02177683856 اسماعیلی

لوله کشی آب در ساختمانها را می توان به دو روش سنتی ((روش آمیانه ای که انجام می شود)) و روش کلکتوری انجام داد. لوله کشی کلکتوری که بهترین نوع لوله کشی می باشد را با استفاده از لوله های 5لایه اجرا میکنند.

از مزیت هایی که این نوع لوله کشی دارد:

1)  جدا کردن  آب مصرفی سرد و گرم هر فضا از یکدیگر
2) فشار آب مناسب و متعادل بین تمامی فضاها

3) قطع یا وصل کردن آب هر فضایی که نیاز نداشته باشیم

4) قطع آب سرد یا گرم مکانی که در مواقع اضطراری دچار مشکل شده باشد و در این مواقع مکان های دیگر آب دارند و می توان از آنها استفاده کرد.

کلکتور یک وسیله ای میله ای شکل است که در زیر آن تعدادی خروجی وجود دارد که بر روی آنها شیرها نصب می شود و ابتدا و انتهای آن باز می باشد. یک طرف آن ورودی  و طرف دیگر با درپوش بسته می شود و در مواردی خاص نیز می توان از آن استفاده کرد که اگر کلکتور آب سرد باشد ورودی آب سرد می باشد که به ورودی آب واحد متصل می باشد و اگر کلکتور آب گرم باشد به پکیج یا موتور خانه وصل می شود. بهتر است برای ورودی کلکتورها یک شیر قرار دهیم تا در صورت نیاز کل کلکتور را قطع کنیم.
تعداد شیر های یک کلکتور بسته به تعداد مکانهای استفاده از آب دارد برای مثال در یک واحد فضاهایی که آب نیاز دارند عبارت از آشپزخانه، حمام، توالت، بالکن و دیگر سرویس ها در صورت موجود بودن می باشد که برای هر فضا از یک شیر آب گرم  و یک شیر آب سرد در کلکتور استفاده میکنیم.
کلکتورها از لحاظ اندازه قطر ورودی و خروجی دارای انواع مختلفی می باشد، این اندازه ها بسته به دوری و نزدیکی آن فضا به کلکتور یا تعداد شیرهای مورد استفاده آن فضا از شیر ورودی انتخاب می شود.

برای اجرای لوله کشی آب کلکتوری بدین صورت اقدام می کنیم. ابتدا مکانی را روی دیوار در نظر می گیریم که جعبه کلکتور را در آنجا قرار دهیم، بهترین مکان برای قرار دادن جعبه کلکتور در بالکن، آشپزخانه یا مکانی که از دید مستقیم، رطوبت و در معرض مستقیم آب به دور باشد، می باشد.
جعبه کلکتور جعبه در داری می باشد که تمامی لوله های آب سرد و گرم از آنجا تقسیم شده و تمامی شیرهای قطع و وصل آب در آن قرار می گیرد.
در مرحله بعد، بعد از محکم کردن شیرهای قطع و وصل آب بر روی کلکتور و شیر فلکه ورودی آب بر روی آن، کلکتور را با استفاده از بست کلکتور بر روی جعبه کلکتور مهار میکنیم .
در صول مسیر لوله کشی بدلیل انعطاف پذیری لوله از اتصالاتی مثل زانویی استفاده ای نمی شود و روش تقسیم شدن در هر مکان مانند آشپزخانه به این صورت می باشد که از سه راهی های دیواری استفاده شده و در ادامه لوله به انتهایی ترین مصرف کننده هدایت می شود.

یکی از خدمات گروه تأسیسات 24 ساعته اسماعیلی اجرای لوله کشی به روش کلکتوری برای بهتر تقسیم شدن آب مصرفی در ساختمان می باشد. در صورت نیاز به اجرا و بازدید از پروژه های انجام شده می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ها  

0 # فرزاد 1396-09-15 19:41
سلام یک کاری رفتم هم گرمایش از کف بود هم رادیاتور داشت. رایزر رو نتونستم پیدا کنم ممکنه کسی که لوله کشی کف کرده رایزر نزاشته باشه؟ از چند نفر پرسیدم میگن غیره ممکنه حتما باید رایزر کار شده باشه. نظر شما چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید