در ادامه مطلب تعمیر پکیج دیواری این بار قصد داریم تا علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس را بررسی کنیم.

در برخی موارد مشاهده شده است که بعد از مدت کوتاهی باز بودن آب گرم مصرفی دمای آن به یکباره کاهش پیدا می کند و علت آن چیزی جز خاموش و روشن شدن پکیج نیست.

در واقع در این شرایط دمای آب مصرفی و حتی میزان گرمای رادیاتورها ثابت نیست و دائماً کم و زیاد می شود که نتیجه آن سلب آسایش مصرف کننده است.

حال ما در این مطلب قصد داریم علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس را توضیح داده و سپس موضوع خاموش شدن این محصول را بررسی کنیم.

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس

خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کم بودن فشار گاز ورودی به دستگاه
 • نیم سوز بودن پمپ سیرکولاتور
 • خرابی سنسور NTC پکیج
 • وجود نقص در فلوسوئیچ دستگاه

از آن جا که بیان توضیحات در خصوص دلایل بیان شده ممکن است در حوصله شما نگنجد، ما در ادامه بیشتر در خصوص دلیل شایع بروز این مشکل در دستگاه توضیح خواهیم داد.

 • رسوب گرفتن پکیج

یک مشکل بسیار شایع که سبب روشن و خاموش شدن پکیج ایساتیس می شود، رسوب گرفتن در داخل دستگاه می باشد.

در این حالت رسوبات جمع شده در درون مبدل مانع گردش منظم آب در مدار خواهند شد و در نتیجه هر زمان فشار آب درون سیستم به میزان استاندارد برسد، پکیج روشن می شود و با کم شدن فشار آب دستگاه دوباره خاموش خواهد شد.

راه حل:

بهترین راه حل در چنین شرایطی اقدام به رسوب گیری دستگاه توسط سرویسکار پکیج می باشد تا از این طریق جان دوباره ای به دستگاه وارد شود.

توصیه بعدی ما به شما این است که بعد از انجام رسوب گیری از دستگاه های سختی گیر قابل نصب بر روی مسیر آب ورودی به پکیج استفاده کنید و البته بهتر است این کار قبل از آغاز به کار دستگاه و در زمان نصب آن صورت بگیرد.

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس 1

علت خاموش شدن پکیج ایساتیس

به منظور بررسی علت خاموش شدن پکیج ایساتیس در این قسمت از متن قصد داریم تا توضیحاتی را در خصوص دلایل بروز این مشکل در دستگاه بیان کنیم.

البته ابتدا لازم به ذکر است که برخی از دلایل خاموش شدن پکیج ایساتیس قابل رفع توسط مصرف کننده است و برخی دیگر را تنها باید با کمک مجری تعمیرکار پکیج بررسی و رفع کرد.

پس به منظور درک بهتر این دو مسئله ما این دو موضوع را به صورت تفکیک شده بیان می کنیم.

علل خاموش شدن پکیج ایساتیس قابل رفع توسط مصرف کننده

 • قطعی گاز و یا برق دستگاه

در مواقعی که هر کدام از تجهیزات گاز و یا برق دستگاه قطع باشند، امکان روشن شدن پکیج وجود ندارد. چرا که جرقه زن برای آغاز به کار خود نیاز به برق دارد و تشکیل شعله نیز نیازمند وجود گاز در دستگاه است.

راه حل:

تشخیص اینکه گاز یا برق سیستم قطع است یا خیر بسیار ساده است. شما می توانید با بررسی گاز و برق ساختمان ابتدا از وجود آن ها در کل ساختمان مطلع شوید.

سپس به سراغ پکیج رفته و وصل بودن کابل برق آن را چک می کنید و همچنین مطمئن می شوید که شیر گاز پکیج در حالت باز قرار دارد.

 • وجود هوا در مدار گرمایش یا رادیاتورها

چنانچه مقدار هوای پخش شده در مدار گرمایش بیش از اندازه باشد، پکیج قادر به روشن شدن نیست. زیرا هوای موجود در مدار مانع از چرخش آب شده و در نتیجه در روند کار دستگاه اختلال ایجاد می شود.

البته در مواقعی که میزان هوای داخل مدار گرمایش کم باشد، دستگاه روشن می شود ولی با این تفاوت که گرما به صورت یکنواخت در بین رادیاتورها تقسیم نمی شود. بنابراین انرژی زیادی به منظور گرم کردن ساختمان صرف خواهد شد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد هنگام تزریق آب به مدار گرمایش و یا شستشوی رادیاتورها ممکن است به دلیل ایجاد واکنش بین رادیاتورها و مبدل مقداری هوا در مدار تشکیل شود که همین مقدار هوا نیز می تواند سبب روشن و خاموش شدن پکیج شود.

راه حل:

همانطور که در ابتدای متن گفتیم این مشکل جزو دلایلی است که توسط مصرف کننده می توان آن را رفع کرد. برای این منظور شیر هواگیری بالای رادیاتور را باز می کنیم تا از طریق خروج هوا و آب از این قسمت مدار گرمایش هواگیری شود.

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس 2

 • وجود هوا در مدار پکیج

همانطور که وجود هوا در مدار گرمایش در روشن شدن یا نشدن پکیج تاثیر دارد، به طور حتم هوا داشتن در داخل خود دستگاه نیز مانع از روشن شدن پکیج می شود.

راه حل:

روش رفع این مشکل نیز بسیار ساده است، که البته لازمه آن آشنایی جزئی با اجزای پکیج می باشد. برای این منظور شیر هواگیری تعبیه شده بر روی دستگاه را تا تخلیه شدن هوا به همراه آب باز می کنیم.

 • گرفتگی دودکش پکیج

خوشبختانه امروزه قوانین بسیار مهمی در هنگام نصب پکیج به منظور حفظ امنیت مصرف کننده اتخاذ شده است که یکی از آن ها نصب دودکش استاندارد می باشد.

سیستم پکیج نیز طوری برنامه ریزی شده است که در صورتی که هرگونه مشکلی در خروج دود حاصل از سوخت از دستگاه وجود داشته باشد، پکیج روشن نشود و چنانچه روشن است سریعاً خاموش شود.

بنابراین چنانچه دودکش پکیج به دلایل مختلفی مسدود شده باشد، امکان خروج دود وجود ندارد و سیستم به صورت اتوماتیک دستگاه را خاموش می کند.

راه حل:

بررسی دودکش در محل نصب و کسب اطمینان از باز بودن آن می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

 • کم بودن فشار پکیج

در صورتی که فشار در داخل دستگاه کمتر از 5/1 بار باشد، حسگر فلومتر یا فلوسوئیچ نمی تواند وجود جریان آب استاندارد به منظور روشن شدن پکیج را در دستگاه به درستی تشخیص دهد. در نتیجه برد فرمانی مبنی بر روشن شدن دستگاه را صادر نخواهد کرد.

راه حل:

همانطور که ملاحظه کردید وجود آب در دستگاه رابطه مستقیمی با میزان فشار پکیج دارد،پس به منظور بررسی و رفع این مشکل شما باید ابتدا میزان فشار پکیج را چک کنید.

بعد از کسب اطمینان از پایین بودن فشار، با باز کردن شیر پرکن پکیج که در قسمت زیرین آن قرار دارد، فشار پکیج را به 2 بار برسانید تا دستگاه دوباره روشن شود.

علل خاموش شدن پکیج ایساتیس قابل رفع توسط تعمیرکار

 • خرابی سنسور NTC مدار گرمایش

به طور کلی حسگرها و سنسورهای متعددی در ساختمان پکیج جای گرفته اند که وظیفه آن ها بررسی وجود آب، هوا، دود و دمای درون سیستم است.

سنسور NTC نیز یکی از همین قطعات می باشد که مسولیت آن چک کردن میزان دمای آب در سیستم می باشد.

یکی از این سنسورها وظیفه کنترل دمای آب گرم مصرفی را دارد که به آن سنسور NTC آب گرم مصرفی می گویند و سنسور بعدی ومسئول چک کردن دمای مدار گرمایش است که آن را سنسور NTC مدار گرایش نام گذاری کرده اند.

این سنسور وظیفه دارد هر زمان دمای آب در مدار گرمایش یا رادیاتورها بیش از اندازه بالا رفت، پکیج را خاموش کند.

حال چنانچه این قطعه خراب شود، گزارش غیرواقعی در خصوص دمای مدار گرمایش را به برد صادر می کند و در نتیجه پکیج با وجود پایین بودن دما روشن نمی شود.

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس 3

راه حل:

تنها راه حل رفع این مشکل بررسی دقیق سنسور NTC می باشد که شامل چک کردن اتصال آن به لوله مدار و همچنین سالم بودن خود سنسور است که باید توسط تعمیرکار صورت بگیرد.

 • خرابی پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا نیز یکی دیگر از قطعات بسیار مهم در پکیج می باشد که در واقع فرمان این قطعه به برد سبب روشن شدن پکیج می شود.

اما برخی موارد پرش سوئیچ هوا خراب می شود و با وجود باز بودن مسیر خروج دود فرمان خاموشی پکیج را صادر می کند و سبب بروز اختلال در روند کار تهویه و دودکش سیستم می شود. در نتیجه پکیج خاموش می شود.

راه حل:

تعمیر و یا تعویض پرشر سوئیچ هوا توسط سرویسکار پکیج تنها راه حل رفع این مشکل است.

 • خرابی برد دستگاه

تمامی روند کار پکیج توسط برد الکترونیک دستگاه کنترل می شود، بنابراین خراب شدن این قطعه سبب صادر شدن فرمان های اشتباه به قطعات می شود.

حتی در برخی موارد ممکن است برد دستگاه توسط افراد غیر متخصص دستکاری شود و خراب شدن جامپرهای آن ها باعث خاموش شدن پکیج شده و تا زمان تعمیر و یا تعویض آن این مشکل حل نمی شود.

 • تنظیم نبودن ارتفاع شعله

در پکیج تشکیل شعله یک مسئله است و روشن ماندن آن مسئله دیگر است. چنانچه ارتفاع شعله از حد معینی بیشتر باشد پکیج خاموش می شود. این موضوع در خصوص شعله مینیموم اهمیت بیشتری دارد.

 • نیمه باز ماندن سوپاپ بای پاس

به طور کلی استفاده از سوپاپ بای پاس در هر سیستمی که با سیالات سر و کار دارد این است که از برگشت سیال به مبدا جلوگیری کند.

در پکیج هم از این قطعه استفاده شده است که آب گرم شده در مبدل دوباره به سمت دستگاه برگشت کند و فقط در مسیر شیرآلات مصرفی و یا مدار گرمایشی هدایت شود.

اما در صورت خراب شدن سوپاپ فنری این قطعه آب با دما بالا به سمت مبدل حرکت کرده و سنسور دما در پکیج بالا بودن دما را تشخیص داده و در نتیجه باعث خاموش شدن دستگاه می شود.

راه حل:

خوشبختانه می توان با شستشوی سوپاپ بای پاس و رفع رسوبات انباشته شده بر روی آن که مانع از بسته شدن آن می شوند این مشکل را رفع کرد.

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس 4

ارورهای پکیج ایساتیس در رابطه با خاموش شدن دستگاه

لازم به یاد آوری است که پکیج ایساتیس نیز مانند مدل ها دارای یک سری کد خطا می باشد که قبل از خاموش شدن دستگاه با نشان داده ارورهای مخصوص این مشکل در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شوند.

حال در این قسمت کدهای خطای پکیج ایساتیس مخصوص این مشکل را در مدل های مختلف آن به صورت خلاصه بیان می کنیم:

 • ارور E1 به معنی کم بودن آب درون مبدل و در نتیجه کم بودن فشار دستگاه
 • ارور E2 به معنی عدم تشخیص شعله و در نتیجه روشن نشدن پکیج
 • ارور E6 به معنی وجود مشکل در تخلیه دود دستگاه و در نتیجه خاموش شدن خود به خودی پکیج
 • ارور E7 به معنی بالا بودن بیش از حد دما در مدار گرمایش و در نتیجه خاموش شدن خودکار دستگاه
 • ارور E21 به معنی خطا در PCB و در نتیجه خاموش شدن پکیج
 • ارور E31 به معنی عدم تشکیل شعله به دلیل خرابی یون تشخیص شعله
 • ارورE32 به معنی پرش شعله به دلیل وجود نقص در PCB
 • ارور P23 به معنی خاموش شدن شعله در زمان کار کردن پکیج به دلیل خرابی الکترود یون
 • ارور P21/P22 به معنی شکست تشکیل شعله

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایساتیس 5

از آنجا که پکیج دستگاه بسیار پیچیده است، پیشنهاد ما و همه متخصصین این شاخه پکیج است که از مجری تعمیرکار پکیج به منظور رفع عیب در آن بهره ببرید.

لذا چنانچه از پکیج ایساتیس در ساختمان خود استفاده می کنید، می توانید همین الان با همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به منظور ثبت سفارش برای تعمیر پکیج در سراسر تهران تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # محمد 1398-10-09 21:00
سلام چگونه مى شود حالت اسايش comfort را در پكيج ايساتيس غيرفعال كرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-10 08:34
سلام کاربر گرامی با نگه داشتن دکمه Mode حالت کامفورت فعال و غیر فعال میشود در اکثر پکیج های ایساتیس دکمه Mode میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا مطهرنیا 1398-11-07 21:05
سلام وقت بخیر
پکیج ایساتیس دارم دما برای گرمایش خوب داغ میکنه تا80درجه هم بالا میره ولی برای حمام و‌ستشو بیشتراز45بالانمیره مشکل اون چی میتونه باش لطفا اگرامکانش هست راهنمایی کنید
ممنون ازلطفتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-08 08:19
دوست عزیز سلام رسوب مبدل سنسور ان تی سی شیر موتوری تنظیم شعله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سارا ساریان 1398-11-24 02:34
با عرض سلام وشب به خیر امروز از صبح کلا پکیج هی خاموش میشود واین عکس قفل میاد دلیلش چیست ممنون از,راهنماییتون سپاس گزارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-24 11:15
دوست عزیز سلام معمولا با علامت قفل ارورم نمایش میده ریست کنید اگر علامتش نرفت از برق بکشید دوباره بزنید باید ان تی سی و ترنوستات دود بررسی و تتظیم شعله نیز بشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عزیزی 1399-01-11 00:00
سلام پکیج ما ایساتیس سوپرلوکس26 هستش. دو روز موقعی که آب گرم باز میکنیم یا رادیات میخواد روشن بشه خطای دودکش 60 70 80 بحالت چشمک زن میده. چندبار استارت میخوره وبعد از چند خطا بالاخره روشن میشه. مممنون میشم از کمکتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-14 20:35
دوست عزیز سلام پکیج در کجا قرار داره اگر در آشپزخانه یا محیط بسته است تهویه پکبج را بررسی کنبد مناسب باشه دودکش گرفتگی نداشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ارام 1399-03-11 14:17
سلام .پکیج ارور ای 2 نشون میده .جرقه زن رو تعویض کردم و کابل مربوطه رو بررسی کردم اما اثری از جرقه نیست میشه لطفا راهنمایی کنید که در برد کدام قطعه رو عوض کنم تا درست بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-12 10:13
سلام جهت بررسی برد باید در زمینه الکترونیک وهمینطور تاسیسات پکیج کاملاً مجرب بوده واطلاعات کافی داشته باشید . نداشتن این موارد موجب بروز خسارت های بیشتر ومخارج هنگفت خواهد شد .توصیه میکنم از سرویسکاران ما در شرکت کمک حضوری بخواهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-04-04 09:57
با سلام لطفا رلهنمایی فرمایید ایراد چه می تواند باشد
در پکیج ایستاتیس ابتدا چراغ 40 چشمک زن و چراغ 50 روشن می شود. سپس این دو چراغ خاموش و چراغ دودکش روشن و آب سرد می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-04 19:45
سلام کاربر گرامی
اگر ارور 40 50 ظاهر میشود این ارور مربوط به عدم کافی بودن گردش آب در پکیج میباشد بهتر است برای رفع مشکل از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیم 1399-06-06 23:02
سلام شب بخیر
پکیج من ایساتیس سوپرلوکس هستش
اول که آب مصرفی با میشه ارور40و60و80میده وچراغ هواکش روشن میشه
دفعه دوم هم ارور50و60و70میده
دفعه سوم هم اگه روشن نشه چراغ شعله قرمز روشن میشه و پکیج دیگه روشن نمیشه تا ریست بشه
اگه لطف کنی برای رفع عیب راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-08 00:02
سلام،ارور اول مربوط به جرقه زنی وعدم تشکیل شعله میباشد وارور دوم هم برای بار دوم ،مشکل دستگاه از خرابی جرقه زن و قطعی گاز ویا خرابی شیر گاز وهمینطور احتمال خرابی پرشر هوا ،ضعیف بودن وخرابی فن ویا گرفتگی مسیر دودکش میباشد وسرویسکار باید تمامی موارد را یک یه یک بررسی ورفع عیب نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیم 1399-06-06 23:09
سلام شب بخیر
پکیج من ایساتیس سوپرلوکس هستش
بابا کردن آب مصرفی اول بارارور40و60و80میده وچراغ هواکش هم چشمک زن میاد
باردومچراغ 50و60و70روشن میشه
دفعه سوم هم اگه روشن نشه چراغ شعله روشن میشه
هربار هم باروشن صدای جرقه زدن قطع نمیشه
لطفاً راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-08 11:19
سلام،ارور اول مربوط به جرقه زنی وعدم تشکیل شعله میباشد وارور دوم هم برای بار دوم ،مشکل دستگاه از خرابی جرقه زن و قطعی گاز ویا خرابی شیر گاز وهمینطور احتمال خرابی پرشر هوا ،ضعیف بودن وخرابی فن ویا گرفتگی مسیر دودکش میباشد وسرویسکار باید تمامی موارد را یک یه یک بررسی ورفع عیب نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # kazem-daraei 1399-06-25 22:26
سلام ...کدام شیلنگ مخصوص شیر پر کن است کا فشار آب و زیاد کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-26 01:29
سلام،ورودی آب سردباسایز ۱/۲ودومین ورودی در زیر دستگاه ازسمت راست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد