با آمدن فصل سرما یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شویم رادیاتورهایی هستند که گرم نمی شوند

اغلب افرادی که در خانه خود از پکیج شوفاژ دیواری استفاده می کنند گاها با این مشکل مواجه هستند و می خواهند بدانند که چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود و گرم نیست.

این مشکل گاهی اتفاق می افتد که رادیاتور به اندازه کافی گرم نمی شود ولی می تواند دلایل فراوانی داشته باشد که در پایین به مهمترین آنها می پردازیم.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 1

علت سرد بودن بدنه رادیاتور شوفاژ

  • مشکل سیستم گرمایش مرکزی و دیگ جوش(بویلر)

ابتدا باید دنبال بزرگترین و جدی ترین مشکل در سیستم گرمایشی بگردید. این بدین معناست که مطمئن شوید که سیستم گرمایش مرکزی به درستی کار می کند.

اگر تمام رادیاتورها سرد هستند و فقط یکی از آنها گرم می شود نشانه ای برای مشکلی بزرگ تر است.

در واقع این مشکل را زمانی باید پیش بینی کنید که همه رادیاتورها سرد هستند. اگر رادیاتور کاملا سرد باشد باید به سراغ پکیج و یا سیستم مرکزی موتورخانه رفته و علت را در آن جا جویا شوید.

البته در مواقعی هم به یاد داشته باشید که اگر سیستم به خوبی کار می کند ممکن است شیرهای ورودی رادیاتورها را بسته باشید و فراموش کرده باشید باز کنید.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 2

  • پمپ به درستی کار نمی کند

مشکل در پمپ می تواند عاملی برای سرمای بدنه ی رادیاتور باشد، اگر به چنین مشکلی برخوردید باید در اولین فرصت نسبت به تعمیر یا تعویض پمپ  پکیج شوفاژ دیواری اقدام کنید.

در چنین مواقعی احتمال دارد پمپ به دلیل فرسودگی و یا بسته بودن مسیر ها و فشار زیاد نیم سوز شده باشد. در نتیجه قبل از اقدام برای تعویض موتور باید از یک سرویسکار پکیج بخواهید تا مشکل را بررسی کند و دلیل خرابی موتور را متوجه شود.

البته اگر عمر زیادی از پکیج گذشته نیم سوز شدن و یا ضعیف شدن پمپ غیر عادی نیست.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 3

پمپ پکیج شوفاژ دیواری

  • ترموستات یا تایمر پمپ درست کار نمی کند

ترموستات پمپ که وظیفه ی تنظیم دمای پمپ را بر عهده دارد در صورت نقص می تواند موجب عدم دستور صحیح برای خاموش و روشن شدن مدار شده و سیستم را دچار مشکل کند. در چنین حالتی بهتر است نسبت به تعویض ترموستات یا تایمر پکیج  اقدام نمایید.

در چنین شرایطی ترموستات دما را به درستی تشخیص نمی دهد و خیلی زود فرمان توقف شعله و گرمایش را می دهد. البته باید کلید حرارتی را هم در چنین مواقعی بررسی کنید. اگر حرارت داخل سیستم بالا برود و یا خروجی گرمایش به خوبی عمل نکند و باز هم مدار داخلی گرمایش زیادی داشته باشد این موضوع هم باعث فرمان ترموستات برای توقف گرما می شود.

لذا بهتر است ترموستات را ابتدا با یک اهم متر بررسی کنید. اگر ترموستات خوب عمل کرد باید ریشه عیب را در موارد دیگر بررسی کنید.

برای این منظور می توانید مقاله تعمیر پکیج را به خوب یمطالعه کردده و روش تست ترموستات و عیب یابی پکیج را متوجه شوید.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 4

عیب یابی مشکل سرد بودن رادیاتور در سیستم خود پکیج

  • در مدار هوا وجود دارد

وجود هوا در مدار احتمال گرم نشدن رادیاتور را بیشتر می کند که در این مورد نسبت به هوا گیری مدار اقدام کنید.

برای این کار باید پیچی که در یک طرف رادیاتور وجود دارد را با آچار مخصوص کمی باز کنید و منتظر بمانید تا هوا خارج شود، تا زمانی که هوا کامل خارج نشده و آب یکنواخت نشده صبر کنید، بهتر است ظرفی را زیر شیر نگه دارید تا آب به اطراف ریخته نشود.

برای این منظورر آچار های مخصوص هواگیری وجود دارد که به همراه رادیاتور در بسته بندی قرار داده می شود. اما اگر احیانا این آچار را ندارید بهتر است با آچار فرانسه به آرامی پیچ را تا حدی که صدای فیس فیس بدهد باز کنید.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 5

آچار هواگیری رادیاتور

این صدا نشان دهنده هوای موجود در مدار است که در حال تخلیه شدن است. این کار را تا زمانی ادامه دهید که آب از پیچ خارج شود. پس از خروج آب هم تا زمانی که آب شفاف شود به این کار ادامه دهید تا زنگ ها هم کمی از این مدار خارج شود.

 عمل هواگیری بهتر است با تمام رادیاتورها انجام شود و بهتر است با رادیاتور که به شیر ورودی از موتورخانه نزدیک تر است شروع شود و به ترتیب انجام شود.

نکته: اگر مدل بویلر شما combiboiler یا سیستم تحت فشار است پس از هواگیری ممکن است با مشکل کم فشاری رو برو شود که در این صورت باید دوباره فشار را به سیستم بازگردانید.

در نظر داشته باشید که افرادی که در خانه های خود از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند و با مشکل خوب گرم نشدن ساختمان و یا گرم شدن قسمتی از ساختمان و سرد بودن قسمت های دیگر مواجه هستند نیز باید چند ماه یک بار اقدام به هواگیری گرمایش از کف خود بکنند.

معمولا وقتی سیستم هوا بگیرد میزان بار دستگاه هم افزایش می یابد.

از این نظر این مساله اهمیت دارد که اگر دید میزان بار پکیج از 1.5 به 2 تا 2.5 می رسد ولی هنور رادیاترو ها گرم نیست بهتر در تشخیص هوا گرفتن مدار شک کنید.

 

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 6

  • والو های رادیاتورها را چک کنید

اگر مشکل وجود هوا در رادیاتور وجود نداشت یا تمام رادیاتورها سرد بودند، قدم بعدی چک کردن والو هاست.

مطمئن شوید که والو چپ و راست رادیاتور بار هستند، و اگر از والو های ترموستاتی استفاده می کنید مطمئن شوید که رادیاتور روشن است.

گاهی اوقات خود والوها هم می توانند خراب شوند، در این صورت بهترین کار تماس با نمایندگی یا تعمیر کار پکیج شوفاژ دیواری است تا والوها را تعمیر با تعویض کند.

عموما خرابی والو ها به دلیل رسوب گرفتگی و یا به دلیل زیاد باز و بسته کردن آنها است.

گاهی هم شیر پایین رادیاتور را بسته اید و فراموش کرده اید که باز کنید. این موضوع هم در سرد بودن رادیاتور تاثیر دارد.

وقتی شیر یا والو پایین رادیاتور بسته باشد آب نمی تواند در رادیاتور گردش کند و به همین دلیل ورودی آب گرم به رادیاتور متوقف می شود و رادیاتور سرد می شود.

پس دلیلی ندارد که والو بالا باز باشد و رادیاتور گرم شود.

اگر شیر رادیاتور خراب شده و قصد تعویض آن را دارید بر روی خرید اینترنتی شیر رادیاتور از دیجیکالا بزنید.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 7

نمونه والوهای رادیاتور

  • ممکن است رادیاتور احتیاج به رسوب گیری داشته باشد

اگر مشخص شد که هیچ یک از  مشکلات بالا برای رادیاتور شما اتفاق نیافتاده، باید مشکل رسوب گیری را بررسی کنید.

پاورفلاشینگ powerflushing   اصطلاحی است که برای رسوب زدایی سیستم از وسیله ی خاصی استفاده می شود تا رسوب های ناشی از املاح آب را از رادیاتور بزداید.

نشانه ی بروز رسوب گیری در رادیاتور اکثرا با لمس رادیاتور صورت می گیرد، بطوری که در این مواقع قسمت بالای رادیاتور گرم و قسمت پایینی سرد است.

این موضوع بخصوص در رایاتور های بی کیفیت زیاد دیده می شود

. متاسفانه برخی از رادیاتورها دارای خاصیت ایجاد رسوب هستند و یا براده های آهن یا آلومینیوم آنها در آب رها می شود و باعث خراب شدن و گرفتگی رادیاترو ها می شود .

وقتی رسوب در مدار گرمایش رادیاتورها باشد با تجمع در پشت شیرها خروجی رادیاتور عمل گردش آب را مختل می کند و این موضوع باعث می شود رادیاتورها خوب گرم نشوند.

چرا بدنه رادیاتور شوفاژ سرد می شود 8

عمده عوامل سرد بودن دیواره شوفاژ و یا رادیاتور عواملی هستند که در بالا توضیح داده شدند.

شما می توانید همواره با مراجعه به مقاله تعمیر پکیج شوفاژ دیواری بسیاری از این مشکلات را شناسایی و مرتفع نمایید و در صورتیکه نتوانستید آنها را حل کنید با متخصصین و یا سرویسکاران حرفه ای این زمینه تماس بگیرید.

هر مشکلی که وجود داشته باشد آنها قادرند تا تشخیص داده و مشکل را رفع کنند. اگر متوجه شدید که این مشکل جدی است، هرگز تلاش نکنید که خودتان آن را تعمیر کنید.چرا که یک تشخیص غلط ممکن است به کل سیستم آسیب بزند.

گروه تاسیسات 24 ساعته با استفاده از کادر متخصص و حرفه ای خود آماده ارائه خدمات مشاوره و تعمیر انواع پکیج و رادیاتور در تمامی ساعات شبانه روز و در کمترین زمان می باشد.

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +6 # دری 1397-08-27 01:28
سلام.بدنه ی شوفاژ های ما چه توی سالن چه توی اتاق اون جوری که باید داغ نیستن و بهتره بگم تقریبا سردن.با توجه با اینکه دما را بالای ۷۰ تنظیم کردم.خونه کاملا سرده و برای گرم شدن باید به بدنه شوفاژ چسبید که بعضا اینکار هم بی فایده است.یعنی شوفاژ اطراف خودش را هم گرم نمیکنه. با اینکه بدنه شیر ورودی تقریبا داغه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # امید حدادی 1397-08-28 15:25
سلام،اگر پکیج و یا موتورخانه دارید پمپ برگشت را چک کنید به احتمال زیاد درست کار نمیکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # وطن خواه 1397-08-28 15:27
سلام ، اگر شیر ورودی داغ باشدبايستي شیر برگشت را چک کنید امکان اینکه بسته باشد زیاد است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # غلامي 1397-09-05 00:55
سلام پكيج را روي درجه ٧٠ درجه تنظيم ميكنم اما به درجه ٣٣ برميگرده بعد مشعل مجدد روشن ميشه و درجه روي ٧٠ ميره اما به محض اينكه مشعل خاموش ميشه دوباره درجه روي ٣٤ يا ٣٣ برميگرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسکندری 1397-09-11 10:51
سلام وقت بخیر.مشکل گرفتگی در مسیر یا بسته بودن شیر رادیاتورها است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # سهیل 1397-09-14 08:15
سلام شوفاژ ما فقط اولین پره سمت شیر ورود و خروج کاملا داغ میشه و بقیه بدنه بالاش کمی گرمه پایینش سرده هواگیری هم کردم تاثیری نداشت ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # سلمان ابراهیمی 1397-09-14 11:43
سلام روزتون بخیر.
به احتمال زیاد شیر برگشت کار نميکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مهدیزاده 1397-09-16 09:56
با سلام مشکل، بالا نرفتن دمای پکیج پایونیر، با رسوب گیری مبدل ثانویه کاملا برطرف میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سامان 1398-07-29 22:40
سلام
از چهار شوفاژ ما دو شوفاژ سرد است كه هواگيري هم كردم.چند سطل اب در موقع هواگيري از يكي از شوفاژهايي كه خنك بود خالي كردم بتدريج داشت گرم ميشد كه با بستن شير هواگيري باز شوفاژ خنك شد.در ضمن ساختمان موتورخانه دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Hadi 1398-09-13 10:06
سلام وقت بخیر
احتمالا شیر ورودی رادیات خرابه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدامین جنتی 1398-09-15 15:18
سلام وقت بخیر
یکی از شوفاژهای ما به خوبی گرم نمیکنه
چطوری میشود از شیر خروجی شوفاژ مطمئن شد که رسوب گرفته یا نه ؟
برا رسوب زدایی شوفاژ مربوطه چه باید کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-15 17:26
سلام به کاربر عزیز قبل از باز کردن رادیاتور شما از اینکه شیر برگشت رادیاتور که همان شیر پایین رادیاتور میباشد اطمینان داشته باشید که شیر برگشت باز باشد برای باز کردن شیر درپوش فلزی شیر را باز کنید و با آچار آلن سایز شیر از باز بودن آن مطمئن شوید اگر باز بود در مرحله دوم شما با بستن شیر ورودی رادیاتور وبستن شیر خروجی یا همان شیر برگشت که شیر پایین رادیاتور میباشد میتوانید رادیاتور رو با آچار باز کنید و پس از باز شدن رادیاتور شیر ورودی رو باز کنید و فشاز آب رو چک کنید و همان طور شیر خروجی رو باز کنید که فشار آب طبیعی باشد اگر مشکلی در فشار آب نداشتید باید رادیاتور را با اسید33٪دیس کلر شستشو دهید برای شستشو رادیاتور با اسید بهتر است از سرویسکار کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # masoud 1398-09-23 19:20
سلام
چند روز پیش مخزن و موتور موتورخونه ساختمان ما رو عوض کردن.ما در طبقات بالا هستیم(طبقه 4)دقیقا الان طبقه چهار رادیاتورها بعد از هواگیری کاملا گرم شد و منزل گرم شد.بعد از دو ساعت رادیاتورها سرد شدن.دائما داریم شیر هوارو باز میکنیم یک ساعت خوب کار میکنه دوباره رو به سردی میره.باید چیکار کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-24 01:19
سلام پکیج وتوچه حالت قرارمیدین تو هواگیری خاموش یاروشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صالحیان 1398-09-27 12:41
سلام
رادیاتور های ماپنلی میباشدونو میباشد درزمانی که پمپ موتورخانه کارمیکند کاملا داغ میشود ولی وقتی پمپخاموش میشود شوقاژها سرد میشود
تمام کارهاازجمله هواگیری وتست شیرهای رفت وبرگشت راانجام دادم همه سالم است
درجه دیگ موترخانه۶۵ وپمپ ۵۵ میباشد
واحدهای دیگر که بازساژی نکردهاند وشوفاژآنها پره ای میباشد چنین مشکلی ندارند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-27 18:12
سلام کاربرگرامی اگر شما خونه را بازسازی کردید باید بدانیم که آیا لوله های رادیاتور ها رو هم تعویض کردید واگر آنها را عوض کردید مطمئن هستید که درست لوله کشی انجام شده باشد وقتی از این موارد مطمئن شدید باید یک رادیاتور پره ای قدیمی را نصب کنید اگر گرم ش و مشکلی نداشت مشکل از رادیاتورهای پنلی میباشد که دچار هواگرفتگی میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کریم 1398-11-02 23:47
رادیاتور ما شش پره دارد که سه پره اول آن داغ اما سه پره دیگر سرد است چرا؟در حالیکه هواگیری هم کردیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-04 12:21
سلام کاربر گرامی اول از همه از فشار بار و خروجی آبگرم پکیج مطمئن شوید که به خوبی عمل میکند و اگر مشکلی نداشت مشکل از گرفتگی رادیاتور میباشد و باید با اسید مخصوص شستشو داده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-11-04 21:04
سلام چه طور میشه ۲ رادیاتور پنلی رو به هم کوپل کنیم که زشت نشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-05 08:46
دوست عزیز سلام چون رادیاتور پنلی یک تکه است کوپل کردن ان نمای جالبی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # pouria 1398-11-07 02:13
سلام وقت بخیر. پکیج بنده آریستون مدل کلاس ایکس 24 هستش ، وقتایی که حمام میرم رادیاتورها سرد میشه و برام جالبه که پکیج از نوع دو مبدل هستش و این اتفاق نباید بیوفته ولی میوفته، پیکج رو در حالت اتومات میذارم همیشه و دماش رو 60 هستش ، امروز که رفتم حمام بعد از نیم ساعت متوجه شدم که رادیاتورها کاملا سرد هستن و نگاه به درجه فشار کردم کاملا رسیده بود به صفر ، میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟
در ضمن حمام بنده نیم ساعت طول میکشه شایدم بیشتر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-07 08:30
دوست عزیز سلام در پکیچ تک مبدل و دو مبدل اولویت همیشه با اب مصرفی است طبیعی است که بعد از نیم ساعت استفاده مداوم از اب مصرفی اب شوفاژ سرد شود ولی اینکه فشار به صفر میرسد طبیعی نیست چون پکیج قبل از اینکه فشار به صفر برسد سیستم را خاموش میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # pouria 1398-11-07 13:14
سلام اره درسته گفتن که طبیعی هستش،
در ضمن وقتی که متوجه شدم رادیاتورا سرد شدن رفتم نگاه کردم پکیج با نشانگر یه کد خاموش شده بود
ولی سرویس کار گفت باید هر هفته یا ده روزی یبار آب رو چک کنم و این طبیعی هستش
نظر شما چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-07 16:00
سلام مجدد هفته ای یک بار طبیعی نیست باید بررسی و مشکل حل بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-07 08:41
سلام کاربر گرامی ربطی به دو مبدله بودن نداره بعضی وقت ها میتواند مبدل ها هم رسوب گرفته شود و به خوبی آب گرم نشود ولی مشکل شما به مبدل مربوط نمیشه مشکل از منبع انبساط میباشد و برای اینکه پکیج آسیب جدی نبیند بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # pouria 1398-11-07 13:08
من با سرویس کار صحبت کردم گفتن که سرد شدن رادیاتور حین حمام طبیعی هستش و اینکه در مورد پایین اومدن درجه فشار آب هم گفتن که اینم طبیعی هستش و علتشم تبخیر شدن آب هستش شما میبایست هر هفته یا دو هفته ای یبار فشار آب رو چک کنید و اگر لازم بود شیرو باز کنید تا به درجه 1/5 برسه ، از نماینده شرکت آریستون هم پرسیدم اونم همین جواب رو بهم گفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-07 15:53
سلام مجدد هفته ای یک بار طبیعی نیست باید بررسی و مسکل حل بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-08 01:49
به نقل از pouria:
من با سرویس کار صحبت کردم گفتن که سرد شدن رادیاتور حین حمام طبیعی هستش و اینکه در مورد پایین اومدن درجه فشار آب هم گفتن که اینم طبیعی هستش و علتشم تبخیر شدن آب هستش شما میبایست هر هفته یا دو هفته ای یبار فشار آب رو چک کنید و اگر لازم بود شیرو باز کنید تا به درجه 1/5 برسه ، از نماینده شرکت آریستون هم پرسیدم اونم همین جواب رو بهم گفت

سلام کاربر گرامی این حرف اشتباه میباشد که فشار پائین میادش آب تبخیر میشود یا در صورت حمام کردن رادیاتورها سرد میشوند این تشخیص درست نیست شما خودتون گفتید پکیج از نوع دو مبدله میباشد وقتی شما از آب مصرفی استفاده میکنید آب از مبدل مصرفی خارج میشود و مبدل رادیاتورها از آب مصرفی جدا هستش و ربطی به همدیگه ندارن مطمئن باشید مشکل از منبع انبساط شما هستش که باعث میشود فشار پکیج پائین بیاد و رادیاتورها سرد بشه اگر این مشکل رو سریع برطرف نکنید میتونه به پمپ پکیج یا قطعات دیگه آسیب جدی برسونه و خرجش بیشتر بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-11-11 08:40
با سلام رادیاتور های خونه به یکباره سرد شدن هوا گیری کردم بار پکیج هم روی یک و نیم تنظیم کردم ولی افاقه نکرد آب گرم برا شستشو میاد ولی رادیاتورها کاملا سرد هستن مدام روی صفحه نمایش علامت شیرآب با کد خطای E4 وE9 میاد لطفاً راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-11 19:18
دوست عزیز سلام فلو سوییچ شما گیر کرده معیوب شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1398-11-24 01:30
سلام سيستم گرمايش ما موتور خانست
دو تا از رادياتور هاي منزل سردن ولي نه بطور مدام يعني دو روز گرم يه روز سرده علت چيه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-24 11:02
دوست عزیز سلام شاید بعضی روزا دو پمپ روشن میشه رادیاتور شما گرمه و روزایی که یک پمپ هست سرده رادیاتورها را هم شست و شو دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی 1399-07-18 18:31
سلام، رادیاتورها تا صبح گرم بودن، بعد خالی شدن مخزن آب شهری،، دوباره پر کردیم،، موتور خونه همه لوله ها گرمه،، رادیاتورها موقعی که مشعل روشن میشه گرم می افته و دوباره خاموش شد سرد میشه،، پیچ هوا گیری رادیاتور رو باز کردم اما آب فشار نداره و دارای هوا هست،،
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 08:27
سلام،خرابی پمپ سیرکوله میتونه علت این مشکل باشد همینطور فاصله زیاد درجه ترمستات پمپ و مشعل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ستاره 1399-08-30 14:44
سلام، چرا با وجود هوا گیری و رسوب گیر ی باز هم رادیاتور سرد است ؟ از ۳رادیاتور ۲تا گرم می شود ولی یکی سرد هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-01 10:46
سلام،احتمال خرابی ویا بسته بودن شیر های رادیاتور ویا گرفتگی در مدار هست از سالم بودن شیرها مطمئن شوید ومدار ورادیاتور ها را شستشو دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1399-09-02 01:22
سلام
من تو خونه ۴ تا رادیاتور دارم ۲تاش خیلی خوب گرم میکنه ۲تای دیگه سرد هستن. هواگیریم کردم یه کمی گرم میشن بعد دوباره سرد میشن. یه بار هم یکیشون گرم موند ولی وقتی اون یکی رو هوا گیری کردم باز هر ۲تاشون سرد شدن. البته هواگیری که چه عرض کنم باید بگم آبگیری چون تو رادیاتور هوا نیست وقتی می خوای هواگیری کنی آب یخ از رادیاتور بیرون میاد منم کلی شیر هواگیری رو باز میزارم تا آب گرم از رادیاتور بیاد و بعد شیر هواگیری رو میبندیم.
سیستم گرمایشی موتور خونه هست، رادیاتورا هم چدنی قدیمی و خروجیشون لوله هست شیر نداره. و باز هم یاد آوری میکنم که ۲تا رادیاتور عالی کار میکنن و ۲تا سردن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-02 12:28
سلام،ابتدااز سالم بودن شیر رفت وبرگشت مطمئن شوید وهمینطور منبع انبساط را بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد