نظرات برخی از مشتریان

تعمیر لوله کشی ساختمان 1

تعمیر لوله کشی خانه

 • اگر لوله کشی خانه ی شما قدیمی است و هر روز قسمتی از آن آسیب می بیند و نیاز به بازسازی و بازدید رایگان دارد ...
 • اگر به علت زنگ زدگی شدید و رسوب گرفتگی لوله ها با مشکل افت فشار آب مصرفی مخصوصاً در آب گرم مواجه هستید...
 • اگر حتی با داشتن پمپ آب و منبع ذخیره آب، با مشکل افت فشار آب زیادی مواجه هستید...
 • و یا اگر دوست دارید در نما و ظاهر خانه خود تحول عظیم و زیبایی ایجاد کنید

بهترین راه تعمیر لوله کشی آب گرم و سرد و همچنین تعمیر لوله کشی فاضلاب خانه بصورت اساسی و با متدها و روش های جدید می باشد.

تعمیر لوله کشی ساختمان 2

تعمیر لوله کشی با لوله های پلیمر بصورت روکار

در شرایط فعلی ساختمان ها به شیوه قبلی دیگر لوله کشی نمی شوند. زمان لوله کشی بسیار محدودتر و سریع تر شده و نحوه لوله کشی بسیار مهندسی تر و اصولی تر شده است.

امروزه بدون وجود بررسی های اولیه و بدون در نظر گرفتن میزان مصرف، مقدار مورد نیاز مصرفی ها، شرایط بهینه لوله کشی، بهترین شیوه های کاهش مصرف آب و مصرف مصالح و مواد اولیه، بدون توجه به میزان فشار لازم آب در ساختمان و ده ها نکته مهم دیگر کار لوله کشی و یا تعمیر آن در ساختمان انجام نمی شود.

در واقع لوله کشی به یک علم تبدیل شده و افرادی قادر به انجام این کار بصورت تخصصی هستند که گام های آموزشی و عملیاتی را در کنار هم آموخته باشند و هر روز بر توسعه فردی و دانش خود همت گماشته باشند.

تعمیر لوله کشی ساختمان 3

این موضوع تنها به لوله کشی در خانه های جدید خلاصه نمی شود. خوشبختانه روش های نوین لوله کشی به کمک خانه های قدیمی نیز آمده و با کمترین هزینه و خرابی توانسته ساختار قدیمی لوله کشی خانه را تغییر داده و متحول کند.

حتی برای تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب هم کمتر به سراغ متدهای قبلی برای اصلاح لوله آسیب دیده می روند و با استفاده از تکنیک ها و روش های نوین آسیب لوله اصلاح می شود که گاها حتی نیازی به تخریب و یا استفاده از از ابزارها و تجهیزات زیادی هم ندارد.

بصورت کلی لوله های آسیب دیده و خراب را باید به دو دسته لوله فاضلابی و لوله آب گرم و سرد تقسیم کنیم. به همین ترتیب باید نحوه تعمیر لوله کشی را هم به دو دسته تقسیم کرد. تعمیرات نقطه ای و یا منطقه ای و تعمیرات کلی و اساسی لوله کشی ساختمان.

تعمیر لوله کشی ساختمان 4

تعمیرات نقطه ای لوله کشی فاضلاب

در مقاله ای جداگانه تعمیر لوله کشی فاضلاب بصورت نقطه ای بیان شد. در این روش تنها باید محل نشتی و یا شکستگی پیدا شود و با استفاده از چسب های مخصوص و یا وصله های نوین نشتی گرفته شود.

بدون تردید این روش تنها برای آن دسته از مشتریان کاربرد دارد که خواهان بر طرف کردن یک نشتی ساده هستند در حالی که سال ها و مدت زیادی از لوله کشی فاضلاب آنها نگذشته باشد.

اگر مدت زمان لوله کشی فاضلاب زیاد گذشته باشد این موضوع باعث می شود تا لوله ها توان و مقاومت خود را از دست داده باشند و با وصله کردن باز هم مشکل سر از جایی دیگر بیرون بیاورد.

بخصوص اینکه اصلا برای لوله هایی که مدت زمان زیادی از اجرای آنها گذشته باشد توصیه نمی شود که کار تعمیرات انجام شود زیرا برش و تعمیر یک نقطه از لوله مساوی است با از دست دادن سلامت و کیفیت سایر نقاط و بسط پیدا کردن و انتشار خرابی به سایر قسمت های لوله ها.

تعمیر لوله کشی ساختمان 5

تعمیر لوله کشی فاضلاب بصورت کلی و اساسی

برای آن دسته از لوله کشی های فاضلاب با طول عمر بالای 8 سال تا 10 سال توصیه می شود که با صرف هزینه ای نه چندان زیاد لوله های فاضلاب تعویض شوند. تعویض لوله های فاضلاب اصلا نیازمند خرابی های قبلی نیست و قرار نیست تمامی ساختار خانه به هم بریزد.

شما می توانید با مراجعه به سوابق کاری ما نحوه تغییر اساسی لوله کشی فاضلاب به روش پوش فیت و یا پولیکا را ملاحظه فرمایید اما بصورت کلی امروزه لوله کشی فاضلاب یا بصورت پلیکا انجام می شود و یا لوله کشی فاضلاب با لوله های پوش فیت انجام می پذیرد.

افرادی که خواهان خلاص شدن از ناراحتی های خرابی و نشتی هر روزه لوله های فاضلاب خود هستند بهتر است با استفاده از لوله های پوش فیت کار لوله کشی خود را انجام دهند.

لوله های فاضلاب پوش فیت نسل جدیدی از لوله ها هستند که می توانند با سرعت اجرا شوند و در ضمن قابلیت و کارایی بسیار بالاتری نسبت به لوله های پلیکا دارند.

احتمالا اگر نگران نحوه اجرای این نوع لوله کشی هستید باید بگوییم که کار لوله کشی با لوله های پوش فیت نیاز به کاربرد چسب زیاد ندارد، به راحتی افراد متخصص این کار را با سرعت انجام می دهند و هزینه خیلی بیشتری هم از لوله کشی با لوله های پلیکا ندارند.

در یکی از سابقه کاری ما که تعمیر لوله کشی فاضلاب در خیابان مطهری بوده کاملا مشهود است که برای تعمیر لوله ها باید به این نکته توجه داشته باشید که اصلا به سراغ روش سنتی نباید بروید.

اگر روش سنتی تعمیر لوله کشی فاضلاب را انتخاب کردید باید کاملا ساختار خانه به هم بریزد و مدت زمان زیادی برای تعمیرات منتظر بمانید.

تعمیر لوله کشی ساختمان 6

این در حالی است که تنها با استفاده از یک نقشه کاربردی دقیق و قابل اجرا متخصصین اجرای لوله کشی پوش فیت می توانند بصورت زیر سقفی و تنها با چند سوراخ و برش در سطح ساختمان کار لوله کشی را برای شما انجام دهند و بسته به متراژ لوله کشی شما در کمتر از یک تا چند روز کار لوله کشی را به اتمام برسانند.

قبلا در مقاله لوله کشی فاضلاب با لوله های پوش فیت نحوه لوله کشی با این لوله ها را توضیح دادم اما کار تعمیرات با این لوله ها متفاوت است. این بار شما باید در لباس یک متخصص ظاهر شوید و بیماری ساختمان را درمان کنید.

درمان بیماری ساختمان وقتی این بیماری از لوله ها باشد همانند بیماری خونی در بدن است که باید گاها تمامی اعضا و ساختمان تحت تاثیر قرار بگیرند. از این رو توصیه می شود کم ضررترین و بهترین روش برای درمان انتخاب شود.

به همین دلیل تعمیر لوله کشی فاضلاب ساختمان با لوله های پوش فیت و بصورت لوله کشی فاضلاب زیر سقفی بهترین متد برای درمان بیماری پوسیدگی و خراب شدن لوله های فاضلاب ساختمان است.

لوله های پوش فیت در درون هم قرار می گیرند و با استفاده از بست های مختلف در مسیر خود مهار می شوند.

برای تعمیر لوله های فاضلاب با استفاده از لوله های پوش فیت نیازی به جمع کردن لوله های قبلی نیست و تنها باید لوله های قبلی را با استفاده از درپوش های فاضلاب مسدود کنیم.

تعمیر لوله کشی ساختمان 7

عکس فوق مرتبط با تعویض لوله کشی فاضلاب توسط همکاران ما بصورت زیر سقفی است.

سپس مسیر لوله کشی فاضلاب جدید ترسیم می شود و لوله های فاضلاب بصورت زیر سقفی اجرا می شود. مسیر لوله کشی باید به گونه ای انتخاب شود که لوله ها در زیر سقف کاذب و کناف پنهان شوند.

بعدا برای اجرای لوله کشی های فاضلاب روشویی و سینک ظرفشویی هم اگر دیوار کاذب نمی توانید و یا علاقمند به اجرا نیستید تنها مسیر یک لوله 45 در دل دیوار تراش داده می شود و لوله اجرا می شود و بعدا این مسیر با کاشی هایی که روی کاشی های قبلی چسبانده می شود پنهان می شود.

به یاد داشته باشید که در هنگام تعمیر لوله کشی فاضلاب بصورت زیر سقفی می توانند نحوه لوله کشی را به شکلی انتخاب کنید که به جای نصب توالت فرنگی معمولی بتوانید توالت فرنگی وال هنگ نصب کنید.

همینطور به جای نصب روشویی معمولی می توانید روشویی وال هنگ نصب کنید، به جای فلاش تانک روکار توالت ایرانی می توانید فلاش تانک توکار توالت ایرانی نصب کنید و حتی در اصلاح و تعمیر لوله کشی فضلاب خود به گونه ای عمل کنید که امکان نصب وان جکوزی خانگی، کابین دوش و ... هم در سرویس بهداشتی و یا حمام وجود داشته باشد.

تعمیر لوله کشی ساختمان 8

تعمیر لوله کشی آب گرم و سرد بصورت نقطه ای

به غیر از لوله کشی فاضلاب، لوله کشی آب گرم و سرد نیز نیاز دارد تا در صورت خرابی فورا تعمیر شود.

عمده ترین مشکل در لوله های گالوانیزه و یا آهنی دیده می شوند که عموما در لوله کشی ساختمان های قدیمی مورد استفاده بوده و امروزه به شدت پوسیده و یا رسوب گرفته اند.

تعمیر نقطه ای این لوله ها با تعویض قطعات و اتصالات انجام می شود و در صورت سوراخ شدن و یا ترک خوردن قسمت آسیب دیده تعویض می شود.

اما آیا به نظر خود شما لوله پوسیده و یا پر از رسوب با تعویض قسمتی از لوله به خوبی تعمیر شده است؟ یا اینکه در آینده نزدیک نباید دوباره قمستی دیگر را تعمیر کنید؟

موضوع موقعی مشکل سازتر می شود که بدانیم لوله کشی آب سرد و گرم خانه بخصوص لوله های گالوانیزه با متد قدیمی لوله کشی شده اند. یعنی کلا زیر ساخت کار شده و برای تعمیر هر قسمت باید قسمتی از ساختمان هم به همراه آن خراب شود و دوباره بازسازی شود.

تعمیر لوله کشی ساختمان 9

لوله کشی آب بصورت زیر سقفی

البته شما می توانید با استفاده از لوله های پلیمر و یا 5 لایه لوله کشی رو کار انجام دهید تا کار تعمیر خیلی هم معضل نباشد و پروژه هم سریع تر پیش برود.

در این حالت در صورت خرابی لوله ها تنها قسمت آسیب دیده تعمیر می شود و در صورت بروز خرابی در قسمت دیگر مجددا همین کار انجام می شود.

ولی اگر پوسیدگی زیاد باشد کم کم هزینه های تعمیر زیاد می شود. فشار آب افت زیادی خواهد داشت و خرابی هر روز از روز قبل بیشتر دیده می شود و کیفیت آب تا حد زیادی کاهش می یابد.

البته با استفاده از برخی از چسب های امروزی که بصورت نوین وارد بازار شده اند و یا با استفاده از اتصال لوله های جدید مانند 5 لایه و یا پلیمر به لوله های قدیمی مانند گالوانیزه مشکل تعمیر لوله ها ساده تر شده ولی باز هم توصیه می شود اگر لوله های ساختمان شما از نوع گالوانیزه و با طول بالغ بر 10 سال هستند حتما برای تعویض آنها اقدام کنید.

درست مانند کار که در خانه یکی از مشتریان در خیابان پیروزی توسط همکاران ما انجام شد و 4 طبقه لوله کشی جمع آوری و بازسازی لوله ها با لوله کشی روکار انجام شد.

تعمیر لوله کشی ساختمان 10

تعویض لوله کشی آب ساختمان بصورت اساسی

تعمیر لوله کشی آب گرم و سرد بصورت اساسی و کلی

وقتی صحبت از تعمیر لوله کشی آب گرم و سرد بصورت اساسی و کلی می شود نگران این موضوع خواهیم شد که باید تماما ساختمان را خراب کنیم. باید اثاثیه خانه را جمع کنیم و مشکلات زیادی را برای خودمان متصور می شویم.

اما به هیچ عنوان اینگونه نباید کار انجام شود. یعنی اگر قرار به تعمیر لوله کشی ساختمان بصورت اساسی است باید به دو صورت این کار انجام شود. یا اینکه لوله کشی آب گرم و سرد بصورت رو کار انجام شود و بعدا داکت کشی شود ( نمونه این عملیات اجرایی را در سوابق کاری ما و در لوله کشی روکار ساختمانی در خیابان سردار جنگل می توانید مشاهده کنید ).

و یا اینکه همانند روش تعمیر اساسی لوله کشی فاضلاب که گفته شد لوله های جدید با علم و روش جدید و متناسب با نوع مصرفی های جدید بصورت زیر سقفی اجرا شود. ( نمونه پروژه انجام شده را در سوابق کاری لوله کشی آب سرد و گرم و لوله کشی شوفاژ پاسداران مشاهده فرمایید.)

 

در روش لوله کشی روکار دو حالت وجود دارد:

 • لوله کشی قبلی ساختمان روکار بوده است:

در این حالت کار بسیار ساده تر خواهد بود. یک متخصص حرفه ای اگر بخصوص نیازی به تغییر چیدمان سرویس بهداشتی و شیرآلات نباشد از همان روش قدیمی استفاده می کند و با جمع آوری لوله های قدیمی در مسیر همان لوله ها، لوله کشی جدید را انجام می دهد.

حتی اگر نیاز به انشعاب جدید هم باشد از نزدیک ترین لوله استفاده شده انشعاب را دریافت خواهد کرد تا کار تخریب به حداقل برسد.

تعمیر لوله کشی ساختمان 11

تعمیر لوله کشی بصورت روکار با داکت کشی

 • لوله کشی قبلی بصورت زیر کاری بوده است:

اگر لوله کشی آب گرم و سرد قبلی زیر کار اجرا شده باشد باید بی خیال لوله های قبلی شوید. در این حالت برای تعمیر لوله کشی آب بهترین راه این است که از محل انشعاب اصلی ساختمان لوله کشی در مسیر جدید تعریف شده و بصورت روکار انجام شود.

در این حالت تنها نیاز است تا با استفاده از دلیرهای سنگین و یا هیلتی ها چند سوراخ در ساختمان تعبیه شود و لوله کشی روکار انجام شود.

ضمن اینکه برای لوله کشی روکار تفاوتی ندارد نوع لوله گالوانیزه باشد، پلیمر و یا 5 لایه باشد هرچند بهتر است لوله کشی روکار با لوله پلیمر و یا لوله 5 لایه انجام شود.

نکته بسیار مهم در تعمیر لوله کشی روکار ساختمان این است که این نوع لوله کشی را هم می توانید بصورت سنتی و هم بصورت لوله کشی کلکتوری انجام دهید که در مقاله لوله کشی کلکتوری ساختمان نوع لوله کشی به روش کلکتوری تشریح شد. ( نمونه کار را در قسمت سوابق کاری مرتبط با عنوان لوله کشی آب ساختمان در نواب بریانک می توانید مشاهده فرمایید)

اما برای لوله کشی آب گرم و سرد بصورت زیر سقفی ساختمان تنها یک راه وجود دارد و آن هم اینکه باید یک نقشه لوله کشی جدید داشته باشید.

اگر لوله کشی قبلی شما زیر کار بوده که باید آنها را فراموش کنید و اگر بصورت رو کار بوده است باید برای بهتر شدن نمای ساختمان لوله های روکار را جمع کنید و از لوله کشی زیر سقفی استفاده کنید.

تعمیر لوله کشی ساختمان 12

تعمیر لوله کشی ساختمان با لوله کشی زیر سقفی توسط همکاران ما

اگر لوله های فاضلاب خود را زیر سقفی انتخاب کرده اید هم فراموش نکنید که لوله های آب گرم و سرد را هم به زیر سقف انتقال دهید.

این کار باعث می شود تا در صورت نیاز به گرفتن انشعاب اضافی و یا انجام تعمیرات کلی در لوله کشی ساختمان دست شما بسیار بازتر باشد و به راحتی بتوانید لوله کشی خود را تعمیر کنید.

انجام لوله کشی آب بصورت زیر سقفی جدیدترین روش لوله کشی است. فرقی ندارد ساختمان شما چند سال عمر دارد. لوله های 5 لایه به عنوان بهترین نوع لوله برای لوله کشی زیر سقفی هستند. آنها به راحتی حالت می گیرند و کمترین فضای ممکن را نیاز خواهند داشت.

حتی اگر ساختمان شما بسیار قدیمی هم باشد وقتی نیاز به تغییر و یا تعمیر لوله کشی آب دارید پیشنهاد می کنیم این روش را انتخاب کنید.

لوله ها را از زیر سقف به هر کجا که بخواهید می توانید انتقال دهید، شیرآلات و تجهیزات بهداشتی خود را می توانید بصورت لوکس نصب کنید، از سقف کاذب و کناف در ساختمان خود استفاده کنید و بیشترین بهره وری را از لوله کشی آب ساختمان داشته باشید.

تعمیر لوله کشی ساختمان 13

برای لوله کشی زیر سقفی ساختمان بدون در نظر گرفتن نوع لوله کشی قبلی و یا طول عمر ساختمان بهترین روش لوله کشی نوع لوله کشی کلکتوری است هرچند لوله کشی سنتی را هم می توانید زیر سقفی انجام دهید.

با تعبیه یک کلکتور در جایگاه مناسب خانه می توانید انشعاب های متفاوت و زیادی را برای هر مصرفی بصورت جداگانه بگیرید و به راحتی تعمیرات و کنترل مصرف آب را در دست داشته باشید.

در مقاله لوله کشی آب گرم و سرد بصورت زیر سقفی این مقوله به خوبی توضیح داده شد و پیشنهاد می کنم قبل از انتخاب نوع تعمیرات لوله کشی خود این مقاله را به خوبی مطالعه کنید.

حُسن اساسی لوله کشی زیر سقفی چه برای آب و چه برای فاضلاب این است که کمترین فضا را در ساختمان برای لوله کشی نیاز خواهید داشت، دسترسی به لوله ها ساده است و عمر مفید لوله ها زیاد می شود و در ضمن می توانید تحول زیادی را هم در نمای خانه ایجاد کنید.

 

چگونه بدانیم که تعمیر لوله های خانه باید به چه شکل باشد؟

اما شاید برای شما بعد از این مباحث این سوال پیش آمده باشد که با این توضیحات بهترین راه برای تعمیر لوله های خانه شما چیست؟

در نظر داشته باشید که عوامل متعددی در انتخاب روش تعمیر لوله ها در خانه دخیل هستند که مهم ترین آنها به این شرح است:

 • هزینه مورد نظر
 • نوع لوله کشی قبلی خانه
 • میزان فرسودگی و یا خرابی لوله ها
 • هدف تعمیرات لوله ها
 • میزان متراژ لوله کشی مورد نیاز

 

تعمیر لوله کشی ساختمان 14

سرعت اجرای کار مجریان لوله کش نیز اهمیت زیادی در انتخاب شما خواهد داشت. برای تعمیرات لوله کشی خانه حتما باید تیمی متخصص و کامل را برای کار خود انتخاب کنید.

تیمی که هم تجهیزات کافی داشته باشند، هم نفرات کافی و هم دانش و تخص لازم را دارند می توانند در تمیزتر و سریع تر انجام شدن کار شما بسیار تاثیر گذار باشند.

گروه تاسیسات 24 ساعته با پشتوانه سال ها تجربه و تخصص در زمینه های تاسیسات خانگی و با بهره گیری از کادری کاملا متبحر و توانا به انجام انواع متدهای روز لوله کشی و تعمیرات لوله کشی با آخرین فناوری ها و امکانات این نگرانی را برای شما مرتفع کرده است.

شما می توانید بدون نیاز به بررسی و کارشناسی همه ابعاد کاری خود تنها با یک تماس و در اختیار گرفتن کادر متخصص ما تمامی هزینه ها و جزئیات و روش هایی را که می توانید به کار بگیرید تا بهترین نتیجه را از تعمیرات لوله کشی خود داشته باشید برآورد کنید.

تعمیر لوله کشی ساختمان 15

تعمیر لوله های آسیب دیده ساختمان

تیم تاسیسات 24 ساعته با در اختیار داشتن انواع تجهیزات و دانش به روز می توانند در کمترین زمان و با سرعتی مثال زدنی و با کیفیتی تضمینی کار شما را با کمترین میزان خرابی عهده دار باشند. تنها یک تماس کافی است تا در کمتر از چند ساعت درخواست شما بررسی و مشاوره رایگان ما به شما انجام شود.

همیشه این نکته مهم را در نظر داشته باشید که انجام کار حرفه ای و هوشمندانه نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد و به هیچ عنوان بدون مشاوره با کارشناسان ما اقدام به تخریب و یا برهم زدن خانه خود نکنید.

ما برای شما متدها و روش هایی داریم که می توانید با کمترین خرابی بهترین نتیجه را با بالاترین کیفیت و هزینه مناسب دریافت کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # جواد 1396-09-10 23:23
سلام میخوام لوله کشی ساختمون انجام بدم میخواستم بدونم محدودیت های لوله ی مسی در لوله کشی آب گرم کننده چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-10-24 21:30
سلام محدودیت نداره فقط خوب عایق کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرزو 1398-12-03 09:42
سلام. ما طبقه پنجم اپارتمان هستیم. کف اشپزخونه طبقه بالا دچار مشکل شده. و اب از سقف اشپزخونه ما میچکه. گفتن زانوش شکسته. حالا سوال اینجاست. ایا از سقف خونه ما باید تعمیرش کنن. یا کف اشپزخونه خودشون رو
چون گفتن اگر از بالا بخوایم. بکوبیم سقف ما ترک برمیداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-03 10:40
سلام کاربر گرامی اینکه از بالا خراب کنن درسته سقف شما ترک بر میداره ولی اگر بخواهید اصولی و با خیال راحت درست شود باید از بالا تعمیر کنید چون بعد از اتمام کار باید کف رو ایزوگام کنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن