Cart

رفع نشتی لوله فاضلاب و تعویض لوله های فاضلاب زیر سقفی در منطقه شیخ بهایی - آقای رحیمیان

نوع ساختمان : مسکونی

مکان ساختمان : خیابان شیخ بهایی

مالک ساختمان (کارفرما) : آقای رحیمیان

کلیت پروژه: رفع نشتی لوله فاضلاب و تعویض لوله های فاضلاب زیر سقفی

شرح درخواست :

وجود نشتی آب در ساختمان بخصوص در هنگام استفاده از آب

شرح اقدامات انجام شده:

یکی از بزرگترین محاسن لوله کشی زیر سقفی آب و فاضلاب امکان تعمیرات ساده تر و عیب یابی بسیار راحت تر لوله هایی است که دچار فرسودگی و یا خرابی شده اند. این موضوع در واقع موضوع کار کارشناسان ما در خانه آقای رحیمیان بود. ایشان با تماس با کارشناسان ما فرمودند که در زمانی که از آب استفاده می کنند بین طبقات دوم و سوم نشتی آب در سقف دیده می شود.

کارشناسان ما به خانه ایشان در خیابان شیخ بهایی مراجعه کردند. در شرایط اولیه و معمولی نشتی آب دیده نمی شد و تنها در زمانی می شد نشتی را دید که آب ریزی در ساختمان بود. این نشان می دهد که با توجه به اینکه در هر زمان لوله های آب دارای آب هستند نشتی تنها به دلیل خرابی لوله فاضلاب است.

برای اطمینان از این موضوع محل نشتی کمی خراب شد. خوشبختانه لوله کشی فاضلاب از نوع زیر سقفی بود و تنها با برداشتن کمی از سقف گچ کاری شده بصورت کناف مشخص شد که لوله ها پوسیده اند.

در ابتدا تنها محل نشتی را برای اینکه بتوانیم کار را ساده انجام دهیم برداشتیم. اما مشخص شد که لوله های فاضلاب انتخاب شده برای لوله کشی اصلا کیفیت مناسبی ندارند. به همین دلیل مناطق دیگر نیز بررسی شد و متاسفانه مشخص شد که نوع لوله استفاده شده برای لوله کشی فاضلاب ساختمان اصلا مناسب نیست و این مشکل خیلی زود می توانست در جای دیگر خود را نشان بدهد.

از این رو با تشریح موضوع برای آقای رحیمیان و قبول این مشکل قرار شد کارگری به ساختمان بیاید و تمامی سقف کناف شده که لوله های ساختمان در زیر آنها کار شده را خراب کند تا لوله کشی فاضلاب تعویض شود زیرا برای ترمیم و تعمیر لوله فاضلاب دچار نشتی شده مطمئنا تمامی لوله ها دچار آسیب می شد.

کارگر به خانه آمد و تمامی سقف های را برداشت. با بررسی اولیه مشخص شد که لوله ها در سایر مصرفی ها مانند روشویی های حمام و توالت و یا توالت فرنگی هم اصلا وضعیت خوبی ندارند و لزوم تعویض لوله ها بیش از پیش مشخص شد.

برخی از گارد های محافظ بریده شد، لوله ها از هم باز شد و دور ریخته شد و تمامی لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی، روشویی حمام و سرویس بهداشتی، سرویس آشپزخانه و ... از نو کشیده شد. کار لوله کشی به غیر از برخی از واحد ها بصورت بسیار کلی تعویض شد.

لوله ها را آب کردیم و نشتی همه سطوح بررسی و بعد از اطمینان از عدم نشتی کار به آقای رحیمیان تحویل داده شد.

بعد از دو روز ایشان با ما تماس داشتند که نشتی در توالت ایرانی دیده می شود. به خانه مراجعه کردیم و متوجه شدیم که لوله ای که به سیفون توالت فرنگی اتصال داده شده بود و به نظر سالم بود و تعویض نشده بود هم شکستگی و ترک ریزی دارد و باید تعویض می شد. به همین دلیل با تعویض این قسمت از لوله کشی نهایتا لوله کشی فاضلاب زیر سقفی خانه آقای رحیمیان بصورت کلی تعویض شد.

مجددا لوله ها تست و به ایشان تحویل داده شد. بنا به توصیه ای که به ایشان شد قرار شد در بسیاری از قسمت های خانه از سقف کاذب استفاده شود و در آشپرخانه لوله ها در زیر کناف پنهان شود تا در صورت بروز خرابی مجدد باز هم به راحتی قابل تعمیر باشند.

ضمن اینکه این روش در خانه های لوکس و لاکچری امروزی بسیار کاربرد دارد و عمده افراد متخصص نیز برای خانه های خود از این شیوه لوله کشی استفاده می کنند.

همانگونه که در مقاله لوله کشی فاضلاب زیر سقفی گفته شد لوله کشی بصورت زیر سقفی مزایای زیادی دارد که یکی از آنها تعمیرات ساده تر و هزینه کمتر تعمیرات می باشد. ضمن اینکه امروزه در کنار لوله کشی فاضلاب از لوله کشی آب گرم و سرد بصورت زیر سقفی بهره برده می شود که طرفدارهای زیادی پیدا کرده و به بهره وری و طول عمر بیشتر لوله ها کمک شایانی می کند.

شما هم می توانید در صورت نیاز به تغییر لوله کشی در ساختمان های خود و یا انجام تعمیرات لوله کشی و یا تغییر لوله کشی زیر کار بصورت زیر سقفی با همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس بگیرید و به دلیل استقرار کارشناسان ما در تمامی نقاط تهران آسوده خازر باشید که در کمترین زمان بهترین خدمات را دریافت خواهید کرد.

دوشنبه, 12 شهریور 1397

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد