شناخت انواع و نحوه کارکرد تاسیسات حرارتی یا برودتی در زندگی امروز و میان افرادی که در جامعه شهرری زندگی می کنند، یکی از ضروریات است. در مطلبی با عنوان شناخت تاسیسات حرارتی و برودتی ما با این مهم آشنا می شویم.

در این مطلب ابتدا انواع سیستم های حرارتی ساختمان معرفی می شوند، که در زیر سر فصل مربوط به آن توضیحات جامعی آمده است و انواع تاسیسات حرارتی مرکزی نام برده شده است؛ از جمله گرمایش با آب گرم، با آب داغ، بخار آب و همچنین هوای گرم.

در ادامه مطلب سیستم حرارتی با آب گرم توضیح داده می شود و قسمت ها ی گوناگون آن تشریح می گردد. در این بخش ما با انواع دیگ های آب گرم و انواع مشعل ها آشنا می شویم. در تاسیسات حرارتی با آب گرم سیستمی وجود دارد که بوسیله آن آب گرم به چرخش در می آید تا به پایانه ای انتقال گرما رسانده شود. این پایانه ها شامل انواع رادیاتورها و فن کویل ها هستند؛ که در ادامه مطلب، با ارائه ی عکس گونه های مختلف رادیاتور و فن کویل در سیستم حرارتی ساختمان معرفی می شوند.

در بخش های بعدی نمونه هایی از انواع نقشه های لوله کشی تاسیسات حرارتی ساختمان آمده است و توضیحاتی درباره ی محل مناسب نصب اجزای این تاسیسات؛ همچنین خواهیم دانست با رعایت اصولی بسیار ساده، اما مهم می توانیم کارایی تاسیسات حرارتی ساختمان را تا حدود زیادی افزایش دهیم.

همانطور که پیش تر هم گفته شد، این که بدانیم تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمانی که در آن زندگی می کنیم چطور کار می کند، برای ما یک مزیت است و موجبات آرامش و آسایش بیشتر ما را در زندگی فراهم می آورد.

به این منظور، در صورت داشتن سؤال تخصصی درمورد شیوه کارکرد تاسیسات حرارتی یا برودتی ساختمان خود، می توانید با همکاران ما در واحد فنی تماس گرفته و از مشاوره ایشان بهره ببرید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد