02177417286 اسماعیلی

آیا تا به حال به مخزنی که روی پمپ آب قرار دارد توجه کرده اید؟ شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که کارکرد و فایده این منابع چیست؟ در این متن به توضیح نکاتی در مورد مخزن تحت فشار در پمپ های آب خانگی خواهیم پرداخت

این منبع های آب با اسامی دیگری مانند: مخزن پمپ آب، مخزن تحت فشار پمپ آب، مخزن دیافراگمی، مخزن تحت فشار بسته نیز به کار می روند.

مخزن تحت فشار از سه قسمت تشکیل شده است:پوسته، تیوب و فلنچ. تیوپ مخصوص داخل این منبع قرار گرفته و با کمک فلنچ لبه آن محکم بین بدنه و فلنچ گیر میکند و این عمل باعث آب بندی می شود.

فشار باد درون مخزن به تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحد ها، متراژ و. . . بستگی دارد.

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی1

عملکرد مخزن تحت فشار:کارکرد این منبع به این گونه است که تیوپ داخل منبع، به کمک باد پر فشاری که داخل آن است آب را با فشار به داخل لوله ها هدایت می کند سپس به محض باز شدن شیر آب تخلیه می شود.

در این منابع میزان حجمی که مشخص می شود در واقع نشان دهنده ی مقدار آبی است که در آن با فشار مشخصی ذخیره می شود. فشار آبی که در داخل این منبع وجود دارد با فشار پمپ برابر است. به این صورت که اگرشما در ساختمان مسکونی خود منبع آبی داشته باشید، تا زمانی که تمام آب موجود در منبع تحت فشار مورد استفاده قرار نگیرد پمپ آب روشن نخواهد شد! در این شرایط اگر شما آبی بیش از حد ذخیره شده در منبع را احتیاج داشته باشید آنگاه پمپ روشن خواهد شد و خواسته شما را اجرا خواهد کرد.

مزیت استفاده از مخزن تحت فشار:

در هنگامی که شما منبع آبی ندارید، حتی اگر فقط یک لیوان آب بخواهید باید پمپ را روشن کنید. اما اگر مخزنی بر روی پمپ شما نصب باشد بدون روشن کردن پمپ تا 10 لیتر آب را اختیارتان می گذارد. در این حالت، هم هزینه برق شما کاهش می یابد هم از استهلاک زودرس پمپ جلوگیری می شود.

نگه داری صحیح از مخزن:

برای نگه داری صحیح از منبع تحت فشار باید دو مورد را رعایت کنید:

  • از شیر صافی در ورودی منبع تحت فشار استفاده کنید تا از ورود اجسام ریز مانند شن با فشار زیاد توسط پمپ آب جلوگیری شود. زیرا این اجسام می توانند به تیوب صدمه بزنند و عمر آن را کاهش دهند.
  • هر ماه میزان فشار هوای داخل مخزن تحت فشار را بررسی کنید، این کار باعث می شود فشار هوای داخل منبع بخاطر باز و بسته شدن متعدد تیوب از حالت عادی خارج نشود.

اگر در خصوص مخزن تحت فشار پمپ آب نیاز به مشاوره با متخصص دارید با ما تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید