قسمت سوم - npsh پمپ چیست

در این قسمت با مفهوم NPSH پمپ آب آشنا می شویم...
مدت زمان رادیو: 3 دقیقه و 41 ثانیه
بازیگران : محمود لوله کش و محبوبه خانم
در قسمت رویاهای یک لوله کش با محمود لوله کش، خانواده ش و رویاهاش آشنا شدیم. بهتون پیشنهاد میکنم اول قسمت صفر رو گوش بدید و بعد وارد این قسمت بشید.
همچنین در قسمت قبل با مزیت های پکیج دیواری از زبون خود پکیج آشنا شدیم
و حالا در این قسمت آقا محمود میخواد بهمون بگه که npsh پمپ چیه ....

 

 

محمود با وحشت از خواب پرید و فریاد زد :
سيال تو لحظه ورود به پمپ چه مقدار انرژي باید داشته باشد تا بخار نشود؟
...
محبوبه : خب اون کتابای لامصب رو که آقا اسماعیلی برات آورد، بردار بخون. شاید نوشته باشه توش. چشماتو که گچ نگرفتن نتونی بخونی.
محمود : ببین آخه من سوادم در حدِ کتابای دانشگاهی نیس محبوب جانم... سیکلم.
...
محمود که اهل مطالعه و جستجو نبود، به تنبلِ درونش پناه بُرد و از او کمک خواست. دستش را میان کتاب ها انداخت. یکی را برداشت و با انگشت اشاره، انگار که بخواد فال حافظ بگیره، اونو باز کرد. نتیجه راضی کننده بود:
" كلمه NPSH مخفف net positive suction head است. به طور خلاصه مي توان گفت این مطلب پیرامون این پرسش است که سيال در لحظه ورود به پمپ باید چه مقدار انرژي داشته باشد تا بخار نشود؟ میزان اين انرژي را NPSH مي نامند. NPSH نقش مهم و اساسي را در انتخاب پمپهايي كه درجه حرارت مايع ورودي به آنها بالاست ،‌ ايفا مي كند".
....
خلاصه مطلب npsh هم آماده شد و این طوری بود که زندگی دوباره برای محبوبه و محمود شیرین شد و تا مدتی ماهیتابه به برگشت به آشپزخونه. برای این که نکات مهم باقی مونده درباره npsh رو بدونید، بهتره برید به سایت تاسیسات 24 ساعته و نتیجه خواب محمود خان رو که یه مقاله شده مطالعه کنید.

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:
برچسب ها: پمپ آب خانگی

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد