آیا آمادگی تبدیل شدن به یک کارشناس لوله کشی، یا حداقل کسی که می تواند مسائل مربوط به لوله کشی جزئی را برطرف کند دارید؟

اگر بتوانید از پس کارهای لوله کشی ابتدایی منزلتان بر بیایید می توانید در هزینه مورد نیاز برای این موارد صرفه جویی کنید و مشکلات لوله کشی خود را نیز حل نمایید.

در این متن ما برای شما شش راهنمایی مفید داریم که می توانید با استفاده از آنها و به کمک ابزارهایی ساده مشکلات لوله کشی خود را حل کنید.

 

راهکار اول:

از تعویض قطعات داخلی توالت فرنگی یا شیر دوش آب حمام خود نترسید.

جدا شدن لوله های زیر سینک و یا شیر آب موجب آبریزی فراوان و دردسرهایی می شود اما شما می توانید مانند یک لوله کش خودتان این مسائل را حل کنید. شما می توانید با کمی تلاش فلاپر توالت یا کارتریج آن که آسیب دیده است را تعویض نمایید.

فلاپرهای آسیب دیده علت اصلی نشتی بین مخزن توالت توالت فرنگی و کاسه آن است. و همین اتفاق موجب خرج برداشتن برای شما می شود. اما شما می توانید با انجام این دستور العمل آسان آن را جایگزین و تعویض کنید.

بیشتر اتصالات مدرن را می توان با جایگزینی داخلی کلی با یک کارتریج جدید تعمیر کرد.

برای این کار فقط لازم است که شما یک پیچ یا دو تا را باز کنید.

بنابراین، اگر احساس می کنید که از توالت خود صدا می شنوید یا زیر سینک شما چکه می کند، با تعویض قطعات آن می توانید مشکل را حل کنید.

توصیه کاربردی برای اینکه بتوانید مشکلات لوله کشی 1

راهکار دوم:

گرفتگی چاه آب را بدون استفاده از مواد شیمیایی رفع کنید.

دفعه بعد که خواستید گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان خود را بر طرف کنید دیگر نیازی نیست که مواد شیمیایی و تمیزکننده های گران قیمت را خریداری کنید، بلکه به صورت دستی می توانید این گرفتگی را از بین ببرید.

فقط کافیست سر چاه را بر دارید و احتمالا عامل گرفتگی را مشاهده خواهید کرد.

اگر شما نمی خواهید از کسی کمک بگیرید یا کسی نیست که به شما کمک کند، سعی کنید با استفاده از تلمبه برای خارج شدن عامل گرفتگی کمک بگیرید.

خواندن مطلب راه های باز کردن لوله فاضلاب نیز در همین زمینه می تواند مفید باشد.

 

راهکار سوم:

چک کردن سر دوش

استفاده از نوار چسب نیز یکی از ساده ترین راه برای رفع چکه کردن سر دوش است.

احتمالا، نشت به این علت است که اتصالات به خوبی به هم محکم نشده اند. برای رفع این مشکل دوش را باز کنید، نوار لاستیکی را با پیچاندن در جهت عقربه های ساعت به دور آن بپیچانید و تا هنگامی که چکه کردن متوقف شود این کار را ادامه دهید.

اگر شیر دوش، دچار گرفتگی شده است آن را در یک کاسه آب گرم و سرکه به مدت یک ساعت بگذارید. از یک برس کوچک برای از بین بردن هر گونه گرفتگی و رسوبی استفاده کنید که می تواند منجر به انسداد در سر دوش شود.

 

راهکار چهارم:

استفاده از چسب های اتصال را فراموش کنید چرا که می توانید از نوارهای لاستیکی معمولی استفاده کنید.

ترکیبات و چسب های همه کاره که معمولا به عنوان "چسب لوله" شناخته می شوند، می توانند سوراخی و نشتی های لوله ها را برطرف کنند اما برای اکثر کارهای لوله کشی منزل شما نیازی به خرید آنها نخواهید داشت بلکه می توانید از چسب های پلاستیکی چند منظوره برای چنین مشکلاتی استفاده کنید.

این نوارهای پلاستیکی معمولا سفید می باشند و نوارهای ضخیم تر که معمولا دارای قاب زرد رنگ هستند برای لوله های گاز یا انواع صورتی رنگ آن برای آب به کار برده می شود. شما می توانید یکی از انواع نوارهای ضخیم را برای استفاده کارهای لوله کشی خود انتخاب کنید.

توصیه کاربردی برای اینکه بتوانید مشکلات لوله کشی 2

هنگامی که نوار را بر روی لوله قرار می دهید، آن را در اطراف لوله در جهت ساعت گرد بپیچانید. با سه دور پیچاندن می توانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

جهت خرید اینترنتی نوار تفلن بر روی لینک خرید نوار تفلن از سایت دیجیکالا بزنید. 

 

راهکار پنجم:

از حرارت استفاده کنید تا لوله های محکم را بتوانید به هم متصل کنید.

آیا هر چقدر که سعی می کنید یک لوله را به لوله های زیر سینک وصل کنید موفق نمی شوید، حتی وقتی از آچار هم استفاده می کنید نتیجه ای نمی گیرید؟

وقتی که اتصالات سفت شده باشند باعث می شود تقریبا غیرممکن به نظر برسد که بتوان با زور زدن آنها را باز کرد.

اما شما برای این کار قادر به استفاده از حرارت برای باز کردن لوله های قدیمی می باشید.

یک مشعل پروپان کوچک این ترفند را انجام می دهد، برای چند دقیقه باید قبل از شروع کار، لوله ها را حرارت دهید. از عایق های مقاوم در برابر حرارت برای محافظت از دیوارهای نزدیک استفاده کنید.

این ممکن است واضح به نظر برسد، اما فقط برای لوله های آب فلزی می توان از حرارت استفاده کرد، هرگز در لوله های گاز و یا در کنار آنها، و برای لوله های پلاستیکی و یا اتصالات پلاستیکی از حرارت نباید استفاده کنید.

توصیه کاربردی برای اینکه بتوانید مشکلات لوله کشی 3

راهکار ششم:

آبگرمکن خود را کارآمدتر کنید

ترموستات آبگرمکن خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد تنظیم نشده است.

اگر شما باید بتوانید در هنگام باز کردن آب گرم به درجه حرارت 115 درجه برسید، به اندازه کافی آب گرم برای برطرف کردن نیازهای خود خواهید داشت.

شما همچنین می توانید مخزن آب گرمکن خود را عایق بندی کنید. این کار باعث می شود که آب برای مدت طولانی تری داغ شود، اما مراقب باشید که ترموستات را نپوشانید.

بعضی از سرویس کارها عایق های ارزان قیمتی را ارائه می دهند که نصب آن بر روی آبگرمکن آسان است.

شما ممکن است در منطقه ای زندگی کنید که رسوبات آب به سرعت در خطوط و لوله ها جمع می شود. رسوب نیز می تواند به سرعت در چنین سیستم هایی جمع بشود.

با شستشو دادن مخزن آبگرم کن خود با یک بطری آب، هر 3 ماه یکبار از شر این رسوبات رها شوید.

ابتدا، آبگرمکن را خاموش کنید و لوله تخلیه آن را به درون یک کاسه یا سطل فلزی باز کنید. این کار مقدار زیادی رسوب را که در نزدیکی و پایین مخزن قرار گرفته است را حذف می کند که باعث می شود که آبگرمکن شما کارآمدتر بشود.

برای مطالعه بیشتر و آشنا شدن با روش های رفع رسوبات لوله های آب گرم، می توانید مقاله رفع گرفتگی لوله آب گرم را مشاهده فرمایید.

شما ممکن است قادر به انجام پروژه های لوله کشی سنگین نباشید، اما برای نشتی های کوچک و گرفتگی های ساده، اغلب بدون تماس با یک لوله کش حرفه ای می توانید به تنهایی از عهده آن بربیایید.

اگرچه ایده خوبی است که شماره یک گروه تاسیسات و لوله کشی معتبر را داشته باشید و در صورتی که نتوانستید به تنهایی از عهده رفع مشکلات خود بر بیایید از آنها کمک بگیرید.

ما امیدواریم که با خواندن این متن بتوانید پروژه های لوله کشی کوچک خود را آسان و با رضایت انجام دهید.

 

منابع انگلیسی:

منبع 1 منبع 2 منبع 3 منبع 4

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد