Cart

تعویض کلید پمپ اتومات و تیوپ پمپ آب خانگی در خیابان کوشا برج صدف - آقای فرحی

نوع ساختمان : مسکونی

مکان ساختمان : خیابان کوشا برج صدف

مالک ساختمان (کارفرما) : آقای فرحی

کلیت پروژه: تعویض کلید پمپ اتومات و تیوپ پمپ آب خانگی

شرح درخواست :

کم شدن فشار پمپ آب خانگی

شرح اقدامات انجام شده:

آقای فرحی با مشکل کم شدن فشار پمپ آب در خانه مواجه شده بودند. به همین دلیل با ما تماس گرفتند و تیم کارشناسی ما در محل حاضر شد. در مرتبه اول پس از بررسی مشخص شد که کلید اتومات پمپ خراب شده است. دلیل هم اینکه پیچ‌های تنظیم فشار و دبی پمپ دیگر جوابگو نبودند و پمپ بصورت یکسره کار می‌کرد ولی فشار کافی نبود.

به همین دلیل یک کلید اتومات درجه یک تهیه و کلید اتومات پمپ تعویض و سپس متناسب با دبی مورد نیاز ساختمان تنظیم و راه‌اندازی شد. با بررسی اولیه مشخص شد که فشار آب بسیار مناسب شده و حتی از قبل هم بهتر شده بود.

کار به آقای فرحی تحویل داده شد و از ساختمان خارج شدیم.

اما حدود 12 روز بعد دوباره آقای فرحی تماس گرفتند و شاکی بودند که دوباره پمپ فشار خود را از دست داده است و فشار ندارد.

این بار با علم به اینکه کلید اتوماتیک هم سالم است ولی باز کلید بررسی شد و مشکلی از ناحیه کلید اتوماتیک نبود. به همین جهت به سراغ مخزن تحت فشار رفتیم. با تست مخزن تحت فشار یعنی فشار دادن شیر سوزنی مخزن تحت فشار مشخص شده که آب از شیر بیرون می‌زند در نتیجه معلوم شد که تیوپ مخزن تحت فشار پاره شده است

دلیل پاره شدن مخزن تخت فشار این بود که به دلیل اینکه سال‌های زیادی از طول عمر مخزن تحت فشار می‌گذشت تیوپ فرسوده شده بود و با تعویض کلید اتومات که باعث شده بود فشار آب خوب و زیاد شود این تیوپ تحت فشار قرار گرفته بود و سوراخ شده بود.

از این رو خوشبختانه به دلیل اینکه مخزن تحت فشار از نوع تیوپ بالنی و قابل تعویض بود توانستیم خود تیوپ را از مخزن باز کنیم و با نمونه مشابه تعویض کنیم. سپس ابتدا اقدام به باد زدن مخزن تحت فشار تا اندازه استاندارد یعنی حدود 1 بار شد و بعد از ان بر روی سیستم نصب و دوباره فشار منبع بررسی و روی کار تست شد.

دوباره فشار پمپ آب بسیار خوب شد و مشکل فشار آب آقای فرحی به کلی مرتفع شد. در نهایت کار به ایشان تحویل داده شد.

همیشه در نظر داشته باشید که یکی از متداول‌ترین دلایل کم شدن فشار پمپ آب خانگی مجهز به مخزن تحت فشار دفرمه شدن و یا پاره شدن بالن و یا پرده مخزن تحت فشار می باشد. اگر مخزن از نوع بالنی باشد و با تکنولوژی جدیدتر ساخته شده باشد خیلی راحت در این زمان‌ها می توانید به جای تعویض مخزن که در بسیاری از مخزن‌ها انجام می‌شود تنها تیوپ را تعویض و مشکل فشار خود را حل کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که بعضا با توجه به اینکه تعویض کلید اتوماتیک باعث بهبود فشار آب می‌شود ممکن است اگر بالن و یا تیوپ مخزن کهنه و فرسوده شده باشد تحت فشار هوا پاره و یا سوراخ شود.

شما هم اگر تجربه مشابه دارید و یا نیاز به مشاوره و خدمات حرفه‌ای دارید می‌توانید با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در میان گذاشته و در کمترین زمان پاسخ خود را ردیافت نمایید.

چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397