در این مطلب قصد داریم تا مفهوم کدهای خطای کولر گازی وستل به همراه راه حل رفع برخی از این ارورها را برای شما بیان کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آن ها سریع تر مشکل دستگاه خود را پیدا کرده و حل کنید.

کدهای خطای کولر گازی وستل 1

کولر گازی وستل محصول کشور ترکیه بوده و از محبوبیت بالایی در میان مصرف کنندگان ایرانی برخوردار است. اگر در روند کار هر کدام از اجزای کولر گازی اسپلیت وستل مشکلی ایجاد شود، دستگاه آن مشکل را به صورت کد خطا نمایش می دهد.

کدهای خطا یا کدهای ارور در کولر گازی های مختلف معانی متفاوتی دارند و از طرفی شکل نمایش کد خطا در دستگاه های مختلف نیز متفاوت است.

شکل نمایش کد خطای کولر گازی وستل نیز با استفاده از حرف E و سپس عدد مربوط به کد ارور صورت می گیرد. تکرار نمایش کدهای خطا تا زمانی که برای تعمیر آن اقدام نکنید ادامه پیدا می کند. حال شما می توانید در ادامه بیشتر با این علائم و مفهوم هر کدام آشنا شوید.

کدهای خطای کولر گازی وستل

کد خطا: E1

مفهوم کد: میدان مغناطیسی دستگاه دچار مشکل است.

کد خطا: E2

مفهوم کد: این کد به معنی خرابی سنسور دمای محیط است که احتماا اتصالات سنسور سست شده اند.

کد خطا: E3

مفهوم کد: این کد به معنی وجود اشکال در سنسور کندانسور در یونیت خارجی است.

کدهای خطای کولر گازی وستل 2

کد خطا: E4

مفهوم کد: به معنی وجود مشکل در فن دستگاه می باشد. برای رفع این مشکل باید فن دستگاه بررسی شده و در صورتی که قابل تعمیر نبود، فن را تعویض کنید.

کد خطا: E5

مفهوم کد: معنی این کد این است که حالت سرمایش کولر گازی دچار مشکل شده است و برد دستگاه باید تعمیر شود. برای آشنایی با نحوه تعمیر برد کولر گازی بر روی آن کلیک کنید.

کد خطا: E6

مفهوم خطا: میزان ولتاژ برق ورودی به کولر گازی بسیار پایین است. سیستم برق از منبع باید بررسی شود.

کد خطا: E7

مفهوم کد: وقتی مدار برد دستگاه دچار مشکلی در برنامه شده باشد، این ارور در کولر گازی نمایش داده می شود.

کد خطا: FL

مفهوم کد: این کد در صورت وجود مشکل در فیلتر هوای کولر گازی صادر می شود. برای رفع این مشکل باید فیلترهای هوا را تمیز کنید و اگر بیش از یک سال است که آن ها را تعویض نکرده اید، زمان تعویض آن ها فرا رسیده است.                              

مطالعه مقاله سرویس کولر گازی می تواند در این زمینه مفید باشد.

بعد از آشنایی با مفهوم کدهای خطای کولر گازی وستل در این قسمت قصد داریم تا شما را با ارور کولر گازی وستل در زمینه حفاظت از دستگاه آشنا کنیم. هر زمان این کد ها را مشاهده کردید، به این معنی است که دستگاه برای حافظت از کل سیستم وارد عمل می شود.

ارور کولر گازی وستل که به معنی محافظت از دستگاه است:

کد خطا: dF

مفهوم کد: معنی این ارور این است دستگاه در حال یخ زدایی در یونیت خارجی خود است. بعد از اینکه تمامی یخ های قسمت یونیت خارجی آب شدند، دستگاه به طور اتوماتیک به فعالیت خود در حالت گرمایش ادامه خواهد داد.

کدهای خطای کولر گازی وستل 3

نکته مهم: کولر گازی تا زمانی که حالت گرمایش آن فعال است نباید خاموش شود، اما بعد از قرار دادن سیستم در حالت خودکار می توانید دستگاه را خاموش کنید. شما می توانید برای بررسی بیشتر موضوع یخ زدگی در کولر گازی مقاله چرا کولر گازی یخ می زند را مطالعه کنید.

کد خطا: RE

مفهوم کد: معنی این کد این است که برق دستگاه دچار مشکل شده است و باید هرچه زودتر سیم پیچ برق آن بررسی شود. در صورتی دستگاه شما مکررا این کد را نمایش می دهد با تعمیرکولر گازی تماس بگیرد.

کد خطا: Sr

مفهوم کد: معنی این کد این است که در روند انجام کار دستگاه مشکلاتی ایجاد شده است اما با این حال کولر گازی به فعالیت خود ادامه می دهد و نیازی به خاموش کردن دستگاه نیست ولی توصیه ما به شما این است که این مشکل را با سرویس کار کولر گازی در میان بگذارید.

کد خطا: HL

مفهوم کد: معنی این کد این است که در میزان ولتاژ برق ورودی دستگاه نواسانات وجود دارد و باید تا راه اندازی دوباره دستگاه صبر کنید.

کد های خطا: ER11 – ER13

مفهوم کد: کدهای ER11 و ER13 پیغام هایی هستند که در یونیت داخلی به عنوان کدهای محافظت کننده به علت خرابی کمپرسور نمایش داده می شوند.

هدف از نمایش این کدها این است که دستگاه در حال حفاظت از کلیه اجزای داخلی کولر گازی بوده تا از وارد آمدن صدمات بیشتر به سیستم به دلیل افزایش جریانات ورودی از کمپرسور به داخل یونیت جلوگیری شود.

در این حالت کولر گازی سریعا خاموش می شود و اگر دستگاه را با استفاده از ریموت کنترل آن دوباره روشن کنید، سیستم در حالت گرمایش و سرمایش شروع به کار می کند.

از آنجا که این ارور به دلیل وجود مشکل در کمپرسور کولر گازی نمایش داده می شود مطالعه مطلب بررسی معیوب یا سالم بودن کمپرسور کولر گازی می تواند در این زمینه مفید باشد.

کدهای خطای کولر گازی وستل 4

بعد از آشنا با کدهای خطای کولر گازی وستل نوبت به تعمیر و رفع عیب در دستگاه می رسد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما بهره گیری از تخصص تعمیرکاران کولر گازی در گروه تاسیسات 24 ساعته است.

شما می توانید همین الان از سراسر تهران به منظور ثبت سفارش برای تعمیر کولر گازی با همکاران ما تماس بگیرید.

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2   منبع 3   منبع 4    منبع 5

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد