در ادامه مقاله نصب پمپ آب خانگی و منبع این بار در مورد نصب پمپ آب ساختمان در پشت بام توضیحاتی را ارئه دهیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 • در چه مواقعی پمپ آب را در بالای پشت بام نصب می کنیم؟
 • دلیل استفاده از تانکر ذخیره آب در کنار نصب پمپ آب در پشت بام
 • مزایای استفاده از منبع یا تانکر آب در کنار پمپ آب
 • نحوه لوله کشی ساختمان در هنگام نصب پمپ آب در بالای پشت بام
 • نحوه نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام
 • نکات مهم برای نصب پمپ خانگی در بالای پشت بام
 • مزیت استفاده از پمپ آب خانگی در بالای پشت بام در مقایسه با طبقه همکف

 

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 1

 

 

 

در چه مواقعی پمپ آب را در پشت بام نصب می کنیم؟

با توجه به کمبود فشار آب در منازل بخصوص در ساختمان های مرتفع، بهره گیری از پمپ آب خانگی برای جبران کمبود آب در داخل ساختمان غیر قابل اجتناب است.

همانطور که در مقالات قبلی در مورد نصب پمپ آب خانگی گفتیم، پمپ آب را برای باید همراه با منبع در سیستم لوله کشی ساختمان قرار داد.

ترتیب قرارگیری آنها به این صورت است که ابتدا کنتور، سپس منبع آب و بعد از آن پمپ آب در مسیرلوله کشی آب قرار می گیرد.

اما نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام به این صورت نیست و بنابر شرایط خاصی صورت می گیرد.

مانند زمانی که امکان نصب پمپ آب در طبقه همکف، پارکینگ و یا موتورخانه به هر دلیلی نباشد و تنها مکان باقی مانده برای نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام باشد.

نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام دارای یک سری محدودیت ها می باشد.

اگر قرار است که آب تمامی طبقات ساختمان توسط پمپ آب بالای پشت بام پشتیبانی شود، ابتدا باید آب ورودی کل ساختمان به بالای پشت بام هدایت شود، سپس وارد تانکر ذخیره آب شده و در نهایت توسط پمپ پمپاژ شود.

 

دلیل استفاده از تانکر ذخیره آب در کنار نصب پمپ آب در پشت بام

زیرا میزان فشار آب و قدرت آن در بالای پشت بام بسیار کمتر از طبقات پایین تر است و همیشه مقدار کافی آب در بالای پشت بام در دسترس نیست.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 2

بنابر این باید برای رفع این محدودیت فشار آب و تامین آب پمپ یک تانکر ذخیره آب در پشت بام حتما باید تعبیه کنیم.

آب ذخیره شده در تانکر، پمپ آب را تغذیه کرده و سپس پمپ، آب را با فشار مناسب به طبقات پایینی توزیع می کند.

البته همانطور که در بخش مقالات مربوط به نصب پمپ آب داخل آپارتمانی نیز ذکر شد، یکی از راه های حل کمبود فشار آب در داخل یک واحد مجزا استفاده از مینی پمپ های خانگی است.

 این مدل مینب پمپ ها را می توان بنابر احتیاج در زیر آبگرمکن، سینک ظرفشویی و یا در داخل سرویس بهداشتی به راحتی نصب کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری را مطالعه کنید.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 3

نمونه پمپ نصب شده در زیر سینک دستشویی

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 4

نمونه ای از مینی پمپ آبگرمکنی

قیمت و جزئیات دو مدل از این پمپ ها:
جهت اطلاع از قیمت پمپ آب نیم اسب پنتاکس و همینطور مشخصات فنی بر روی لینک خرید پمپ آب نیم اسب پنتاکس مدل PM45 در سایت دیجیکالا بزنید.

جهت اطلاع از مشخصات فنی پمپ آب نیم اسب هیوندای و همینطور قیمت آن بر روی لینک خرید پمپ آب هیوندای مدل HM45 در دیجیکالا بزنید.

 قبل از اقدام به خرید پمپ های مینی یا داخل آپارتمانی به شما توصیه می کنیم مطلب راهنمای خرید بهترین پمپ آب داخل آپارتمان را مطالعه کنید.

 

مزایای استفاده از منبع یا تانکر آب در کنار پمپ آب

 • امکان دسترسی به آب در زمان قطعی آب
 • کاهش فشار وارده بر روی پمپ آب
 • تامین آب با فشار بالاتر در مقایسه با پمپ آب بدون منبع یا تانکر

 

نحوه لوله کشی ساختمان در هنگام نصب پمپ آب در بالای پشت بام

راه دیگر جبران کمبود آب همانطور که ذکر شد می تواند نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام باشد، که البته از نصب پمپ آب خانگی در داخل آپارتمان و یا در محل کنتور کمی پیچیده تر است.

لازم به ذکر است که این اقدام نیاز به یک سری پیش زمینه ها دارد، از آن جمله می توان به بررسی نحوه لوله کشی آب در ساختمان اشاره کرد.

همانگونه که در مقالات مرتبط با لوله کشی آب ساختمان ذکر شده به طور کلی رایزر اصلی یا لوله اصلی آب در داخل ساختمان می تواند به دو شکل طراحی و اجرا شود.

یکی به صورت سنتی آن که لوله اصلی آب یا رایزر از محل کنتور آب حرکت کرده و از پایین ساختمان به سمت بالا هدایت می شود و در طبقات مختلف منشعب می شود.

در حالت دوم آن که کمی جدیدتراست، لوله اصلی آب یا همان رایزر آب بعد از کنتور مستقیماً و بدون که منشعب شود به بالای ساختمان رفته و در بالای پشت بام به صورت U شکل شده تا از بالای ساختمان تا پایین آن در طبقات مختلف بنابر احتیاج تقسیم بندی شود.

حال اگر لوله کشی ساختمان شما از نوع اول یعنی سنتی بود و قرار باشد که تمام طبقات از آب پمپ استفاده کنند، ابتدا باید برای لوله آب در پشت بام به فکر لوله کشی بود.

به این صورت که از رایزر آب در پایین یک انشعاب گرفته و مستقیماً و بدون هیچ گونه پیچ و خم لوله را به بالای پشت بام می رسانیم.

سپس لوله آب اصلی جدید را به منبع آب متصل می کنیم. حال نوبت به اتصال پمپ آب به منبع آب می رسد.

بعد از اتصال این دو به یکدیگر، لوله آب خروجی از پمپ آب را مستقیماً به پایین ساختمان هدایت کرده و بعد از اتصال به رایزر اصلی در طبقه همکف آب پمپاژ شده توسط پمپ آب به تمام طبقات مشترک با لوله آب منتقل می شود.

البته همانطور که گفتیم این مسیر حرکت لوله کشی کمی وقت گیر و پیچیده است و به طور خلاصه می توان این مسیر لوله کشی را اینطور توصیف کرد که یک لوله انشعابی از رایزر اصلی طبقه همکف گرفته می شود.

بعد از هدایت به بالای پشت بام و اتصال به منبع یا تانکر آب و سپس پمپ آب، دوباره همان لوله به صورت U شکل شده به پایین ساختمان هدایت می شود.

در ادامه از طریق سه راهی به رایزر اصلی در طبقه همکف دوباره متصل می شود تا آب خروجی از رایزر اصلی بعد از کنتور توسط پمپ پمپاژ شود.

در این حالت مشکل کمبود فشار آب برای تمام ساختمان حل خواهد شد. اگر می خواهید با مفهوم رایزر در ساختمان بیشتر آشنا شوید مقاله رایزر در ساختمان چیست را مطالعه کنید.

اما اگر لوله کشی در ساختمان شما از نوع دوم باشد جای بسی خوشحالی است و دیگر محدودیتی برای نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام نداریم.

در این حالت دیگر نیازی به اجرای لوله کشی از پایین تا بالای ساختمان نیست و جلوی کلی هزینه و زحمت دوباره گرفته خواهد شد، زیرا رایزر اصلی خودش در بالای پشت بام قرار دارد.

در نتیجه نحوه نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بسیار راحتتر خواهد بود.

به این صورت که لوله رایزر اصلی بالای پشت بام را که به صورت U شده بود را در مکان مناسبی که بتوان تانکر را به آن متصل کرد بر اساس ارتفاع تانکر می بریم.

سپس یک سر لوله را به تانکر متصل کرده و بعد پمپ آب را به تانکر نصب می کنیم.

پس از اتصال پمپ آب به تانکر، سر دیگر لوله رایزر اصلی بالای پشت بام را که بریده بودیم را به سر خروجی پمپ متصل می کنیم تا آب خروجی از پمپ در کل لوله های ساختمان به عنوان مثال طبقات پنج، چهار، سه، دو و یک به ترتیب جریان پیدا کند.

 

نحوه نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام

 

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 5

بعد از برش لوله آب در بالای پشت بام ابتدا یک سر لوله آب را به شیر تعبیه شده در بالای تانکر با کمک مهره و ماسوره متصل می کنیم.

از نصب صافی در قسمت ورودی تانکر برای حذف ذرات معلق در آب فراموش نکنید و سپس پمپ آب را به شیر پایین تانکر آب متصل می کنیم.

توجه داشته باشید که طرف مکنده پمپ باید به شیر پایین تانکر متصل شود. پس از آن نوبت به اتصال دهنه خروجی پمپ به سر ورودی لوله رایزر است.

نکته مهم در اتصال پمپ آب اهمیت استفاده از شیر یکطرفه بعد از پمپ است تا جلوی بای پس آب به داخل پمپ در زمان قطعی پمپ گرفته شود.

حال آب جریان یافته در داخل لوله کشی آب ساختمان دارای فشار مناسب است و می تواند وارد کلکتور ساختمان و یا لوله ها شده و در کل مکان های مصرف در ساختمان جریان پیدا کند.

 برای تهیه کلکتور لینک خرید کلکتور از دیجی کالا را لمس کنید.

 

نکات مهم برای نصب پمپ خانگی در بالای پشت بام

نگهداری و حفاظت از پمپ آب و تانکر آب :

از آنجا که پمپ آب و تانکر آن در بالای پشت در معرض تانش مستقیم آفتاب در فصول گرم و همچنین سرمای بیش از حد هوا در فصول سرد هستند، لذا نگهداری و حفاظت از پمپ آب و تانکر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

حال چه اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم از پمپ آب و تانکر آن بهترین حفاظت را در مکانی همچون پشت بام داشته باشیم؟

شما می توانید اقدامات مناسبی را برای این منظور انجام دهید که از آن جمله می توان به ساخت یک مکان سر پوشیده به عنوان محل نصب پمپ آب و تانکر آب در پشت بام اشاره کرد.

در این مکان پمپ آب و تانکر از تابش مستقیم نور خورشید و همچنین سرما هوا محفوظ خواهند ماند.

البته اگر این مکان سرپوشیده را در صورت داشتن فضای کافی به صورت اتاقکی کوچک در بالای پشت بام تعبیه کنید، بسیار بهتر است.

این نکته را مد نظر قرار دهید که محل نصب پمپ آب باید روی زمین سفت و عاری از هر گونه سنگ ریزه برای جلوگیری از لرزش های شدید در پمپ باشد.

از طرفی مکان نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام باید به اندازه ای باشد که فضای کافی برای دسترسی به پمپ آب و تجهیزات آن در مواقع سرویس و تعمیر پمپ فراهم باشد.

 • جنس پمپ آب و تانکر آب:

مسئله با اهمیت دیگر در نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام، انتخاب تانکر مناسب با شرایط جوی موجود در بالای پشت بام است.

معمولا تانکرهای آب از جنس های پلی اتیلنی تا فلزی ساخته می شوند که شما باید برای حفظ و نگهداری بهتر از آب داخل تانکر توجه خاصی به جنس آن داشته باشید.

در این بین به نظر می رسد که تانکر فلزی گالوانیزه برای نگهداری در شرایط جوی پشت بام مناسب تر باشد و البته تانکر آب از نوع فایبرگلس نیز گزینه مناسبی برای جنس تانکر آب به شمار می رود.

بعد از اهمیت نوع تانکر و جنس آن نوبت به انتخاب پمپ آب مناسب با توجه به تعداد افراد ساکن در ساختمان و میزان آب مصرفی است.

شما می توانید با مراجعه به مقاله راهنمای خرید پمپ آب خانگی بهترین انتخاب را برای ساختمان خود داشته باشید.

همچنین جهت دیدن انواع پمپ آب ساختمان به همراه جزئیات، مطلع شدن از قیمت آنها و مقایسه آنها با یکدیگر بر روی لینک پمپ آب ساختمان در دیجیکالا بزنید.

 • سرویس منظم و دوره ای پمپ آب :

پمپ آب خانگی در بالای پشت بام هم مانند پمپ آب خانگی نصب شده در طبقه همکف نیاز به سرویس و بازدید دوره ای دارد.

مخصوصاً اینکه این پمپ کمی از دید مصرف کننده خارج است، ولی نباید این قضیه باعث شود که از تنظیم فشار و سلامت پمپ غافل شوید.

 • نحوه هدایت لوله آب به بالای پشت بام:

اگر لوله کشی ساختمان شما از نوع سنتی و از پایین به بالا بود و شما خواستید لوله رایزر را به بالای پشت بام برسانید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مسیر حرکت لوله آب به بالای پشت بام از پایین آن باید موازی با ساختمان و دارای شیب مناسب باشد.

همچنین هیچ گونه پیچ خوردگی و تاب نداشته باشد، تا سرعت جریانات آبی در داخل لوله آب مناسب باشد.

 مطالعه مقاله نحوه لوله کشی آب ساختمان از بالا به پایین می تواند در این زمینه مفید باشد.

 

مزیت استفاده از پمپ آب خانگی در بالای پشت بام در مقایسه با طبقه همکف:

همانطور که می دانید یک مشکل اساسی و بسیار رایج در استفاده از پمپ آب خانگی در طبقه همکف، پارکینگ و یا موتورخانه، صدای و لرزش بیش از اندازه پمپ آب است.

همین مسئله سبب شده تا دست مصرف کننده در انتخاب پمپ آب خانگی بسته شود.

برای مثال شاید با توجه به میزان مصرف آب و تعداد خروجی های آب در کل ساختمان، ما در یک ساختمان چندین واحده به یک پمپ با قدرت دو و نیم اسب بخار نیاز داشته باشیم.

ولی از آنجا که صدا و لرزش پمپ آب خانگی با افزایش قدرت پمپ آب افزایش پیدا می کند، در نتیجه انتخاب پمپ آب برای مصرف کننده کمی سخت می شود.

هرچند راه های زیادی برای کاهش میزان صدای پمپ آب توصیه شده که شما نیز می توانید با مراجعه به مقاله راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی با برخی از آنها آشنا شوید.

ولی با این حال گاهی مصرف کننده مجبور می شود برای کاهش صدای پمپ آب بر خلاف نیاز ساختمان خود اقدام به خرید پمپ آب کم صداتر و در عین حال کم قدرت تر کند.

که باز هم علاوه بر این که آن پمپ آبی کوچک، نیز می تواند باعث ایجاد صدا در ساختمان شود ممکن است که راندمان مناسبی را به دلیل کم قدرت بودن در ساختمان نداشته باشد.

از این رو مزیت استفاده از پمپ آب خانگی در بالای پشت بام مشاهده می شود.

صدای موجود در پمپ آب به قدری است که حتی در پمپ های آبی با قدرت نیم اسب بخار هم این صدا هرچند اندک ولی باز هم موجود است.

برای توضیح بیشتر در خصوص موضوع صدای پمپ آب نمونه ای از سوابق کاری همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته را برای حل این مشکل برای شما بیان می کنیم.

در این پروژه که در خیابان پیروزی صورت گرفته، با اینکه در داخل ساختمان از پمپ آب خانگی نیم اسب بخار (کم قدرت ترین پمپ خانگی) استفاده می شده، ولی باز هم صدای پمپ باعث آزار ساکنین ساختمان بوده.

از این رو همکاران ما اقدام به جابجایی پمپ آب به بالای پشت بام کردند که نتیجه کار این بود که علاوه بر تامین آب مورد برای ساختمان، صدای پمپ به کلی قطع شد.

شما نیز می توانید برای مشاهده کامل این مطلب اینجا کلیک کنید.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 6

نمونه پمپ آب نیم اسب بخار که به دلیل سرو صدا توسط همکاران ما به بالای پشت بام منتقل شد.

 

مزیت نصب پمپ آب در بالای پشت بام به این صورت است که علاوه بر اینکه فضای طبقات پایین اشغال نمی شود، می توان با عایق کاری صوتی دیواره اتاقک مخصوص پمپ آب خانگی در بالای پشت بام صدای پمپ را حتی در پمپ های بسیار قوی تر به صفر رساند و آسایش ساکنان طبقات پایین تر را حفظ کرد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که مزیت پمپ آب خانگی در بالای پشت بام به روش لوله کشی آب ساختمان بستگی دارد.

همانطور که ذکر شد، اگر لوله کشی آب ساختمان به روش قدیمی باشد، شما با محدودیت برای نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام روبرو خواهید بود که بالطبع از مزیت های آن می کاهد.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام 7

در این مقاله سعی بر این شد که در مورد نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام مطالبی را با شما علاقه مندان در میان بگذاریم.

اگر شما هم قصد نصب پمپ آب خانگی در بالای پشت بام ساختمان خود را دارید، می توانید از تخصص مجریان ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته بهره مند شوید.

برای این منظور کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید، تا ضمن برخورداری از مشاوره و بازدید رایگان متخصصین ما این کار در اسرع وقت انجام شود.

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

منابع انگلیسی:

منبع 1 منبع 2

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # میثم 1398-08-03 21:42
سلام
من در طبقه ۷ یک اپارتمان مشکل اب دارم. و میخوام پمپ اب رو به جای پارکینک ،در داخل واحد خودم در طبقه هفتم نصب کنم .چون پارکینگ اولا جا نداره دوما همسایه ها از صدای پمپ ها شکایت دارن. لوله کشی اب هم مستقیما از کنتور به واحد امده. شیر اصلی در تراس هست. پمپی میخوام که بشه بدون مخزن ،نصب بشه و فشار در حد روشن شدن ابگرمکن داشته باشه.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-04 08:58
شما می توانید از پمپهای زیر پکیج یا آبگرمکنی استفاده کنید که فشار آب را تا میزان سی درصد افزایش می دهند. اگر آب واحد شما به هیچ عنوان قطع نمی شود که باعث بروز مشکل برای پمپ شود از ‌‌پمپ های نیم اسب نیز می توانید استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد کرمی 1398-10-20 21:37
سلام
طبقه پنجم ساختمان (آخرین طبقه )هستم که آب آن مستقل است و پمپ آب یک اسب جتی داخل انباری پشت ساختمان بعد منبع آب ۵۰۰ لیتری سه لایه نصب کردم ولی ۱_ترس از فشار به لوله ها دارم ۲- همچنین تقه در باز کردن شیر به لوله ها هم محسوس است ۳_اینکه فشار پکیج هم هر دو روز میرود بالای ۳ راهکار مناسب چیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-21 18:44
سلام کاربر گرامی فشار پکیج اگر بالای 3 میرود احتمالش فقط نمیتونه از فشار پمپ باشه احتمال اینکه منبع انبساط پکیج به مشکل خورده باشد هم خیلی هستش و برای اینکه خیالتون از فشار پمپ بر لوله ها راحت شود بهتر است یک ست کنترل اتومات 2بار بر سر پمپ ببندید که فشار بار پمپ را به طور اتومات بر روی 2بار نگه دار میدارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سید احسان 1398-12-07 23:51
سلام من طبقه ۳ اومجموع۴ طبقه میشبنم بالای پشت بام مخزن اب دارم اما فشارش کمه میتونم ی پمپ خروجی مخزن بزارم بدای افزایش فشار اب؟واگ میشه ممکن هست مخزن ابش خالی بشه وپمپ خالی کارکنه و مشکل برا پمپ پیش بیاد؟ممنون از لطفتون مخزن فک کنم ۵۰۰لیتری باشه پلاستیکی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-08 12:17
سلام کاربر گرامی لوله کشی به صورت ثقلی میباشد یا نه؟ میتوانید اینکار را انجام دهید ولی باید از باز بودن لوله ها مطمئن باشید چون با وجود منبع در پشت بام بدون پمپ هم نباید افت فشار آب داشته باشید مگر اینکه لولهدکشی از نوع ثقلی باشد و نکته بعدی پمپ نباید خشک کار کند باید دز وجود آب در مخزن همیشه مطمئن باشید وبرای اینکار میتونید از فلوتر(شناور) برای مخزن استفاده کنید تا منبع خشک نشود(بدون آب).
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا 1398-12-09 21:15
سلام.منزل من ویلایی میباشد و یک منبع 500لیتری جهت تامین اب کولر و در مواقع کمبود اب جهت اب منزل روی پشت بام دارم ولوله کشی کلا رو کار16 میباشد در منزل .در بعضی مواقع فشار اب بسیار کم است مخضوصا در تابستان.ایا امکان گذاشتن پمپ رو پشت بام وجود دارد.وچقدر فشار اب با نصب پمپزیاد میشه روی پشت بام.وبهترین پمپ
واتومات با قدرت خوب وصدای کم چیه.ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-10 11:24
سلام کاربر گرامی اینکار رو میتونید انجام بدید و پمپ را سر راه مخزن بگذارید ولی باید مخزن به آب ورودی همیشه وصل باشد که پمپ در موقعی که کار میکند آب مخزن خالی نشود و پمپ بدون آب کار کند شما میتونید از یک پمپ ایتالیایی مارک پنتاکس و یک ست کنترل(اتومات) استفاده کنید و مشکل کمبود آب را برطرف کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین 1399-02-21 21:38
سلام مشکل ما رسوندن آب به پشت بام هست؟ فشار آب به اندازه ای نیست که آب رو به پشت بام برسونه؟ آیا راهکاری دارین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-22 21:36
سلام قصدتون از اینکه آب رو به پشت بام برسونید اگر اینه که منبع رو در پشت بام قرار بدین با پمپ میتونید اینکارو انجام بدین ولی بهتره در مورد کارتون توضیح واضح تر بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضایی 1399-03-17 02:28
سلام خسته نباشید من در طبقه پنجم یک مجموعه آپارتمانی زندگی میکنم مدتی است روزها هر یکربع تا ده دقیقه آب کاملا قطع میشه ولی بعد از ده دقیقه دوباره وصل می ضمنا فشار اب تا ساعت 24 کمه به نظر شما من باید چکار کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-17 09:34
سلام میتونید از پمپ با مخزن تحت فشار با مخزن ذخیره جهت رفع مشکل ساختمان استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سمیعی 1399-06-16 23:25
ما پمپ رو در پشت بام نصب کردیم. من طبقه چهارم هستم و صدای پمپ واقعاً دیوانه ام کرده. چیکار میشه کرد؟ اگه تو پارکینگ بذاریم صدا کمتر نیست؟ چون اینطوری سقف من میلرزه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Armin 1399-06-18 08:16
محل نصب پمپ بستگی به سیستم لوله کشی ساختمان دارد. صدای زیاد پمپ دلیل برخرابی قطعات آن می تواند باشد . شما می توانید جهت جلوگیری از لرزش ، زیر آن لاستیک قرار دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن