Cart

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک - خانم دکتر داوود منش

کار فرما: خانم دکتر داوود منش

محل پروژه: میدان ونک

کلیت پروژه: اجرای کامل لوله کشی دو عدد یونیت دندانپزشکی

شرح پروژه:

همانطور که می دانید یکی از خدمات ما در گروه تاسیسات 24 ساعته اجرای لوله کشی یونیت دندانپزشکی است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا در مورد یکی از پروژه های کاری صورت گرفته در این زمینه توضیحاتی را بیان کنیم.

این پروژه در خیابان ونک و به کارفرمایی خانم دکتر داوود منش اجرا شده است. ایشان از همکاران ما تقاضای اجرای لوله کشی یونیت دندان پزشکی در یک ساختمان مسکونی و در اتاقی به متراژ 24 متر را داشتند.

فاز اول پروژه:

فاز اول کار به این صورت بود که همکاران ما ابتدا به منظور بازدید از ساختمان، نحوه و محل قرارگیری لوله ها و محل مورد نظر به منظور قرارگیری یونیت ها در محل پروژه حاضر شدند و مکان لوله های آب، فاضلاب و لوله های هوا در ساختمان مورد بررسی قرار گرفت.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 1

فاز دوم پروژه:

در این مرحله نوبت به بررسی محل های قرارگیری های یونیت دندانپزشکی توسط کارشناس شرکت سازنده یونیت دندانپزشکی رسید.

بنابراین کارشناس منظوره در روز بعد در محل پروژه حاضر شدند و محل های انتظار به منظور کارگذاری یونیت، روشویی، ساکشن مرکزی، کمپرسور مرکزی، کابینت، برق یونیت و لوله فاضلاب را علامت گذاری کردند.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 2

فاز سوم پروژه:

از آن جا که ساختمان مورد نظر به صورت اجاره ای بوده خانم داوودمنش از همکاران ما درخواست داشتند که شکل ظاهری ساختمان تغییری نکند.

ولی چون برای کار گذاشتن لوله ها باید قسمتی از کاشی ها و سرامیک های کف ساختمان برداشته می شدند، همکاران ما به منظور پیدا کردن کاشی و سرامیک هم شکل و رنگ ساختمان به بازار مراجعه کردند و مصالح مورد نیاز را تهیه کردند.

فاز اجرایی کار:

در این زمان فاز کار اجرایی پروژه شروع شد. بنابراین کار لوله کشی های مورد نظر برای لوله هوا، لوله فاضلاب و ساکشن در کف ساختمان بعد از برداشتن متراژ محدودی از سرامیک های کف به اندازه یک سرامیک 60 سانتی متری آغاز شد.

لوله های مورد نیاز برای این پروژه یک عدد لوله پلیکای فاضلابی، لوله آب سرد و گرم از جنس پنج لایه و لوله هوا، لوله ساکشن و کابل برق بودند.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 3

لوله کشی فاضلاب، ساکشن و هوای یونیت دندانپزشکی از قسمت زیر یونیت اجرا شدند و برای اجرای لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان از داخل داکت و با استفاده از روش زیر سقفی استفاده شد.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 4

لوله فاضلاب نیز در انتهای مسیر خود به مجرای لوله فاضلاب ناودونی ساختمان در سقف متصل شدند و محل های انتظار نصب یونیت در ساختمان کاملا مشخص شد.

در پایان پروژه اقدامات لازم در جهت زیبا سازی پروژه انجام گرفت که از آن جمله می توان به داکت کشی لوله های آب ساختمان که از سقف خارج شده بودند اشاره کرد.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 5

در نهایت سرامیک های برداشته شده در محل لوله کشی با استفاده از سرامیک های هم شکل و رنگ جدید پوشانده شدند و سطح کار دیوار محل قرارگیری کابل برق یونیت به زیبایی گچکاری شد.

با اتمام لوله کشی های مورد نیاز برای نصب و راه اندازی یونیت دندانپزشکی زمینه برای نصب یونیت با علامت گذاری محل های مورد نیاز آماده شد تا نصاب یونیت ها کار خود را به منظور راه اندازی آن ها آغاز کند.

لوله کشی یونیت دندانپزشکی در میدان ونک 6

همانطور که ملاحظه کردید اجرای لوله کشی صفر تا صد یونیت دندانپزشکی جزو تخصص های همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به شمار می آید. شما نیز می توانید در صورت نیاز به اجرای لوله کشی یونیت دندانپزشکی در سراسر تهران همین الان با ما تماس بگیرد.

سه شنبه, 18 تیر 1398

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد