم که همانگونه که گفته شد هم لوله‌کشی آب سرد و گرم و هم لوله‌کشی گرمایش از نوع گالوانیزه بود.

سپس با استفاده از لوله‌کشی گرمایش پلیمری ابتدا لوله‌‌های آب گرمایش کشیده شد. لوله‌های قبلی با قطر 32 کشیده شده بود که با محاسباتی که انجام شد لوله 20 کفایت می‌کرد و به همین دلیل از لوله 20 برای لوله‌کشی گرمایشی استفاده شد. لوله‌کشی گرمایش ساختمان از نوع رادیاتوری بود. در اجرای این لوله‌کشی حوله خشک کن نیز به سایر رادیاتورها اضافه شد.

لوله‌کشی آب گرم و سرد نیز با همان قطر لوله 20 انجام شد. این لوله‌ها در همه مناطق مصرفی قبلی مانند حمام، توالت، آشپزخانه و ... کشیده شد و انشعابات جدیدی هم برای تجهیزاتی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و ... هم در انشعابات جدید پیش بینی و منظور شد.

در ضمن به دلیل اینکه لوله‌کشی ساختمان به کل بازبینی و برخی از تجهیزات جدید نیز به ساختمان اضافه شده بود نیاز بود تا لوله‌کشی فاضلاب خانه نیز تغییراتی را داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از لوله‌های قدیمی فاضلاب جمع‌آوری و لوله‌کشی فاضلاب با توجه به ساختار و نیاز‌های جدید اجرا شد.

در کل برای بازسازی لوله‌کشی قدیمی خانه به لوله‌کشی جدید بهتر است از لوله‌های پلیمری و یا لوله‌کشی با لوله‌های 5 لایه استفاده شود تا مشکلات مرسوم برای لوله‌های گالوانیزه که اغلب پس از مدتی رسوب فراوان می‌گیرند و یا دچار پوسیدگی می‌شوند برای لوله‌ها به وجود نیاید. لوله‌های پلیمری و 5 لایه طول عمر و کیفیت بهتری دارند.

برای استفاده از خدمات و مشاوره کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز بصورت تلفنی و یا از قسمت نظرات سایت با ما در ارتباط باشید.

شنبه, 15 ارديبهشت 1397