قبلا با مطلب تعمیر پمپ آب خانگی در غرب تهران با بخشی از خدمات ما آشنا شده اید و این بار قصد داریم تا در خصوص سرویس کولر آبی غرب تهران توضیحاتی را ارائه دهیم.

تعمیر و سرویس کولر آبی غرب تهران 1

سرویس کولر آبی یکی از مهمترین کارهایی است که باید قبل از استفاده دوباره از کولر آبی مخصوصا بعد از فصل زمستان انجام داد، چرا که ممکن است اجزای داخلی کولر آبی در طی زمانی که از آن استفاده نمی کردید، دچار مشکل شده باشند.

این سری مشکلات ممکن است در قسمت شناور کولر آبی، موتور کولر و یا تسمه پروانه کولر آبی رخ دهد. در این قسمت به چند نمونه از مشکلاتی که ممکن است بعد از یک دوره عدم استفاده از کولر آبی در آن رخ دهد، اشاره می کنیم.

اما قبل از هر کار باید محل دقیق خرابی را در کولر آبی شناسایی کنید. پس اولین مرحله را شناسایی محل مشکل می نامیم.

شناسایی محل دقیق مشکل در کولر آبی به منظور سرویس آن:

برای یافتن محل دقیق مشکل باید ابتدا کولر آبی را به برق زده و سپس کولر را در حالت دور تند قرار دهید. با شروع کار کولر شما می توانید موتور کولر، تسمه پروانه، پمپ آب و شناور آب کولر آبی را بررسی کنید.

در این بین می توانید تمامی قسمت های داخلی و خارجی کولر آبی را برای یافتن نشتی احتمالی نیز بررسی کنید.

از بین بردن کپک در کولر آبی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که بعد از شروع استفاده مجدد از کولر آبی ممکن است با آن مواجه شوید، وجود کپک در بدنه کولر گازی است.

معمولا این مشکل زمانی رخ می دهد که آب داخل منبع آب موجود در کفی کولر را قبل از شروع فصل سرما تخلیه نمی کنید. در این صورت بعد از جمع کردن کولر آب باقی مانده در قسمت کفی کولر آبی شروع به تولید و تکثیر کپک می کند.

برای رفع این مشکل می توانید از محلول آب و سرکه به همراه یک چرتکه استفاده کنید تا تمامی کپک ها از سطح کفی کولر آبی پاک شوند.

فقط به خاطر داشته باشید که در نوبت بعدی با شروع فصل سرما و قبل از جمع کردن کولر آبی تمامی آب داخل بدنه کولر آبی را تخلیه کنید تا از تعمیرات و رسیدگی های بیشتر در فصل تابستان جلوگیری کنید.

تعمیر نشتی در کولر آبی

در کنار مشکلات زیادی که ممکن است در طول استفاده از کولر آبی رخ دهد، بروز نشتی در آن یکی از رایج ترین مشکلات است. مهمترین کار در مواجه با این مشکل این است که مکان دقیق نشتی را پیدا کنید و سپس اقدام به رفع و تعمیر نشتی کنید.

گاهی به دلیل سختی بالای آب ممکن است که بدنه کولر آبی تا قسمت خارج آن دچار پوسیدگی شده و در نتیجه نشتی ایجاد شود. مرحله بعدی این است که پوشال های کولر را چک کنید و در صورت خرابی آن ها را تعویض کنید.

تعمیر و سرویس کولر آبی غرب تهران 2

هر چند توصیه ما به شما این است که حتما قبل از استفاده مجدد از کولر آبی پوشال های آن را تعویض کنید، برای این منظور مطالعه مطلب آموزش نحوه تعویض پوشال کولر آبی و زمان آن می تواند برای شما کمک کننده باشد.

یکی دیگر از اجزای کولر آبی که نیاز به بازدید و بررسی دارد، شناور آب است که اگر شیر شناور خراب شده باشد، آب به درستی در مخزن کفی کولر آبی جریان پیدا نمی کند و راهی جز تعویض شیر شناور برای شما باقی نمی ماند.

توصیه ما به شما این است که برای آشنایی بیشتر با موضوع شناور کولر آبی مطلب نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی را مطالعه کنید.

تعمیر و بررسی پروانه کولر آبی

همانطور که می دانید سالم بودن پروانه در کولر آبی نقش به سزایی در راندمان کولر آبی و تولید هوای خنک دارد. بنا بر این باید این قطعه نیز به درستی بررسی شود. به منظور بررسی پروانه کولر آبی، آن را از داخل بدنه خارج کرده و شکل پره ها را بررسی کنید.

اگر پره های پروانه خراب و یا زنگ زده بودند، پروانه کولر آبی را تعویض کنید. بعد از آن باید به سراغ موتور کولر آبی بروید.

اگر موتور کولر آبی دچار مشکل باشد، شما راهی جز درخواست کمک از تعمیرکار کولر آبی برای تعمیر موتور کولر آبی ندارید. در این قسمت مطالعه مطلب عیب یابی موتور کولر آبی می تواند برای آشنایی بیشتر شما با موتور کولر آبی مفید باشد.

تعمیر و سرویس کولر آبی غرب تهران 3

موتور کولر آبی

بررسی تسمه پروانه کولر آبی

یکی از اجزای داخلی کولر آبی که بعد از مدتی استفاده مانند پوشال های کولر آبی نیاز به تعویض پیدا می کند، تسمه پروانه کولر آبی است. تسمه پروانه نقش بسار مهمی در چرخش پروانه در داخل کولر آبی دارد.

تسمه پروانه نباید زیادی سفت و یا زیادی شل نصب شده باشد، اگر تسمه پروانه خیلی سفت باشد می تواند فشار زیادی به موتور کولر وارد کند.

از طرفی بعد از یک دوره استفاده از کولر آبی ممکن است که تسمه پروانه میزان کشسانی خود را از دست بدهد، بنابراین در هنگام سرویس کولر آبی می توان این مسئله را نیز باید بررسی نمود.

بررسی دریچه و کانل کولر آبی

اهمیت بررسی و سرویس دریچه و کانال های کولر آبی زمانی مشخص می شود که در طول استفاده از کولر آبی در اوج فصل گرما متوجه می شوید که هوای خنک به اندازه کافی وارد ساختمان شما نمی شود.

از طرفی بعد از بررسی های فراوان و شاید صرف هزینه های زیاد متوجه می شوید که مشکل فقط در مسدود بودن کانل و دریچه های کولر آبی بوده که به راحتی قابل حل است.

لازم به ذکر است که تمامی مشکلات ذکر شده در قسمت فوق در صورت استفاده از سرویس های دوره ای و منظم کولر آبی به راحتی قابل تشخیص و حل کردن است.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از خدمات در زمینه سرویس کولر آبی این است که درصد هزینه هایی که باید در قبال تعمیر کولر آبی پرداخت کنید بسیار بالاتر است.

در حالی که اگر کولر آبی خود را قبل از استفاده مجدد در شروع فصل گرما مورد سرویس قرار دهید، حجم زیادی از این هزینه ها کاهش پیدا خواهند کرد.

نکته بسیار مهمی که بهتر است به شما یادآور شویم این است که سرویس کولر آبی تنها به زمان قبل از مصرف در شروع فصل گرما نمی شود و همانطور که در مطلب سرویس کولر آبی تهران گفتیم بخش مهم سرویس کولر آبی مربوط به فصل زمستان و در واقع آغاز فصل سرما می شود.

با استفاده از این نوع خدمات شما می توانید کولر آبی خود را به بهترین شکل جمع آوری کنید تا در طول فصل سرما کمترین خسارت به آن وارد شود.

از آنجا که اهمیت سرویس کولر آبی بسیار زیاد است توصیه ما به شما این است که از یک متخصص در زمینه سرویس و رسیدگی به کولر آبی استفاده کنید.

تعمیر و سرویس کولر آبی غرب تهران 4

همکار ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در حال سرویس کولر آبی

همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به صورت تمام وقت آماده ارائه کلیه خدمات در زمینه تعمیر و سرویس کولر آبی در سراسر تهران هستند.

نظر یکی از مشتریان در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه سرویس کولر آبی

 

تیم متخصصین ما در تمامی نقاط غرب تهران از جمله محلات زیر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند، پس برای ثبت سفارش همین الان با ما تماس بگیرید.

بولوار فردوسی، حسن آباد، شهرک پرواز

کوی نور، شهرک انقلاب، بولوار آسیا

کوی ارمکان، کوی الهام، پیکان شهر

محمود آباد، ستارخان،صادقیه

جنت آباد، باغ فیض، میدان آزادی و سایر نقاط غرب تهران

منابع انگلیسی

منبع

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد