Cart

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان - آقای خسروپناه

نام کارفرما: آقای خسروپناه

مکان پروژه: تهران، سیدخندان، خیابان قندی

با تماس کارفرمای محترم، در محل پروژه حاضر شدیم. در بازدید اولیه از این ساختمان و صحبت با مالک، متوجه شدیم که ساختمان قدیمی ساز بوده و حدود 25-30 سال از عمر رادیاتورها و سیستم لوله کشی آن می گذرد. طبق گزارش دریافتی از ساکنین، فشار پکیج از مدتی قبل کاهش یافته بود و بعد از بررسی اولیه کارفرما، مشخص شد که هیچ عیبی در پکیج ها وجود نداشته است. اگر به دنبال اطلاع از دلایل احتمالی عدم روشن شدن پکیج خود هستید مطلب رفع عیب و تعمیر پکیج دیواری بوتان را از دست ندهید.

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 1

شکل 1 اجرای یک سیستم لوله کشی جدید به جای سیستم فرسوده قبلی توسط کارشناسان فنی

با ارزیابی دقیق تر، حقیقت ماجرا معلوم شد. در واقع، علت این کاهش فشار پکیج، وجود نشتی در لوله ها بوده است که باعث اختلالاتی در لوله کشی آب شده است.

طی بررسی ای که در تیم تاسیسات 24ساعته انجام دادیم، دیدیم که لوله های آهنی رد شده در زمین دچار پوسیدگی (در گذر زمان) شده بود و همین مساله عامل نشتی در این لوله های قدیمی به شمار می رفت. با توجه به اینکه عملیات بازسازی ساختمان به تازگی انجام شده بود، کارفرما تمایل و تصمیمی بر کنده کاری و بازسازی دوباره نداشتد.

به همین جهت، اجرای لوله کشی توکار را در این شرایط پیشنهاد ندادیم و با صحبت و همفکری با ایشان به این نتیجه رسیدیم که لوله کشی باید به صورت روکار انجام شود که طی چند جلسه بررسی با مالک ساختمان، طراحی لوله کشی روکار بر روی نقشه انجام شد. در این طراحی، دور تا دور ساختمان به عنوان مسیر لوله ها در نظر گرفته شد که در آن سایز لوله های بکار رفته به مرور کاهش می یافت.

در مقالات لوله کشی روکار و لوله کشی تو کار آب ساختمان، جزئیات اجرا و تصاویر متنوع از اجرای پروژه ها آمده است که منبع مناسبی برای آشنایی شما با این دو سیستم لوله کشی متداول به شمار می رود. در مطلب لوله کشی روکار بهتر است یا روکار به طور کامل به بررسی و مقایسه این دو سیستم لوله کشی پرداخته ایم که توصیه می کنیم در فرصتی مناسب آن را مطالعه کنید.

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 2

شکل 2 لوله های بیرون آمده از دیوار که قرار است به صورت روکار در داخل ساختمان اجرا شوند

در پروژه ای که اجرا کردیم، 8 رادیاتور در طبقه وجود داشت که لوله کشی آن از دو طرف مطابق نقشه، انجام شد. یکی از چالش هایی که در انجام این پروژه وجود داشت، این بود که در دو مکان منتهی به درگاه ورودی حیاط و درگاه ورودی اتاق، امکان رد شدن لوله روکار به علت پاگیر بودن و ایجاد اختلال در رفت و آمد وجود نداشت.

در اینجا، تیم فنی اجرای توکار لوله ها را در این مکان ها در دستور کار قرار داد و ابتدا کنده کاری این مکان های عبوری انجام و سپس دو خط لوله رفت و برگشت از زیر درگاه رد شد که تصاویر آن را می توانید در ادامه مشاهده کنید. تصویر اولی مربوط به مرحله کنده کاری، تصویر دوم مربوطه به کارگذاری لوله های آب سرد و گرم و تصویر سوم، مربوط به سطح لوله گذاری شده می باشد که با پوششی مناسب بازسازی شده است.

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 3

شکل 3 کنده کاری جلوی در برای رد کردن لوله ها به صورت توکار

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 4

شکل 4 کار گذاشتن لوله های آب سرد و گرم در محل کنده شده

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 5

شکل 5 تصویری از بازسازی کف که پس از لوله گذاری انجام شده است

با مراجعه به مطلب لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان، می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

لوله هایی که برای این پروژه بکار بردیم از نوع لوله 5 لایه نیوپایپ بود که پایداری و عمر بیشتری را داشته باشد و ساکنین با مشکلات تاسیساتی کمتری مواجه باشند. همچنین، برای زیبایی نمای کار، داکت ها بر روی لوله ها اجرا شده که زیبایی خاصی به آن داده است. مراحل انجام لوله کشی به صورت کلی در مطلب آموزش نحوه لوله کشی ساختمان در اختیار شما علاقه مندان به مباحث تاسیساتی است.

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 6

شکل 6 قبل و بعد از داکت کشی و لوله کشی روکار. تصویر بالایی قبل از اجرای لوله کشی را نشان می دهد و تصویر پایینی، اجرای لوله کشی روکار را در داخل یک داکت نمایش می دهد

امروزه لوله کشی روکار شوفاژ با توجه به وجود داکت ها و ایجاد جلوه بصری مناسب، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تصویر زیر که نمایی از لوله کشی در این پروژه را نشان می دهد، گویای این مدعی است.

لوله کشی روکار و داکت کشی در سیدخندان 7

شکل 7 لوله کشی روکار همراه با داکت که در این پروژه اجرا شده است. همانطور که مشاهده می کنید، با استفاده از داکت ها، لوله کشی روکار جلوه زیبایی به خود گرفته است

برای لوله کشی روکار و توکار ساختمان خود با ما در تماس باشید تا کارشناسان فنی مستقر ما در همه مناطق تهران، ‌در اسرع وقت در محل حضور یافته و ضمن ارائه مشاوره های تاسیساتی، خدمات لازم برای سیستم لوله کشی آب ساختمان شما انجام دهند.

شنبه, 21 مهر 1397

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد