اگر شما هم با مشکل روشن نشدن آبگرمکن به دلیل کمبود فشار آب در ساختمان مواجه هستید این مقاله می تواند برای شما مفید باشد چرا که ما قصد داریم تا در ادامه مطلب نصب پمپ آب خانگی  در مورد نصب پمپ آب مخصوص فشار آب گرمکن دیواری مطالبی را بیان کنیم.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 1

 

امروزه کمبود فشار آب در کلیه ساختمان ها و به خصوص ساختمان های آپارتمانی و چندین واحده متاسفانه به صورت یک مشکل رایج و همین طور آزار دهنده به وجود آمده است. این مشکل در آبگرمکن های مدل دیواری بسیار رایج تر است و تصور اینکه برای گرفتن یک دوش آب گرم در منزل نتوان به روشن ماندن آب گرمکن اعتماد کرد بسیار دلسرد کننده است.

حال تصور کنید که منزل شما در یک ساختمان چند طبقه و در طبقات بالاتر قرار گرفته در این صورت شما دو راه بیشتر ندارید : نصب پمپ آب خانگی برای کل ساختمان یا استفاده از پمپ مجزا برای ساختمان خود.

همانطور که در مقالات مرتبط به پمپ آب خانگی گفتیم، پمپ های آب خانگی دارای مدل های متنوع و با قدرتهای فشار متفاوت هستند. پمپ آب نیم اسب بخار، پمپ آب یک اسب بخار، پمپ آب یک و نیم اسب بخار و پمپ آب دو اسب بخار از آن جمله پمپ های آب قابل استفاده برای ساختمان ها هستند.

شما می توانید برای بررسی پمپ های آب بشقابی و همینطور آشنا شدن با تفاوت پمپ اب بشقابی و پمپ آب جتی بر روی ان ها کلیک کنید.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 2

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 3

از هر کدام از این پمپ ها می توان بسته به متراژ ساختمان خود استفاده کنید. این ادعا کاملا درست است که در صورت نصب این پمپ ها بعد از کنتور در ساختمان مشکل کم آبی برای شما هم که در طبقالات بالاتر هستید حل خواهد شد ولی تصور کنید که ساکنان طبقات پایین دارای فشار آب مناسب باشند.

در این حالت این مشکل چند برابر خواهد شد، چرا که آنها هرگز مشکلات شما را درک نکرده و برای نصب پمپ آب بعد از کنتور به منظور افزایش فشار در کل ساختمان و برای پرداخت هزینه های مربوط به نصب و نگهداری آن با شما همکاری نخواهند کرد.

در این صورت تنها راه حل خلاصی شما از این مشکل استفاده از پمپ آب کوچک یا مینی پمپ درست در پشت آب گرمکن واحد خود در ساختمان است تا به این شکل مشکل روشن نشدن و یا خاموش شدن پی در پی آب گرمکن خود را به سادگی حل کنید. این پمپ ها حتی قابلیت نصب در داخل پکیج برای جبران کمبود آب را هم دارند.

نحوه کار پمپ های آب مخصوص فشار آب آبگرمکنی :

این پمپ های کوچک قطعا مشکل عدم تشکیل شعله در آبگرمکن های دیواری به دلیل کمبود یا عدم فشار آب را در آبگرمکن منزل شما حل خواهند کرد. وقتی دبی آب ورودی فشار پایینی دارد، این پمپ آب می تواند برای با ایجاد فشار مضاعف آب باعث تشکیل شعله و در نتیجه گرم شدن آب مصرفی در حمام و آشپزخانه شود.

پمپ های کوچک آبگرمکنی دارای یک کلید سه حالته به صورت روشن، خاموش و اتومات هستند که می توان آن ها را به صورت دائما روشن یا اتومات قرار داد. در حالت روشن، پمپ دائما روشن می ماند که ما این حالت را به دلیل احتمال سوختن موتور پمپ به شما توصیه نمی کنیم.

بهترین حالت قرار دادن پمپ به شکل اتومات است که در صورت قرار دادن پمپ در این حالت، این وسیله با باز کردن شیر آب گرم روشن و در صورت بسته شدن شیر آب داغ به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این پمپ ها همچنین سبب تولید اکسیژن و تمیز کردن آب مصرفی می شوند از این رو می توان از این نوع پمپ آب در آکواریوم نیز استفاده کرد.

نحوه نصب پمپ آب مخصوص فشار آب در آبگرمکن دیواری :

بعد از آشنایی نصب آبگرمکن دیواری در مقاله نحوه لوله کشی آبگرمکن دیواری می توانید به راحتی با نحوه نصب مینی پمپ آبگرمکنی آشنا شوید.

 1. جریان آب را با بستن شیر فلکه اصلی در ساختمان قطع می کنیم.
 2. تمام شیرهای آب خروجی در ساختمان مانند شیر آب آشپزخانه و حمام را باز می گذاریم تا آب داخل لوله ها کاملا تخلیه شود.
 3. طول پمپ را اندازه گرفته و به همان مقدار ، لوله آب ورودی به آب گرمکن را که عموما از جنس مس است با استفاده از ابزار مناسب بریدن لوله مسی کوتاه می کنیم.
 4. سپس با استفاده از آچار مناسب پمپ آب را به قسمت ورودی آب به آبگرم کن متصل می کنیم.
 5. در مرحله بعدی لوله آب ورودی را که قبلا کوتاه کرده بودیم به طرف دیگر پمپ متصل می کنیم.
 6. با استفاده از آچار مخصوص از بسته بودن دو سر انتصالات مطمئن می شویم.
 7. حال تمام شیرهای آب را که باز کرده بودیم، می بندیم.
 8. در انتها شیر فلکه اصلی آب ساختمان را باز می کنیم تا آب ابتدا در لوله های آب ساختمان وارد شده و سپس به پمپ آب گرمکن رفته و بعد از افزایش فشار ایجاد شده توسط پمپ آب به آبگرمکن وارد شود.

مزیت های استفاده از پمپ های آب آبگرمکنی در مقایسه با پمپ های آب بزرگ ساختمانی :

 • صرف هزینه های بسیار کمتر در زمینه خرید، نصب و نگهداری در پمپ های کوچک آبگرمکنی
 • یکی از معایب بزرگ پمپ های آب بزرگ، ایجاد سر و صدای فراوان در ساختمان در مواقع روشن بودن است که این مشکل در مینی پمپ ها به دلیل اینکه از نوع پمپ نیم اسب بخار و در واقع بی صدا هستند رفع می شود.
 • گاهی در برخی از ساختمان ها با وجود داشتن پمپ آب برای کل ساختمان ممکن است در طبقات بالا آب با فشار مناسب به منظور روشن کردن آبگرمکن دیواری به مقدار کافی وجود نداشته باشد، پس در این حالت هم می توان از کمک این مینی پمپ در آبگرمکن منزل خود بهره ببرید.

پس متصل بودن جریان آب ساختمان به پمپ آب خانگی دلیلی بر عدم استفاده از پمپ آبگرمکنی نمی باشد.

در انتها برای اینکه با مزایای استفاده از پمپ های کوچک آبی برای جبران کاهش فشار آب در آبگرمکن دیواری بیشتر آشنا شوید یکی نمونه از سوابق کاری انجام شده توسط همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته را برای شما ذکر می کنیم.

در این پروژه به دلیل کاهش فشار آب در ساختمان و همچنین عدم دسترسی به کنتور آب، همکاران ما اقدام به متصل کردن مینی پمپ آب در زیر آبگرمکن داخل واحد ساختمان کردند و از این طریق مشکل کمبود آب و در نتیجه روشن نشدن آبگرمکن حل شد.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 4

نمونه کار همکاران ما در نصب پمپ آب مخصوص فشار آب در آبگرمکن دیواری

با توجه به توضیحات ارائه شده، شما هم می توانید برای گرفتن مشاوره از همکاران ما در گوه تاسیسات 24 ساعته با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. همکاران ما برای نصب انواع پمپ آب خانگی، آبگرمکنی و یا پکیجی در تمام نقاط تهران در خدمت شما همشهریان گرامی هستند.

منبع انگلیسی

اشتراک گذاری:
برچسب ها: نصب پمپ آب

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # فریبا 1398-07-09 18:46
سلام
من توی خونه م مشکل آبگرم دارم. یه آبگرمکن دیواری دارم که تعمیرکاری رو که آوردم گفتن آبگرمکن مشکلی نداره و این مربوط به پمپ شما میشه که با روشن و خاموش شدنش آب سرد و گرم میشه. میخواستم بدونم این پمپها که در موردش توضیح داده شده برای این مشکل هست؟
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-15 23:14
سلام
احتمال زیاد موقع که فشار پمپ آب شما زیاد است جریان با سرعت بیشتری از آبگرمکن عبور می کند و باعث سرد شدن آب می شود.
شیر آب ورودی آبگرمکن را کمی ببندید که فشار متعادل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1398-07-17 08:27
سلام

خسته نباشید

سوال داشتم در مورد این مینی پمپایی که به آبگرمکن وصل میشن

واقعا روی فشار اب گرم تاثیر دارن؟ طبقه سوم و بدون پمپ اصلی در ساختمان؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-17 10:30
سلام
اگر فشار آب سرد شما مناسب و مورد قبول است و آبگرمکن سرویس شده است تا 30درصد آب گرم تقویت می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد