Cart

تعمیر موتورخانه در مجیدیه - آقای مهدیزاده

نوع ساختمان: مجموعه مسکونی

محل پروژه: خیابان مجیدیه

کارفرما: جناب آقای مهدیزاده

کلیت پروژه: انجام تعمیرات موتورخانه

جزییات پروژه:

بر اساس بررسی های قبلی صورت گرفته توسط کارشناس مجموعه یک سری مشکلات در موتورخانه این مجتمع مسکونی مشاهده شده بود. به همین دلیل از گروه تاسیسات 24 ساعته درخواست شد تا در محل حاضر شده و پروژه را بررسی کنند.

بنابراین همکار ما آقای محمود آبادی کار بررسی و قیمت گذاری پروژه را به عهده گرفتند. بر اساس بررسی های ایشان مشخص شد که یک سری مشکلات در موتورخانه وجود دارد. از جمله:

  • گرفتگی و رسوب زدن شیر فلکه های تعبیه شده بر روی کلکتور رفت و برگشت آب گرم در موتورخانه که به دلیل جذب رسوبات بالا و با گذشت زمان به طور کامل گرفته شده بودند.

میزان گرفتگی و رسوب زدگی فلکه ها به قدری زیاد بود که شیر فلکه آب موتورخانه بسته نمی شد. در نتیجه آب گرم به رادیاتورهای طبقات بالا نفوذ پیدا می کرد و همچنین آب های مصرفی داخل ساختمان قطع نمی شدند.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 1

  • خرابی پمپ آب گرم برگشت که سیم پیچی برق پمپ کاملا ذوب شده و سوخته بود. بنابراین پمپ اصلا روشن نمی شد.
  • خرابی مشعل موجود در موتورخانه که قطعات یون و الکترود آن دچار نقص شده بود.

در نتیجه بعد از قیمت گذاری های اعلام شده توسط کارشناس ما و درخواست کارفرما جناب آقای مهدیزاده همکاران ما وارد فاز عملیاتی این پروژه شدند.

فاز عملیاتی پروژه:

  1. تعمیر، شستشو و نصب شیر فلکه های کلکتور موتورخانه

برای انجام تعمیرات مورد نیاز بر روی فلکه ها لازم بود تا این قطعات از روی لوله باز شوند، اما متاسفانه به دلیل اینکه هیچگونه مهره و ماسوره به منظور نصب شیر فلکه بر روی لوله استفاده نشده بود، فلکه ها کاملا به لوله چسبیده بودند و باز نمی شدند.

به همین دلیل همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید همکاران ما مجبور شدند تا از دستگاه برش برای جدا کردن شیر فلکه ها از لوله استفاده کنند.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 2

اما بعد از باز کردن شیر فلکه ها با استفاده از برشکاری مشخص شد که قسمت سردنده های شیرها به دلیل بالا بودن میزان رسوب کاملا پوسیده شده بودند.

در هر صورت بعد از باز کردن شیر فلکه ها با استفاده از اسید درصد پایین فلکه ها شسته شدند تا هیچگونه جرم و رسوبی در آن ها وجود نداشته باشد.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 3

حال نوبت به نصب فلکه های تمیز شده بر روی خط لوله می رسد، که برای انجام این کار دو طرف فلکه های تمیز را با استفاده از سردنده های جدید جوش دادند و با کمک مهره و ماسوره به خط لوله متصل کردند.

سپس خط لوله، شیر فلکه ها و اتصالات را مورد تست آب بندی قرار دادند تا از عدم نشتی در آن اطمینان حاصل کنند.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 4

پس یکی از مزیت های استفاده از فیتینگ مهره و ماسوره برای نصب شیر فلکه بر روی خط لوله این است که در صورت نیاز به باز کردن شیر فلکه می توان این کار را به راحتی و با باز کردن مهره و ماسوره انجام داد و دیگر نیازی به برشکاری نیست.

  1. تعمیر پمپ آب گرم برگشت

همانطور که در قسمت بالا گفتیم سیم پیچی پمپ آب گرم خط لوله برگشت نیز آنقدر دچار نقص و سوختگی شده بود که پمپ به طور کلی روشن نمی شد.

بنابراین همکاران ما به تعمیر سیم پیچی موتور پمپ اقدام کرده و بعد از آن پمپ را در محل خود واقع در خط لوله آب گرم برگشت نصب کرده و روشن کردند.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 5

  1. تعمیر مشعل موتورخانه

موتورخانه مجتمع مجهز به یک عدد مشعل اخگر قدیمی بود که به درستی کار نمی کرد. بنابراین قطعات میله یون و جرقه زن مشعل همگی سرویس و تعویض شدند و در نهایت پروژه به صورت کامل تحویل جناب کارفرما شد.

همانطور که ملاحظه کردید موتورخانه یکی از تجهیزات مهم در هر ساختمانی محسوب می شود که نیاز به حفظ و نگهداری دارد و عدم رسیدگی به موقع به آن سبب بروز مشکلات بیشتر و صرف هزینه های بالاتر شده و حتی مصرف انرژ ی را نیز بسیار افزایش می دهد.

تعمیر موتورخانه در مجیدیه 6

اما همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته این توانایی و تخصص را دارند تا تعمیر و سرویس موتورخانه شما را در هر نقطه از تهران قبول کرده و به بهترین نحو انجام دهند. پس برای ثبت سفارش همین الان با ما تماس بگیرید.

سه شنبه, 19 شهریور 1398

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد