با اینکه امروزه کولر‌های گازی و انواع اسپلیت و خنک کننده هوا وارد بازار شده و هر روز در خصوص آن تبلیغات زیادی صورت می‌گیرد ولی باز هم مردم ایران و بسیاری از نقاط جهان همچنان استفاده از کولر آبی را بهترین گزینه تهویه هوا می‌دانند.

کولرهای آبی مزایای زیادی دارند و باد خنک آنها همیشه یکی از بهترین انواع خنک کننده‌های فصل بهاری است.

اما هر از چند گاهی ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که بوی نامطبوعی از کولر ساتع شود و یا چند وقتی باشد که با بوی بد کولر دست و پنجه نرم می‌کنید و با اینکه سرویس دوره‌ای کولر آبی را انجام داده‌اید و تلاش کرده‌اید دلیل آن را پیدا کنید ولی باز هم موفق نشده‌اید.

دلایل بوی بد کولر آبی و روش رفع بوی نامطبوع آن 1

هرچند برخی از افراد تنها مشکل را از پوشال کولر آبی می‌دانند و تنها توصیه آنها به شما این است که پوشال را عوض کنید ولی ما در ادامه سایر دلایلی که می‌توانید منشا این بوی بد باشد را برای شما توضیح خواهیم داد و سپس راهکار برطرف شدن بوی بد کولر آبی را هم خواهیم گفت.

 

علت بوی نامطبوع کولر آبی

مهم‌ترین رکن برای از بین بردن بوی بد کولر آبی شناسایی دلیل و ریشه اصلی به وجود آورنده بوی کولر است.

متاسفانه تنها توصیه کارشناسان تاسیسات نابلد به مشتریان آنها تعویض پوشال کولر آبی و یا نهایتا انجام یک سرویس دوره‌ای کولر آبی است.

حتی برخی از این کارشناسان بدون اینکه خودشان هم دلیل این عیب را بدانند یک هزینه تعمیر کولر آبی روی دست مشتری می‌گذارند و باز هم مشکل حل نمی‌شود.

البته این نکته را هم نباید فراموش کنیم که دلایلی که باعث ایجاد بوی نامطبوع در کولر آبی می‌شوند بسیار زیاد هستند و اگر ما به نکته‌ای اشاره نمی‌کنیم دلیل بر این نیست که این موضوع نمی‌تواند دلیل بوی کولر باشد.

در زیر به برخی از دلایل بوجود آوردنده بوی بد کولر آبی اشاره خواهیم کرد.

  • خراب شدن پوشال کولر آبی

اغلب بوی نامطبوع کولر آبی به دلیل عدم تعویض پوشال کولر در بازدیدهای دوره‌ای کولر آبی است. در نظر داشته باشید که کولر آبی برای تامین رطوبت لازم از رطوبت پوشال‌ها استفاده می‌کند. پوشال‌ها اما محل بسیار مناسبی هم برای رشد میکروب و ویروس و انواع باکتری‌ها هستند.

تجمع باکتری و ویروس در محیط‌های مرطوب بیشتر است و پوشال محل خانه این باکتری‌ها می‌شود.

نکته بد ماجرا اینجاست که متاسفانه نه تنها بوی بد آن باعث آزار و اذیت می‌شود بلکه عدم تعویض پوشال‌ها در مواقع سرویس کولر آبی باعث می‌شود این باکتری‌ها و ویروس‌ها وارد فضای خانه هم بشوند و باعث انواع بیماری‌های ویروسی و آلرژی‌ها باشند.

مسلما تنها راه از بین بردن بو در این نوع شرایط تعویض پوشال‌ها است. در مقاله  نحوه تعویض پوشال کولرآبی و زمان آن این موضوع کاملا توضیح داده شد. اما نکته‌ای که در این مواقع نباید فراموش کنید این است که وقتی پوشال بو بگیرید معمولا به محیط پیرامون خود هم این بو را انتقال می‌دهد.

بنابراین اگر در زمان بو گرفتن پوشال‌ها اقدام به تعویض آنها کردید حتما با محلول سرکه و آب و یا کمی جوهر نمک رقیق شده همه دریچه‌ها و اطراف کولر را هم باید شستشو دهید.

جهت تهیه پوشال و اطلاع از قیمت آنها بر روی خرید اینترنتی پوشال کولر آبی از سایت دیجیکالا بزنید.

دلایل بوی بد کولر آبی و روش رفع بوی نامطبوع آن 2

  • آب تغذیه کننده کولر مانده و لجن افتاده است و یا آلوده شده است

بسیار از افراد برای تامین آب کولر خود از یک شیر آب استفاده می‌کنند. برخی از این شیرها مستقیم به آب شرب متصل است. اگر از این دست افراد هستید به نظر نمی‌رسد که مشکلی داشته باشید. اما برخی دیگر از افراد از منبع برای تامین آب استفاده می‌کنند.

در چنین شرایطی به یاد داشته باشید که در زمان‌های بازدید و سرویس کولر آبی حتما درون مخزن را بازدید کنید.

اگر آب را دستی وارد منبع می‌کنید و جریان آب در منبع کم است، یا اگر منبع در محلی قرار دارد که معرض آفتاب است و جنس منبع کیفیت لازم را ندارد و یا اگر درب منبع آب را به خوبی نبسته باشید پتانسیل خراب شدن آب زیاد است.

یا موجودی در آب می‌افتد، یا آب لجن می‌بندد و یا آب بو می‌گیرد.

لازم است ابتدا از محکم بودن درب منبع مطمئن شوید و در مرحله بعد حتما اگر درب منبع را بسته‌اید مرتبا آب منبع را بازدید کنید و ترجیحا شرایطی را به وجود بیاورید که آب مرتبا در حالت جریان باشد و راکد نباشد.

آب بو گرفته وقتی وارد کولر شود حتی اگر پوشال‌ها را همین امروز تعویض کرده باشید باز هم باعث بو گرفتن کولر می‌شود.

دلایل بوی بد کولر آبی و روش رفع بوی نامطبوع آن 3

  • محل نصب کولر آبی مناسب نیست.

اگر به تازگی کار نصب کولر آبی را انجام داده‌اید و یا اخیرا تغییراتی در محل نصب کولر بوده و یا ممکن است به دلایل دیگر در جریان هوا و یا محیط تازه‌ای قرار گرفته است این موضوع را باید بدانید که تامین هوای کولر آبی از محیط اطراف است.

گاهی خود کولر آبی بوی خاصی نمی‌دهد ولی هوای اطراف کثیف است که وارد کولر می‌شود و بو را وارد فضای خانه می‌کند.

مثلا ممکن است لوله هواکش توالت، هود آشپزخانه و یا هواکش سرویس بهداشتی توالت همسایه در نزدیکی یکی از دریچه‌های کولر قرار گرفته باشد.

این موضوع باعث می‌شود که بوی هوا راحت توسط کولر مکش و وارد اتاق و محیط خانه شود.

برای رفع این مشکل باید یا محیط نصب کولر آبی را عوض کنید، یا مسیر هواکش را بالاتر ببرید و یا از هر تکنیک دیگری مانند استفاده از یک فن برای تهویه هوای محیط استفاده کنید تا بوی محیط از بین برود.

 

  • آب سینی بو گرفته است

گاهی مواقع هم به دلیل خرابی پمپ آب و یا هر دلیل دیگری تعویض آب به خوبی در سینی کولر انجام نمی‌شود و همین موضوع باعث شده تا کولر بو بگیرید.

برای رفع این مشکل اولین و مهم‌ترین کار این است که بدانید چرا آب کولر تعویض نمی‌شود و بو گرفته است. البته اگر در سرویس کولر آبی خودتان آب را تعویض کرده باشید.

 

  • پمپ آب و یا موتور کولر نیم سوز شده‌اند

اگر بوی حاصل از کولر بوی سوختگی و یا داغی است باید دلیل را در سوختن و یا نیمه سوز بودن موتور کولر و یا پمپ آب کولر جستجو کنید. در مقاله تعمیر موتور کولر آبی توضیح دادیم که این موتورها از نوع موتورهای دو دور هستند که بوسیله یک مسیم پیچ راه‌انداز کار می‌کنند.

هرگاه یکی از این سیم پیچی‌ها اتصالی داشته باشد و یا نیم سوز شود بوی سوختگی می‌دهد.

این نکته برای پمپ آب کولر هم صادق است و اگر آرمیچر و یا موتور پمپ نیم سوز شده باشد یا کولر بی آب شده باشد و یا اگر موتور پمپ گریپاژ کرده باشد بوی داغی و سوختگی می‌دهد.

برای این نکته حتما از یک کارشناس تعمیر کولر آبی کمک بخواهید تا موضوع را به خوبی بررسی و در صورت خرابی موتور و یا پمپ آن را تعمیر کند.

در صورت نیاز به خرید پمپ آب کولر آبی و یا موتور کولر آبی جدید برای دستگاه خود مطالعه مطالب راهنمای خرید بهترین پمپ آب کولر آبی و راهنمای خرید بهترین موتور کولر آبی را از دست ندهید.


دلایل بوی بد کولر آبی و روش رفع بوی نامطبوع آن 5

  • از روغن نامناسب برای روغن‌کاری و سرویس کولر آبی استفاده کرده‌اید.

شاید این نکته خنده‌دار و یا عجیب باشد ولی تجربه کارشناسان ما نشان می‌دهد که یکی از دلایل بو گرفتن و بوی نامطبوع کولر آبی استفاده از روغن‌موتورهای غیر استاندارد و نامناسب است.

در مقاله نحوه روغن کاری موتور کولر آبی تشریح شد که نوع روغن باید چگونه باشد و حتی در روغن‌کاری پمپ کولر آبی هم گفتیم که باید برای روغن‌کاری پمپ آب کولر آبی از روغن‌های ضد آب و مناسب استفاده کنید.

در این شرایط و با استفاده از روغن نامرغوب دو اتفاق می‌افتد. یکی اینکه روغن به خودی خود بو می‌دهد و با مرطوب شدن روغن این بو بیشتر می‌شود و در محیط خانه به مشام می‌رسد و چون بوی خوبی نمی‌دهد باعث آزار است.

نکته دوم که بیشتر مسطلح است این است که با حرکت موتور و یا با کارکردن پمپ آب کولر این موتورها گرم می‌شوند و داغ می‌کنند و این حرارت به دلیل اینکه روغن برای آنها مناسب نبوده بوی روغن سوخته می‌دهد زیرا روغن بر اثر حرارت می‌سوزد و بو می‌دهد.

بنابراین برای رفع این مشکل باید تقریبا یک تعمیر جزئی انجام شود به این صورت که موتور کولر و یا پمپ کولر باز شود و کاملا روغن قبلی پاک شود و دوباره از روغن با کیفیت و جدید استفاده شود.

جهت خرید اینترنتی روغن کولرآبی و تحویل درب منزل بر روی لینک خرید روغن کولرآبی از سایت دیجیکالا بزنید.

 

از عوامل دیگری که باعث بوی بد در کولر می‌شوند تجمع رسوب، سوراخ بودن برزنت، بوی تسمه کولر و ... می‌باشد که باید با بررسی دقیق و مناسب علت این بو را تشخیص داد.

اگر با شستشوی کولر در سرویس‌های دوره‌ای با مواد بهداشتی ایمن و یا با تعویض پوشال باز هم بوی کولر از بین نرفت بهترین راه این است که با متخصصین این حوزه تماس بگیرید تا موضوع را بصورت دقیق از نزدیک بررسی و مشکل را تشخیص داده و شما را از شر بوی بد کولر راحت کنند.

 

استفاده از فیلترهای هوای کولر آبی:

یک راه کمک کننده جهت ورود هوای بهتر از طریق کولرآبی به خانه و همینطور جلوگیری از ورود ریزگردها به خانه استفاده از تصفیه کننده های هوا مخصوص کولر آبی است.

استفاده ازین دست محصولات دو فایده دارد. یکی اینکه تا حدود کار  سایه بان کولر آبی را انجام میدهد و به خاطر برزنتی که دارد تا حدودی از تابش خورشید جلوگیری میکند.

دلیل دوم آنکه مانع از ورود گرد و غبار و گرد و خاک مخصوصا در شهرهایی که ریزگرد زیاد است و یا در همسایگی شما ساختمان در حال ساخت است که گرد و خاک زیادی تولید میکند، می شود.

البته توجه داشته باشید که بستگی به منطقه شما و حجم گرد و خاک هرازچندگاهی نیاز به شستشو و گردوغبار زدایی دارد تا مانع از عملکرد کولر نشود.

یک ایراد آن این است که تا حدودی باد کولر را کم میکند. پس در نتیجه شما هستید که میتوانید تصمیم بگیرید آن را بخرید یا نه.

اگر قصد اطلاعات بیشتر در مود انواع این محصول و خریدآن را دارید بر روی خرید فیلترهوای کولر آبی از دیجیکالا بزنید و پس از خرید کار نصب آن را خودتان به راحتی انجام دهید

 

کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته بصورت شبانه روزی آماده انجام خدمات با کیفیت به شما همشهریان عزیز هستند. همچنین مفتخر خواهیم بود اگر تجارب مشابه شما برای علت بوی کولر آبی را در قسمت نظرات این مطلب بدانیم.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # شیرازی 1397-02-19 15:49
هواکش توالت همسایه ما دقیقا کنار کولر ما است و با توجه به متن شما متوجه شدم که مشکل ما از این هوا کش است. راهکار چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-20 23:40
باید لوله هوا کش را بالاتر ببرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # امیری 1397-02-21 23:14
من پوشال را تازه خریدم و بوی بدی می دهد . مطمئنم که بو از خود پوشال است. چرا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-02-22 19:13
سلام
جنس پوشالی که خریدید خوب نیست. بهتر است با خود فروشنده مطرح کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # چاووش 1397-02-23 23:51
سلام
سوسک و زنبور در کولر ما زیاد است . چه باید بکنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-24 20:14
سلام وقت شما بخیر
قطعا روزنه ای وجود دارد که این حشرات را جذب خود می کند. بررسی کنید و روزنه را پیدا کنید و ببندید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال 1397-04-01 10:10
سلام من وقتی کولر را روشن میکنم چند دقیقه اول بوی بد میده بعدش درست میشه مشکل چیست؟لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-04-01 11:36
سلام وقت شما بخیر
ممکن است دلیل های مختلفی داشته باشد از جمله مواردی که در همین مطلب به آنها پرداخته شده است، شما میتوانید با دقت و تشخیص نوع بو از همین مطلب استفاده کرده و بوی نامطبوع را برطرف کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زهرا 1397-04-11 14:02
باسلام قبل از راه اندازی کولر اب لوله کشی شهر دراشپزخانه بسیار بد بو شده و نمیتوان با ان وضو گرفت یا خورد لطفا راهنمایی بفرمایید . درضمن حمام و توالت این مشکل را ندارد. بسیار ممنونم اگر امکان دارد با این شماره تلفن تماس بگیرید . که زودتر بررسی کنیم . 021-22753451
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-05-16 10:06
سلام وقت شما بخیر
اگر از پکیج استفاده میکنید آن را به طور کامل بررسی کنید. احتمالا زیاد آب رادیاتورها وارد آب مصرفی شده است. آب کولر هیچ ارتباطی با آب مصرفی منزلتان ندارد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناشناس 1397-04-25 22:51
سلام یه چند وقتی میشه کولر که روشن میکنم با توجه به اینکه موتور سالم و همه چی خوبه بعد از چند دقیقه بوی سوختگی بدی که حالت سردرد داره رو میدهو مجبور میشم خاموشش کنم بوی سوختگی لاستیکه تقریبا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-06-22 10:06
سلام وقن شما بخیر
شما مشخص نکردید که موتور فابریکی است یا تعمیری. چون برخی از سیم پیچها برای ارزانتر تمام شدن قیمت سیم پیچی مقداری از سیم داخل موتور را بجای مس از سیم آلومنیوم استفاده میکنند. (سیم های آلومنیومی با روکش مس) و در این حالت موتور بعد از اینکه مدتی کار میکند بشدت گرم و سبب بوی شارلاک روی سیم ها می شود. در نهایت موتور میسوزد. از طرفی هم ممکن است بوی سوختگی ناشی از پمپ آب کولر باشد ک نیاز است شما بعد از بازدید کولر منشاء بو را بدرستی پیدا کنید . یا شاید تسمه خیلی سفت است و موتور در شرایط بدی کار میکند. و یا شاید مقداری آب از روی سه راه سقفی روی موتور ریخت باشد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فراهاني 1397-05-04 00:50
با سلام
در تابستان و ٢ ٣ بار در روز يه بوي فاضلاب بسيار ناخوشايند از دو تا فن كويل هاي سقفي اوكار ما مياد واقعا نمي دونم چي كار كنم جالب هست كه بوهاي متفاوت هم مي ده من فكرم روي فاضلاب ونت هاي ساختمان رفته چون بوي متغير داره هر روز
لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # جلال شریفی 1397-10-29 10:36
سلام وقتتون بخیر
خروجی لولهای فاضلاب همسایه ها هست علتش باد میاره به سمت کولره شما راهش اینه که زانویی برنید سر لولها جهتشونو عوض کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # Ali 1397-05-13 09:25
بهترین روشش اینه یه تیکه صابون بندازید تو اب کولر بو از بین میره.به همین راحتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1397-09-26 14:29
سلام
تشکر از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار دیگر بازدیدکنندگان سایت قرار میدهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علي احسان شفایی 1397-06-26 01:15
اگر سوختگی موتور کولر همراه با قطع برق آپارتمان و دود شدید کولر باشد،ناشی از دستکاری عمدی کولر است یا ممکن است سوختگی معمولی موتور باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 07:44
سلام وقت بخیر
از هر دو مورد میتواند باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مقصودی 1398-02-14 13:28
سلام کولر آبی دارم ۳ ساله ازش استفاده میکنم امسال خواستم روشنش کنم موتور کولر دود میکنه علتش را اگه بگید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-02-14 13:45
سلام اکتروموتور یا همون موتور کولر شما در حال سوختن است تا چند روز اینده حتما میسوزه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عطيه 1398-02-15 13:11
پشت بوم منزل ما كبوتر داره و خيلي بوي بدي از كولر مياد راه حلي داره؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-15 15:36
ی شیشه گلاب بگیرید هر از گاهی بریزید داخل اب کولر
.......

۳ مشکل شما از کبوتر نیست
ونت های فاظلاب پشت بوم رو
دو متر بلند تر کنید بو نیاد خونتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حجت 1398-03-09 19:44
سلام وقت از کجا بدونم کولر سوخته یا نه. بوی دود میا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-03-09 21:47
سلام
دریچه کولر را باز کنید اگر بو از داخل موتور یا پمپ باشد مشخص است
اگر هم از سفتی تسمه باشد که باز هم قابل تشخیصه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پوریا چقامیرزا 1398-04-18 18:02
سلام
کولر تازه گرفتم همه چیز مرتب کار میکنه ولی وقتی روشن میکنم چند دقیقه بوی بد میده.پوشال هاش بهم ربخته بود.جنس کولر برفاب گوهره که فکر نمیکنم زیاد جنس خوبی باشه.لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-04-19 12:36
سلام یه شیشه گلاب بریز داخل اب کولر
اگه درست نشد پوشال و اب کولر رو عوض کن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1398-04-26 00:09
سلام.دو بار پشت سرهم پواشل عوض شده.کولر عین آینه صاف و تمیز شده ایقد شستیم.ولی از وقتی روشنه تا خاموش میشه بوی اکواریوم ماهی تو خونه پخش مبشه.جاش هم عوض کردیم.هیچکی علت رو نتونست پیدا کنه.همممممجای کولر هم با سیم و شوینده و.. نو شده.چیکاکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-26 23:14
سلام احتمالا کولر نزدیک لوله های تخلیه فاضلاب ساختمان خود یا در مجاورت و در مسیر باد لوله های فاضلاب ساختمان همسایه نیست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1398-05-01 01:22
کولر ما وقتی که خاموش میشه بوی جلبک خیلی بدی کل خونه رو میگیره
برای همین مجبوریم 24 ساعته روشنش بذاریم
مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-05-02 08:48
سلام بود بد کولر آبی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد از جمله : عدم تعویض آب داخل تشتک و پوشال بهنگام سرویس فصلی مجاورت کولر با لوله های تخلیه سرویس بهداشتی عدم شسشوی درب ها و تشتک بهنگام سرویس و در نهایت اگر بوی بد برطرف نشد شستن دربها و داخل تشتک با مخلوط آب و کمی سرکه و یا جرمگیر میتواند مثمر ثمر باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامدزرگر 1399-03-08 18:44
سلام کولر رو پوشال نو انداختیم پمپ رو بستیم و تسمه نو خریدیم همه رو نصب کردیم هنگام زدن کلید کولر تسمه نمیچرخید و صدا میداد از دینام کولر که یهو کلید های کولر اتصالی کرد
بوی داد دینام و دود زد بیرون از کلید آیا دینام سوخته یا کلید ها برقش مشکل داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-09 09:12
سلام ابتدا سیم کشی داخلی کولر رو بررسی کنید .ودر غیر اینصورت دینام سوخته وباید سیم پیچی اون تغویض بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1399-03-09 22:16
داخل کانال کولر من کبوتر لونه کرده حالا روشن ک میکنم بوی فضله میاد بنظرتون چکار کنم ک بوش بره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-18 09:33
سلام
با شستشوی کف وحلزونی کولر وتعویض پوشال ها وسرویس کامل میتونید این مشکل رو برطرف کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1399-03-11 02:12
سلام کولر ما دوسه دیقه روشن نشد بعد بوی سوختگی داد ولی بعد از چند دقیقه روشن شد و کار کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-11 10:12
سلام احتمالاً مسیر سیم کشی ویا سیم پیچ موتوردچار سوختگی ویا اتصالی شده وباید بررسی بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فهیمه 1399-04-09 16:34
ما کولر ابی داریم بعد از نیم ساعت کار کردن بوی گاز خام ازش میاد علت چیه؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-10 00:36
سلام کولر آبی هوای اطراف رو مکش میکنه وباید در اطراف کولر بدنبال گاز های احتراق که از روشن بودن پکیج ویا آبگرمکن حاصل میشه بگردید ودودکش یا لوله هواکش رو بالاتر ببرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-05-15 05:47
واقعا مطلبتون مفید بود . کولر روشن میکنیم ولی داستان اینجاس که بوی بد فقط بعضی موقع ها میاد مثلا ساعت سه شب . حالا یا ساعت سه شب آب رو به فاضلاب تبدیل میکنن یا گاز دریچه توالت فنی داره که ساعت سه شب فعال میشه . البته تو طول روز هم گاهی این بوی بد میاد ولی تاحالا به ذهنم نرسیده بود جای کولرو عوض کنم . مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-15 23:42
سلام لوله خروجی هواکش فاضلاب ویا سرویس ها اگر در نزدیک کولر قرارداره یا بالاتر ببرید ویا دهانه رو به سمت مخالف قراردهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اعظم 1399-06-18 06:27
سلام کولر پس از خاموش شدن صدای چق چق میده در ضمن کولر اب میده و اصلا معلوم نیست از کجا چطور میتونیم عیب یابی کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Armin 1399-06-18 08:16
شما بایستی دریچه کولر را باز کرده و سپس کولر و پمپ را روشن کنید . صدا و نشتی آب جاهای مختلفی می تواند باشد .باید مسیر آب به کولر و پمپ به آبپاش ... چک شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Armin 1399-06-18 08:16
صدا کولر و همچنین نشتی آب دلایل متعددی می تواند داشته باشد . ابتدا دریچه کولر را باز کرده و سپس کولر و پمپ آب را روشن کنید و با دقت بررسی نمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن