نسل جدید توالت های فرنگی یعنی توالت های فرنگی وال هنگ به دلیل ظاهر بسیار زیباتر و قابلیت های بیشتری که دارد و همچنین به دلیل بازتر بودن دست طراحان داخلی برای چیدمان و طراحی داخلی سرویس بهداشتی امروزه مورد توجه بسیاری از علاقمندان به داشتن محیط زیباتر و لوکس تر در خانه ها و حتی اماکن اداری شده است.

در مقاله وال هنگ چیست تماما توضیح داده شد که توالت های فرنگی وال هنگ به چه نوع توالت هایی اطلاق می شود و انواع مختلف آن هم توضیح داده شد که می توانید برای شناخت و انتخاب نوع توالت فرنگی وال هنگ خود مقاله وال هنگ چیست را مطالعه فرمایید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 01

توالت فرنگی وال هنگ

در این مقاله در صدد هستیم تا روش نصب توالت فرنگی وال هنگ را توضیح دهیم. قبلا هم در مقاله روش نصب توالت فرنگی، روش نصب این توالت ها توضیح داده شد که همانگونه که اطلاع دارید توالت فرنگی وال هنگ با توالت فرنگی معمولی متفاوت است.

بصورت کلی به توالت های فرنگی که به دیوار اتصال داده می شوند و دارای فلاش تانک و لوله فاضلاب درون دیواری هستند توالت فرنگی وال هنگ گفته می شود.

طریقه نصب توالت فرنگی وال هنگ

برای اینکه بتوانید توالت فرنگی خود را از نوع وال هنگ انتخاب کنید باید لوله کشی فاضلاب شما در درون دیوار انجام شده باشد و کمی با نوع توالت فرنگی معمولی متفاوت است.

هرچند درصورتیکه لوله کشی فاضلاب شما از نوع معمولی هم باشد با طراحی دیوارهای کاذب و یا دیوار کشی با دیوارهای آماده مشکل خود را حل کنید.

بصورت کلی برای نصب توالت فرنگی وال هنگ دو نوبت باید نصاب وارد خانه شود. یک بار قبل از اجرای کاشی کاری دیوار و یک بار بعد از کاشی کاری و در زمان نصب شیرآلات بهداشتی خانه باید مراجعه نماید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 2

توالت فرنگی وال هنگ نصب شده توسط همکاران ما

نصب توالت فرنگی وال هنگ قبل از کاشی کاری

برای مرحله اول نصب توالت فرنگی وال هنگ به ترتیب زیر باید عمل شود. قبلا لازم به توضیح است که این توالت ها روش های نصب متفاوتی دارند و بسته به کارخانه تولید کنند ممکن است دستورالعمل نصب آنها فرق داشته باشد.

از این رو اگر با تفاوتی در توضیحات ما مواجه شدید بهتر است دستورالعمل کارخانه تولید کننده را هم مشاهده فرمایید:

 • ابتدا فلاش تانک را به همراه کلیه متعلقات آن از بسته بندی خارج کنید

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 3

اتصالات مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی وال هنگ

 • فلاش تانک را بر روی زمین قرار دهید و بست لوله فاضلاب آکاردئونی و یا خرطومی زیر آن را باز کنید و لوله را از قسمت زانویی در زیر آن نصب کنید و بست را محکم در جای خود ببندید
 • دو پیچ بلند در بسته بندی قرار داده شده است که باید بر روی چهارچوب فلاش تانک و بالای سر لوله خرطومی بسته شود. در این چهارچوب چهار جای پیچ قرار دارد که دارای دو اندازه متفاوت است و نصاب است که بسته به اندازه کاسه توالت این فاصله را باید تعیین کند. این پیچ ها تمام رزوه هستند.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 4

نصب لوله خرطومی و پیچ های نگهدارنده

 • در پایین این چهارچوب دو پایه نگهدارنده تعبیه شده است که برای تنظیم ارتفاع می باشد. باید نصاب در هنگام نصب توالت فرنگی وال هنگ ارتفاع مورد نظر را تنظیم و بوسیله پیچ های جانبی این پایه ها را محکم کند.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 5

پایه های تنظیم ارتفاع فلاش تانک توکار

 • سپس در بالای چهارچوب فلاش تانک باید با استفاده از دو پیچ تمام رزوه بلند دیگر دو پایه نصب نصب شود. این دو پایه فلازی هستند و در پشت چهارچوب فلاش تانک اتصال داده می شوند تا بتوانید با استفاده از پیچ و رول پلاک فلاش تانک را به دیوار اتصال دهید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 6

نصب پایه های نصب فلاش تانک توکار

 • در مرحله آخر باید جعبه کنترل موقت فلاش تانک را در جای خود قرار داده و با استفاده از دو پیچ کوچک محکم کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 7

جعبه کنترل فلاش تانک توکار

 • سپس باید فلاش تانک را در محل مورد نظر قرار دهید. دقت داشته باشید که مکانی که برای فلاش تانک در نظر گرفته شده باید در درون دیوار باشد و استحکام کافی را داشته باشد که هم بتوانید پیچ های فلاش تانک را محکم به دیوار تعبیه کنید و هم تحمل وزن کاسه توالت و فردی که از آن استفاده می کند را داشته باشد.
 • درست متناسب با ارتفاع گرفته شده باید چهارچوب بصورت کاملا تراز قرار بگیرد و لوله آکاردئونی و یا خرطومی را باید وارد لوله فاضلاب در نظر گرفته شده بکنید. لوله فاضلاب توالت فرنگی در پایین ترین سطح و با استفاده از یک زانو یا سیفون باید آماده شده باشد.
 • پس از تراز کردن دقیق چهارچوب فلاش تانک با آچار پیچ پایه های چهارچوب را محکم کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 8

تراز کردن و سفت کردن پیچ های پایه های نگهدارنده

 • دو سوراخ در کف زمین و دو سوراخ در پشت چهارچوب برای نصب پایه های نگهدارنده باید با دلیر ایجاد کنید و با استفاده از پیچ و رل پلاک چهارچوب را در جای خود محکم کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 9

سوراخ کردن محل علامت گذاری شده برای نصب پایه های نگهدارنده

 • در محل نصب فلاش تانک اگر قبلا لوله آب سرد تعبیه نشده باید اقدام به لوله کشی آب سرد در بالای فلاش تانک بشود و شیلنگ داخل فلاش تانک را باید با استفاده از نوار تفلون به این لوله اتصال بدهید. این شیلنگ در زیر جعبه کنترل فلاش تانک قرار دارد . بنابراین ابتدا باید این جعبه را باز کنید و بعد از اتصال شیلنگ دوباره در جای خود ببندید

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 10

اتصال لوله توالت فرنگی به لوله آب سرد

 • دو اتصال لاکی بر روی لوله فلاش تانک و لوله خرطومی باید تعبیه کنید که در بسته بندی قرار داده شده است. در ضمن دو اتصال باریک هم بر روی پیچ های نگهدارنده تعبیه می شود.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 11

تعبیه اتصالات لاکی و رابط فاضلاب توالت فرنگی

 • مرحله اولیه نصب به اتمام خواهد رسید.

در نظر داشته باشید که باید لوله های تعبیه شده محافظت شوند تا در زمان طراحی دیوار، کاشی کاری و ... رسوبات وارد فاضلاب نشوند و از آسیب دیدن در امان باشند.

پس از اینکه دیوار طراحی و اجرا شد باید اتصالات لاکی که بر روی لوله فلاش تانک و لوله خرطومی تعبیه شد و همچنین دو سر پیچ و جعبه کنترل فلاش تانک باید از دیوار به اندازه کافی بیرون باشند.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 12

میزان بیرون ماندن اتصالات توالت فرنگی وال هنگ پس از دیوار کشی

مرحله نصب ثانویه و یا دوم توالت فرنگی وال هنگ

 • اتصالا لاکی را به همراه روکش پیچ ها از جای خود خارج کنید و توالت فرنگی وال هنگ را در درون پیچ ها قرار داده و اندازه دقیق آن را بر روی پیچ ها مشخص کنید. پیچ ها معمولا بلندتر هستند و اجازه نمی دهند که بعدا مهره پشت پیچ ها تا انتها سفت شود. به همین دلیل باید میزانی که مهره نیاز دارد را مشخص و اضافی را برش دهید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 13

علامت زدن اندازه اضافی پیچ ها برای برش

 • سپس باید دو اتصال لاکی و یا اتصالات لاکی سیفون و فاضلاب را هم به همان اندازه که پیچ از دیوار بیرون زده اندازه گیری کنید و برش دهید. سپس با استفاده از چسب لوله آنها را در جای خود تعبیه کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 14

اندازه زدن و برش اندازه اضافی اتصالات لاکی

 • توالت فرنگی وال هنگ را در جای خود قرار دهید و مهره پیچ ها را محکم در جای خود اتصال دهید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 15

نصب کاسه توالت فرنگی وال هنگ

 • سپس باید جعبه کنترل فلاش تانک را باز کنید و قسمت های اضافی آن را برش دهید به صورتی که اتصالات دقیقا به دیوار بچسبند.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 16

برش قسمت های اضافی جعبه فلاش تانک

 • این جعبه تا اینجا بصورت موقتی کار گذاشته شده بود و در این مرحله باید به ترتیب ابتدا روکش و یا درب جعبه در جای خود نصب شود. برای این کار قبلا مطمئن شوید که شیلنگ آب درون جعبه سالم است، سپس پیچ ها را به اندازه مورد نیاز کوتاه کنید و درپوش جعبه را نصب کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 17

نصب درپوش جعبه فلاش تانک

 • در مرحله آخر کلیدهای فلاش تانک را روی کار اتصال دهید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 18

اتصال کلیدهای جعبه فلاش تانک توکار

 • توالت فرنگی وال هنگ شما نصب شد. بهتر است قبل از استفاده یک بار تمامی شرایط کاری آن را تست کنید.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 19

نصب توالت فرنگی وال هنگ

نکات

 • برخی از توالت های فرنگی وال هنگ دارای پایه نگهدارنده هستند که ابتدا بر روی پیچ ها اتصال داده می شود و بعدا توالت فرنگی وال هنگ در درون آن قرار داده می شود و بوسیله پیچ هایی که در زیر آن قرار دارد و یا بر روی آن بسته به مدل تولت تعبیه شده است محکم می شوند.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 20

پایه های نگهدارنده برخی از توالت های فرنگی وال هنگ

 • برخی از توالت های فرنگی وال هنگ درب مجزا دارند و باید نصاب درب توالت فرنگی را هم اتصال دهد. برای نصب درب توالت فرنگی این نوع توالت ها معمولا بعد از سفت شدن نشیمنگاه توالت فرنگ بر روی محل نصب مهره های نشیمنگاه توالت فرنگی یک پولک دو سر پیچ بسته می شود و درب توالت فرنگی در این پیچ ها قرار می گیرد و با استفاده از مهره سفت می شود.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 21

پولک های دو سر پیچ نگهدانده درب توالت فرنگی

بصورت کلی این نکته را در نظر داشته باشید که برای نصب توالت فرنگی وال هنگ تمامی مراحل به شرح تفسیر داده شده بود با این تفاوت که برخی از مدل ها و در برخی از مراحل ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد که معمولا در دستورالعمل نصب توالت فرنگی توضیح داده شده است.

انتخاب توالت فرنگی وال هنگ نه تنها باعث زیباتر شدن محیط سرویس بهداشتی می شود بلکه به دلیل طراحی شکیل تر و زیباتر خود توالت فرنگی وال هنگ نیز از توالت فرنگی معمولی جذابیت بیشتری دارد.

همواره این نکته را در نظر داشته باشید که بررسی مکان نصب، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی آب گرم و سرد توالت های فرنگی وال هنگ اهمیت بسیار زیادی دارد. تیم و یا فرد تاسیساتی که این کار را عهده دار می شود باید با تمامی فنون نصب تجهیزات وال هنگ که بصورت دیواری هستند آشنا باشد و فرآیند نصب را به صورت صحیح و با دقت فراوان انجام دهد.

اگر در هنگام نصب هر یک از اتصالات به خوبی به همدیگر اتصال داده نشوند و یا توالت فرنگی وال هنگ بصورت تراز به دیوار اتصال داده نشده باشد بلافاصله بعد از دیوار کشی و صرف هزینه زیاد باید دوباره دیوار را خراب و مشکل نصبی را بر طرف کنید.

ضمن اینکه استحکام نصب صحیح باعث می شود که این توالت ها توان تحمل وزن بالاتر از 400 کیوگرم را داشته باشند، موضوعی که در صورت عدم رعایت به راحتی با کمترین فشار باعث کنده شدن و رها شدن توالت خواهد شد.

نصب توالت فرنگی وال هنگ توکار 022

نصب توالت فرنگی وال هنگ

کارشناسان زبده و دوره دیده و حرفه ای گروه تاسیسات 24 ساعته در تمامی مناطق تهران آماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین و اصولی ترین روش های نصب توالت فرنگی وال هنگ و همچنین نصب انواع تجهیزات بهداشتی و تاسیساتی منازل و ادارات و ارگان ها می باشند.

تجربه چندین ساله همکاران ما، تخصص و کاردانی آنها و تعهد ما به مشتریان باعث شده تا همواره درصد بالایی از رضایت مشتریان را داشته باشیم و این کار را با خدمات به موقع و سراسری به مشتریان خود همراه ساخته ایم.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

در همین راستا کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته با هدف سهولت مراجعه و مشاوره به شما مشتریان عزیز در همه جای تهران استقرار یافته اند و آماده پاسخگویی و ارائه خدمات با کیفیت به شما در هر ساعت از شبانه روز می باشند. شما هم می توانید با یک بار تماس با کارشناسان ما کیفیت همکاری با ما را متوجه شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # محمد 1397-07-16 14:00
درود بر شما
جهت تعویض توالت زمینی به فرنگی وال هنگ (برند کرویت ترکیه) برای اتصال آن به فاضلاب کف از سه عدد زانو حدود 45 درجه استفاده شده و همه نکات نصب نیز رعایت شده ولی هنگام تخلیه باید دست بر روی شاسی نگهداشته شود تا تخله آب از فلاش تانک کامل انجام پذیرد و از طرفی تخلیه سریع و بصورت کامل انجام نمیشود
لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-07-21 08:46
سلام وقت بخیر ممنونیم از همراهی شما
شاسی تخلیه نیاز به ریگلاژ دارد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # memar.azad 1397-11-24 14:37
سلام
ایا روی پکیج وال هنگ دکمه فلاش تانک هم قرار داره یا جدا باید بگیریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-30 14:46
سلام بله وقتی پکیجشو میخری کامل باید بهتون تحویل بدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Rmrany 1397-12-06 10:09
سلام
یک عدد شاسی گبریت مدل سیگما نصب کردم کاور مخصوص کاشی کاری نیم سانت از کاشی تو افتاده
میخواستم از شما بپرسم برای نصب کلید مشکلی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-04 15:07
سلام
شما احتمالا باید شاسی رو خیلی داخل کار گذاشته باشید .
برای نصب کلید به مشکل میخورید.
قاب مخصوص که زیر صفحه کلید کار گذاشته میشود را درست کار گذاشتید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمه طهماسبی 1398-06-26 20:47
سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.لطفا در مورد نحوه لوله کشی فاضلاب توالت وال هنک هر دو نوعش اگر توضیح بدید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:25
سلام وقت بخیر
خوشحالیم که مطالب مورد کاربرد شما قرار گرفته است
متوجه منظورتون از دو نوع وال هنگ نشدم. ممنون میشم با جزئیات بیشتر توضیح دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد