در این مطلب قصد داریم تا در خصوص استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس مطالبی را عنوان کنیم. چنانچه به این موضوع علاقه مند هستید، با ما همراه باشید.

امروزه بیشتر مردم ترجیح می دهند تا طراحی داخلی ساختمان خود را با استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن به سمت و سوی مدرنیته شدن سوق دهند.

یکی از تجهیزاتی که امروزه زیاد مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان های شیک و لاکچری قرار می گیرد، رادیاتورهای مدرن و پیشرفته است.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 1

در واقع می توان گفت توجه به شیک و مدرن بودن رادیاتور نشانه ای از توجه افراد به زیبایی و کارآمدی سیستم گرمایش داخلی ساختمان در زمان های آینده است.

زیرا استفاده از رادیاتور در زمان های گذشته فقط جنبه تامین گرما برای ساختمان داشت، اما امروزه و در سال های آینده این وسیله به عنوان یکی از المان های مهم در طراحی داخلی ساختمان محسوب می شود.

رادیاتورهای قابل جابجایی در رنگ های متنوع و طبیعی در ترکیبی از هنر و گیتی شناسی نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی ساختمان های لوکس و لاکچری می توانند داشته باشند.

به نحوی که دیگر شکل، سایز، رنگ و حتی جنس مواد تشکیل دهنده رادیاتور کاملاً با نمونه های قدیمی خود متفاوت شده است و به همین دلیل دست طراحان داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس نیز برای تنوع بخشیدن به فضای داخلی ساختمان باز است.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 2

لازم به ذکر است که بیشتر از رادیاتورهای مدرن علاوه بر زیبایی دارای ویژگی های خاص در بازدهی بیشتر نیز هستند و در برخی از آن ها فقط جنبه زیبایی ظاهری رادیاتور مورد توجه سازنده قرار گرفته است.

حال در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص رادیاتورهای مدرن در ساختمان های لاکچری و لوکس صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های رادیاتورهای مدرن

  • شکل هندسی متفاوت و متنوع

در زمان های قدیم رادیاتورهای ساختمان همگی به یک شکل ساده مستطیلی مانند بودند که در تمام فضاها از جمله اتاق خواب و پذیرایی به دیوار نصب می شدند.

اما به مرور زمان نمونه های جدیدتر از این محصول وارد بازار شدند. به عنوان مثال رادیاتورهای آلومنیومی یکی از این محصولات هستند که دارای طراحی های ظاهری متفاوت بوده، برخی از آن ها عمودی هستند و برخی دیگر افقی.

نمونه های مارپیچ، ستونی و حلقوی رادیاتورهای آلومنیومی قابل نصب در حمام و پذیرایی نیز چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

این نوع رادیاتور علاوه بر این که می تواند در فشار آب گرم پایین نیز گرمای مطلوبی را به محیط منتشر کنند، معمولاً از مواد قابل بازیافت ساخته می شوند.

از دیگر خصوصیات رادیاتورهای آلومنیومی در طراحی های جدید می توان به سرعت بالای این محصولات در گرم شدن اشاره کرد، ویژگی که برای اکثر افراد بسیار مهم و قابل توجه است.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 3

تنوع در جنس

جنس رادیاتورها نیز گزینه ای است که در مدل های امروزی کاملاً ارتقاء پیدا کرده است. اگر در گذشته فقط می توانستید رادیاتور را در جنس آلومنیومی و یا فولادی پیدا کنید، اما امروزه رادیاتورهای استیلی و رادیاتورهای شیشه ای نیز وارد بازار شده اند.

ویژگی خاص رادیاتور شیشه ای این است که علاوه بر تامین گرما، با داشتن طراحی های متنوع و درخشان زیبایی محیط داخلی ساختمان را نیز چندین برابر می کند.

از جمله مزایای رادیاتور شیشه ای این است که شما می توانید این محصول را به عنوان آینه قدی در اتاق خواب یا پذیرایی نصب کرده و علاوه بر استفاده از گرمای مطلوب آن جلوه زیبایی به فضای ساختمان خود بدهید.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 4

چنانچه مایلد هستید مدل های بیشتر رادیاتور شیشه ای را در سایت دیجی کالا ملاحظه کنید، بر روی آن کلیک کنید.

  • کارایی بالا

شاید در نظر برخی افراد تعویض پکیج بعد از سال ها استفاده از آن امری طبیعی به نظر برسد، اما تعویض رادیاتور با مدل های مدرن آن کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد.

زیرا در نظر آن ها رادیاتورهای امروزی و مدرن بیشتر جنبه ظاهری داشته و در زمینه کارایی هیچ تفاوتی با مدل های قدیمی و معمولی ندارد.

اما جالب است بدانید که رادیاتورهای مدرن به دلیل افزایش سطح تماس دارای میزان بالایی از تولید انرژی در مقایسه با انواع قدیمی خود هستند.

به نحوی که میزان کارایی رادیاتورهای مدرن به حدی است که می توانند 50 درصد بیشتر تولید حرارت کرده و در زمان روشن بودن می توانند با 24 درصد فشار جریان آب گرم کمتر از نمونه های معمولی راندمان بالای خود را حفظ کنند.

همچنین میزان هدر رفت گرما از پشت رادیاتور در نمونه مدرن آن بسیار کمتر بوده و می توانید با استفاده از این محصولات حداقل 10 درصد از مصرف انرژی در ساختمان را کاهش دهید.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 5

  • تنوع در رنگ

تنوع در رنگ رادیاتورهای امروزی و در حال ساخت نیز یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد رادیاتورهای مدرن مناسب برای ساختمان های لاکچری به حساب می آید.

در طراحی های جدید رادیاتورها دیگر شما کمتر شاهد استفاده از رنگ سفید، کرم و یا حتی خاکستری در این وسیله هستید.

توجه به موضوع رنگ در رادیاتورهای مدرن سبب شده که رنگ های طبیعی بیشتر در این محصول مورد استفاده قرار بگیرند، به نحوی که امروزه رادیاتورهای اتاق خواب، پذیرایی و حتی حوله خشک کن حمام نیز در رنگ های صورتی، آبی، سبز و نارنجی ساخته و تولید می شوند.

حتی کیفیت رنگ مورد استفاده شده در این محصولات بسیار بالا است که جلوه ای نورانی، درخشان و خاص به رادیاتور و فضای داخلی ساختمان می دهد.

توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های شاد و روشن در رادیاتورها نه تنها جنبه زیبایی افزایی دارد، بلکه سبب افزایش 20 درصدی بازدهی رادیاتور در انتشار گرما به محیط می شود.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 6

  • مدل های جدید

رادیاتورهای پنلی و پره ای نمونه هایی از این محصول هستند که از سال های قبل در ساختمان ها نصب شده و مورد استفاده قرار می گرفتند، اما تنوع مدل های رادیاتور امروزه به حدی است که می توان با توجه به نوع دکوراسیون ساختمان از یکی از آن ها بهره گرفت.

به عنوان مثال رادیاتور قرنیزی مناسب برای نصب در امتداد گوشه پایینی دیوار است و به شکلی طراحی شده که علاوه بر تنوع در رنگ فضای بسیار کمی در مقایسه با رادیاتورهای دیگر اشغال می کند.

به منظور ملاحظه مدل های متفاوت رادیاتور پره ای، رادیاتور پنلی و حوله خشک کن در سایت دیجی کالا بر روی آن کلید کنید.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 7

  • صرفه جویی در فضا

یکی از ویژگی های بسیار مهم در رادیاتورهای مدرن اهتمام طراح و سازنده این محصول در نصب راحت در کنار اشغال فضای بسیار اندک آن است.

همانطور که در قسمت فوق به چند نمونه از این محصولات اشاره کردیم، رادیاتور قرنیزی، رادیاتورهای برقی و رادیاتور شیشه ای قابل استفاده به جای قاب عکس و تابلو، مدل های بسیار کم حجم هستند.

استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس 8

نتیجه گیری:

با توجه به روند مدرنیته در جهان استفاده از رادیاتورهای مدرن در طراحی داخلی ساختمان های لاکچری و لوکس یک موضوع الزامی محسوب می شود.

زیرا در این صورت می توان در کنار بهره گیری از کارایی بالای رادیاتور در تولید حرارت در محیط، از زیبایی و طراحی بی نظیر و خاص آن نیز در ساختمان نهایت استفاده را برد.

نصب و راه اندازی رادیاتور و یا تعویض آن کاری تخصصی است که باید در این زمینه از تخصص مجری لوله کش کمک گرفته شود.

مجموعه تاسیسات 24 ساعته سابقه طولانی در نصب و تعویض انواع رادیاتور در ساختمان ها دارد، بنابراین شما می توانید در صورت نیاز به تخصص همکاران ما همین الان از سراسر تهران برای ثبت سفارش تماس بگیرید.

منابع انگلیسی:

منبع 1  منبع 2  منبع 3

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # H 1399-01-05 22:51
سلام و قت بخير
براي خونه ٨٥ متري چه نوع رادياتوري بهتره استفاده بشه ؟ و هزينه چقدر ميشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-06 19:09
دوست عزیز سلام اینکه چه رادیاتوری استفاده کنید به سلیقه و هزیته ای که انجام میدید مربوطه ولی در کل رادیاتورهای آلومینیومی گرون تر از فولادی هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد