در مطلبی تحت عنوان فاضلاب در ساختمان مسکونی، شما می توانید اطلاعات کافی و مفصلی در مورد سیستم فاضلاب در یک ساختمان مسکونی را به دست آورید. در ابتدا، پیش از ورود به بحث های فنی، شما با مفهموم فاضلاب

 و انواع آن آشنا می شوید. این شناخت به شما کمک می کند تا در دسته بندی کردن انواع فاضلاب و سیستم لوله کشی، برای هرکدام، اطلاعات کافی داشته باشید.

شبکه فاضلاب در ساختمان مسکونی دارای بخشهای گونا گونی است که از آن جمله می توان به شاخه ها، سیفون ها، لوله های هوا، لوله های قائم و افقی فاضلاب اشاره کرد. در مورد هرکدام از قسمتها ذکر شده، زیر سر فصل مربوط، با آوردن عکس توضیحات کافی رائه شده است. همچنین در ادامه سایر قسمتهای شبکه فاضلاب در ساختمان مسکونی معرفی می شود. مانند: عَلَم تخلیه فاضلاب، دریچه بازدید، شبکه هوایی، لوله خروجی از ساختمان و دریافت کننده فاضلاب.

مطلب مهمی که در این بحث مورد دقت قرار گرفته است، قابلیت های یک شبکه فاضلاب صحیح در ساختمان مسکونی است. از جمله این قابلیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  تخلیه سریع،
  • جلوگیری از رسوب گذاری،
  •  آب بندی و هوا بندی شبکه فاضلاب
  •  کنترل سطح فشارداخل شبکه.

در سیستم فاضلاب در ساختمان مسکونی ممکن است برگشت فاضلاب به داخل لوله ها رخ دهد، که آن را پدید سیفوناژ می نامند. در این مطلب علت بروز پدیده سیفوناژ در سیستم فاضلاب در ساختمان مسکونی توضیح داده می شود و همچینین راه های پیشگیری و برطرف کردن آن نیز بیان می گردد.

در ادامه شما با انواع مصالح، لوله ها و اتصالات در سیستم فاضلاب در ساختمان مسکونی آشنا می شوید و کاربرد هر کدام را می آموزید. در صورت نیاز به اطلاعات کاملتر و دقیق تر، می توانید با همکارن ما تماس بگیرید.

 اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد