در ادامه مطلب نصب پمپ آب خانگی و منبع این بار قصد داریم تا نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی را برای شما توضیح دهیم.

سویچ فشار چیست؟

بدون سویچ فشار و فشار سنج پمپ آب خانگی به صورت یک سره کار می کند و با اولین شیر آبی که در داخل ساختمان باز می شود، میزان فشار در مخزن یا منبع آب کم شده و در نتیجه پمپ آب روشن می شود و شروع به فعالیت می کند و بعد از بستن شیر آب نیز به کار خود ادامه می دهد.

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی 1

زیرا هیچگونه فرمانی مبنی بر کاهش یا افزایش فشار برای خاموش شدن پمپ ارسال نمی شود. فشار سنج در بیشتر پمپ های آب خانگی حداکثر بر روی 6 بار و حداقل 2 بار تنظیم شده است.

زمانی که فشار در داخل مخزن پمپ آب خانگی یا منبع کمتر از 2 بار می رسد، پمپ آب خانگی با استفاده از سویچ فشار روشن شده و شروع به پمپاژ کردن آب به داخل مخزن می نماید و زمانی که فشار آن تا 6 بار برسد، سویچ فشار پمپ را خاموش می کند.

محل قرارگیری سویچ فشار:

سویچ فشار به وسیله سیم پیچی داخلی به جعبه کنترل یا ست کنترل پمپ آب متصل شده است و این جعبه در محلی بین پمپ آب و خط لوله اصلی آب ساختمان تعبیه شده است. معمولا سعی می شود کمترین میزان فاصله بین سویچ فشار و پمپ آب وجود داشته باشد.

سوییچ فشار به شکل غیرفعال در درون سیستم قرار داد و فعالیت آن فقط زمانی که فشار آب در پمپ آب خانگی کم یا زیاد شود آغاز شده و با رسیدن به فشار مطلوب دوباره در حالت غیرفعال خود باز می گردد.

برخی سویچ های فشار با استفاده از فشار دیافراگمی حاصل از پیستون و فنر فشار در داخل خط لوله پمپ آب خانگی قرار می گیرند. تنظیم فنر فشار با استفاده از پیچ تنظیم صورت می گیرد.

در بعضی از ست های کنترل فشار یک عدد پیچ تنظیم وجود دارد، که افزایش یا کاهش فشار پمپ با استفاده از همان یک عدد پیچ صورت می گیرد و در برخی مدل ها دو عدد پیچ تنظیم فشار وجود دارد که با استفاده از یکی از آن ها فشار را کم یا زیاد شده و با استفاده از یکی دیگر میزان دلتای فشار را تنظیم می کنند.

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی 2

حال در ادامه به منظور ارائه توضیحات لازم در خصوص نحوه تنظیم فشار در پمپ آب خانگی چگونگی تنظیم کردن سوییچ فشار را برای شما بیان خواهیم کرد.

زیرا گاهی میزان فشار در پمپ آب خانگی بنا به دلایلی همچون باز بودن چند عدد شیر آب به طور همزمان در ساختمان، ترکیدگی در لوله آب، جذب رسوبات در لوله های ساختمان، وجود هوا در داخل سیستم پمپ آب خانگی و غیره افزایش یا کاهش پیدا می کند.

علائم تنظیم نبودن فشار در پمپ آب خانگی:

در صورت مشاهده یکی از علائم فوق باید به دنبال تنظیم دوباره یا ریست کردن میزان فشار در پمپ آب خانگی با استفاده از ست کنترل فشار یا سوییچ کنترل فشار دستگاه باشید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی:

مرحله اول:

ابتدا به منظور حفظ امنیت باید اتصال پمپ آب خانگی به برق را قطع کنید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی تمامی پیچ های موجود بر روی بدنه ست کنترل فشار یا سوییچ کنترل فشار را باز کنید تا درپوش ست برداشته شود.

چنانچه برای تهیه پیچ گوشتی نیاز به راهنمایی دارید، مطلب راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی دوسو و چهارسو دستی را مطالعه نکنید.

مرحله دوم:

اگر ست کنترل فشار در دستگاه دارای یک عدد پیچ تنظیم فشار باشد، همانطور که در قسمت فوق گفتیم می توان از همان پیچ برای تغییر cut-on و cut-off یا فشار قطع و وصل پمپ استفاده کرد.

توجه

اندازه تغییر فشار به میزان 2 تا 2/1 بار به اندازه هر دفعه پیچاندن پیچ تنظیم است.

در این حالت باید پیچ تنظیم را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم تا فشار پمپ آب خانگی برای حالت قطع و وصل پمپ افزایش پیدا کند.

در مقابل اگر پیچ تنظیم را برخلاف عقربه های ساعت بچرخانیم میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی کاهش پیدا می کند.      

تنظیم فشار در ست کنترل فشار که دارای دو عدد پیچ تنظیم فشار است به این صورت است که پیچ تنظیم که فنر بزرگتری دارد، میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی را تنظیم می کند.

در این مدل نیز مانند مدل قبلی چرخاندن پیچ تنظیم به جهت عقربه های ساعت سبب افزایش فشار پمپ آب خانگی و چرخاندن پیچ تنظیم فشار در خلاف جهت عقربه های ساعت سبب کاهش فشار پمپ آب خانگی خواهد شد.

نقش پیچ تنظیم با فنر کوچک تر در این مدل کنترل اختلاف فشار یا دلتای فشار در پمپ آب خانگی است و با چرخاندن این پیچ در جهت عقربه های ساعت میزان فشار cut-off یا قطع پمپ آب بالا می رود.

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی 3

نکته: هرگز میزان فشار cut-off را کمتر از فشار cut-on تنظیم نکنید. در غیر این صورت پمپ آب خانگی وارد چرخه کار بدون توقف شده و دائما مشغول به کار می شود که همین مسئله سبب وارد شدن آسیب به دستگاه خواهد شد.

میزان فشار وصل یا cut-on پمپ آب خانگی نباید کمتر از 2 بار و میزان فشار قطع یا cut-off نباید بیشتر از 6 بار باشد.

مرحله سوم:

در نهایت شما می توانید میزان فشار تنظیم شده در پمپ آب خانگی را با روشن کردن پمپ آب امتحان کنید ولی قبل از روشن کردن پمپ حتما درپوش ست کنترل را در محل قبلی خود قرار دهید.

سپس با باز کردن شیر آب در ساختمان می توانید میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی را در فشار سنج پمپ ملاحظه کنید و از فشار اندازه و دلخواه پمپ آب خود لذت ببرید.

اما اگر باز هم با وجود این توضیحات نتوانستید میزان فشار در پمپ آب خانگی خود را تنظیم کنید، و نیاز به خدمات حضوری همکاران ما در شهر تهران دارید همین الان با ما تماس بگیرد یا فرم درخواست سرویسکار را پر کنید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن و بدون هزینه ایاب و ذهاب مشکل را برطرف کنند.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران فعالیت داریم
باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.
تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.
بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.
در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی گیرند.

نظرات مشتریان

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

 

 

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

نظر جناب آقای باقری در مورد تجربه استفاده از خدمات همکاران ما

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2  منبع 3

  

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # جمشیدی 1398-04-11 15:04
یک ساختمان پنج واحد در پنج طبقه و یک پایلوت داریم. یک پمپ 1.5 اسب بشقابی پنتاکس در محل پایلوت برای تامین فشار طبقات فوقانی نصب شده است.
این پمپ از یک ست کنترل پنتاکس که داری یک سویچ تنظیم فشار برای استارت پمپ فرمان میگیرد. با وارد شدن یک مصرف کننده پمپ استارت میشود و با خارج شدن پمپ خاموش میشود.
تا اینجا هیچ مشکلی وجود ندارد. اما فشار پشت پمپ آنقدر بالاست که چند مورد موجب شکست جوش های منبع آبگرم، نشتی فلانچ کویل منبع، پریدن کف سردوش حمام و نشتی شیرهای آب داخل واحد ها شده است. چاره کار چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # ارشیا 1398-05-09 22:03
سلام وقتتون بخیر
یا پمپ را ضعیف تر کنید یا شیر خروجی ار پمپ را نیمه باز کنید یا فشار آب کمی شکسته بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فرهاد 1398-06-21 13:18
با سلام یه ساختمان 5 طبقه داریم که 5 واحد 110 متری دارد و یک پمپ پنتاکس 2 اسب و مخزن تحت فشار 150 لیتری واتس و سوییچ اتومات ترک که قبل از آن کنداکتور نصب شده که رله پلاتین نزند در هر 10 بار روشن پمپ یه بار که صحیح و در محدوده 4 تا 6 بار روشن میشود یکبار در این محدوده روشن نمیشود دلیل این خطا کار کردن پمپ در چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # سیامک نعمت پور 1398-06-29 03:06
سلام وقت بخیر
تنظیم نبود پرشر سوییچ پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد حسن 1398-07-13 14:31
چرا انقدر چرت و پرت نوشتید
دلتای مناسب ۲۰ بار میباشد؟ آخه شماها اصلا میفهمید پمپ و فشار چیه
یه سری جوون بی سواد که فقط سایت بلدن درست کنن رو جمع کردید دور هم بدون هیچ اطلاعاتی میایید سایت پمپ درست میکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:22
سلام وقتتون بخیر
ممنون که ایراد مطلب ر اطلاع دادید
همونطور که توی تمام متن خوندید دلتا را 2 بار نوشتیم اما توی عکس متاسفانه غلط املایی داشت که اون هم به زودی اصلاح میشه
باز هم تشکر بابت تذکر به جاتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # یدالله 1398-10-11 20:03
چرا اینقدر عصبی هستی.اگه یه نفر دو کلاس سواد بیشتر داشت باید با عصبانیت و توهین به دیگران بگوئید که من بیشتر از شما میدانم.خب این یک اشتباه تایپی بوده .کسی که بتواند با تلمبه لاستیک یک دوچرخه را باد کند .می‌فهمد که این 2 باد بوده یا 20 بار .نیازی هم به آنچنان سوادی نداره . پس خیلی به خودت میاد و مغرور نباش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اردبیلیAlijeddi 1398-11-07 02:35
باسلام به کاربر عزیز
این سوال وپاسخ درباره چی بوده نمیدونم
متخصصین ومهندسین وهمکاران ما که باعشق وعلاقه تو وکارمون دقیق تلاش میکنیم وعاشق کارمون تاسیسات هستیم همینطورم به شما کاربرعزیزعاشقانه جواب میدیم واقعا بچه بازی درکار نیست مقاله داریم باهمکارا وقت گذاشته از تجربیات هم استفاده میکنیم وهیچ گونه به تعریف وتمجید نیست چون مشخص میکنه.
پمپ چیست.چطوری استارت خورده وبه کمک کدام مدار روشن وخاموش میشود
کدام قطعه پمپ دستگاه رو به راه میندازه واستارت ومیزنه
تمامی اینارو ماچندین هابار عملی بازکرده تعمیر کرده حتی رودست کارخانه که صدای پمپ آب خانگی زیاده واذیت میکنه دراومده عایق کاری کرده وصدارومتخصصامون قطع میکنه
وتاسیسات 24ساعته مدت طولانی فعالیت داره وبایک پاسخ کاربر ومتخصص مدیریت برسی کردا تاتایید نکرده پاسخ ارسال نشده هیچ وتجربه متخصص بایک پاسخ میفهمه که چقدر سابقه داره
مجدد ما عضر خواهی میکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن کاظمی 1398-07-16 21:51
با سلام و احترام
مخزن آب ساختمان ما مجهز به دو پمپ است. سرویسکار قبلی زمان سوییچ کردن بین دو پمپ را روی ۲۰ ثانیه تنظیم کرده بود. سرویسکار جدید این زمان رو در حدود یک دقیقه تنظیم کرده. میخواستم ببینم واسه پمپ ها مشکلی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-21 15:38
سلام وقت بخیر
زمان سوئیچ کردن پمپ ها هر چه بیشتر باشد به پمپها صدمه کمتری می رسد.
زمان بیشتر باعث می شود که نیاز نباشد به طور مثال در یک ساعت ۳۰ بار متوالی روشن و خاموش شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # عسکری 1398-08-14 23:12
باسلام. اگر پیچ کوچک اتومات راشل کنیم وبازه کمتر شود آیا از حداکثر فشار کم میشود یاازهردو؟؟. مثلا فشار بین 3 و 6 باشد وپیچ کوچک شل کنیم بازه بین 3 و 5 میشود؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-18 09:46
سلام جناب عسگری
بله اگر پیچ کوچک را شل کنید از حداکثر فشار کم می شود . موردی که فرمودید صحیح است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # خشایار 1398-08-17 20:36
سلام . اب که قطع می شود پمپ ما یکسره کار می کند ایراد از کجاست ؟ پیچ‌کوچکتر رو تنطیم کنم اصلاح می شود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-18 09:49
سلام
عملکرد کلید اتوماتیک و منبع باد به این صورت می باشد، زمانیکه فشار به حداقل تنظیم شده برسد پمپ کار می کند.
در زمان قطع آب اتوماتیک به حداقل فشار می رسد و به پمپ دستور اشتباه روشن بودن پمپ را می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # احمد کریمی 1398-08-19 17:28
درود.
ایا میشه پرشر سوییچ به پمپ خانگی نصب کرد.؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام به شما کاربر گرامی بله میشه نصب کرد اگر پمپ آب شما بدون مخزن هستش باید پرچر سوئیچ یا همان ست کنترل اتومات ۲بار بخرید و بر سر پمپ ببندید با اینکار هر وقت آب را باز کنید پمپ روشن میشود و آب را ببندید پمپ خاموش میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهرزاد 1398-08-20 22:39
سلام برای اپازتمان چهار طبقه و 12 واحدی پمپ چند مرحله ای نیاز هستش ؟ ومخزن هوای چند لیتری؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # hamid 1398-08-23 00:55
سلام پمپ یک و نیم. و منبع تحت فشار 60لیتری بهترین گزینه میباشد. لازم به ذکر است نصب و تنظیم دقیق و اصولی بسیار تاثیر دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1398-08-25 07:35
سلام روش تنظیم کلید اتومات مکانیکی دانفوس مدل kp1رو رام توضیح میدید لطفآ به آدرس ایمیل ارسال کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:22
باسلام برعزیزان وسروران کلید تنظیمو میفرمایید.یک پیچ است پشت اتومات بازو بسته میشه ولی پیچیدست باید تجربه داشته باشی ازاتومات وپمپ اگه تونستین پیچ ودرحالت خاموش ببندید زود اتومات میکنه باز کنید کمی زمان بر.بازسوالی بود باتوضیحات کامل درخدمت سرورانم خوام بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد تقی گرجی 1398-08-25 16:14
با سلام و احترام
وقتی شیر آ را بازمی کنیم ابتدا فشار خیلی خیلی کم و آب خیلی کم می آید و یکدفعه فشار زیاد میشه می خواستم بدونم علتش چیه ، ممنون در ضمن پمپ دیجیتالی می باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام خدمت کاربر گرامی ست کنترل پمپ آب شما اگه اتومات ۲بار باشد از کالیبره خارج شده است اما اگر ست کنترل مکانیکی باشد با مهره هایی که بر سر فنر بسته شده است باید آن را تنظیم کنید توصیه میشه از سرویس کار کمک گرفته شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کریم بزازان 1398-09-25 21:40
سلام پمپ من مدل جتی نیم اسب هست ولی بعد ۳ سال نصب ۱ ماهه که پمپ استارت نمیکنه پیچ بزرگه مربوط به فشار pرو یکم فشار میدم پمپ‌استارت میشه و درست کار میکنه و فشار رو به حد لازمه میرسونه بعد از مصرف آب فشار به حداقل ۲ بار که میرسه و باید استارت بشه استاره نمیشه ......
علت این ایراد و راه حل رفع ایراد چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-26 11:00
سلام اتومات حساسیت خودشو از دست داد باید تعویض بشه پیشنهاد میکنم اتومات المنت ۲تا۱۱بار ترکیه نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Bizhan1980 1398-10-28 19:04
خازن پمپ اشکال داره ، تعویضش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # بهار 1398-11-28 03:37
سلام .اتومات وقتی حساسیت خودش از دست میده باید چطوری درستش کرد مثلا وقتی شیر آب باز میکنیم ده ثانیه بعضی وقنها که فشار کم یاش شصت ثانیه زمان میبره تا فرمان روشن شدن پمپ رو بده و آب با فشار بیاد .
مشکل دیگه ای که داریم زمانی که از آب تصفیه کن استفاده میکنیم و مخزن تصفیه کن میخواد پر بش موتور دستگاه شروع به کار میکنه .اتومات پمپ آب روشن نمیکنه و باید یکی از شیر آب باز کنی تا پمپ روشن بش و فشار آب تصفیه کن بالا برود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-28 07:52
سلام کاربر گرامی اگر از اتومات استفاده کرده اید برای پمپ میتونید قاب روی ست کنترل را باز کنید و داخل آن یک پیچ تنظیم فشار که یا دو سو و یا چهار سو میباشد وجود دارد و علامت کم و زیاد هم نمایان میباشد با چرخاندن این پیچ به سمت مثبت میتونید فشار را زیاد کنید و حتی بر عکس آن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Jahan 1398-11-30 01:07
درودوخسته نباشی.در ساختمان 4طبقه 12واحدی میشود از یک پمپ و اتوماتیک استفاده کرد یعنی 12واحد از یک پمپ تغذیه بشن .پرچرسوئیچ بهتره یا اتو ماتیک به چه دلیل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-30 08:51
دوست عزیز سلام بهترین روش استفاده از بوستر پمپ هستش اتومات بهتر است مصرف کمتر برق و استهلاک کمتر پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Jahan 1398-12-05 14:24
درودوخسته نباشی ،اگرما بخواهیم یک ساختمان 4-طبقه با 12واحد را بوسیله یک پمپ سه فاز سه اسب راه اندازی کنیم از چه سیستمی بغیر از پرچرسوئیچ میتوانیم استفاده گنیم که خوب جواب بده و مشکلی نداشته باشه،سه تا مخزن 5هزاری پایین داریم ،سیستم توضیح بدهید با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-05 17:52
دوست عزیز سلام بهتر از روش بوستر پمپ استفاده کنید که در سایت تاسیسات 24 هم در موردش توضیح داده شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قیطانی 1398-12-09 17:09
باسلام.. یه سوال.. میخواستم بپرسم بهترین تظیم بار برای یک ساختمان ۴ طبقه با تانکر ۱۰۰۰ لیتری رو چه درجه ای هست؟ که نه به پمپ فشار بیاد و نه اینکه ساختمون مخصوصا طبقات بالا به کمبود اب مواجه بشن.. در ضمن پمپ ساختمون یک ونبم اسب پنتاکس و اوتومات نصب شده مکانیکی هست..از راهنمایتون ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-09 18:39
سلام کاربرگرامی پمپ آب ساختمان ها با اتومات مکانیکی معمولا جوری تنظیم میشوند که وقتی هر واحد آب منزل رو باز میکنه پمپ روشن بشه و وقتی آب رو میبنده پمپ خاموش شود برای تنظیم کردن پرشر سوئیچ(اتومات مکانیکی) بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نجفی 1398-12-17 10:09
سلام فشار اب منزل ما نسبت به قبل کم شده مخصوصا طبقات بالا درصورتی که منبع هزارلیتری نصب کرده ایم وکار کرد پمپ درسته ممکن فشار پمپ تنظیم نباشه ولطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-19 08:45
دوست عزیز سلام بله ممکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1398-12-21 01:39
درود وخسته نباشید
من امروز پمپ یک اسب نصب کردم با اتومات icar ۱۸۰درجه زرد و مشکی رنگ هست موقعی که شیر بسته است فشار سنج به 5 میرسه پمپ خاموش میشه و وقتی به 1 میرسه درصورت باز شدن شیر پمپ روشن میشه میخواستم بدونم این فشار 5عادیه یا زیاده باید کمتر بشه فشار اب هم زیاده واینکه این مدل اتومات قابلیت تنظیم داره ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-21 10:29
سلام کاربر گرامی بله قابل تنظیم میباشد اگر فشار آب زیاد میباشد میتونید با پیچی که در پشت اتومات که گوشه قسمت بالا قرار دارد فشار را کم کنید به طرف مثبت زیاد و به طرف منفی کم میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا جاری زعماری 1398-12-23 11:19
با سلام و خسته نباشید
ما یه ساختمان چهار طبقه چهار واحدی بالای پارکینگ داریم یه پمپ پنتاکس 2 اسب دو پروانه مدل MB200داریم میخواستم بدونم این پمپ رو میتونیم برای ساختمان فوق الذکر برای جبران آفت فشار آب همراه با مخزن آب 800لیتری نصب بکنیم ، آیا به لوله ها و اتصالات وشیرها فشار نمیبره؟
ممنون میشم اگه پاسخ دهید.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:24
سلام کاربر گرامی میتونید از این پمپ استفاده کنید و برای تنظیم فشار آب باید از پرشر سوئیچ و مخزن تحت فشار استفاده کنید چون میخواهید پمپ را با مخزن راه اندازی کنید اگر پمپ را مستقیم به لوله بخواهید وصل کنید باید از ست کنترل استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمزه قلی نژاد 1398-12-25 00:19
سلام پمپ منزل مابرای دوطبقه است یک بار گیرکرده بود بازوبسته شددرست شدولی الان شیر آب طبقه دومراباز میکنیم طبقه دوم آب نمیاد بایدپمپ رایک بارروشن وخاموش کنیم ولی طبقه اول بایداب زیادی باز بشه تاپمپ روشن بشه اگر بنده را راهنمایی کنید ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-25 11:42
سلام کاربر گرامی اول از همه بهتر است یک بار پیچ هواگیری که بر روی پمپ میباشد رو باز کنید که اگر هوا گرفته باشد پمپ هواگیری شود دقت کنید که پیچ را تا انتها باز نکنید پیچ را دو دوور باز کنید کافی میباشد وقتی باز کردید پمپ را روشن کنید که آب از کنار پیچ به بیرون ریخته شود اگر مشکل حل نشد بهتر است از سرویسکار به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # منصور 1399-01-04 12:25
سلام مایک پمپ نیم اسب بااتومتیک دلتا نصب کردیم ولی اتوماتیک خیلی زوزه میکشه دلیلش چیه ؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-04 19:30
سلام کاربر گرامی فشار اتومات زیاد میباشد باید فشار را کمی کم کنید که به دیافراگم اتومات فشار نیاد و زوزه نکشد اگر اتومات شما از مارک پنتاکس به رنگ آبی میباشد باید قاب روی اتومات رو باز کنید و با پیچی که جهت مثبت و منفی دارد آن را کم کنید و اگر اتومات به رنگ زرد میباشد پیچ تنظیم فشار در پشت اتومات قسمت بالا سمت گوشه چپ یا راست میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حمید 1399-01-12 00:09
سلام
به محض باز شدن یکی از شیر های آب پمپ بلافاصله روشن میشه و سریعا ظرف دو ثانیه فشار از ۳ به ۵ میرسه اتومات قطع میشه و ظرف ۵ ثانیه فشار به ۳ برمیگرده و جریان تکارار میشه ایراد کجاست؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-14 21:56
سلام کاربر گرامی پرشر سوئیچ باید تنظیم شود قاب روی اتومات یا همان پرشر را بردارید دو تا فنر داخلش وجود دارد که برای تنظیم کردن میباشد اگر تجربه و سر رشته از تنظیم کردن ندارید بهتر است از سرویسکاران شرکت تاسیسات 24 به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-01-12 14:22
ساختمان ما 5 طبقه تک واحدی (هر واحد125متر) روی پیلوت بوده که یک پمپ 1/5 اسب پنتاکس با یک کلید اتومات پنتاکس Hidromatic H1 روی آن نصب شده است. مشکل ما این است که فشار آب بسیار زیاد است و پمپ روی 7 بار قطع می کند. لطفاً نحوه کاهش حداکثر فشار آب و نیز تنظیم حداقل و حداکثر فشار آب را آموزش دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-01-14 14:15
سلام اتوماتیک پمپ شما از نوع خاموش و روشن می باشد، یعنی قابلیت تنظیم ندارد، موقعی که شیر آب مصرفی بسته شود و جریان آب قطع شود اتومات فرمان قطع پمپ می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد جواد نعمت الهی 1399-01-23 21:46
سلام خسته نباشید زمانی که منبع آب پر میشه پمپ فورا آف نمی کند و به لوله های آب فشار میاد میلرزه و صدا غیر عادی می‌دهد لطفا اتوماتیک قابل تنظیم می باشد که در فشار کمتر آف کند اتوماتیک دیجیتال نیست لطفا راهنمایی کنید؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-24 19:48
سلام کاربر گرامی اگر اتومات شما از نوع مکانیکی میباشد یعنی داخل اتومات دو تا فنر دارد یکی از فنرها بزرگ و دیگری کوچک میباشد باید مهره فنر کوچک را شل کنید که فشار دلتا پمپ کم شودبهتر است برای تنظیم کردن از سرویکاران شرک به صورت حضوری کمک بگیرید چون کار سختی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامرضا 1399-02-11 09:04
سلام وقت بخیر .ساختمان ما ۷طبقه ۲۸ واحد هسته .پمپی که داره ۱/۵ اسب هسته با منبع فشار ۱۲۰لیتری ..میخواستیم پمپ خریداری کنیم .اول که آیا میشه یه پمپ ۱/۵دیگری کنار همین پمپ باشه یا حتما باید یک پمپ تنها باشه .دوم اینکه فشار پمپ روی ۵قطع میکنه روی ۲/۵استارت .آیا میشه تنظیم کنم که روی ۵قطع کنه ولی استارت ۳/۵ بشه..ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 11:47
سلام شما پمپ رو ۳اسب بگیرید وبرای تنظیم هم فشار رو میتونید تنظیم کنید که رو ۳/۵یا ۴وصل کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1399-02-30 14:05
با سلام به کلیه متخصصین.ایا اتوماتیک پمپهای باد را می شود بر روی پمپ اب قرارداد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-30 19:20
سلام بله میتونید نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ملک زاده 1399-03-02 02:56
سلام، تقریبا یک سال میشه که پمپ آب با مخزن آب نصب کردیم ، تا حالا مشکلی نداشته فقط توی این یک سال چند بار آب که باز میکردیم روشن نمیشد که دکمه روی صفحه رو میزدیم دوباره روشن میشد، الان چند روزه که تو طول روز بیشتر از 6 یا 7 بار همون جوری میشه، دکمه رو میزنیم روشن میشه بعد که آب رو می‌بندیم چند دقیقه بعد باز میکنیم روشن نمیشه، دکمه اش رو 10 ثانیه هم نگه داشتم باز درست نشد، میشه راهنمایی کنید مشکلش چیه و راه حلش چیه؟؟
آب رو می‌بندیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-02 14:34
سلام ست کنترل باید تنظیم بشه از تنظیم خارج شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تقی 1399-03-15 12:17
با سلام وخسته نباشید پمپ ما بعضی موقع عمل نمکند باید در پارکینگ شیر آب را باز کنی تا عمل کند از نوع فشار سنج اولی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-15 12:59
سلام تنظیم اتومات وبررسی پلاتین های اتومات وباد منبع تحت فشار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-03-26 18:08
سلام.یه جایی نوشته بود که این قطع کنهایی که مخزن انبساط نداره حتما باید یه فشاری قبلش باشه ویا به عبارت دیگه باید حتما تو مسیر لوله اب شهر ببندی و نمیشه پمپو به مخزن وصل کنی.این صحبت درسته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-26 19:20
سلام بله کاملاً درسته وبرای اینکار میتونید از ست کنترل دیجیتال دارای هیدروتانک استفاده کنید که دارای مخزن فشار با۰/۴بار میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-03-28 21:10
سلام وقتی یک ظربه کوچک به اتومات

پمپ آب میزنی پمپ روشن میشود در غیر این صورت نه مشکل کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-30 10:25
سلام احتمالاً پلاتین های اتومات خال زده اگر با سنباده کمی بین دو پلاتین رو تمیز کردین ونتیجه نداد باید تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی سلیمی 1399-04-21 09:47
سلام خسته نباشید من یک پمپ دارم وقتی آب رو باز میکنم فشار آب تا دوبار نشه پمپ عمل نمیکمه و دراین حالن آب نزدیک قطع شدن که میشه پمپ عمل میکنه و نوسان بالا داره چچکاد باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-22 09:31
سلام اگر از کنترل دیجیتال استفاده میشه باید قاب روی کنترل باز بشه وپیچ تنظیم رو بسمت مثبت بچرخونید تا فشار روشن شدن پمپ رو بالاتر بیارین واگر از از کنترل مکانیکی استفاده میشه پیچ کوچکتر رو باز کنید .توصیه میکنم که از یک نفر که در این رابطه اطلاعات کافی داره وتجربه کاری داره استفاده حضوری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهرداد 1399-04-23 00:01
سلام پمپ آ ب ما وقتی که فشار آ ب کم است کار نمی کند وقتی که برق شو قطع وصل می کنم کار می کنه مشکل از چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-23 09:28
سلام کنترل پمپ از تنظیم خارج شده وباید فشار روشن شدن پمپ رو با پیچ تنظیم بالاتر بیارین توصیه میکنم برای اینکار از یک سرویسکار مجرب کمک حضوری بگیرید.درضمن با نصب منبع ذخیره آب ومتصل نمودن پمپ به منبع بهترین نتیجه رو خواهید گرفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمال 1399-05-04 04:03
سلام
امروز ست کنترل ایمرزرد رنگ را روی پمپ قدیمی لوارا نصب کردم تا2ساعت خوب کار میکرد ولی الان خود به خود روشن میشود
ورودی پمپ آب شهر
آیا نیازی هست فشارپشت پمپ زیاد باشه
ساختمان یک واحدهستش.
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-04 09:14
سلام بررسی سلامت شیر یکطرفه ونشتی در مدار.شیر های ورودی سیفون توالت ایرانی وفرنگی رو بررسی کنید احتمال داره در بعضی از مواقع آببند نباشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کاظمی۰۹۱۲۰۰۳۲۶۱۷ 1399-05-10 00:00
با سلام لطفا مدار لوله اب ساختمان با پمپ و مخزن رو ارسال فرمایید که در صورت قطع برق و خامکش شدن پمپ اب ، فشار اب شخر در ساختمان باشد . البته بدون بتز ک یا بستن شیر فلکه ای ، بطور اتومات فشار اب شهر در لوله باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-10 09:52
سلام جهت دستیابی به نقشه میتونید در سایت نقشه رو دانلود کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داود 1399-05-12 19:54
سلام.پمپ آب خانگی ما به محض بازشدن آب در هر جای ساختمان فعال میشد. ولیکن الان مدتیه که وقتی آب مصرف میشه پمپ روشن نمیشه . ممکنه راهنمایی بفرمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-12 23:46
سلاتم مشکل ازکنترل پمپ هست که بایدتنظیم بشه ویادرصورت خرابی تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جعفر صیادی 1399-05-21 11:11
سلام خسته نباشید یه ساختمان ۶ طبقه هست که یک پمپ ۱.۵ کیلو وات داره،مخزن هم داره اتوماتیک این پمپ مدام می سوخت به همین خاطر یک کنتاکتور در مسیر پمپ قرار دادیم تا اتوماتیک به کنتاکتور فرمان بده و کنتاکتور به پمپ،اتوماتیک رو هم تعویض کردیم حالا مشکلی که وجود داره اینه که نمیدونم گیج یا مخزن فشار تنظیم نیستن و اتوماتیک سوییچ نمونه روی کنتاکتور نحوه تنظیم فشار چه جوری هستش که اتوماتیک به خوبی فرمان قطع و وصل رو بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-21 23:33
سلام، اگر ازسالم بودن مانومتر پمپ مطمئن هستید باید کنترل مکانیکی رو بدرستی تنظیم کنید فشار استارت معمولاً ۳ واستاپ روی ۵ میباشد فشار باد مخزن رو هم بررسی کنید در زمان خالی بودن مخزن مقدار باد باید۲۵الی۳۰psiباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامحسین 1399-05-24 12:19
سلام هنگامی که کولر روشن میشود پمپ هر ده ثانیه یکبار روشن میشود مشکل چیست راه حلی دارد تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-24 16:32
سلام،اگر نوع هوشمند هست تنظیمات رو میتونید تغییربدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سالار قمری 1399-05-24 15:16
سلام پمپ اب ساختمان ما که تازه تعویض شده خودبخود خاموش روشن میشه خیلی کنترل کردیم بابت نشتی از ساختمان فعلا چیزی پیدا نکردیم روی ۲/۵ بار روشن میشه و روی ۴ بار خاموش سپس عقربه گیج اروم اروم میاد رو ۳بار بعد از ده تا پانزده ثانیه خیلی سریع افت می‌کنه و پمپ دوباره شروع بکار می‌کنه، ممنون میشم راهنمایی کنید ،تعمیرکارا اومدن یکم با پرشر سویچ و ... رفتن و بعد تقصیر رو انداختن گردن خیلی چیزهای دیگه ...
ساختمان ۴ طبقه ۴ واحدیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-24 16:32
سلام،علت اول میتونه از خرابی شیر یکطرفه باشه اگر کنترل پمپ دیجیتال هست پیچ تنظیم رو بسمت مثبت بچرخونید تا فشار استارت بالاتر بیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-05-26 20:16
سلا
آیا در زمانی که پمپ خاموشه شیر یکطرفه باعث قطع آب میان لوله ها و منبع میشود؟ چون بنده خوندم در صورت چنین چیزی آب از حالت کر به حالت قلیل تغییر میکنه و طبیعتا احکامش عوض میشه. یعنی فقط زمانی که پمپ روشنه آب حالت کر داره. آیا امکان داره زمانی که پمپ خاموشه هم شیر یکطرفه کامل بسته نشه و با آب قبل از پمپ( منبع یا آب شهری) اتصال داشته باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-27 09:02
سلام،مسائل شرعی برای آب های جاری ونهر ورودخانه وآبی که هیچ تصفیه ای انجام نمیگیره توصیه شده شما در مورد آب لوله کشی شهری میفرمائید در ضمن اگر شیر یکطرفه برداشته بشه پمپ یکسره کار میکنه وهر دو روز یکبار مجبور به خرید پمپ هستید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامرضا 1399-05-27 18:30
سلام علت دائم کار کردن پمپ آب خانگی چیست؟
)) یعنی شیر آب باز یا بسته باشد قرقی نمیکنه مگر برق را قطع کنیم باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-28 09:34
سلام،علل مختلف میتونه باعث بروز این مشکل باشه ازجمله خرابی شیریکطرفه ،خرابی ویا باز بودن شیربای پاس،نشتی در مدارویا خرابی کنترل پمپ ،تمام موارد باید یک به یک بررسی ورفع عیب بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضاشکاری 1399-06-10 11:28
سلام وقت بخیر ما در ساختمان که شش واحد وسه طبقه هست پمپی دو اسب داریم و کنتاکتور ان ترکیه ای هست .از دیروز تا حالا کنتاکتور ظاهرا گیر میکنه ویا درست عمل نمیکنه ومتوجه میشیم.که اب به سیستمگپمپ نمیشه اما با یک تلنگر وضربه کوچک کنتاکتور عمل میکنه و پمپ متصل میشه ..ایا نیاز به تعویض کنتاکتور هست یا تنظیم.مجدد میخاد .ممنون وسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-11 10:15
سلام،اگر کنترل پمپ از نوع مکانیکی هست احتمال خرابی در پلاتین میباشد وبا سنباده روی پلاتین رو تمیز کنید واگر از نوع دیجیتال مییاشد احتمال خرابی ویا تنظیم نبودن پیچ تنظیم میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1399-07-26 18:23
سلام وقت بخیر
ببخشیدمیخوام بدونم مخزن تحت فشارپمپ سایز۶۰ لیتری چقدربایدبادبشه؟ممنون میشم جوابموبدید
بعدش اگرنماینده یاتعمیرکارداریدتوی شاهین شهراستان اصفهان،لطفاشمارش روبدیدبرامواقع لازم
سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-26 21:50
سلام,35psiباید باد منبع تحت فشار هنگام تخلیه کانل منبع باشد و متاسفانه در شهر شما نمایندگی نداریم از سرویسکاران مجرب شهر تون کمک بکیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی میرحسینی 1399-08-01 13:32
سلام. ممنون از سایت خوبتون
پمپ آب ما روی فشار 2 روشن میشه و روی 6 قطع میشه. وقتی شیر آب رو با فشار نسبتا کمی باز کنیم پمپ روشن میشه بعد چند ثانیه قطع میشه. مجددا چند ثانیه بعد روشن و باز قطع میشه. در واقع شیر آب رو که با فشار کم باز نگه داریم پمپ هی خاموش و روشن میشه ولی فشارو که بیشتر می کنیم دیگه ثابت روشن میمونه. این راهی داره که آبو که با فشار کم باز می کنیم پمپ اصلا روشن نشه؟ منزلم دو طبقس پمپم به اب ورودی شهری متصله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن