30رای

توالت فرنگي یکی از انواع توالت هاست که مانند صندلی استفاده می‌شود. استفاده از توالت های فرنگي در منازل مسکونی، هتل ها و بیمارستان ها معمول و متداول است.
اتصال این توالت ها به شبکه فاضلاب نیاز به سیفون ندارد، زیرا آن ها خود دارای سیفون می باشند و به همین جهت به آن ها سیفون سرخود می گویند.

برای شست شوی توالت فرنگي عموما از مخزن فشاری روی آن استفاده می شود. مخزن بعضی از توالت های فرنگي جدا از آن است و بعضی نیز به صورت یکپارچه می باشد. بیشتر توالت های فرنگي دارای یک رینگ پلاستیکی جهت نشستن بر روی کاسه و یک درب پلاستیکی لولایی می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با چگونگی نصب توالت فرنگی، پیشنهاد می کنیم که مقاله روش نصب توالت فرنگی  را هم مطالعه فرمایید.

همچنین، فیلم نصب توالت فرنگی برای آشنایی شما عزیزان با فرآیند ویدیویی نصب توالت فرنگی، از طریق همین سایت در دسترس است.

جزئیات نصب توالت فرنگي و مخزن فشاری:

ردیف

ابزار لازم

تعداد

1 متر فلزی یک عدد
2 پیچ گوشتی دو سوی متوسط یک عدد
  آچار فرانسه یک عدد

4

تراز بنایی 50 سانتی متری

یک عدد

 

ردیف

مواد و وسایل لازم

تعداد

  1

توالت فرنگی

یک عدد

  2

رابط لاستیکی (بوگیر ژله ای)

یک عدد

  3

شیر پیسوار1/2 اینچ

یک عدد

  4

نوار تفلون

یک عدد

 چسب آکواریوم یا آنتی باکتریال

یک تیوب

با آماده کردن امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای نصب توالت فرنگي مراحل زیر را طی می کنیم:

 Farangi3  Farangi2  Farangi1
تراز کردن توالت فرنگی قرار دادن توالت فرنگی در محل خود قرارگیری بوگیر در داخل زانویی
 Farangi6  Farangi5  Farangi4
اتصال بست های نگهدارنده به توالت فرنگی طرز اتصال مخزن فشاری بر روی مخزن نحوه نصب وسایل در داخل مخزن
 Farangi9  Farangi8  Farangi7
کنترل عمل تخلیه و پرشدن مخزن فشاری محکم کردن و آب بندی پایه توالت فرنگی محکم کردن شلنگ رابط

 

1-    برای اتصال خروجی توالت فرنگي به شبکه فاضلاب، رابط لاستیکی(بوگیر ژله ای) را داخل زانویی فاضلاب قرار دهید. در صورت کنترل اندازه های طرفین و مشاهده کم بودن فاصله از یک طرف می توانید از رابط لاستیکی با انحنا استفاده کنید که به میزان 5 سانتیمتر توالت فرنگی قابلیت انتقال به طرفین را دارد.

2-    پس از قرار دادن توالت فرنگي بر روی رابط لاستیکی و کنترل اندازه های طرفین توالت فرنگي، می توان از چسب آکواریوم یا چسب های آنتی باکتریال بعنوان آب بندی برای جلوگیری از ماندن آب در زیر توالت و همچنین محکم شدن توالت فرنگی استفاده کرد. 
توجه: کف برخی توالت فرنگی ها دارای دو سوراخ برای محکم کردن آن به زمین می باشد، هر گونه سوراخکاری زمین و پیچ کردن توالت فرنگی به زمین بدلیل احتمال سوراخ شدن قیرگونی یا عایق زیرسازی سرویس بهداشتی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

3-    تراز را به صورت طولی و عرضی بر روی توالت فرنگي قرار داده و با گذاردن چند ورق آلومینیومی نازک در زیر توالت آن را تراز کنید.

4-    مطابق دستور کارخانه‏ی ساخت مخزن فشاری، کلیه اجزای مخزن فشاری را داخل مخزن نصب کنید و سپس لاستیک رابط آب بندی را بر روی مهره‏ی اتصال پمپ تخلیه قرار دهید و پیچ اتصال را از درون مخزن محکم کنید. (در مدل های امروزی اجزای مخزن فشاری نصب و آماده می باشد)

5-    بست های متصل کننده نشیمنگاه و درب پلاستیکی به توالت فرنگي را به وسیله پیچ های متصل کننده بر روی توالت رنگی نصب کنید.

6-    شیر پیسوار را به لوله تغذیه ببندید و آن را محکم کنید. سپس می توانید شلنگ رابط را ببندید.

7-    برای پر شدن مخزن فشاری و کنترل عملکرد پمپ تخلیه شیر شناور و اطمینان از عدم نشت آب از محل های اتصال، شیر پیسوار را باز کنید.

8-    برای کنترل عمل تخلیه‏ی آب داخل مخزن، دگمه اهرم پمپ تخلیه را بیرون بکشید.

9-    عمل تخلیه آب از مخزن فشاری به داخل کاسه توالت و پر شدن مخزن را بررسی کنید.

10-    محل های اتصال اجزای مخزن فشاری و توالت فرنگي را از نظر نشت آب بررسی کنید.

عیب یابی فلاش تانک عنوان مقاله ای است که به بررسی مشکلات شایع فلاش تانک توالت فرنگی می پردازد. مطالعه آن را از دست ندهید!

نکته:

فاصله لازم بین بدنه دیوار کاشی کاری شده تا مرکز لوله فاضلاب توالت فرنگی، بایستی بیشتر از 25 سانتی متر باشد و حتما قبل از اقدام به خرید توالت فرنگی، باید به این نکته توجه کرد. چرا که عدم توجه به این موضوع، مشکلاتی را در نصب مواجه می سازد و در پاره ای از اوقات، نصب را غیر ممکن می کند. رعایت فاصله مناسب بین دیوار تا مجرای خروجی این توالت ها، به طور عمده باعث عملکرد مناسب آن ها می شود.

 

برای آشنایی با اصول کلی تعویض توالت فرنگی، توصیه می کنیم به مقاله تعویض توالت فرنگی (بزودی منتشر می شود) مراجعه فرمایید.

 

توجه:

حداقل قطر مورد نیاز برای لوله فاضلاب به کار رفته در توالت فرنگی، 4 اینچ است.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیر توالت فرنگی تنوع زیادی دارد. برخی از این بوگیرها بصورت ژله‌ای هستند و تنها بر روی سطح کار تعبیه می‌شوند و برخی دارای لوله‌ای هستند که در درون لوله فاضلاب قرار می‌گیرد. ضمن اینکه برخی از این بوگیرهای دارای لبه‌هایی برای بستن پیچ هستند و برخی این سوراخ‌ها و لبه‌ها را ندارند.

نکاه مهم در نصب این بوگیرها اندازه لوله فاضلاب از کف مکان نصب می‌باشد. حدود 1 تا 1.5 سانتی‌متر باید لوله فاضلاب توالت فرنگی از کف محل نصب بالاتر باشد.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی 2

برش و تنظیم میزان خروجی لوله فاضلاب توالت فرنگی

سپس باید دور لوله را با سوهان و یا سمباده نرم کمی بسایید تا براده‌های احتمالی لوله بوگیر توالت را خراب نکند.

بوگیرها هر کدام دارای چسب می‌باشند که با کاغذی سطح این چسب پوشانده شده است ولی در نظر داشته باشید که این میزان چسب برای نصب بوگیر و محکم شدن آن کفایت نمی کند. برای نصب بوگیر توالت فرنگی بسته به نوع بوگیر پس از تمیز کردن اطراف لوله و دور لوله به روش‌های زیر عمل می‌کنیم:

بوگیر توالت فرنگی‌های ژله‌ای که اتصال لوله و جای پیچ ندارند

برای نصب این بوگیرها باید لبه لاستیکی بوگیر را دور لوله به درستی بیاندازید. برای این کار ابتدا اطراف لوله را با چسب اکواریومی آنتی باکتریال به خوب یآغشته کنید و بعد بوگیر را روی آن قرار دهید. سپس کمی با دست فشار دهید تا بوگیر کامل در جای خود قرار بگیرد.

سپس دوباره اطراف بوگیر را با چسب به صورت شیب‌دار و تمیز بپوشانید. مراقب باشید چسب ارتفاع بوگیر را بالاتر نبرد.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی 1

نصب بوگیر ژله‌ای توالت فرنگی

بوگیر توالت فرنگی از نوع لوله‌دار

ابتدا مطمئن شوید که بوگیری که خریداری کرده‌اید متناسب با خروجی فاضلاب توالت فرنگی است. منظور اینکه لوله بوگیر برای لوله 90 یا 110 فاضلاب مناسب باشد . اطراف لوله بوگیر را با چسب لوله آغشته کنید و درون لوله فاضلاب توالت فرنگی را هم به همین شکل.

سپس لوله بوگیر را درون لوله فاضلاب فشار دهید و لبه های بوگیر را دقیقا بر روی لبه لوله فاضلاب برگردانید.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی 4

نصب بوگیر توالت فرنگی از نوع پایه دار و تبدیلی

بوگیر دارای جای پیچ

این بوگیرها دو جای پیچ دارند. برای نصب آنها باید ابتدا بوگیر را درون لوله فاضلاب توالت فرنگی قرار دهید و سپس جای پیچ ها را مشخص کنید.

سپس باید جای پیچ‌ها را سوراخ کنید و رل پلاک بزنید و سپس پیچ را ابتدا در درون زمین سفت کنید. این پیچ‌ها معمولا دو سر رزوه دارند با این تفاوت که سر بیرونی پیچ مهره خور است.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی 5

بوگیر از نوع پیچ‌خور

پس از آن لبه‌های بوگیر را با چسب اکواریوم آغشته و با رد کردن جای پیچ‌ها از سوراخ‌های بوگیر، بوگیر را بر دور لوله فاضلاب محکم قرار می‌دهید و با دست کمی فشار دهید. حالا مهره‌های پیچ‌ها را سفت کنید . اطراف بوگیر را با چسب سیلیکونی پر کنید.

در نظر داشته باشید که سری پیچ‌ها نباید زیاد بالا باشد.

موضوع دیگری که برای نصب بوگیر توالت فرنگی باید در نظر داشته باشید این است که برخی از بوگیرها مستقیم و برخی دارای یک انحراف و یا حالت تبدیلی شکل هستند. معمولا بوگیرهایی که دارای انحراف و پیچ هستند به صورت تبدیلی می‌باشند.

طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی 3

بوگیر تبدیلی توالت فرنگی

نصب حلقه مومی توالت فرنگی

حلقه مومی همان بوگیر توالت است و معمولا به بوگیرهای ژله‌ای توالت فرنگی اطلاق می‌شود. در نتیجه روش نصب این بوگیرها همان است که در روش نصب بوگیر ژله‌ای توضیح داده شد.

نظر جناب آقای بشارتی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه نصب مجدد کابین دوش و توالت فرنگی

 

اگرچه در مقالات، اصول کلی نصب توالت فرنگی را برای شما عزیزان بیان کردیم، اما این کار نیاز به حضور نیروی مجرب دارد که دانش تاسیساتی بالایی هم داشته باشد. تیم تاسیساتی 24 ساعته اسماعیلی آمادگی کامل دارد تا بعد از تماس شما، با حضور در محل در سریعترین زمان ممکن، عملیات نصب توالت فرنگی در واحد شما را با کیفیتی مطلوب انجام دهد.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # محمدمیرزایی 1396-07-25 10:41
سلام روز بخیر
میخواستم بدونم تخیله و شستشوتوالت فرنگی به چه شکلی انجام میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1396-07-28 17:10
تخلیه و شستشو در توالت‌های فرنگی چند روش متداول دارد از جمله: روش‌ ریزشی، گردابی، واترجت و توربوجت در اکثر توالت‌های فرنگی امروزه مشاهده می‌شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # Ra1000 1396-08-16 10:42
سلام. در حمام ساختمان می خواستیم توالت فرنگی کار بگذاریم. متاسفانه قطر لوله از 4 اینچ کمتر است. بعضی می گویند نمی شود بعضی می گویند اگر موقع استفاده مراعات کنید و آشغال و دستمال کاغذی داخل توالت انداخته نشود می شود. نظر شما چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1396-08-18 12:32
سلام وقت شما بخیر
قطر لوله تا ۸ سانتیمتر باشد جواب گو هست کوچیکتر به هیچ عنوان نباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # شنگله 1396-09-06 22:16
سلام توالت فرنگی سریع تخلیه نمیکنه علت چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1396-09-07 21:19
سلام دوست گرامی، احتمالا لوله فاضلاب  دارای سیفون ویا زانوهای اضافه می باشد.
۲-مسیر لوله فاضلاب بسته شده. ( جرم گرفتگی لوله فاضلاب ویا مسیرخود توالت فرنگی)
۳- ورود شی خارجی به مسیرخودتوالت فرنگی.
4-لوله فاضلاب ونت خشک ندارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رضایی 1396-09-16 01:25
سلام روز بخیر، من میخوام خودم توالت فرنگی نصب کنم میخواستم ببینم میتونم خودم اینکارو انجام بدم یا حتما باید متخصص بیارم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1396-09-18 19:01
سلام ممنون دوست گرامی،  نصب توالت فرنگی کار زیاد پیچیده ای نیست و اگر شما مهارت نسبی در انجام کارهای تاسیساتی داشته باشید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهدی 1396-12-12 17:53
باسلام،ضمن عرض خسته نباشید. درحمام ما لوله فاضلاب جهت نصب توالت فرنگی تعبیه شده ولی بعد از کاشی کاری فاصله دیوار تا لوله فاضلاب 13 سانتیمتر می باشد می خواستم ببینم چه مارکی توالت فرنگی خریدکنم تا نصب راحتتر انجام بگیرد باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # mojtaba esmaeili 1396-12-15 10:07
سلام وقت شما بخیر
تمام مارک ها سایز استاندارد دارند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # علی 1397-04-20 22:27
سلام وخسته نباشید.از داخل دستشویی فرنگی با اینکه سیفونش پر آب است بوی بدی می اید . به خصوص زمانی که هوای بیرون باد یا باران است ممنون می شوم بفرمایید دلیلش چیه.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1397-06-18 08:31
سلام وقت شما بخیر
اکثر فرنگی ها هواکش دارد. باید هواکش آن را چسب سیلیکون بزنید. تا مشکل شما برطرف شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رحمان رحمتی 1397-06-27 09:16
سلام، وقت بخیر، با تشکر از زحمات بی دریغ و راهنمایی های دلسوزانه اتان، علی رغم درزگیری لبه های توالت فرنگی با چسب آکواریوم ، از بعضی قسمتها قطرات آب میزنه بیرون و باعث کثیفی و کپک زدن کف دستشویی هم میشه، مشکل از کجاست؟ نصب ایراد داره؟ آب از کجا پس میزنه و چه باید کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1397-06-27 11:59
سلام وقت شما هم بخیر. خواهش میکنم و خوشحالیم راهنمایی ها مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار می گیرد
اگه خروجی توالت فرنگی درست روی لوله فاضلاب قرار گرفته باشد نباید آبی پس بزند. چسپ آکواریوم برای مهارکردن توالت فرنگی و جلوگیری از بوی فاضلاب میباشد.
اگر آب پس میزند نیاز به نصب مجدد دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رحمان رحمتی 1397-06-30 14:46
ممنون از راهنمایی اتون، پاینده باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1397-06-30 17:17
خواهش میکنم آقای رحمتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ساهره 1397-08-07 12:43
سلام و روز بخیر
نحوه نصب توالت فرنگی شیر دار رو می خواستم ببینم چه طور ی هستش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1397-08-08 12:35
سلام وقتتون بخیر
منظورتون از توالفت فرنگی شیردار چی هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محسن 1397-08-16 22:37
سلام ممنون از مطالب کاربردی و سخاوت مندانه تان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1397-08-17 11:57
سلام وقتتون بخیر
خوشحالیم که مطالب مورد پسند شما بازدیدکنندگان گرامی سایت قرار گرفته است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # farzad 1397-09-08 22:08
با عرض سلام وخسته نباشید فاضلاب منزل ما به صورت زیر سقفی اجرا شده برای توالت فرنگی سیفون گذاشتن ایا مشکل به وجود میاد ممنون میشم پاسخ بدید سپاس..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # امید حدادي 1397-09-09 17:13
سلام ممنون برای توالت فرنگی بایداززانواستفاده شودچون اصطلاحامی گویند سیفون روسیفون خوب کارنمیکند ولی خیلی جاهاکارشده ومشکلی ایجادنکرده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن