تعویض لوله کشی آب از مواردی است که افراد در صورت مواجه شدن با مشکلات مربوط به لوله ها باید هر چه سریع تر به آن توجه نمایند. نشتی و کم فشار شدن آب از نشانه هاییست که می بایست آن ها را جدی بگیرید.

اهمیت تعویض لوله کشی آب

 در این مقاله سعی خواهیم کرد موضوعاتی همچون زمان تعویض لوله های آب ساختمان را برای شما عزیزان بازگو کنیم. امروزه در ساختمان های نوساز و قدیمی لوله کشی آب از موضوعات مهم تلقی می شود. موضوع مهم در این زمینه زمان مناسب جهت تعویض لوله کشی آب است مخصوصاً اگر ساختمانی از عمر ساخت طولانی تری برخوردار باشد که با چند نشانه می توان از خرابی لوله ها مطلع شد.

باید بدانید که بی توجهی به این نشانه ها و اقدام نکردن در جهت تعویض لوله های آب نه تنها مشکلات را برای شما عزیزان دو برابر خواهد کرد، بلکه هزینه های سنگین و گزافی را نیز برای شما ایجاد خواهد نمود. بنابراین با توجه به این مطالب می بایست به اهمیت بررسی لوله کشی آب و تعویض آن در زمان مناسب بپردازید.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 1

نشانه های تعویض لوله کشی آب

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم برای مطلع شدن از خرابی لوله های آب و تعویض آن ها چند نشانه می توانند به شما یاری رسانند که در این بخش به صورت مختصر آن ها را برای شما عزیزان تشریح خواهیم کرد و در بخش های بعدی توضیحات مفصل تری در رابطه با هر کدام از آن ها در اختیارتان قرار خواهیم داد.

تغییر رنگ آب که از لوله ها خارج می شود یکی از مواردی است که نشان دهنده خرابی لوله ها و یا پوسیدگی آن هاست که باید به تعویض لوله کشی آب اقدام کنید. در کنار این نشانه کم فشار بودن آب نیز می تواند هشداری برای تعویض لوله کشی آب محسوب شود. اگر آب ساختمان شما با بوی بدی همراه باشد باید به تعویض لوله های آب ساختمان خود توجه نمایید چرا که این امکان وجود دارد که لوله ها دچار آسیب شده باشند. نشتی و همچنین وجود قارچ در اطراف لوله ها نیز از مواردی محسوب می شوند که می توانند زنگ خطری برای سالم بودن لوله های آب ساختمان شما باشند. در ادامه هر کدام از این موارد را بیشتر واکاوی خواهیم کرد.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 2

تغییر رنگ و تعویض لوله کشی آب

یکی از نشانه هایی که می تواند نشان دهنده خرابی لوله های آب ساختمان و واحد مسکونی شما باشد، تغییر رنگ آب خروجی از لوله ها می باشد. بنابراین اگر آبی که وارد ساختمان شما می شود دارای رنگی غیر طبیعی باشد باید به سراغ فکر تعویض لوله کشی آب بیفتید. در غیر این صورت مشکلات مربوط به لوله کشی شما دو برابر خواهد شد و در نتیجه هزینه ها نیز به مراتب افزایش خواهد یافت. حمل زنگ در طول مسیر توسط آب نشان دهنده خوردگی لوله می باشد که این امر می تواند از دلایل تغییر رنگ آب ورودی به ساختمان شما باشد. بنابراین اگر دسترسی به آب برای شما بسیار سخت و دشوار است باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید. انسداد و گرفتگی از نتایجی است که به دلیل بی توجهی به خوردگی لوله ایجاد می شود و در نتیجه عواقب سختی در پیش خواهد داشت که باید به فکر تعویض لوله کشی آب باشید.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 3

فشار کم آب و تعویض لوله کشی آب

یکی دیگر از نشانه هایی که می تواند شما را در تعویض لوله کشی آب یاری رساند کم شدن فشار آب می باشد. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که آب ورودی به آشپزخانه و توالت با فشار کمی همراه بوده و این امر باعث کم شدن صبر و حوصله شما شده باشد. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها از بین رفتن و خراب شدن لوله های آب می باشد.

جالب است بدانید که نشتی لوله ها از عواملیست که می تواند باعث کاهش فشار آب لوله ها شود. بنابراین می توانید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. راه کارهای مختلفی وجود دارد که بتوانید متوجه دلیل کاهش فشار آب شوید که یکی از آن ها استفاده از محلول لوله بازکنی است. اگر با این محلول مشکل فشار برطرف شد بنابراین جای نگرانی در رابطه با خرابی لوله ها وجد نخواهد داشت اما در غیر این صورت باید سریعاً لوله ها تعویض شوند.

تغییر لوله کشی قدیمی به سیستم های جدید 2

تغییر لوله کشی قدیمی ساختمان با لوله کشی زیر سقفی

بدبو بودن آب و تعویض لوله کشی آب

در کنار تغییر رنگ و کاهش فشار آب بد بو بودن آن نیز می تواند از دلایلی محسوب شود که نشان دهنده خرابی لوله های آب باشد. بنابراین اگر بوی بد آب ورودی به ساختمان شما آزاردهنده بود باید به کمر تعویض لوله کشی آب بیفتید البته در کنار این راه کار گزینه های دیگری نیز وجود دارند که می توانند این موضوع را برای شما مرتفع کنند. از مهم ترین دلایل بد بود شدن آب وجود باکتری ها در لوله های قدیمی است که باعث انتشار بوی نامطبوع می شوند که با تعویض لوله ها به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد و دیگر جای نگرانی نخواهد بود. بنابراین بد بو شدن آب از دیگر نشانه های خرابی لوله کشی ساختمان شما خواهد بود.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 5

نشتی از نشانه های تعویض لوله کشی آب

برای این که به فکر تعویض لوله کشی آب بیفتید باید چند نشانه را رؤیت کرده و یا مورد بررسی قرار دهید که این موضوع در خانه های قدیمی بیشتر نمود می کند. یکی دیگر از این نشانه ها که کاملاً تکلیف را برای تعویض لوله ها مشخص می کند نشتی ساختمان ست.

نشتی لوله ها از موضوعات مهمی است که باید بیشترین توجه را به آن معطوف کرد چرا که بی توجهی می تواند خسارات جبران ناپذیری را به ساختمان و اسکلت آن وارد کند و همچنین رشد قارچ های مضر را افزایش دهد. بنابراین توصیه می کنیم برای عدم چنین مشکلاتی تعویض لوله کشی آب را در اولویت امور قرار دهید.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 6

خرابی آب و وجود قارچ از نشانه های تعویض آب

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند شما را به فکر تعویض لوله کشی آب بیندازد، وجود قارچ در اطراف لوله های ساختمان می باشد. هر جا شما با قارچ در اطراف لوله های آب مواجه شدید بدانید که رطوبت باعث رشد آن ها شده است و مسلماً رطوبت نشان دهنده نشتی یا خرابی لوله ها می باشد که باید به فکر تعویض آن باشید.

تا به این جا سعی کردیم چند مورد از نشانه هایی که می تواند شما را برای تعویض لوله کشی آب راغب کند، آشنا نماییم. با بررسی این مشکلات می توانید در اولین فرصت با شرکت تأسیساتی مورد نظر ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 7

نحوه تعویض لوله کشی آب

در کنار تغییر رنگ و کاهش فشار آب بد بو بودن آن نیز می تواند از دلایلی محسوب شود که نشان دهنده خرابی لوله های آب باشد. بنابراین اگر بوی بد آب ورودی به ساختمان شما آزاردهنده بود باید به فکر تعویض لوله کشی آب بیفتید. البته در کنار این راه کار گزینه های دیگری نیز وجود دارند که می توانند این موضوع را برای شما مرتفع کنند. از مهم ترین دلایل بد بود شدن آب وجود باکتری ها در لوله های قدیمی است که باعث انتشار بوی نامطبوع می شوند که با تعویض لوله ها به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد و دیگر جای نگرانی نخواهد بود. بنابراین بد بو شدن آب از دیگر نشانه های خرابی لوله کشی ساختمان شما خواهد بود.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 8

تعویض لوله کشی آب در ساختمان های قدیمی

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم، اغلب لوله کشی های ساختمان های قدیمی درون دیوار و کف ها انجام شده است و بنابراین در صورت هرگونه خرابی و پوسیدگی تعمیر و تعویض آن ها کار سخت و دشواری خواهد بود. به عنوان مثال اگر در قسمتی از ساختمان با نم و رطوبت مواجه شوید باید به نشتی لوله ها شک کنید و بنابراین چاره ای جز خراب کردن دیوار برای تعویض لوله ها نخواهید داشت و این موضوع نه تنها زمان زیادی نیاز خواهد داشت، بلکه به هزینه های سنگینی نیز ختم خواهد شد. راه کار مناسب طبق گفته های بخش قبلی لوله کشی رو کار است. برای این کار می توانید خروجی لوله های قدیمی را کور کرده و از نو به لوله کشی روکار اقدام کنید.

لوله کشی روکار

نمونه لوله کشی حوله خشک کن مربوط به سیستم گرمایشی رو کار توسط کارشناسان ما

 

نکاتی در رابطه با تعویض لوله کشی آب

برای این که بتوانید لوله کشی آب ساختمان خود را تعویض کنید توصیه می کنیم به چند نکته مهم توجه کافی نمایید. یکی از این نکات اقدامات لازم قبل از بزرگ شدن مشکل خرابی لوله ها می باشد.

در واقع قبل از این که مشکلات بزرگ تر شوند اقدامات لازم جهت تعویض لوله کشی آب را به انجام برسانید. هر مشکلی می تواند دلیلی داشته باشد بنابراین به هیچ عنوان به راحتی از آن ها عبور نکنید. هر چه اقدامات شما زودتر انجام شود هزینه های تعمیر و تعویض نیز کاهش می یابد.

نشانه های مهم برای تعویض لوله کشی آب در ساختمان ها 10

تعویض لوله کشی آب توسط حرفه ای ها

یکی از موضوعات مهم در رابطه با تعویض لوله کشی آب سپردن این کار به افراد حرفه ای و با تجربه می باشد. یک لوله کش مجرب به راحتی می تواند مشکل شما را شناسایی کند و در جهت برطرف کردن آن اقدام نماید. بنابراین می توانید به شرکت تأسیساتی مورد نظر مراجعه کرده و تعویض سیستم لوله کشی آب ساختمان خود را به آن ها بسپارید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد