در مطلب نحوه لوله کشی پکیج دیواری به جزئیات روش لوله کشی این وسیله اشاره کردیم و در این مقاله می خواهیم بهترین روش لوله کشی پکیج را متناسب با شرایط ساختمان برای شما بیان کنیم.

بهترین روش لوله کشی پکیج 1

 

لازم به ذکر است که قبل از انجام لوله کشی پکیج و شوفاژ باید یک نقشه دقیق از ساختمان و مکان هایی که قرار است شوفاژها در آن مکان ها نصب شوند نیاز داریم.

قبل از این که نحوه لوله کشی را توضیح دهیم ابتدا در مورد انتخاب پکیج و شوفاژ و همچنین مکان قرار گیری آن چند نکته را متذکر می شویم:

 1. ابتدا از پکیجی برای ساختمان خود استفاده کنید که توانایی گرم کردن محیط را بر اساس متراژ ساختمان داشته باشد. یعنی نه آنقدر کوچک باشد که دمای محیط کمتر از حد دلخواه شما باشد و نه آنقدر بزرگ باشد که هزینه های اضافی و غیر ضروری در حوزه مصرف انرژی برای شما ایجاد کند.

در مقاله بهترین پکیج ایرانی خصوصیات پکیج مناسب را بررسی کرده ایم.

همچنین اگر قصد تهیه پکیج دیواری دارید با زدن بر روی لینک پکیج دیواری در سایت دیجیکالا میتوانید انواع آن را به همراه مشخصات فنی و قیمت ببینید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 2

 1. محل نصب پکیج را در مکانی از ساختمان خود در نظر بگیرید که برای انجام لوله کشی راحت و نزدیک به انشعاب گاز باشد و حدالمقدور از نصب کردن پکیج در بالکن خودداری کنید.
 2. انتخاب رادیاتور شوفاژ را بر اساس پارامترهایی از قبیل متراژ ساختمان، منطقه آب و هوایی، تعداد افراد ساکن در ساختمان، میزان هدر رفت ساختمان از قبیل جنس پنجره ها، ارتفاع ساختمان و حتی نوع مصالح به کار رفته در ساخت و ساز ساختمان انجام دهید.
 3. همانطور که می دانید رادیاتور ها از دو طریق گرما ایجاد می کنند، یکی با استفاده از جریانات آب گرم داخل لوله های رادیاتور و دیگری با گرفتن هوای سرد محیط و تبدیل آب به هوای گرم.

پس به خاطر داشته باشید که به منظور افزایش راندمان رادیاتور شوفاژ، بهتر است تا این وسیله در زیر پنجره نصب شود تا بتواند با تبادلات بهتر هوای سرد، گرمای بیشتری را به محیط انتقال دهد.

اگر پنجره های شما در ساختمان تا کف ساختمان بود، می توانید مکان قرارگیری رادیاتورها را در نزدیک ترین نقطه به پنجره ها در نظر بگیرید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 3

 1. رادیاتور های شوفاژ باید به منظور اتصال راحت شیر رادیاتور و همچنین امکان تمیز کردن قسمت زیرین آن در فاصله 10 تا 15 سانتی متری از کف اتاق نصب شوند.
 2. برای دسترسی بهتر به گرمای مطلوب در ساختمان، رادیاتور هایی که در انتهای چرخه لوله کشی شوفاژ قرار گرفته اند باید از رادیاتورهای ابتدایی بزرگتر باشند.

نکته بسیار مهم دیگر در لوله کشی شوفاژ این است که لوله های نصب شده در این کار باید از هوا تخلیه شده باشند و این موضوع در مورد تمامی لوله ها صدق می کند.

به منظور یافتن بهترین روش لوله کشی پکیج و همچنین بهترین روش لوله کشی شوفاژ ابتدا روش های لوله کشی هر دو وسیله را بیان کرده و سپس به بررسی معایب و مزایای هر کدام خواهم پرداخت.

 

انواع روش های لوله کشی پکیج:

نحوه لوله کشی پکیج در ساختمان با نحوه لوله کشی آب ساختمان رابطه مستقیم دارد.

به منظور توضیحات بیشتر می توان اینطور گفت که لوله کشی آب ساختمان اگر به صورت انشعابی صورت گرفته باشد در ادامه کار نیز برای لوله کشی شوفاژ هم می توان از شیوه انشعابی استفاده کرد.

لوله کشی انشعابی خود به دو صورت لوله کشی روکار و لوله کشی توکار  در داخل ساختمان اجرا می شود.

همانطور که از نام لوله کشی روکار مشخص است در این نوع لوله کشی لوله آب سرد گرفته شده از رایزر اصلی در ساختمان تا پکیج به صورت روکار انجام می شود.

اما در لوله کشی پکیج به شیوه توکار ابتدا از رایزر اصلی آب سرد یک انشعاب گرفته و این لوله را از زیر کار به پکیج می رسانیم.

مطالعه مقاله لوله کشی روکار بهتر است یا لوله کشی توکاربه شما برای آشنایی بیشتر با این دوروش لوله کشی آب در ساختمان کمک خواهد کرد.

پس کاملا واضح است که اگر بخواهیم از لوله کشی انشعابی به شیوه توکار برای لوله کشی پکیج استفاده کنیم، برای جلوگیری از ایجاد هزینه های بیشتر باید این نوع لوله کشی را در ساختمان در حال ساخت و یا در حال بازسازی انجام داد.

لوله قابل استفاده در این شیوه می تواند از نوع فلزی، پلیمری و یا پنج لایه باشد.

مدل های ذکر شده همگی مختص لوله کشی پکیج به شیوه انشعابی بودند. حال اگر لوله کشی آب در ساختمان به صورت کلکتوری بود لوله پکیج به چه صورت است؟

اولا که لوله کشی پکیج به روش کلکتوری فقط در ساختمان های در حال ساخت یا در حال بازسازی قابل اجراست و از طرفی قبل از اجرای لوله کشی باید یک کلکتور مجزا برای پکیج در نظر گرفته شود.

سپس یک انشعاب از رایزر اصلی را به کلکتور مخصوص پکیج رسانده و لوله برگشتی از کلکتور را به پکیج متصل می کنیم. در این شیوه می توان فقط از لوله های پلیمری و یا لوله های پنج لایه استفاده کرد.

 

انواع روش های لوله کشی شوفاژ:

اگر بخواهیم انواع روش های لوله کشی شوفاژ از گذشته تا به امروز را بررسی کنیم می توانیم به این شکل دسته بندی کنیم : لوله کشی سنتی با لوله های فلزی، سنتی با لوله های پلیمری و لوله کشی کلکتوری و لوله کشی کلکتوری با لوله های پنج لایه.

بهترین شکل استفاده از لوله ها در لوله کشی سیستم گرمایشی استفاده از لوله ها با کمترین میزان زانو و همچنین استفاده از نقشه لوله کشی است که در آن کمترین طول لوله به کار رفته باشد.

یعنی نقشه ای که بر اساس آن لوله ها در نزدیک ترین شکل ممکن از پکیج یا موتورخانه به سمت رادیاتور های شوفاژ منتقل شده باشند.

 

لوله کشی شوفاژ به روش سنتی با لوله های فلزی:

در این شیوه لوله ها در کف ساختمان به صورت رفت و برگشت خوابانده می شوند.

به این شکل که یک لوله از دستگاه حرارت مرکزی مانند پکیج به سمت هر شوفاژ کشیده می شود و یک لوله دیگر آب برگشتی از هر کدام از شوفاژها را به پکیج انتقال می دهد.

 

لوله کشی کلکتوری و روش سنتی با لوله های پلیمری :

لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمری به دو شکل ترکیبی با لوله های پنج لایه و به صورت سنتی صورت می گیرد.

در روش سنتی لوله اصلی در سایزهای 20، 25 یا 32 بر اساس متراژ ساختمان و تعداد رادیاتورها، به شکل موازی و در مسیرهای رفت و برگشت از پکیج یا موتورخانه مرکزی گرفته می شوند.

برای لوله انشعابی برای هر رادیاتور باید از لوله ای با سایز متفاوت از لوله اصلی استفاده کنیم که معمولا از لوله 20 سانتی متری استفاده می شود.

لوله کشی شوفاژ با لوله پلیمری را نیز می توان مانند لوله کشی پکیج به دو صورت لوله کشی روکار و لوله کشی توکار انجام داد.

 

 لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمر با استفاده از شیوه سنتی و به روش روکار:

در این حالت لوله های رفت و برگشت در پایین ترین سطح دیوار و از روی دیوار کشیده می شوند.

برای این شیوه بهتر است که لوله های سفید را با بست های متوالی مهار کنیم چرا که همانگونه که گفتیم این لوله ها برای انتقال آب گرم بعد از مدتی دچار نوسانات طولی وعرضی شده پس باید با بست زنی این نوسانات را کنترل کرد.

بهترین روش لوله کشی پکیج 4

نمونه ای از لوله کشی شوفاژ به صورت انشعابی روکار با لوله های پلیمری توسط همکاران ما

در لوله کشی روکار شوفاژ با استفاده از لوله های پلیمری این مزیت وجود دارد که شما می توانید از لوله های سبز و یا سفید آن بسته به ترکیب رنگ بندی ساختمان خود استفاده کنید.

 

لوله کشی شوفاژ با لوله پلیمری با استفاده از شیوه سنتی و به روش توکار:

برای انجام لوله کشی روکار شوفاژ نیاز به کنده کاری در کف ساختمان داریم. به همین دلیل است که مانند لوله کشی توکار برای پکیج ما این روش را برای زمان هایی پیشنهاد می کنیم که ساختمان در حال ساخت و یا باز سازی باشد.

چون از لوله های پلیمری در این روش استفاده می شود نباید از پوشاندن لوله ها با ملات سیمان غافل شد چرا که این کار تا حدی جلوی تغییر حالت لوله را می گیرد و راندمان استفاده از آن افزایش می یابد.

با کمک این روش طبق شیوه سنتی لوله ها را به شکل موازی و در مسیر رفت به سمت شوفاژها و برگشت به طرف منبع آب گرم قرار می دهیم.

لوله کشی شوفاژ با استفاده از ترکیب لوله های پلیمری و لوله های پنج لایه در حالتی صورت می گیرد که بخواهیم از کلکتور در لوله کشی شوفاژ استفاده کنیم.    

بهترین روش لوله کشی پکیج 5

پس با این اوصاف دریافتیم که تنها لوله ای که می توان در لوله کشی با کلکتور استفاده کرد، لوله پنج لایه است چرا که این لوله دارای انعطاف است و قابلیت استفاده در متراژ بالا رادارد.

در لوله کشی شوفاژ به شکل ترکیبی با لوله پنج لایه، بعد از انتقال لوله های پنج لایه توسط کلکتور با استفاده از لوله های پلیمری لوله کشی به دستگاه شوفاژ منتقل می شود.

در واقع در این روش لوله های پلیمری در سرتاسر ساختمان به عنوان لوله های انتقال آب تا شوفاژها منتقل می شوند.

بهترین روش لوله کشی پکیج 6

کلکتور شوفاژ با لوله های پلیمری اجرا شده توسط همکاران ما

لوله کشی شوفاژ با استفاده از لوله های پنج لایه :

در این شیوه، پس از نصب جعبه کلکتور در مکانی تاریک انشعابی از لوله اصلی آب سرد را به داخل کلکتور رسانده و سپس این لوله را به منبع حرارتی منتقل می کنیم تا پس از گرم شدن آب به کلکتور بازگشته و در طول ساختمان به سمت هر دستگاه شوفاژ با استفاده از لوله های پنج لایه انشعاب گیری می کنیم.

در این قسمت همانطور که گفتیم به بررسی جداگانه معایب و مزایای لوله کشی شوفاژ و پکیج در روش های انشعابی یا سنتی، کلکتوری و با لوله های فلزی، پلیمری و پنج لایه می پردازیم.

اگر از لوله کشی کلکتوری به همراه لوله های پنج لایه برای لوله کشی شوفاژ استفاده کنیم می توانیم لوله های شوفاژ را به صورت زیر سقفی نیز به رادیاتورها برسانیم.

 

معایب لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های فلزی :

از آنجا که لوله های شوفاژ و پکیج مسئولیت هدایت آب گرم و سرد را به سمت رادیاتورها در مسیر رفت از پکیج و برگشت آب سرد به پکیج را بر عهده دارند، پس طبیعی است که بعد از مدتی لوله ها دچار زنگ زدگی و اکسیداسیون شده و در انتقالات جرایانات وقفه ایجاد شود.

برخی مواقع میزان اکسیداسیون لوله های فلزی به قدی بالاست که مسیر حرکت مایع در داخل لوله مسدود می شودو این دقیقا بزرگترین نقص استفاده از لوله های فلزی در لوله کشی شوفاژ و پکیج است.

از طرفی نمی توان از وزن بالا و نحوه نصب مشکل لوله های فلزی در لوله کشی شوفاژ و پکیج به راحتی چشم پوشی کرد.

 

مزایای استفاده از لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های پلیمری:

لوله های پلیمری مشکل وزن بالا در لوله های فلزی را رفع می کنند و احتمال زنگ زدگی و جذب رسوبات در این لوله ها تقریبا صد درصد است از این رو بعد از لوله های فلزی استفاده از لوله های پلیمری ارجحیت بالایی دارد.

 

معایب لوله کشی شوفاژ و پکیج با استفاده از لوله های پلیمری:

تنها نقص لوله های پلیمری در کنار مزیت های فراوان آن قابلیت انتقال آب گرم حداکثر تا دمای 60 درجه سانتی گراید است.

این ویژ گی سبب شده که بعد از مدتی و در صورت بالا بودن دمای آب سیستم حرارتی لوله ها کیفیت خود را از دست داده و حتی دچار نشتی شوند.

 

مزیت های لوله کشی شوفاژ و پکیج به شیوه روکار:

 • امکان تشخیص به موقع نشتی لوله
 • امکان دسترسی راحت به لوله ها در زمان تعمیر یا تعویض
 • امکان انشعاب گیری از لوله اصلی
 • کاهش هزینه های مربوط به نصب
 • سرعت بالای نصب

 

معایب لوله کشی روکار شوفاژ و پکیج:

 • تنها نقص لوله کشی شوفاژ و پکیج به شیوه روکار این است که لوله ها در این روش در معرض دید هستند که می توان برای حل این مشکل لوله ها را داخل داکت پنهان کرد.

بهترین روش لوله کشی پکیج 7

فواید استفاده از لوله پنج لایه در لوله کشی شوفاژ و پکیج:

 • انتقال حرارت به شکل یکسان در لوله به دلیل نحوه قرار گیری لوله ها در یک مسیر مستقیم و بدون پیچ و خم
 • امکان قطع و وصل آب هر رادیاتور شوفاژ به طور جداگانه به دلیل استفاده از کلکتور
 • انبساطات طولی بسیار کم در لوله پنج لایه به دلیل داشتن لایه ای از ورق آلومنیوم در این لوله که در برابر تغیر حالت در دمای بالا مقاومت نشان می دهد.
 • فشار وارده بسیار پایین بر روی لوله به دلیل قرار گیری لوله ها در دیوار
 • کاهش احتمال نشتی و یا ترک خوردگی به خاطر نحوه نصب مطمئن لوله های پنج لایه به شیوه پرس هیدرولیک و یا دستی
 • امکان هواگیری اتوماتیک لوله به دلیل استفاه از شیر هواگیری اتوماتیک بر روی هرکلکتور
 • کاهش هدر رفت دما در طول لوله به دلیل جنس خاص لوله های پنج لایه که جلوی تبادلات حرارتی لوله با محیط را می گیرد.

به منظور توضیح در مورد نحوه اجرای لوله کشی رادیاتور می توان گفت بعد از انتقال لوله از پکیج به هر رادیاتور شوفاژ، لوله رفت یا آب گرم را به شیر بالای رادیاتور نصب کرده و به منظور چرخه آب لوله برگشت یا آب سرد را از زیر رادیاتور شوفاژ گرفته و تا پکیج هدایت می کنیم.

 

برای آشنایی بیشتر شما با نحوه لوله کشی شوفاژ چند نمونه از لوله کشی شوفاژ صورت گرفته در گروه تاسیسات 24 ساعته را به شکل خلاصه ذکر می کنیم:

نمونه اول پروژه خیابان پاسداران:

در پروژه ای که در خیابان پاسداران توسط همکار ما جناب مهندس سهراب نژاد صورت گرفته بود، همکاران ما بعد از بررسی شرایط ساختمان چند طبقه اقدام به لوله کشی آب سرد در ساختمان و همچنین لوله کشی آب گرم از موتورخانه به شوفاژ ها به صورت زیر سقفی کردند.

لوله های آب گرم برای لوله کشی رادیاتور نیز به صورت رفت و برگشت برای هر واحد به شکل مجزا صورت گرفت. برای مطالعه کامل متن کلیک کنید.

بهترین روش لوله کشی پکیج 8

نمایی از لوله های آب سرد و گرم به صورت زیر سقفی در ساختمان در حال ساخت توسط همکاران ما

نمونه دوم پروژه خیابان گرگان:

در این پروژه که توسط همکاران ما صورت گرفته لوله کشی شوفاژ به صورت انشعابی و با استفاده از لوله های پلیمری به صورت توکار صورت گرفته و برای هر اتاق خواب و داخل پذیرایی یک عدد انشعاب لوله آب از پکیج تا رادیاتورها در نظر گرفته شده است.

 

نمونه سوم پروژه خیابان 17 شهریور:

در این پروژه که توسط همکاران ما صورت گرفته لوله کشی شوفاژ به صورت توکار و با استفاده از لوله های پلیمری در سایز های 25 و 20 در ساختمان صورت گرفته است. علاوه بر نصب رادیاتور در پذیرایی و اتاق ها، برای حمام نیز یک عدد حرله خشک کن در نظر گرفته شده است.

بهترین روش لوله کشی پکیج 9

نمونه رادیاتور نصب شده در اتاق خواب توسط همکاران ما

جمع بندی:

حال که با تمام روش های لوله کشی پکیج و شوفاژ در ساختمان آشنا شدید می توان به صورت جمع بندی و برای انتخاب بهترین روش لوله کشی پکیج و لوله کشی شوفاژ به صورت زیر نتیجه گیری کرد.

اصولا بهترین روش لوله کشی در داخل ساختمان زمانی معنا پیدا می کند که شما شرایطی همچون نقشه ساختمان، نوع مصالح و جنس لوله را در نظر گرفته باشید.

در صورتی که ساختمان شما در حال ساخت یا باز سازی است با توجه به مزایا و معایب مطرح شده بهترین نوع لوله کشی شوفاژ و پکیج در ساختمان از نوع کلکتوری با لوله های پنج لایه است. که همانطور که گفتیم می توانیم در این حالت لوله های منتهی به شوفاژها را به صورت زیرسقفی نیز طراحی کنیم.

اما در صورتی که ساختمان شما در حال سکونت است بهترین روش برای لوله کشی شوفاژ و پکیج لوله کشی انشعابی با کمک لوله های پلیمری یا پنج لایه (که باز هم توصیه ما به شما لوله های پنج لایه هستند) به صورت لوله کشی روکار است.

اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج امری بسیار مهم در ساختمان به شمار می رود چرا که می توان گفت کل آسایش خانواده و ساکنین به میزان گرمای مطلوب محیط در فصول سرد سال رابطه مستقیم دارد.

چه بسا اگر لوله کشی شوفاژ و پکیج به شکل اصولی در ساختمان اجرا نشده باشند، می توانند در میزان رادنمان رادیاتورهای شوفاژ در ساختمان تاثیر بگذارند.

بهترین روش لوله کشی پکیج 10

به همین علت ما برای اینکه شما هم از نتیجه کار لوله کشی شوفاژ منزل خود مطمئن باشید گروه تاسیسات 24 ساعته را به شما توصیه می کنیم تا در تمام روزهای هفته و از تمام نقاط تهران با همکاران ما تماس بگیرید و کار اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج خود را به متخصصان ما بسپارید.

منبع انگلیسی

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # فرجاد 1398-08-18 03:07
با سلام
آيا در زمستان زماني كه پكيج در تنظيم روي رادياتورها هست،ميبايست تمام رادياتورها باز باشند؟اگر جواب مثبت هست به چه دليل،ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-09-14 22:18
سلام کاربر عزیز و گرامی وقتی که پکیج در حالت زمستانی میباشد نیازی نیست که کل رادیاتور ها باز باشد اگه تمامی رادیاتور ها هم بسته باشه هیچ مشکلی نداره چون پکیج سنسور دما داره و وقتی آب در رادیاتور ها چرخش نکنه دما ثابت میمونه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # داود 1398-12-21 08:35
با این عمل شما ممکنه در زمستون و تو فصل سرما قبل از عمل کردن سنسور حرارت و ترموستات حد پمپ دچار خرابی بشه زیرا مسیر گردش آب برای پمپ همیشه باید آزاد باشه

به نقل از اکبر:
سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم.ممنون

سلام بله هرچه رادیاتورها بیشتر باشه فشار رو پکیج کمتره زیرا با درجه حرارت کمتر آب که استحلاگ کمتری میاره میشه محیط رو گرمتر کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد رضا حسین زاده 1398-10-10 08:59
سلام تا چه متراژ طولی لوله پنج لایه ۱۶ برای رادیاتور در روش کلکتوری مناسب است

اگر لوله کشی آب انشعابی باشد میتوان شوفاژ را کلکتوری بست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-10 09:20
دوست عزیز سلام بالاترین طولی که پمپ پکیج جوابگوست 30 متر است در مورد سوال دوم هم مشکلی نیست میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1398-10-11 00:24
منزل ما نو سازه ولی از زمانی که ما اومدیم تواین ۴ ماه سرامیک ها جاهایی که لوله پکیج واب گرم رد شده تغییر رنگ داده وبهتر که نشده هیچ که بدترم شده اما سقف پایین هیچ مشکلی نداره در بعضی جاها هم داخل کلید پریز رطوبت دیده میشه که به سازنده میگیم میگه مال رطوبت پکیج ومشکلی نداره من میخواستم بدونم که این حرف واقعبت داره وبعد چند سال درست میسه یا نه ایشون برای دست به سر کردن ما این حرف رو میزنه ناگفته نماند که کل ۴ واحد همینطوریه اما واقعا اذیت کننده است چون هم نمای بدی داره هم بعضی مواقع که پکیج رو زیاد میکنین بوی نم زیاد میا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-11 07:29
دوست عزیز سلام اطلاعاتی که شما میدید ناقصه احتمالا در کف از لوله استاندارد همراه با عایق استفاده نشده و همچنیم ممکن سرامیک ها بی کیفیت باشند وجود رطوبت در پریز به پکیج مربوط نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر 1398-10-17 16:52
سلام
من یه سال میشه پکیج آلزان خریدم دومبدل هم هستش توحالت رادیات زیادکارمیکنه مثلا10دیقه کارمیکنه نیم دقیقه اتوماتیک میکنه متراژخونه هم 65متره سه تا رادیات 140نصبه با حوله خشک کن.طبقه پایین مادمیردوکوم داره 5 دقیقه کارمیکنه نیم ساعت اوتومات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-10-18 07:32
دوست عزیز سلام پکیج باید سرویس کامل شود تنظیم شعله شود و سنسورها تست شود تا در صورت نیاز تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اکبر 1398-11-25 19:28
سلام لوله کشی من لوله سفید توکارهستش.آیامیتونم بازهم انشعاب بگیرم ورادیاتوراضافه کنم.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-25 19:33
سلام کاربر گرامی بله میتونید اینکار رو انجام دهید ولی نیاز به سرویسکار به صورت حضوری دارید از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-12-11 22:30
سلام من یه آپار تمان سه واحدی ساختم
لوله کش جای لوله های آب گرم سرد اشتباه بسته
از جعبه زیر پکیج همهی واحد ها کف و سرامیک شده دیوار آشپز خواه هم کاشی شده اما هنوز ام دی اف نشده می خواستم بدونم راهی هست که بشه ای مشکل رو درست کرد یانه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-12 20:00
سلام کاربر گرامی منظورتون از اینکه اشتباه و جابجا بسته چیه؟ اگر فقط جابجا بسته یعنی طرز لوله کشی درست میباشد فقط جابجا میباشد مشکلی نداره و میتونید لوله ها رو به پکیج وصل کنید باید 4تا لوله برای زیر پکیج اومده باشه 2تا برای رادیاتور 1لوله برای آبگرم مصرفی هستش و یک لوله دیگه هم آب اصلی یعنی آب ورودی به پکیج میباشد اگر اینکار رو کرده باشد و لوله های رفت و برگشت برای رادیاتور اومده باشد مشکلی ندارید که لوله ها چپ یا راست باشد لطفا از سرویسکاران شرکت برای کارشناسی به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طاهره شكرالهي 1398-12-14 18:32
با درود
ببخشيد من وقت شما را ميگيرم يك سوال دارم اينكه من تازه لوله كشي تو كار شوفا ژ انجام دادم لوله گاز از كف با لوله پنج لايه انجام شده ولي نمايندگي تاييد نكرد وگفت لوله گاز بايد فلزي باشه
خواستم بپرسم ايا واقعا اين لوله كشي خطر داره يانه ممنون ميشم جواب بديد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-15 09:53
دوست عزیز سلام لوله کشی گاز طبق استاندارد نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان باید فولادی سیاه باشد پنج لایه مخصوص گاز نیست و میتونه خطرناک باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اهنوخوش 1399-01-01 20:21
سلام استاندارد سایز لوله کشی سردوگرم تاپنج لایه 16 خوبه یا1_2
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-02 20:43
دوست عزیز سلام اگر فاصله کلکتور تا رادیاتور کمتر از 10 متره 16 و اگر بیشتره سعی کن سایز 20
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افشین 1399-01-02 05:14
سلام از مطالب بسیار کاربردی که ارائه فرمودید ممنونم. من یک ویلای 80 متری در حال ساخت دارم که در زمستان هفته ای یکبار به آنجا خواهم رفت. مشکل ویلاهای مشابه در محل این است که در زمستان سرمای زیادی از کف وجود دارد و شوفاژ هم کمک زیادی نمیکند. من میخواهم در صورت امکان لوله های شوفاژ را به صورت مارپیچ از کف ببرم تا سنگهای کف به مرور گرم شوند. البته قطعا از پکیج قوی تری استفاده خواهم کرد. اگر ممکنه در خصوص نوع لوله و قطر و یا..... راهنمایی فرمایید. من در آسنانه خرید هستم اگر زودتر راهنمایی کنید ممنون میشوم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-02 17:38
دوست عزیز سلام بهتره که شما از سیستم گرمایش از کف استفاده کنید بهترین راه حل برای مشکل شماست نباز به پکیج فوبتر هم ندارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تقی زاده 1399-01-11 11:33
با سلام وتبریک سال نو وارزوی سلامتی برای شما: من منزلی دارم که در یک زیرزمین منفی 1.2 وطبقه همکف 1.5 واطاق روی پارکینک 2.5 در بهمن سال گذشته باخرید یکدستگاه پکیج وایلانت 32000 واقدام به لوله کشی برای زیرزمین وهمکف وگذاشتن دولوله اتتظاربرای 2 اطاق روی پارکینک ( دراینده رادیاتور ها وصل شود ) کردم. در حال حاضر متوجه شدم اطاق روی 1.2 خوب گرم نمیشود . سوالم این است ایا موتور پکیج قادر به پمپاژ اب گرم در رادیاتورنیست ( چند مرتبه هواگیری شده است ، اگه نیست چطور لوله کش قول گرم شدن راداتورهای اطاقهای روی پارکینک را داره . ممنون میشم بفرمائید اگه مشکی است قبل از تسویه حساب مشکل مورد را از لوله کش بخواهم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 12:26
باسلام کاربرگرامی عید شمام مبارک آخرین رادیاتور کمی دیر گرم خواهد شد پیشنهاد من درخواست متخصص کاربلد که بررسی بشه بعد. دربعضی کارا دیده شده که دربعضی رودیاتورهالوله کشی اشتباه بوده وجای رفت وبرگشت لوله هارو اشتباه میدن دربعضی ها رادیاتور جواب میده ازپایین به بالا گرم میکنه وبعضی ها جواب نمیده.حتما توافق کنید وبا یک لوله کش کاربلد هماهنگ کنید که بررسی شه.سوالی بود درخدمتیم باز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شعبانی 1399-02-10 03:04
سلام
من میخوام پکیج رو از مدار خارج گنم جاش یدونه آبگرمکن دیواری بذارم البته تا شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها رو ببندم و یه آب سرد به آبگرمکن بدم و خروجی رو به آبگرم مصرفی بدم مشکلی نداره
سپاس لز شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-11 12:39
دوست عزیز سلام مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تورج محمدیاری 1399-02-24 13:40
سلام
من یک خانه ویلایی دارم که دیوار بیرونی آن 40 سانتی و در و پنجره های آن دوجداره است. می خواهم پکیج بکنم خواستم سوال بپرسم رادیاتور مناسب تر هست یا حرارت از کف؟
ممنون از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-30 09:24
سلام دوست عزیز بستگی به منطقه شما داره اگر که سردسیر باشه بهترین کار انجام گرمایش از کف میتونه باشه ولی دز مناطق معتدل هردو رو میتونید انجام بدین.مزیت های گرمایش از کف رو در سایت میتونید مطالعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر یاوری 1399-03-25 20:19
سلام
خسته نباشید.
بنده یک واحد آپارتمان به تازگی خریدم و در آن ساکن هستم که حدود 10 سال ساخت است و لوله کف برای شوفاژ واحد خوابیده است.
چطور بفهمم که لوله کشی ایراد ندارد تا برای خرید پکیج و رادیاتور اقدام کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-26 10:09
سلام دراین زمینه باید در محل توسط کارشناس ونصاب مجرب بررسی بشه. ولی غالباً برای ۱۰ سال اگر لوله واتصالات خوب بکار گرفته بشه مشکلی ایجاد نخواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد