نسل جدید حمام‌ها که در اتاق خواب کار می‌شوند و به حمام مستر اتاق خواب معروف هستند این روزها دیگر شاید به آن جدیدی هم که باید نباشند. سند این گفته هم این که در بسیاری از خانه‌ها این حمام‌ها بارها نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب البته همیشه به دلیل طول عمر این حمام‌ها نیست و بعضا برخی از این حمام‌ها هم به دلایلی فنی و یا سهل انگارانه مشکل پیدا می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم تا عمده خرابی‌های حمام داخل اتاق خواب را به همراه روش رفع ایراد با هم مرور کنیم.

قبلا در خصوص نصب و راه‌اندازی این حمام‌ها و انواع آن در اتاق خواب در مقاله‌ای به نام نصب، جابه‌جایی و تعویض حمام اتاق خواب توضیحاتی ارائه شد که علاقمندان به پیاده سازی و اجرای این حمام‌ها بهتر است قبل از تصمیم گیری این مقاله را مطالعه فرمایند.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 1

نمونه حمام داخل اتاق خواب

عمده خرابی‌های حمام اتاق خواب و روش برطرف کردن آن

اگر مقاله نصب،جابه‌جایی و تعویض حمام اتاق خواب را مطالعه کرده باشید متوجه شده‌اید که عمده حمام‌های اتاق خواب از نوع شیشه‌ای هستند که بصورت فنی اتاقک دوش حمام و یا کابین دوش حمام نامیده می‌شوند.

اما گاها هم برخی از افراد حمام را به شکل طبیعی خود و تنها با درب شیشه‌ای کار می‌کنند. در این راستا مشکلات و خرابی‌های این حمام‌ها به شرح زیر می‌باشند که ممکن است البته در برخی از کابین‌های دوش و یا اتاقک‌های دوش مشابه این تفاسیر دیده شود.

  • بوی فاضلاب در اتاق خواب و یا حمام می‌آید.

احتمالا دلیل این خرابی اگر از کابین دوش و یا اتاقک دوش استفاده می‌کنید گرفتگی و یا شکستگی سیفون زیر کفی کابین باشد. گاهی نیز ممکن است به دلیل گرفتگی فاضلاب و یا تجمع آب در زیر کابین و یا قسمتی از کفی اتاقک دوش باشد و یا به دلیل شکستگی کفی اتاقک و یا کابین دوش و نفوذ آب در این مکان آب بصورت گندیده و لجن در آمده و بوی فاضلاب می‌دهد.

برای بررسی این موضوع ابتدا باید از نبود ترک و یا سوراخ در کفی کابین دوش مطمئن شوید. اگر سوراخ و یا ترکی در کابین دیده شد باید با استفاده از چسب‌های مخصوص این ترک گرفته شود و یا سوراخ پوشانده شود. برای این کار ابتدا باید کابین به صورت کامل خشک شود. چسب سیلیکونی، برچسب‌های مخصوص آب‌بندی و ... را بعد از خشک شدن کامل کابین بر روی محل ترک بزنید و اجازه دهید خوب خشک شود.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 2

اما اگر ترک و یا سوراخی در کابین نبود باید اتاقک و یا کابین دوش را باز کنید و کفی را از سطح حمام جدا کنید. احتمال زیاد دارد که سیفون اتاقک دوش و یا کابین دوش یا شکسته و یا گرفتگی داشته باشد که احتمال قوی‌تر گرفتگی سیفون می‌باشد.

ابتدا سیفون را باز کنید و با آب گرم به خوبی شستشو دهید و در همین حین به خوبی دقت کنید که در جایی تجمع آب و یا لجن شدن آب دیده نشود. اگر سیفون گرفته بود که تمیز می‌کنید. اگر شکسته بود تعویض می‌کنید و اگر هیچ کدام نبود باید لوله خرطومی را از لوله فاضلاب خارج کنید و با استفاده از مواد لوله پاک کن داخل لوله فاضلاب را شستشو دهید.

  • از زیر حمام داخل اتاق خواب آب بیرون می‌زند

دلیل اصلی این موضوع آب‌بندی نبودن زیر شیشه‌ها و یا کفی اتاقک دوش می‌باشد. البته گاهی نیز گرفتگی فاضلاب و یا خرابی سیفون هم دلیل این موضوع می‌باشد.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 3

ابتدا باید بررسی کنید که آب از کجا نشتی دارد. اگر آب از زیر کابین و یا اتاقک دوش بود باید مطابق روش قبل کابین را باز و کفی را بردارید و زیر کابین را بررسی کنید و در نهایت در هنگام بستن مجدد کابین باید اطراف کابین و یا کفی اتاقک به خوبی با چسب سیلیکونی آب‌بندی و درزگیری شود.

اما اگر آب از زیر شیشه‌های اتاقک و یا کابین نشتی دارد باید محل نشتی را کمی تمیز کنید و سپس با استفاده از چسب سیلیکونی به خوبی منطقه نشتی را آب‌بندی کنید.

  • شیشه حمام اتاق خواب شکسته است

این موضوع کاملا طبیعی است. هرچند شیشه‌های مخصوص حمام اتاق خواب، اتاقک و کابین دوش واقعا مقاوم هستند ولی به دلیل ضربات ناگهانی، گرم و سرد شدن و یا هر اتفاقی ممکن است شیشه خرد شود و یا ترک بردارد.

اگر شیشه ترک ریزی داشته باشد می‌توانید با همان روش استفاده از چسب سیلیکونی و یا با استفاده از برچسب‌های مخصوص شیشه‌ را آب‌بندی و چند وقتی را با آن سپری کنید. اما اگر شیشه به کل شکسته باشد و یا ترک بزرگی داشته باشد باید حتما تعویض شود.

خوشبختانه شیشه‌های مخصوص کابین دوش و یا اتاقک دوش بصورت یدکی در بازار وجود دارند و حتی اگر کابین دوش شما و یا اتاقک دوش شما شکل خاصی داشته باشد به راحتی شرکت‌هایی هستند که شیشه مورد نظر شما را برای شما طراحی و تولید می‌کنند. پس نگران نبودن شیشه نباشید.

برای تعویض شیشه حمام اتاق خواب عموما نیاز است که کابین و یا اتاقک دوش از هم باز شوند. اما اگر حمام اتاق خواب بصورت یک تکه طراحی شده و شیشه تا بالا ادامه دارد نیازی به باز کردن سایر شیشه‌ها نیست.

ابتدا بعد از باز کردن کابین و یا اتاقک باید تمامی خرده شیشه‌های احتمالی در محل قرار گیری شیشه جدید تمیز شوند. سپس باید چسب‌های قبلی که در اطراف شیشه بوده‌اند را حذف کنید و به خوبی تمیز کنید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 4

سپس باید راه جا انداختن شیشه را بررسی کنید. اغلب شیشه‌ها بصورت کشویی و یا از بالا به پایین در محل خود قرار می‌گیرند و سپس روی این شیشه‌ها خشاب و یا زوار نگهدارنده قرار می‌گیرد و سفت می‌شود.

بعد از تعویض شیشه باید هم از پایین و هم از بالا به خوبی نوار قرار گرفتن شیشه را با چسب سیلیکونی آنتی باکتریال به خوبی و با ظرافت آب‌بندی کنید. در نهایت پس از خشک شدن چسب که معمولا بعد از 24 ساعته می‌باشد باید با آب به شیشه بگیرید تا مطمئن شوید نشتی نداشته باشد.

  • لق بودن و یا استیبل نبودن حمام اتاق خواب

این مشکل تنها برای کابین‌های دوش حمام و یا برای اتاقک‌های دوشی که روی کفی سوار می‌شوند دیده می‌شود.

دلیل اصلی آن هم شکستن یکی از لبه‌های کابین و یا خارج شدن کابین دوش از حالت تراز می‌باشد. ممکن است در زمان نصب کابین، نصاب کابین از سنگ و یا هر جسم دیگری برای ثابت کردن و تراز کردن کابین استفاده کرده باشد. البته برخی از کابین‌ها پایه‌دار هستند و ممکن است یکی از این پایه‌ها شکسته و یا از تراز خارج شده است.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 5

اینکه کابین و یا اتاقک باید به خوبی در کف اتاق قرار بگیرند امر مهمی است که برای آب‌بندی اتاقک هم بسیار ضروری است. متاسفانه برخی از نصاب‌ها آب‌بندی کفی کابین را مهم نمی‌دانند و این موضع باعث می‌شود که مشکلاتی از این دست به وجود بیاید. در حالی که اگر از همان ابتدا کابین در مکانی درست و ثابت نصب شده باشد این مشکل به وجود نخواهد آمد.

برای برطرف شدن ایراد یا باید مکان نصب حمام را کمی تغییر دهید و یا باید با استفاده از همان سنگ و یا هر جسم دیگری ابتدا کفی اتاقک و یا کابین را تراز کنید و بعدا با استفاده از نوارهای مخصوص و یا خمیرهای اپوکسی و یا حتی سیمان محل‌های خالی پر و بعدا با استفاده از پسب سیلیکونی آب‌بندی مجدد انجام شود.

اما اگر پایه شکسته باشد باید آن را تعویض و یا با استفاده از چسب‌های مقاوم بچسبانید.

  • خراب شدن سیستم صوتی و یا نورپردازی حمام اتاق خواب

اگر حمام اتاق خواب از نور معمولی استفاده کند که احتمالا ایراد از لامپ است و با تعویض آن مشکل حل می‌شود. ولی اغلب در بسیاری از کابین‌ها و اتاقک‌های دوش از سیستم‌های نورپردازی خاصی استفاده شده که با یک موتور و یا جعبه ابزار مخصوص در پشت کابین هدایت می‌شوند. بهتر است برای تعمیر این موارد با نمایندگی کابین تماس بگیرید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 6

  • خراب شدن دوش حمام اتاق خواب

این مشکل خاص حمام اتاق خواب نیست و در همه حمام‌ها به وجود می‌آید. مشکلاتی مانند کم شدن فشار آب، نشتی دوش حمام، عملکرد نا مناسب سیستم تغییر حالت آب و ... عمدتا مربوطه به خود دوش بوده و ربطی به کابین و یا حمام اتاق خواب ندارد. برای رفع این مشکل می‌توانید دوش را باز و بررسی کنید و بعدا دوباره در جای خود نصب کنید. گاهی البته ممکن است مشکل از گرفتگی لوله‌های رابط کابین هم باشد که به راحتی قابل بررسی است.

برای این منظور مقاله آموزش نصب دوش حمام را مطالعه فرمایید و یا با یک لوله‌کش متخصص تماس بگیرید.

مشکلات و خرابی‌های حمام اتاق خواب البته به این موارد خلاصه نمی‌شود و بسیاری از مواقع این نوع حمام ساخته شده در اتاق خواب است که می‌تواند در تشخیص عیب به یک متخصص کمک کند.

برخی از سوابق کاری ما مربوط به نصب، تعمیر، جابجایی یا تعویض جکوزی خانگی، کابین دوش و ...

 

برای بررسی مشکلات و یا مشاوره در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته که در تمامی تهران سکونت دارند تماس بگیرید و در کمترین زمان مشکل خود را حل کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # گیو 1397-02-31 19:47
از زیر دوش کابین ما آب به بیرون می پاشد، مشکل از کابین است یا از دوش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-03-01 23:05
سلام
به احتمال زیاد از محل اتصال دوش به لوله کابین این نشتی به وجود آمده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یزدجردی 1397-03-03 22:54
سلام
در خانه های کوچک هم می شود یک حمام مستر ساخت؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-03-04 23:16
سلام
بله . فقط باید در ابعاد کوچک اجرا شود. از کابین های آماده کوچک استفاده کنید تا متناسب با فضا کابین را انتخاب کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خدایی 1397-03-04 23:43
امکان جابه جایی این حمام ها به اتاق دیگر وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-03-05 22:50
بله مشروط به اینکه لوله کشی های فاضلاب و آب انجام شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد