لوله های پوش فیت لوله هایی هستند که برای لوله کشی فاضلاب آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند. این نوع لوله ها در رنگ های مختلف و جنس های مختلفی در بازار عرضه شده و وجود دارند، که می توانید از آنها برای تاسیسات و لوله کشی ساختمان و فاضلاب استفاده کنید.

ما در این مطلب سعی کرده ایم که به شما اطلاعاتی در مورد لوله پوش فیت فراهم کرده و  اجرای لوله کشی فاضلاب با استفاده از این لوله ها را توضیح دهیم.

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 1

تصویر شماره یک از لوله پوش فیت

خصوصیت کلی این لوله ها در این می باشد که در ساختار داخلی خود دارای سوکت و یا حلقه هایی دایره ای شکل در یک سر خود می باشند که می توان به راحتی آنها را به لوله های دیگر متصل کرد.

لوله پوش فیت دوام و طول عمر بالایی دارد و به راحتی و سهولت قابل نصب می باشد و لوله کشی با لوله پوش فیت نیاز به ابزار خاصی ندارد و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

اگر میخواهید بیشتر در مورد ابزار لوله کشی بدانید می توانید بر روی ابزار لوله کشی ساختمان در سایت ما مراجعه کنید تا مقاله مرتبط با آن را مشاهده کنید.

ویژگی اصلی لوله پوش فیت چیست؟

این لوله ها برای اتصال لوله های دیگر به هم، نیاز به هیچ ابزار خاصی و یا بست و چسب ندارند، زیرا تمام اتصالات آنها با یک حلقه ی لاستیکی کوچک o شکل که در هر داخل لوله قرار دارد گیر انداخته می شوند.

این لوله ها به سادگی مورد استفاده قرار می گیرند و تنها لازم است که به طور کلی به اندازه مورد نیاز لوله مورد نظر را قطع کرده، تمیز نمود و سپس به داخل لوله پوش فیت وارد شود.

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 2

تصویر شماره دو لوله پوش فیت

روش دیگری که برای اتصال لوله ها به هم استفاده می شود، استفاده از حلال می باشد. این فرایند سریع و آسان است و در آن حلال بر روی سطح داخلی اتصالات و خارج لوله ریخته می شود که بعد از آن ها به هم متصل شدند، یک پیچ کوچک روی اتصالات ایجاد می شود. حلال لوله ها را به هم متصل می کند و آن ها را به هم پیوند می دهد. 

تفاوت اصلی در بین روش اتصال با استفاده از حلال و استفاده از لوله پوش فیت در این است که اتصالات لوله پوش فیت می تواند دوباره از هم جدا شود، در حالی که اتصالات با استفاده از حلال دائمی است. از لحاظ ظاهری، اتصالات حلال نسبت به لوله پوش فیت نارک تر هستند.

آیا لوله پوش فیت انواع مختلفی دارد و از جنس های متنوعی تولید می شوند؟

بله، لوله پوش فیت از پلی پروپیلن ساخته شده است در حالی که حلال از پلاستیک ABS یا گاهی PVC ساخته شده است. هر دوی آنها قوی و با دوام هستند، اما هر دو آنها را برای استفاده ایده آل باید از ضربه و آسیب های خارجی محافظت کنید. 

ایا لوله پوش فیت بهترین سیستم لوله کشی برای فاضلاب می باشد؟

هر سیستم لوله کشی شایستگی های خود را دارد. نصب لوله پوش فیت سریع می باشد و به سادگی قابل حذف است، در حالی که اتصالات حلال کاملا دائمی می باشند. توصیه ما این است که با استفاده بر اساس سیستمی که مد نظرتان است، نوع لوله کشی را انتخاب کنید و این به انتخاب شخصی شما بر می گردد.  

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 3

تصویر شماره سه نمایی از پروژه لوله کشی ساختمان توسط همکاران تاسیسات بیست و چهار ساعته

آیا لوله پوش فیت رنگی بندی دارد؟

بله، لوله پوش فیت در رنگ های سفید، مشکی و خاکستری موجود می باشد و یک نوع لوله پوش فیت نیز وجود دارد که دارای یک روکش کرومی می باشد و برای لوله کشی فاضلاب قابل استفاده است. 

برای آشنایی بیشتر با لوله کشی فاضلاب می توانید بر روی کلمه لوله کشی فاضلاب کلیک کنید تا به مقاله آن ارجاع داده شوید.

آیا لوله های پوش فیت فاضلاب را می توان در کنار لوله های سایر برندها استفاده کرد؟

پاسخ سوال شما مثبت است، شما می توانید لوله پوش فیت را در کنار سایر لوله های دیگر و برای اتصال آنها به همدیگر استفاده نمایید. این لوله ها در سایز های مختلفی وجود دارند که استفاده از آنها را برای انواع و اقسام لوله های دیگر امکان پذیز کرده است. (سایز 32 میلی متر، سایز 40 میلی متر و سایز 50 میلی متر)

آیا این امکان وجود دارد که لوله پوش فیت را بتوان با لوله هایی از جنس های دیگر مثل لوله های سربی و یا لوله های مسی استفاده کرد؟

بله شما می توانید از لوله پوش فیت در سیستم های فاضلابی با جنس های مختلف استفاده کنید.

شما می توانید لوله کشی و زهکشی آب و فاضلاب سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی و حمام و دستشویی را با استفاده از لوله پوش فیت انجام دهید. این اتصالات از پلاستیک ساخته شده و دارای یک حلقه "O" شکل در ساختار داخلی خود می باشند که موجب می شود به راحتی لوله را درون خود گیر انداخته و آن را محصور کند. در حالی که روش استفاده از لوله پوش فیت بسیار آسان می باشد اما دوام بالایی هم دارد و احتمالا ده ها سال طول می کشد که شما نیاز پیدا کنید تا این لوله را تعویض کنید

این لوله ها در اندازه های مختلفی نیز در بازار وجود دارند. به طور معمول از سایز 32 میلی متری برای فاضلاب های معمولی مانند حمام و سینک ظرفشویی و از سایز 40 میلی متری برای دستشویی استفاده می شود.

نحوه لوله کشی فاضلاب پوش فیت

در مرحله اول لوله ای که می خواهید وارد لوله پوش فیت نمایید را یک برش مستقیم و صاف بدهید زیرا باعث می شود که یک مفصل خوب حاصل شود، برای کسب نتیجه مطلوب، بهتر است که آن را در یک بلوک متر یا صفحه برش قرار دهید و با استفاده از یک جفت لوله بر پی وی سی، آن را برش دهید. همچنین می توانید دور محلی را که می خواهید برش دهید را خط کشی کنید.

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 4

تصویر شماره چهار نمایی از پروژه اجرای لوله کشی ساختمان توسط همکاران تاسیسات 24 ساعته

درداخل لوله پوش فیت شما می توانید حلقه های "O" شکلی را ببینید که در هر دو طرف لوله وجود داشته و می توانند از هر دو سر خود، لوله های جانبی دیگری را در خود جای دهند.

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 5

تصویر شماره پنج ساختار داخلی لوله پوش فیت

می توانید از گریس سیلیکون استفاده کنید تا مطمئن شوید که لوله به راحتی داخل لوله پوش فیت وارد می شود و همچنین با علامت گذاری، بفهمید که لوله تا میزان مورد نظر شما به داخل رفته است.

هم اکنون می توانید مجددا با استفاده از روغن سیلیکون یا گریس، لوله دیگری را از سر دیگر لوله پوش فیت وارد کنید و آن را تا انتهای لوله وارد کنید. در این مرحله اتصال لوله های شما با موفقیت انجام شده است.

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 6

تصویر شماره شش نمایی از پروژه اجرای لوله کشی ساختمان توسط همکاران تاسیسات 24 ساعته

مهم است که اطمینان حاصل کنید که تمام لوله های فاضلاب به اندازه کافی در جای خود ثابت هستند و از وزن آنها پشتیبانی می شوند تا از تضعیف آن ها جلوگیری شود، این امر را می توانید با استفاده از بست های لوله فاضلاب در فواصل منظم ایجاد کنید.

امیدواریم که این راهنما و آموزش نصب برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که هر گونه سوالی در زمینه لوله کشی ساختمان، نصب لوله پوش فیت و ... دارید، مشاوران ما آماده خدمت رسانی به شما می باشند و همچنین تیم لوله کشی ما آماده همکاری در خدمات تعمیر و بازسازی لوله کشی، و یا اجرای لوله کشی ساختمان و فاضلاب منازل شما می باشد.

 

اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت 7

تصویر شماره هفت نمایی از پروژه اجرای لوله کشی ساختمان توسط همکاران تاسیسات 24 ساعته

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید و به سوالات شما در مورد لوله پوش فیت و نحوه اجرای لوله کشی فاضلاب پوش فیت پاسخ داده شده باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره آنها استفاده کنید. علاوه بر این ما می توانیم پروژه های لوله کشی ساختمان و فاضلاب شما را با بهترین کیفیت انجام دهیم.

 

منابع انگلیسی:

منبع1 منبع2 منبع3 منبع4 منبع5 منبع6

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # مرتضی محمدنژاد 1399-01-09 17:01
سلام.وقتتون بخیر.رنگ لوله فاضلاب منزل بنده قرمز هست.دو سوال از خدمتتون دارم.اول اینکه میتونه پوش فیت باشه؟دوم اینکه جوهرنمک با غلظت تقریبا بالا آسیب میزنه به آب بندی لوله؟؟ممنونم اگر جوابگو باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 02:39
باسلام کاربرگرامی اول مطمعن باشید لوله شما ازجنس چیه،پی وی سی یاچدنی شما متخصص کاربلدی برای این کار بیاورید تاحضورن تشخیص دهد برای لوله های چدنی اگرزخامتش بالاباشه مشکلی نداره اگرقدیمی وفرسوده شده باشه احتمال سه دهم بعله. اگرسوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد