لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان های مختلف دارای هزینه های مختلفی خواهد بود. هزینه لوله کشی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود که کیفیت و حجم کاری از این عوامل محسوب می شوند.

لوله کشی آب گرم و سرد و هزینه های مختلف آن

در ساختمان های مختلف اعم از نوساز و یا قدیمی توجه بسیاری به نوع لوله کشی آب سرد و گرم می شود. در واقع میزان هزینه لوله کشی در ساختمان های مختلف را می توان براساس معیارهای مختلف تعیین نمود. یک لوله کش مجرب با دیدن مکان مورد نظر و بررسی های لازم می تواند میزان هزینه احتمالی را برای شما بازگو کند.

هزینه کردن در پروژه لوله کشی آب براساس موارد مختلف می تواند بسیار بالا، متوسط و حتی پایین باشد و این امر بستگی به نظر سازنده و مالک ساختمان دارد. نکته مهم این است که امروزه برای عدم دوباره کاری اغلب از لوله کشی های مناسب و البته روکار در ساختمان ها استفاده می شود تا هم هزینه ها کاهش یابد و هم در زمان بروز مشکلات عیوب به خوبی قابل شناسایی باشند.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 1

قیمت لوله کشی آب و عوامل تأثیر گذار در تعیین آن

امروزه لوله کشی آب گرم و سرد دارای هزینه های مختلفی است که در حین و حتی قبل از ساخت مکان مورد نظر به آن توجه بسیاری می شود. در بحث امروز قصد داریم در رابطه با عوامل تأثیر گذار در رابطه با قیمت لوله کشی چه از نوع سرد و گرم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. اگر بخواهیم عوامل تأثیر گذار در تعیین قیمت لوله کشی را برای شما عنوان کنیم می توانیم به حجم کار موردنظر اشاره کنیم بنابراین این عامل می تواند در تعیین قیمت آن تأثیر فراوانی داشته باشد.

جنس لوله به کار رفته و میزان کیفیت آن نیز از دیگر عوامل محسوب می شود. در کنار این دو عامل می توان به میزان درجه سختی آب نیز اشاره کرد که خود به تنهایی می تواند میزان قیمت انواع لوله کشی را تعیین نماید. عوامل دیگری نیز وجود دارند که در ادامه بیشتر در رابطه با آن‌ها به بحث و گفتگو با شما عزیزان خواهیم نشست پس هم چنان با ما همراه باشید اگر این موضوع برای شما مفید و جذاب است.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 2

نقش کیفیت در میزان قیمت لوله کشی آب گرم و سرد

یکی از عوامل مهم که در بخش قبلی به صورت مختصر به آن اشاره‌ای داشتیم میزان کیفیت لوله کشی آب سرد و گرم است که می تواند قیمت آن را تحت تأثیر قرار دهد. نکته مهم در رابطه با این موضوع افزایش عمر لوله کشی است که می تواند باعث افزایش دوام آن در طول سال های مختلف و دفعات مصرف شود.

 بنابراین فراموش نکنید که کیفیت را به هیچ عنوان فدای دیگر عوامل نکنید. برای این که یک لوله کشی ساختمانی بتواند استحکام و دوام طولانی مدت داشته باشد باید هزینه مناسبی جهت ایجاد آن در نظر گرفت و با توجه به این موضوع هر چه میزان کیفیت لوله کشی بالا باشد در نتیجه هزینه آن نیز به مراتب افزایش خواهد یافت.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 3

 تأثیر زمان در میزان قیمت لوله کشی آب سرد و گرم

یکی از عوامل مهم در کنار کیفیت لوله کشی آب مدت زمانی است که این پروژه به طول می انجامد. با توجه به متراژ و طبقات ساختمان و مکان مورد نظر می توان زمان دقیق برای لوله کشی را تخمین و در نهایت هزینه آن را مشخص نمود. در واقع مدت زمان می تواند تأثیر به سزایی در تعیین قیمت لوله کشی سرد و گرم داشته باشد.

یک لوله کش با تجربه قبل از ساخت می تواند براساس نقشه تعیین شده زمان لازم را برای این امر تعیین کند. البته با توجه به این که اغلب لوله کشی ها یک الی دور روز و نهایت سه هفته نیاز به زمان دارند می توانند هزینه های مختلفی را نیز سبب شوند. فرسوده و یا تازه ساخت بودن ساختمان نیز می تواند در تعیین میزان زمان لازم جهت لوله کشی آب گرم و سرد تأثیر گذار باشد.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 4

میزان قیمت لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان های فرسوده

یکی از عوامل تأثیر گذار دیگر در رابطه با قیمت لوله کشی آب سرد و گرم نوع ساختمان و مکان مورد نظر می باشد. به عنوان مثال ساختمان های قدیمی و یا به اصطلاح چند سال ساخت از نوع لوله کشی متفاوتی برخوردارند. هر گونه نشتی و یا جریان نامناسب آب در لوله کشی این گونه از ساختمان ها می تواند زنگ هشداری در رابطه با مشکلات ایجاد شده در لوله کشی آن محسوب شود بنابراین توصیه می شود در زمان ایجاد چنین مشکلاتی هر چه سریع تر برای برطرف کردن آن از طریق افراد و کارشناسان با تجربه در این حیطه اقدام کنید.

بررسی و برطرف کردن مشکلات در زمان مناسب می تواند هزینه های آن را تا حد بسیاری کاهش دهد. یکی از توصیه های مهم در زمان ایجاد مشکل در لوله کشی ساختمان های فرسوده کور کردن لوله کشی قدیمی و توکار می باشد. بعد از انجام این کار می توان با لوله کشی روکار آب سرد و گرم تا حد بسیاری با این مشکلات مقابله نموده و هزینه های مربوط به آن ها را کاهش داد.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 5

حجم کار و نقش آن در تعیین هزینه لوله کشی آب سرد و گرم

یکی از عوامل مهم دیگر که می تواند در میزان هزینه و قیمت لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان ها تأثیر گذار باشد حجم کار می باشد. در واقع حجم کار براساس متراژ ساختمان و نیاز آن به میزان لوله کشی مناسب در مکان های مشخص تعیین می شود.

 ساختمان های با متراژ بالاتر به مراتب حجم کاری بیشتری را نیاز خواهند داشت و در نتیجه هزینه لوله کشی سرد و گرم در آن ها افزایش خواهد یافت. تعداد طبقات، واحدها، اتاق ها و انشعابات در میزان هزینه لوله کشی آب تأثیر به سزایی خواهند داشت. این نکته را نیز بدانید که نقشه ساختمان می تواند حجم کاری در رابطه با لوله کشی را برای شما تعیین نماید.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 6

جنس و نوع لوله در تعیین قیمت لوله کشی آب سرد و گرم

لوله های مختلفی در بازار وجود دارند که سازندگان براساس جنس آن ها به خریدشان اقدام می کنند. همان طور که در بخش های قبلی نیز عنوان کردیم کیفیت لوله کشی در میزان هزینه آن تأثیر گذار است و جنس به کاررفته در لوله می تواند کیفیت آن را تعیین کند.

 لوله های ساختمانی را می توان در چند نوع دسته بندی کرد که چدنی، آهنی و پلاستیکی از مرسوم ترین آن ها شناخته می شوند. برای پروژه های کوچک ساختمانی و همچنین تأسیسات زیر بنایی فاضلاب ها از لوله های چدنی استفاده می شود. لوله های آهنی ارزان ترین نوع محسوب می شوند و لوله های پلاستیکی نیز در اغلب لوله کشی های ساختمانی برای جایگزین کردن لوله های پوسیده مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 7

تخریب لوله کشی آب در خانه های قدیمی و تعیین هزینه آن ها

یکی از مواردی که در قیمت لوله کشی آب سردوگرم تأثیر گذار است تخریب لوله های قدیمی می باشد. شاید برای شما عزیزان این سوال پیش آید که تخریب و جمع کردن لوله های قدیمی چه تأثیری در تعیین هزینه لوله کشی دارد. برخی از شرکت ها برای لوله کشی ساختمان یک هزینه کلی را تعیین می کنند و برخی نیز هزینه جمع کردن لوله های قدیمی را مجزا دریافت می کنند.

نکته مهم در رابطه با این موضوع عدم جمع کردن لوله های قدیمی در مواردی است که متراژ لوله کشی بالا بوده و این امر می تواند هزینه های اضافی و گزافی را برای مالک و سازنده در بر داشته باشد. با توجه به این موضوع برخی کور کردن لوله های قدیمی را ترجیح می دهند تا هزینه ها کاهش یابند.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 8

تأثیر بازسازی لوله کشی آب در قیمت آن

در بخش قبلی عنوان کردیم که در ساختمان های مختلف جهت جمع کردن لوله های قدیمی نیاز به هزینه های اضافی خواهد بود که این امر می تواند در لوله کشی با متراژهای بالا با کور کردن لوله های قدیمی انجام شود. در برخی شرایط می توان لوله های قدیمی را تخریب نموده و برای بازسازی آن اقدام نمود.

 برای اجرایی کردن این پروژه می توان به متخصصین و لوله کارهای زبردست مراجعه کرد. در برخی موارد می توان در ساختمان های کوچک و البته قدیمی تمامی لوله ها را تخریب نموده و از لوله کشی روکار بهره مند شد. در کل باید عنوان کنیم که بازسازی و تخریب لوله ها جهت راه اندازی لوله کشی جدید نیازمند هزینه خواهد بود که با کمی برنامه ریزی می توان هزینه های مربوط به آن را مدیریت کرد.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 9

درجه سختی آب و تأثیر آن در لوله کشی آب

در زمان لوله کشی آب به موارد متعددی توجه می شود که می توان هزینه های مربوط به آن را به خوبی مدیریت کرد. یکی از این موارد که بسیار مهم و قابل توجه است میزان درجه سختی آب می باشد. این میزان درجه در مناطق مختلف متفاوت می باشد.

 در واقع براساس منطقه ای که ساختمان مورد نظر در آن بنا شده است میزان درجه سختی تعیین می گردد. هر چه میزان درجه بالاتر باشد عمر و دوام لوله ها کاهش خواهد یافت بنابراین با استفاده از لوله کشی آب مناسب براساس درجه سختی می توان این مهم را برطرف کرد.

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی آب سرد و گرم 10

دریافت مجوز و تأثیر آن در قیمت لوله کشی آب

برای لوله کشی آب می بایست جوانب مختلفی را در نظر گرفت که یکی از مهم ترین آن ها دریافت مجوز از اداره آب و فاضلاب می باشد. در واقع این کار از مهم ترین مراحل لوله کشی در ساختمان می باشد چرا که در برخی موارد نیاز به جابه جایی کنتور آب خواهد بود که این امر تنها از طریق دریافت مجوز امکان پذیر خواهد بود. در مقالات بعدی در رابطه با موضوعات دیگری همچون روش های مختلف گرمایش اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد