توالت‌های ایرانی و فرنگی تفاوت‌ها بسیاری با یکدیگر دارند. افراد مختلف بر اساس مزایا و معایب هر یک از توالت‌ها نسبت به دیگری و با توجه به شرایط خود نوع توالتی را که می‌ خواهند از آن استفاده کنند انتخاب می‌ کنند.

در کشور ما ایران اکثر در ساختمان‌ها توالت ایرانی ساخته شده است ولی به روش‌های متفاوت می‌ توان توالت‌های ایرانی و فرنگی را به یکدیگر تبدیل کرد و یا از هردوی آن‌ها به طور همزمان استفاده کرد. در بخش روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی پیرامون موارد مختلف در این موضوع بحث شده است.

به طور کلی برای تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی دو روش موجود است. یکی روش همراه با تخریب و دیگری روش بدون تخریب.

حال در این مطلب سعی شده است که در مورد مزایا و معایب مختلف تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب نکات مهم ارائه شود.

مزایا و معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب 1

بسیاری از خانواده‌ها به دلایل مختلف تمایل دارند که توالت ایرانی آن‌ها به توالت فرنگی تبدیل شود و مایل هستند که این روش بدون خرابی انجام شود. انجام این عمل دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

مزایای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب

خب اصلی ترین مزیت تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون خرابی این است که نیازی به تخریب ساختمان و لوله کشی مجدد توالت نیست. به عبارتی نیازی نیست که کف توالت به طور کامل تخریب شود و لوله کشی توالت به طور مجدد از لوله اصلی آغاز شود در نتیجه بدون دردسر خرابکاری و کثیفی ناشی از آن، می ‌توان توالت فرنگی را جایگزین توالت ایرانی کرد.

یکی دیگر از مزایای توالت فرنگی نسبت به توالت ایرانی برای کسانی است که مشکل درد مفاصل دارند یا از درد مزمن در ناحیه کمر رنج می ‌برند، برای اینگونه افراد انتخاب توالت فرنگی بسیار مناسب به نظر می ‌رسد. زیرا توالت ایرانی ممکن است باعث دردبیشتر برای آن‌ها شود.

وضعیت نشستن در توالت ایرانی باعث فشار روی زانو‌ها و پاها می‌ شود. افراد مبتلا به آرتروز، مشکلات مفصلی و ... می‌توانند توسط توالت فرنگی تا حدودی از این فشار راحت شوند، زیرا نشستن به حالت معمولی باعث کاهش فشار به مفاصل، زانوها، پاها و کمر می‌ شود.

همچنین افرادی که عمل جراحی در پایین تنه یا شکم انجام داده اند، برای آن‌ها نشستن در حالت توالت ایرانی سخت است و باعث فشار بر جراحات، بخیه‌ها و مناطق جراحی شده می‌ شود. در این حالت استفاده از یک توالت به صورت نشسته راحت‌تر خواهد بود.

گاهی نیز نشستن در توالت ایرانی برای برخی افراد که به عنوان مثال شکستگی در استخوان پا دارند غیر ممکن است.

از دیگر مزایای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب این است که هر لحظه که نظر ما عوض شود، می‌ توان با کمترین هزینه و کمترین خرابکاری دوباره توالت ایرانی داشته باشیم.

مزایا و معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب 2

معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب

یکی از اصلی ترین معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب، امکان ظهور آلودگی در محیط دستشویی است. به دلیل اینکه در حالت تبدیل توالت بدون تخریب نوع لوله کشی به طور کامل عوض نشده و فقط به وسیله یک لوله چاه توالت ایرانی به فرنگی متصل می‌ شود، این امر می‌ تواند بروز آلودگی را افزایش دهد.

زیرا به طور کل نحوه لوله کشی دو نوع توالت باهم متفاوت هستند. آلودگی‌ هایی نظیر بروز مشکلات قارچی و ویروسی و انگل از جمله مشکلات احتمالی هستند.

به همین دلیل اگر قصد تغییر توالت را به طور دائمی داریم بهتر است کل ساختار را تغییر دهیم.

همچنین از منظری دیگر، تغییر توالت ایرانی به فرنگی بدون ایجاد خرابی می‌ تواند مشکلات دیگری را نیز با خود همراه داشته باشد. یکی از مشکلات آن عدم دسترسی فیزیکی و بصری به بخش پوشانده شده ‌ی توالت ایرانی است.

هنگامی که توالت ایرانی را به طور کامل می‌ پوشانیم دیگر به آن دسترسی نداریم و در صورت بروز آلودگی احتمالی در آنجا که بسیار مستعد نیز است، ممکن است تا مدت‌ ها متوجه این آلودگی نشویم و زمانی از آن مطلع شویم که آسیب‌ هایی از آن به ما وارد شده باشد.

مزایا و معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب 3

همچنین در مورد لوله کشی این نوع تبدیل توالت باید نکاتی ذکر شود. زمانیکی لوله کشی انجام می‌ شود ممکن است به هر دلیلی درون لوله ‌ها نشتی به وجود آید که این نشتی به تدریج باعث گرفتگی لوله شود و علاوه بر آن سطح داخل توالت ایرانی را که از قبل پوشانده شده است را پر کند و این امر باعث بروز مشکلات فراوان از نظر بهداشتی در محیط می‌ شود.

از دیگر مواردی که ممکن است در حالت تغییر توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب بروز مشکل کند، بحث فضای توالت است. گاهی توالت ما دارای ابعاد کوچکی است و قرار دادن توالت فرنگی بر آن ممکن است انجام شود ولی آسایش و راحتی فرد را ممکن است صلب کند. و حتی جانمایی توالت ممکن است برای توالت فرنگی آنقدر مناسب نباشد.

همچنین محل شیرهای آب توالت، گاهی برای توالت ایرانی با فرنگی ممکن است به دلیل تغییر ارتفاع و نوع توالت، مناسب نباشد و نیاز به تغییر داشته باشد. تمامی این موارد از جمله مشکلاتی است که پس از انجام طرح مشتریان و افراد با آن مواجه می‌ شوند و ممکن است از این تغییر احساس رضایت نکنند.

بنابراین به طور کلی باید در هنگام اجرای یک طرح تاسیساتی تمامی جنبه ‌ها، مزایا و معایب را از ابتدا لحاظ کرد.

به همین دلیل پیشنهاد می‌ شود که در هنگام اجرای این طرح از متخصصان که تجربه کافی دارند استفاده شود تا بروز مشکلات تاسیساتی و بهداشتی به حداقل برسد.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +7 # رضایی 1397-10-12 20:26
سلام وقتی توالت فرنگی روی توالت ایرانی نصب میشود به دلیل قرار گرفتن دو سیفون روی هم دیگر عمل تخیله به خوبی انجام نمیشود مگر اینکه فاصله سیفون توالت ایرانی تا فرنگی چیزی حدود 40سانتی متر باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-10-13 12:32
سلام آقای رضایی
ممنون از اینکه تجربیات ارزشمندتون رو در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار می دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کسری 1398-04-06 22:03
سلام
خدا به شما خیر بده که اطلاعات تون را با بقیه به اشتراک می‌گذارید.
صمیمانه سپاسگزارم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-04-26 09:30
سلام وقتتون بخیر
امیدوارم همگی بتوانیم در حد توان، اطلاعات و تخصص خود را در اختیار کسانی که به آن احتیاج دارند قرار دهیم و این چرخه هرروز پررنگ تر و پربارتر شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آنیتا یعقوبی 1398-05-22 23:03
سلام بنده زنگ میزنم به شماره ای که نوشتین متاسفانه اپراتور میگه در شبکه موجود نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-06-20 11:09
سلام وقت بخیر.
ببخشید بابت مشکلات شبکه مخابرات بوده ست
بابت مشکل پیش آمده از شما عذرخواهی میکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد