قبلا در مقاله طریقه لوله‌کشی ماشین لباسشویی به صورت مفصل درباره نحوه لوله‌کشی و اتصال لوله‌ها به ماشین لباسشویی توضیحاتی ارائه شد.

امروز قصد داریم طریقه لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را کمی توضیح دهیم.

البته در ابتدا باید به این نکته اذعان کرد که لوله‌کشی ماشین لباسشویی و لوله‌کشی ماشین ظرفشویی عموما به یک شیوه انجام می‌شود و تغییرات زیادی نسبت به هم ندارند ولی به منظور اطلاع بیشتر مبحث لوله‌کشی این دو بصورت اختصاصی موضوع لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را با هم مرور می کنیم.

در مقاله لوله‌کشی فاضلاب گفتیم که در آشپزخانه باید حداقل 4 خروجی آب در نظر گرفته شود.

در واقع بسته به بزرگی و کوچکی آشپرخانه حداقل یک کفشور و شاید بیشتر در کف آشپزخانه در نظر می‌گرفتیم و یک خروجی برای سینک ظرفشویی و یک خروجی برای ماشین لباسشویی .

 

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 1

بهترین حالت طراحی چیدمان تجهیزات مصرفی آشپزخانه

اما امروزه به دلیل اینکه مردم اغلب از ماشین ظرفشویی هم استفاده می‌کنند باید در طراحی آشپزخانه در درجه اول جانمایی ما برای ماشین ظرفشویی باشد و در صورتی که فضای کافی داریم جایی هم برای ماشین لباسشویی در نظر بگیریم.

منظور اینکه ممکن است در برخی از خانه‌ها فشار کافی در آشپزخانه نباشد که بخواهیم هر دو را در این محیط تعبیه کنیم.

به همین دلیل اگر قرار باشد از بین ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی یکی را در جایی دیگر جانمایی کنیم آن ماشین لباسشویی خواهد بود.

در نتیجه در شرایط عمومی ما به غیر از سینک باید دو خروجی فاضلاب دیواری برای ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی هم پیش‌بینی کنیم.

 

نحوه لوله‌کشی فاضلاب ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی برای اینکه به راحتی بتوانند آب خود را تخلیه کنند نیاز به یک راه فاضلاب مستقل دارند. البته در برخی از مواقع ممکن است از یک راه فاضلاب مشترک با ماشین لباسشویی و یا سینک استفاده کنند.

بنابراین در زمان لوله‌کشی فاضلاب مجری تاسیسات و لوله‌کش خانه باید در منطقه تعیین شده یک فاضلاب دیواری در ارتفاع 45 سانتی‌متری از کف ساختمان در نظر بگیرد.

در اصل استاندارد ارتفاع لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی 45 سانتی‌متر است که گاهی کمتر یعنی تا 40 سانتی‌متر هم دیده می‌شود و حتی چند سانتی‌متر بلند‌تر یعنی نهایتا 3 تا 5 سانتی‌متر هم باز مشکل ساز نیست.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 2

قطر لوله اصلی فاضلاب را باید 45 در نظر بگیرید و نیازی به قطر بیشتر ندارد.

همانگونه که در مقالهطریقه لوله کشی ماشین لباسشویی توضیح داده شد ارتفاع گفته شده برای لوله فاضلاب از کف تمام شده ساخت در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین لوله‌کش ساختمان باید ارتفاع کف سازی و ارتفاع سقف ساختمان را هم مد نظر قرار دهد.

در هنگام لوله‌کشی فاضلاب ساختمان در آشپرخانه باید از رایز اصلی آب ساختمان یک رایزر برای آشپزخانه منظور شود و تمامی انشعاب‌های مورد نیاز از جمله انشعاب لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی به این رایزر اتصال داده شود و نباید لوله اصلی فاضلاب ماشین ظرفشویی بصورت مشترک با سایر مصرفی‌ها طراحی شود.

بر روی سه راهی خروجی آب فاضلاب ماشین ظرفشویی باید حتما لوله ونت و یا هواکش در نظر گرفته شود چرا که آب آلوده ماشین ظرفشویی اغلب چرب است و به راحتی بو می‌افتد و اگر به درستی ونت طراحی نشده باشد و یا ونت در فاصله با این مصرفی منظور شود نمی‌تواند به خوبی بو را تهویه و این بو از خود لوله و ماشین ظرفشویی در ساختمان منتشر می‌شود.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 3

اگر جایی در آشپزخانه برای لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی پیش بینی نشده بود چه باید کرد؟

در آشپزخانه‌های قدیمی‌تر معمولا تنها یک لوله خروجی فاضلاب دیواری در نظر گرفته می‌شد و آن هم برای لوله فاضلاب سینک ظرفشویی بود.

به همین دلیل اگر حتی آشپزخانه جای کافی داشته باشد که بتوانید ماشین ظرفشویی را در آشپزخانه جای دهید نبود راه فاضلاب برای آن مشکل ساز می‌شود.

برای حل این مشکل چند راه وجود دارد:

یکی خراب کردن کف آشپرخانه و پیدا کردن لوله اصلی فاضلاب و گرفتن یک انشعاب جدید می‌باشد که این کار باید زمانی انجام شود که سایر گزینه‌ها امکان‌پذیر نباشد زیرا هزینه زیادی به همراه دارد.

دومین راه این است که اگر در نزدیکی سینک ظرفشویی واقع شده است از سیفون‌های چند راهه استفاده شود تا بتوانید ماشین ظرفشویی را به آن اتصال دهید.

جهت دیدن انواع متنوع سیفون های چندراهه به همراه مشخصات و قیمت بر روی لینک خرید اینترنتی سیفون ظرفشویی از دیجیکالا بزنید.

قبلا در مقاله طریقه لوله کشی ماشین لباسشویی توضیح دادیم که ماشین لباسشویی را به این سیفون‌ها اتصال دهید.

بنابراین اگر ماشین لباسشویی در آشپزخانه نبود و ماشین ظرفشویی به سینک نزدیک باشد که به جای ماشین لباسشویی ماشین ظرفشویی را به سیفون سینک اتصال می‌دهید.

اما اگر ماشین لباسشویی هم بود باید موقعیت ماشین ظرفشویی را در نظر گرفت.

مثلا اگر در یک سمت سینک ظرفشویی ماشین لباسشویی و در سمت دیگر ماشین ظرفشویی قرار بگیرد که به راحتی می‌توانید به سیفون چند راهه یک انشعاب دیگر هم بدهید.

یعنی سه مصرفی به یک سیفون اتصال داده می‌شوند و معمولا مشکلی هم برای آن به وجود نمی‌آید.

تنها نیاز است که در دوره‌های کوتاه مدت‌تری اقدام به تمیز کردن سیفون بشود.

اما اگر مجبور شدید ماشین ظرفشویی را در قسمت دیگر کار کنید یا باید لوله‌کشی مجدد انجام دهید و یا بواسطه شیلنگ در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی آب را به کفشور هدایت کنید و یا یک قسمت لوله‌کشی فاضلاب روکار انجام دهید.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 4

نمونه لوله‌کشی فاضلاب روکار ماشین ظرفشویی در حیاط خلوت

به دلیل اینکه لوله‌کشی فاضلاب روکار در درون کابینت‌ها انجام می‌شود معمولا نگرانی از نمای بد نخواهید داشت.

ضمن اینکه لوله‌کشی فاضلاب روکار برای ماشین ظرفشویی الزاما نباید با لوله با قطر 45 باشد در این حالت استفاده از لوله با قطر کمتر مثلا 40 هم مناسب است.

نکته دیگر در لوله‌کشی فاضلاب روکار ماشین ظرفشویی یا لباسشویی اینکه شما می توانید از لوله تک لایه و یا پلیمری هم برای این کار درست مانند لوله فاضلاب کولرگازی استفاده کنید.

ضمن اینکه با یک برش حرفه‌ای می‌توانید لوله پلیمری را از درون دیوار طراحی و به واسطه یک زانو در محل نصب ماشین ظرفشویی تعبیه و سر دیگر لوله را به لوله فاضلاب سینک و یا ماشین لباسشویی اتصال دهید.

این کار تخصصی است و بهتر است لوله‌کش ماهر و آشنا به لوله‌کشی فاضالب ساختمان این کار را انجام دهد.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 5

لوله‌کشی آب گرم و سرد ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی دارای یک ورودی آب سرد و یک ورود آب گرم در برخی مدل‌ها و دارای تنها یک ورودی آب در برخی مدل‌های دیگر هستند.

مدل‌هایی که تنها یک ورودی آب دارند خودشان مجهز به هیتر یا گرم کننده هستند. از این رو نیازی به آب گرم ندارند ولی مدل‌هایی که دو ورودی دارند معمولا با استفاده از رنگ آب ورودی آب سرد و با استفاده از رنگ قرمز ورودی آب گرم را مشخص کرده‌اند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که در هر صورت استاد لوله‌کش باید در محل نصب ماشین ظرفشویی یک انشعاب از لوله سرد و یک انشعاب از لوله گرم تعبیه نماید.

از این رو باید در بالای لوله فاضلاب ماشین لباسشویی یک انشعاب از هر دو این لوله‌ها کشیده شوند.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 6

همانند فاصله تعریف شده در مقاله فاصله تجهیزات بهداشتی ساختمان باید شیرهای پیسوار در فاصله و ارتفاع 55 تا 60 سانتی‌متری از سطح زمین برای ماشین ظرفشویی کشیده شوند.

انشعاب آب گرم و سرد روی خروجی فاضلاب بصورت روکار

تفاوتی ندارد برای لوله‌کشی آب گرم و سرد ساختمان از چه نوع لوله‌ای استفاده شده باشد و یا این لوله‌کشی از کف ساختمان اجرا شده باشد یا بصورت لوله‌کشی زیرسقفی ساختمان باشد.

آنچه که مهم است این است که ارتفاع در هر روش و با هر نوع لوله‌ای باید رعایت شود.

در لوله‌کشی آب به روش کلکتوری معمولا انشعاب آب مجزا برای ماشین ظرفشویی در نظر گرفته نمی‌شود و لوله‌های آب گرم و سرد ماشین ظرفشویی از انشعاب ماشین لباسشویی و یا سایر مصرفی‌های دیگر در آشپزخانه گرفته می‌شود ولی اگر در هر صورت در آشپرخانه تنها انشعاب ما انشعاب آب سینک ظرفشویی بود بهتر است یک انشعاب جداگانه برای ماشین ظرفشویی دیده شود.

مناسب‌ترین قطر لوله‌کشی آب گرم و سرد ماشین ظرفشویی قطر16در لوله‌های 5 لایه و لوله یک دوم در لوله‌کشی گالوانیزه می‌باشد.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 7

اگر لوله‌کشی آب گرم و سرد برای ماشین ظرفوشیی در آشپزخانه پیش‌بینی نشده باشد

برای آشپزخانه‌هایی که از قبل لوله‌کشی آب گرم و سرد برای ماشین ظرفشویی را ندارند باید لوله‌کشی رو کار انجام شود.

بهترین حالت این است که اگر لوله‌کشی ما از نوع کلکتوری می‌باشد یک انشعاب روکار برای آب گرم و سرد برای ماشین ظرفشویی انجام شود.

اما اگر لوله‌کشی از نوع کلکتوری نیست باید در صورت نزدیک بودن مکان نصب ماشین ظرفشویی به لوله‌های اصلی آب گرم و سرد یک انشعاب بوسیله سه راهی از لوله‌های اصلی گرفته شود و اگر لوله‌کشی دورتر بود و به منظور صرفه‌جویی در مصرف لوله بوسیله سه راهی از شیرهای آب گرم و سرد سینک ظرفشویی انشعاب گرفته شود.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 8

لوله‌کشی روکار برای ماشین ظرفشویی

اتصال آب ماشین ظرفشویی

همانگونه که توضیح داده شد ماشین ظرفشویی یا یک ورودی آب نیاز دارد و یا دو ورودی آب.

اگر ماشین ظرفشویی تنها یک ورودی نیاز داشت کار ساده است و تنها باید با اتصال شیلنگ به محل مربوطه در ماشین ظرفشویی، اگر شیلنگ متصل نشده، سمت دیگر ماشین ظرفشویی را به آب سرد اتصال دهید. این ماشین‌ها خودشان فرآیند گرم کردن آب را انجام می‌دهند.

اما اگر یک ورودی آب سرد و یک ورودی آب گرم داشته باشیم باید با استفاده از علامت رنگی روی ماشین ظرفشویی ورودی سرد و گرم را مشخص کنیم. ورودی سرد آبی رنگ و گرم قرمز رنگ است.

اتصال شیلنگ‌ها را به خود ماشین ظرفشویی و شیرهای پیسوار انجام می‌دهید و ماشین ظرفشویی تراز می کنید.

تنها نکته مهم در اتصال این شیرها این است که در انتخاب ورودی اشتباه نکنید و در ضمن شیلنگ‌ها تا نشود.

اگر از قبل شیر پیسوار تعبیه نشده بود جهت تهیه این شیرها بر روی لینک خرید شیر پسوار از دیجیکالا بزنید و خودتان در صورت تخصص داشتن کار نصب آن را انجام دهید.

 

اتصال لوله خروجی ماشین ظرفشویی به فاضلاب

لوله خروجی فاضلاب ماشین ظرفشویی از نوع خرطومی و یا لاستیکی است. این لوله در بر خلاف لوله‌های آب گرم و سرد که در بالای مااشین ظرفشویی هستند در پایین‌ترین قسمت ماشین اتصال داده شده است.

گفتیم که یا باید این لوله به سیفون ظرفشویی بصورت مشترک اتصال داده شود که در این حالت باید سیفون سینک ظرفشویی این قابلیت را داشته باشد که چند ورودی به آن وصل شود. حال اگر این قابلیت را نداشت باید ابتدا سیفون زیر ظرفشویی را عوض کنید.

معمولا این سیفون ها جایی خالی دارند که بلا استفاده است و با مهره و واشر مخصوص بسته شده است.

در هنگام اتصال شیلنگ باید بوسیله مهره مربوطه و واشر به این راه سیفون اتصال داده شود.

طریقه لوله کشی ماشین ظرفشویی 9

اما اگر لوله خروجی آب ماشین ظرفشویی را به فاضلاب اصلی حال روکار باشد یا از قبل کشیده شده باشد بخواهید اتصال دهید کافی است 10 تا 15 سانتی‌متر لوله را وارد لوله اصلی فاضلاب کنید و باید به شیلنگ حالت S بدهید تا بو وارد ساختمان نشود.

سپس بوسیله لاستیک دربند فاضلاب روی آن را بپوشانید. سپس اطراف لاستیک را با چسب سیلیکونی به خوبی آب‌بندی کنید.

برای انجام هرگونه لوله‌کشی آب سرد و گرم و آب فاضلاب ماشین ظرفشویی اگر نیاز به خدمات حرفه‌ای داشتید فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در تماس باشید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # رمضانی 1397-02-30 00:35
سلام
ما همه خروجی ها را به یک فاضلاب اتصال داده ایم، اشکالی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-30 23:45
سلام
خیر، اما بهتر است در زمان استفاده تنهایی از آن استفاده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افقری 1397-02-31 19:44
سلام
لوله ماشین لباسشویی ما پاره شده، شلنگ یدکی وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-03-01 23:02
سلام
بله، از نمایندگی ماشین لباسشویی خودتان خرید کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمالی 1397-03-02 22:44
امکان اینکه از کف آشپزخانه یک انشعاب فاضلاب بگیرم هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-03-03 22:44
بله دوست عزیز، باید کمی گودبرداری کنید و لوله را تا محل ماشین ادامه دهید. فقط در نظر داشته باشید که باید ارتفاع لوله فاضلاب را تا 55 یا 60 سانتی متر بالا ببرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # alireza 1397-08-02 15:04
با سلام
امکان اتصال ماشین ظرفشویی و لباسشویی به طور همزمان به یک فاضلاب وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-08-03 08:15
سلام وقت شما بخیر
بله در زیر سینک آشپزخانه هم همین اتفاق می افتد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1397-08-04 20:37
سلام
با تشکر از سایت
نا با این مشکل نبود خروجی مجزا برای لباسشویی مواجه بودیم که هر دو ماشین رو به خروجی زیر سینک وصل کردیم حالا میخواستم بدونم که فاصله 3.5 متری لباسشویی از خروجی فاضلاب مشکل ساز خواهد بود یا خیر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Omid hadadi 1397-10-14 05:12
سلام اگه توی تخلیه مشکل ایجاد نکند و به دستگاه فشار نیاد نه مشکلی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1397-10-20 14:21
سلام علت اینکه ماشین ظرفشویی در حالت خاموش آبگیری می کند و آب از کف ماشین به بیرون ریخته می شود چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # Omid hadadi 1397-10-22 01:40
سلام انشعاب ماشین ظرفشویی اکثرا ازلوله سرد هست که بوسیله شیرماشین ظرفشویی وشلنگ به دستگاه وصل میشود و اینکه ماشین خود به خود آبگیری میکند به لوله کشی ربطی ندارد و مشکل ازدستگاهتون هست که یا باید با نمایندگی و یا تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1397-11-14 09:12
با سلام خدمت شما،بنده امروز کارهای تاسیسات ساختمانی را انجام میدادم ولی استاد کارم که لباسشویی و ظرفشویی در یکجا هستن فقط یه زانو واسه هر دوتامون کذاشته،علتش چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-14 19:48
سلام منظورتون از زانو زانوی فاظلابه
که زیاد تفاوت نداره ولی دوتا میذاشت بهتر بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # دهقان 1397-11-28 07:50
سلام در ماشین ظرفشویی که یک ورودی آب داره،. باید از آب سرد استفاده بشه یا از آب گرم؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # Omid hadadi 1397-11-28 09:40
سلام اکثر ورودی ماشینها آب سرد هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مسعود 1398-01-06 21:26
سلام..وقت بخیر.بنده ماشین ظرفشویی رومیزی موریس دارم.جایی که امکان نصب دارم لوله آب گرم نداره.آب سرد هم که وصل میکنم آبگیری نمیکنه مگر بابت شست و شوی میوه جات.چیکار میتونم انجام بدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-07 16:06
سلام با توضیحاتی که شما فرمودید روکار از نزدیک ترین لوله یا شیر آب گرم میتوان انشعال گرفت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مسعود محمودی 1398-05-21 18:02
سلام.فاصله ماشین ظرفشویی تا سینگ حدودا ۲ متر وتاماشین لباسشویی هم حدودا ۲متر است برای نصب ماشین ظرفشویی از لحاظ اتصالات آب گرم وسرد و فاضلاب چه باید کرد؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-05-23 17:01
سلام.
میتوان از شلنگ های بلندتر برای آب استفاده کرد.
برای فاضلاب هم همینطور.
اگر بخواهید کار اصولی تر انجام شود برای فاضلاب می توان از لوله پلیکا سایز کوچک با رعایت شیب استفاده کرد.
برای اتصالات هم از سه راه فلزی و شیر مخصوص ماشین .
برای فاضلاب مستقیما به زیر سینک وصل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی 1398-07-02 20:02
سلام شیب لوله خروجی قاضلاب ماشین ظرفشویی چگونه باید باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سیامک نعمت پور 1398-07-11 15:09
سلام وقت بخیر
ماشین ظرفشویی به دلیل داشتن پمپ تخلیه احتیاج به شیب نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داداش زاده 1398-10-29 22:09
سلام
ماشين لباسشويي و سينك طرفشويي را ني توان به يك انشعاب فاضلاب كه در ديوار اشپزخانه قرار دارد، وصل كرد؟
خروجي فاضلاب در اشپزخانه اگر از سبنك طرفشويي حدود ٣متر فاصله داسته باسد و در بين راه يك زانويي بخورد،مشكلي داره؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-01 10:26
سلام کاربر گرامی بله میتوانید اینکار را انجام دهید و برای اینکار دو راهی های مخصوص وجود دارد که بر روی خروجی فاضلاب میخورد و ِمیتوان دو خروجی را نصب کرد به فاضلاب.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احد 1398-11-17 22:02
باسلام، چرا هنگام تخلیه ماشین لبسشویی که لوله فاضلابش بالا قرار داره آب از لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی که پایین قرار داره بیرون میزنه؟ میشه راه فاضلاب ماشین ظرفشویی رو کور کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-11-18 14:55
دوست عزیز سلام احتمالا شما گرفتگی در مسیز دارید بهتره بررسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقدم 1398-11-29 13:05
باسلام من لباسشویی الجی اتومات دارم برای تخلیه نزدیک سینگ نیست وباید حدودا پنج متر اتصال خرطومی داشته باشم لوله کش میگه این فاصله فشا به پمپ لباسشویی میاره درسته یا نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-29 14:42
سلام کاربر گرامی اگر فشار هم نیاره پمپ تخلیه نمیتونه حجم آب را با این فاصله از لوله خارج کنه و به فاضلایگب بریزه بهتر است لوله کشی کنید ویا جای لباسشوئی را عوض کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شکاری 1398-12-17 12:31
با سلام چگونه لوله ورودی اب ماشین ظرفشویی رو بلندتر کنیم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-19 13:54
سلام کاربر گرامی برای اینکار باید از سرویسکار کمک بگیرید چون یک سر دیگه که به ظرفشویی وصل میشود داخل ظرفشویی میباشد و باید ظرفشویی باز شود و برای اینکار نیاز به سرویسکار دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خلیلی 1399-01-09 18:12
سلام وقت به خیر
ماشین ظرفشویی سام سونگ دارم .درست کنار سینک ظرفشویی ویک راه فاضلاب هست.چطوری ممکنه ماشین ظرفشویی روبه خروجی فاضلاب نصب کنیم.آیا این دوتاخروجی که کنار سیفون سینک ظرفشوییه میتونیم خرطونی ماشین ظرفشویی روبهش وصل کنیم؟؟؟؟؟؟باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 02:39
باسلام کاربرگرامی اگر سیفون خروجی ظرفشویی شما یعنی سیفون سینک شما فانتزی دو3تا ودربعضی مارکها جا گذاشتن میتونین خروجی وشلنگ وبه سیفون هم وصل کنین،وبه خروجی فاضلاب همزمان وصل میشه سیفون خوبتره،برای ماشین ظرفشویی آب سرد میخوایین یک سه راه آهنی ویک مغزآهنی ویک شیر لباسشویی.که به شیر آب سرد ظرفشویی سه راه ومغزآهنی زده وبه یک طرف شیر لباسشویی نصب کرده وشلنگ آب سرده ماشین ظرفشویی هم به شیر لباسشویی که درسه راه آهنی بستین وصل کرده وشیر پیسوال همون شیر قبلی که به شیر ظرفشویی سینک شما وصل بود رو به یک طرف سه راه آهنی وشلنگ که مهره داره رو به شیر پیسوار وصل کرده ومشکل شماحل خواهد شد. مجددسوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-02-11 13:29
سلام خسته نباشید
با توجه به استفاده از شترگلو برای فاضلاب سینک و ماشین لباسشویی نیاز به ونت هم دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-02-13 17:49
سلام کاربر گرامی در بعضی از ساختمان ها برای سینک هم ونت میذارند ولی برای لباسشویی و یا ظرفشویی از ونت استفاده نمیشود ولی اگر برای سینک شترگلو استفاده شده نیازی به ونت نمیباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مریم تاج دینی 1399-03-30 21:39
سلام. آشپزخانه ما جای ماشین ظرفشویی و لباسشویی دارد ولی سازنده فقط یک مسیر فاضلاب درست کرده و گفته میتوانید هردو ماشین ظرفشویی و لباسشویی را از یک انشعاب رد کنید.
سوالم این هست که آیا چنین حرفی درسته؟
ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 09:56
سلام کاربر گرامی اگر لباسشوئی و ظرفشوئی در کنار همدیگه هستن بله میتونید از یک فاضلاب استفاده کنید و برای اینکار باید یک دو راهی خروجی فاضلاب از ابزار فروشی ها بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصفهانی 1399-04-04 10:54
سلام ما خروجی ماشین ظرفشویی تا فاضلاب ۴ متر میشود .ایا به دستگاه فشار وارد نمیشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-04 19:41
سلام کاربر گرامی
مشکلی پیش نمیادش و میتونید وصل کنید و فشار زیادی به پمپ تخلیه نمیادش ولی بهتر است نهایت فاصله 2/5متر باشد ولی در صورت اجبار میتونید استفاده کنید و مشکلی نداره فقط شلنگ تخلیه آب رو به صورت شیب دار به سمت تخلیه فاضلاب مهار کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد