نظرات برخی از مشتریان

اگر شما هم با مشکل روشن نشدن آبگرمکن به دلیل کمبود فشار آب در ساختمان مواجه هستید این مقاله می تواند برای شما مفید باشد چرا که ما قصد داریم تا در ادامه مطلب نصب پمپ آب خانگی  در مورد نصب پمپ آب مخصوص فشار آب گرمکن دیواری مطالبی را بیان کنیم.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 1

 

امروزه کمبود فشار آب در کلیه ساختمان ها و به خصوص ساختمان های آپارتمانی و چندین واحده متاسفانه به صورت یک مشکل رایج و همین طور آزار دهنده به وجود آمده است. این مشکل در آبگرمکن های مدل دیواری بسیار رایج تر است و تصور اینکه برای گرفتن یک دوش آب گرم در منزل نتوان به روشن ماندن آب گرمکن اعتماد کرد بسیار دلسرد کننده است.

حال تصور کنید که منزل شما در یک ساختمان چند طبقه و در طبقات بالاتر قرار گرفته در این صورت شما دو راه بیشتر ندارید : نصب پمپ آب خانگی برای کل ساختمان یا استفاده از پمپ مجزا برای ساختمان خود.

همانطور که در مقالات مرتبط به پمپ آب خانگی گفتیم، پمپ های آب خانگی دارای مدل های متنوع و با قدرتهای فشار متفاوت هستند. پمپ آب نیم اسب بخار، پمپ آب یک اسب بخار، پمپ آب یک و نیم اسب بخار و پمپ آب دو اسب بخار از آن جمله پمپ های آب قابل استفاده برای ساختمان ها هستند.

شما می توانید برای بررسی پمپ های آب بشقابی و همینطور آشنا شدن با تفاوت پمپ اب بشقابی و پمپ آب جتی بر روی ان ها کلیک کنید.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 2

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 3

از هر کدام از این پمپ ها می توان بسته به متراژ ساختمان خود استفاده کنید. این ادعا کاملا درست است که در صورت نصب این پمپ ها بعد از کنتور در ساختمان مشکل کم آبی برای شما هم که در طبقالات بالاتر هستید حل خواهد شد ولی تصور کنید که ساکنان طبقات پایین دارای فشار آب مناسب باشند.

در این حالت این مشکل چند برابر خواهد شد، چرا که آنها هرگز مشکلات شما را درک نکرده و برای نصب پمپ آب بعد از کنتور به منظور افزایش فشار در کل ساختمان و برای پرداخت هزینه های مربوط به نصب و نگهداری آن با شما همکاری نخواهند کرد.

در این صورت تنها راه حل خلاصی شما از این مشکل استفاده از پمپ آب کوچک یا مینی پمپ درست در پشت آب گرمکن واحد خود در ساختمان است تا به این شکل مشکل روشن نشدن و یا خاموش شدن پی در پی آب گرمکن خود را به سادگی حل کنید. این پمپ ها حتی قابلیت نصب در داخل پکیج برای جبران کمبود آب را هم دارند.

نحوه کار پمپ های آب مخصوص فشار آب آبگرمکنی :

این پمپ های کوچک قطعا مشکل عدم تشکیل شعله در آبگرمکن های دیواری به دلیل کمبود یا عدم فشار آب را در آبگرمکن منزل شما حل خواهند کرد. وقتی دبی آب ورودی فشار پایینی دارد، این پمپ آب می تواند برای با ایجاد فشار مضاعف آب باعث تشکیل شعله و در نتیجه گرم شدن آب مصرفی در حمام و آشپزخانه شود.

پمپ های کوچک آبگرمکنی دارای یک کلید سه حالته به صورت روشن، خاموش و اتومات هستند که می توان آن ها را به صورت دائما روشن یا اتومات قرار داد. در حالت روشن، پمپ دائما روشن می ماند که ما این حالت را به دلیل احتمال سوختن موتور پمپ به شما توصیه نمی کنیم.

بهترین حالت قرار دادن پمپ به شکل اتومات است که در صورت قرار دادن پمپ در این حالت، این وسیله با باز کردن شیر آب گرم روشن و در صورت بسته شدن شیر آب داغ به صورت اتوماتیک خاموش می شود. این پمپ ها همچنین سبب تولید اکسیژن و تمیز کردن آب مصرفی می شوند از این رو می توان از این نوع پمپ آب در آکواریوم نیز استفاده کرد.

نحوه نصب پمپ آب مخصوص فشار آب در آبگرمکن دیواری :

بعد از آشنایی نصب آبگرمکن دیواری در مقاله نحوه لوله کشی آبگرمکن دیواری می توانید به راحتی با نحوه نصب مینی پمپ آبگرمکنی آشنا شوید.

 1. جریان آب را با بستن شیر فلکه اصلی در ساختمان قطع می کنیم.
 2. تمام شیرهای آب خروجی در ساختمان مانند شیر آب آشپزخانه و حمام را باز می گذاریم تا آب داخل لوله ها کاملا تخلیه شود.
 3. طول پمپ را اندازه گرفته و به همان مقدار ، لوله آب ورودی به آب گرمکن را که عموما از جنس مس است با استفاده از ابزار مناسب بریدن لوله مسی کوتاه می کنیم.
 4. سپس با استفاده از آچار مناسب پمپ آب را به قسمت ورودی آب به آبگرم کن متصل می کنیم.
 5. در مرحله بعدی لوله آب ورودی را که قبلا کوتاه کرده بودیم به طرف دیگر پمپ متصل می کنیم.
 6. با استفاده از آچار مخصوص از بسته بودن دو سر انتصالات مطمئن می شویم.
 7. حال تمام شیرهای آب را که باز کرده بودیم، می بندیم.
 8. در انتها شیر فلکه اصلی آب ساختمان را باز می کنیم تا آب ابتدا در لوله های آب ساختمان وارد شده و سپس به پمپ آب گرمکن رفته و بعد از افزایش فشار ایجاد شده توسط پمپ آب به آبگرمکن وارد شود.

مزیت های استفاده از پمپ های آب آبگرمکنی در مقایسه با پمپ های آب بزرگ ساختمانی :

 • صرف هزینه های بسیار کمتر در زمینه خرید، نصب و نگهداری در پمپ های کوچک آبگرمکنی
 • یکی از معایب بزرگ پمپ های آب بزرگ، ایجاد سر و صدای فراوان در ساختمان در مواقع روشن بودن است که این مشکل در مینی پمپ ها به دلیل اینکه از نوع پمپ نیم اسب بخار و در واقع بی صدا هستند رفع می شود.
 • گاهی در برخی از ساختمان ها با وجود داشتن پمپ آب برای کل ساختمان ممکن است در طبقات بالا آب با فشار مناسب به منظور روشن کردن آبگرمکن دیواری به مقدار کافی وجود نداشته باشد، پس در این حالت هم می توان از کمک این مینی پمپ در آبگرمکن منزل خود بهره ببرید.

پس متصل بودن جریان آب ساختمان به پمپ آب خانگی دلیلی بر عدم استفاده از پمپ آبگرمکنی نمی باشد.

در انتها برای اینکه با مزایای استفاده از پمپ های کوچک آبی برای جبران کاهش فشار آب در آبگرمکن دیواری بیشتر آشنا شوید یکی نمونه از سوابق کاری انجام شده توسط همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته را برای شما ذکر می کنیم.

در این پروژه به دلیل کاهش فشار آب در ساختمان و همچنین عدم دسترسی به کنتور آب، همکاران ما اقدام به متصل کردن مینی پمپ آب در زیر آبگرمکن داخل واحد ساختمان کردند و از این طریق مشکل کمبود آب و در نتیجه روشن نشدن آبگرمکن حل شد.

نصب پمپ آب مخصوص فشار آب آبگرمکن دیواری 4

نمونه کار همکاران ما در نصب پمپ آب مخصوص فشار آب در آبگرمکن دیواری

با توجه به توضیحات ارائه شده، شما هم می توانید برای گرفتن مشاوره از همکاران ما در گوه تاسیسات 24 ساعته با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. همکاران ما برای نصب انواع پمپ آب خانگی، آبگرمکنی و یا پکیجی در تمام نقاط تهران در خدمت شما همشهریان گرامی هستند.

منبع انگلیسی

اشتراک گذاری:
برچسب ها: نصب پمپ آب

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +5 # فریبا 1398-07-09 18:46
سلام
من توی خونه م مشکل آبگرم دارم. یه آبگرمکن دیواری دارم که تعمیرکاری رو که آوردم گفتن آبگرمکن مشکلی نداره و این مربوط به پمپ شما میشه که با روشن و خاموش شدنش آب سرد و گرم میشه. میخواستم بدونم این پمپها که در موردش توضیح داده شده برای این مشکل هست؟
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-15 23:14
سلام
احتمال زیاد موقع که فشار پمپ آب شما زیاد است جریان با سرعت بیشتری از آبگرمکن عبور می کند و باعث سرد شدن آب می شود.
شیر آب ورودی آبگرمکن را کمی ببندید که فشار متعادل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1398-07-17 08:27
سلام

خسته نباشید

سوال داشتم در مورد این مینی پمپایی که به آبگرمکن وصل میشن

واقعا روی فشار اب گرم تاثیر دارن؟ طبقه سوم و بدون پمپ اصلی در ساختمان؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-17 10:30
سلام
اگر فشار آب سرد شما مناسب و مورد قبول است و آبگرمکن سرویس شده است تا 30درصد آب گرم تقویت می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نقیبی 1398-08-10 21:02
سلام
آپارتمان بنده در طبقه چهارم ( ۱۵ متر ارتفاع از سطح موتور خانه ) یک ساختمان ۱۰ واحدی قرار دارد و سیستم تامین آب گرم از موتورخانه مرکزیست ولی فشار آب برای دوش گرفتن و شستشو بسیار کم است.
آیا میتوانم دو عدد مینی پمپ یکی روی لوله ورودی آب گرم و یکی روی ورودی آب سرد نصب کنم؟
پروانه این پمپ در مجاورت آب گرم مشکلی پیدانخواهد کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-10 21:24
سلام وقت بخیر برای آب سرد میتوانید مینی پمپ نصب کنید که فشار بیشتری داشته باشید. اما برای آب گرم باید از پمپ های مخصوص آب گرم استفاده کنید که به مشکل نخورید. و البته اینکه فقط در زمان استفاده روشن کنید. این پمپ ها مجهز به به اتوماتیک نمی باشند که البته می توان مجهز به اتومات شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Saeed 1398-08-15 18:54
سلام. ببخشید من یه پمپ مینی استیل برای فشار آب خونه نصب کردم البته اتومات داشت ولی متاسفانه سوخته . از چند جا سوال کردم گفتن این مدل پمپ تعمیرات نداره. الان نیاز به مینی پمپ اتومات دارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # hamid 1398-08-18 00:36
سلام در موقع خرید به مارک و قدرت پمپ دقت کنید این موضوع مهمی است اما از آن مهم تر طریقه ی نصب ای مدل پمپ ها میباشد که باید اولا به طور کامل تراز و دوما باید بصورت افقی سر پا و یا عمودی به سمت بالا نصب شود که هم با حداکثر توان کار کند و هم زیر فشار نباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Ali 1398-08-18 22:59
با سلام
ما طبقه دوم یگ ساختمان ۸ واحدی هستیم اب گرم از پکیج فشارش کم بود گرم سرد میکرد کنارش یه ابگرم کن دیواری بوتان گذاشتیم
حالا میرم برای دوش اب سرد میشه باید ۵ دقیقه اب بندم دوباره باز کنم شعله ابگرم کن تثبیت نداره در ضمن تو پارکینگ پمپ داریم ولی قوی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:22
باسلام عزیزم آبگرمکن بوتان گفتین که آب گرم سرد میشه.این مشکل ازدیافراگم میتونه باشه سوالاتی داشتین باتوضیحات بیشتر درخدمت شما عزیزان خواهم بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کریم زاده 1398-10-18 15:40
سلام وقت بخیر
واسه خونه ای که همکف هست و فشار اب سردش خوبه و پمپ ندارن و فاصله ابگرمکن تا حمام 10 متر هست اگر ابگرمکن دیواری بدون مخزن نصب بشه میخام بدونم واسه حمام اب گرم مناسب تولید میشه؟
و افت فشار نداره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-18 16:32
دوست عزیز سلام
اگه فشار اب سرد خوبه شما مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-08 06:39
سلام کاربر گرامی
قبل از اینکه آبگرمکن میذاشتید شیر سه راه و مبدل های پکیج رو اسیدشوئی میکردید چون ممکن بودش پکیج شما دچار رسوب گرفتگی شده باشد این مشکل در بیشتر پکیج ها پیش میادش که رادیاتور ها گرم هستن ولی آبگرم مصرفی سرد و گرم میشود و یا اینکه هم رادیاتور ها و آبگرم مصرفی سرد میباشند برای انجام اسیدشوئی توصیه میشود از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد شعبانی 1398-08-20 10:50
سلام من از رشت مزاحم میشم ،میخواستم من رو راهنمایی کنید،ایا این پمپهای کوچیک تو رشت پیدا میشه بعد اسمشون رو چی باید بگیم و در اخر خونه من شصت متری هستش با نصب این پمپها مشکل کمبود فشار ابگرکن حل میشه ممنون و سپاسگذار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # hamid 1398-08-21 00:05
سلام پمپ باید در مسیر ورودی آب آبگرمکن یا پکیج نبض شود. نه ورودی آب واحد. و اگر بصورت صحیح نصب شود بله می‌تواند مشکل فشار آب ابگرمکن را که باعث عدم تشکیل شعله می‌شود. حل کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی 1398-08-25 10:35
سلاممن پمپ زیر آب گرمکنی دارم ولی دکمه اتوماتیک رو میزنیم کارنمیکنه .یعنی اب گرمکن روشن نمیشه.فقط درحالت یه سره روشن باید باشه.واب خیلی داغه و اصلا آب یخ قاطی نمیشه چون آب گرمکن خاموش میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام کاربر گرامی سوال رو واضح مطرح کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر یاوری نیا 1398-09-11 01:11
سلام،ما یه ساختمان ۲۰ واحدی هستیمو مطبقه چهارم،فشار اب ساختمان کم بود ،برای کل ساختمان پمپ گذاشتیم،اما بعد از نصب پمپ،فشار بار پکیج مدام بالاتر از ۲ میره،هر بار هم که روی ۱/۵تنظیم میکنم باز بعد از ۱۰ دقیقه میره روی ۲
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 18:42
سلام خدمت شما کاربر گرامی اول از همه شما از اینکه شیر پرکن پکیج رو به خوبی و سفت بسته اید مطمئن شوید اگر مشکلی پیش نیومد باید نصبت به تعویض شیر پر کن پکیج اقدام کنید احتمال زیاد شیر پر کن شما از آب بندی خارج شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-09-12 20:26
با سلام و احترام
آیا از مینی پمپ برای قویتر کردن فشار آب در پکیج هم می توات استفاده کرد؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-13 08:44
سلام وقت بخیر
خیر اینکار بی فایده هستش اگه شما مشکل فشار آب دارید باید پمپ رو سر راه اصلی آب ساختمون بذارید چون وقتی آب داخل واحد شما با فشار کم میاد پمپ که نمیتونه اون فشار رو چند برابر کنه از داخل واحدتون مگر اینکه پمپ رو سر راه اصلی آب ساختمون بذارید بعضی ها اینکار رو میکنن پمپ رو داخل واحد میزارن ولی بعد از یه مدت چون پمپ همراه آبی که فصارش ضعیفه هوای زیادی میکشه هم پمپ میسوزه هم میتونه به پکیج ضربه بزنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرمان 1398-09-27 23:25
سلام آب گرم کن ن بوتان مدل b212 هست و یک پمپ زیر آب گرمکنی جدیدا برام نصب کردن که مشکل روشن نشدن آب گرم کن حل بشه ولی مشکلی که هست اینه که با باز کردن شیر آب گرم و روشن شدن آبگرمگن آب بعد از چند دقیقه خیلی داغ میشه وحتی وقتی شیر اهرمی رو در حالت وسط قرار می دهم اب ولرم نمیشه و اگه یکم به سمت آب سرد متمایل بشه آب سرد میشه چون آب گرم کن خاموش میشه یعنی اصلا آب ولرم نداریم یا داغه داغه یا سرد سرد .کسی میتونه راهنمایی کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-28 13:09
سلام کاربر گرامی برای رفع مشکلتون باید از سرویسکار به صورت حضوری کمک بگیرید شاید پمپ نیاز به تنظیم کردن داشته باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1398-10-02 16:06
با سلام خسته نباشید بنده منزلم طبقه ۳هستش اب به همه جا میرسه ولی برای حمام ابگرمکن جواب نمیده قطع میکنه اگر از این پمپ استفاده کنم جواب میگیرم؟تعمیر کارم اوردم گفته فشار اب برای ابگرمکن کمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-03 10:19
سلام کاربر گرامی با وصل کردن پمپ های زیر آبگرمکنی مشکل شما حل میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهیار 1398-10-06 13:38
سلام
من تو یه ساختمون 5 طبقه 9 واحد ساکن هستم.خونه من طبقه پنجم و تک واحدی هستش.تو ساختمون ما یه پمپ پنتاکس قدیمی با یه منبع 24 لیتری گذاشتن و متاسفانه ما که طبقه پنجم هستیم مشکل فشار آب داریم.فشار اب سرد ما کمه و در نتیجه فشار آب گرم خروچی از آب گرم کن هم کمه و اب مدام سرد و گرم میشه..سوالی که دارم اینه که آیا میتونم یکی از این پمپ های آب گرم کنی رو در ورودی آب سرد خونم قرار بدم که هم فشار آب سردم بره بالا هم مشکل روشن خاموش شدن مدام آب گرم کن حل بشه؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-06 14:30
سلام اول پمپ وتعویض کنید کله گاوی یا بشقابی بعد نمره لوله ورودی ببرین بالامثل 2ونیم صدرصد مشکل شماحل میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مهیار 1398-10-07 14:26
به نقل از اردبیلیAlijeddi:
سلام اول پمپ وتعویض کنید کله گاوی یا بشقابی بعد نمره لوله ورودی ببرین بالامثل 2ونیم صدرصد مشکل شماحل میشه

همسایه ها حاضر به هزینه نیستن چون میگن فشار آب ما خوبه..از خروجی پمپ یک لوله یک اینچ بردن بالا و بعد برای هر طبقه انشعاب گرفتن، یعنی هر واحد لوله مستقل نداره که تا پمپ بیاد پایین..لوله هم تو کاره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-08 07:53
سلام کاربر گرامی شما اول از همه باید مخزن پمپ را چک کنید که 2بار فشار باد داشته باشد و سپس بعد از آن ست کنترل را باید جوری تنظیم کنید که وقتی هر شیر آبی در طبقه پنجم باز میشود پمپ شروع به کار کند و با بستن شیر آب پمپ خاموش شود اگر پمپ شما در چنین حالتی قرار ندارد بهتر است از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید که آن را تنظیم کنن و با گذاشتن پمپ در واحد مشکل شما حل نمیشود زیرا فشار آبی وجود ندارد که پمپ مکش کند و پمپ دچار هواگرفتگی میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-06 14:30
مجدد سلام بعله شما یک پمپ برای آب سرد خونه خود قرار بدین فقط لوله ورودی 2نباشه انگاری من درحال دویدن هستم یک نفر جلوی نفسم دهانم دست میزاره بعد آبگرمکن شما حل میشه البته مشکلی نداشته باشه اگه سرد هم باشه یک لاستیک دیافراگم برای آب گرمکن خود تعویض کنید بعد شما درخانه توالت فرنگی یا فلاش تانک دارین صدرصد اونارم بررسی کنید که بعضی از همکارااشتباهی به جای آب سرد آب گرم میدن به اینا بازم سوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهیار 1398-10-07 14:30
به نقل از اردبیلیAlijeddi:
مجدد سلام بعله شما یک پمپ برای آب سرد خونه خود قرار بدین فقط لوله ورودی 2نباشه انگاری من درحال دویدن هستم یک نفر جلوی نفسم دهانم دست میزاره
بعد آبگرمکن شما حل میشه البته مشکلی نداشته باشه اگه سرد هم باشه یک لاستیک دیافراگم برای آب گرمکن خود تعویض کنید
بعد شما درخانه توالت فرنگی یا فلاش تانک دارین صدرصد اونارم بررسی کنید که بعضی از همکارااشتباهی به جای آب سرد آب گرم میدن به اینا
بازم سوالی بود درخدمتیم

توالت فرنگی نداریم..فلاش تانک هم آب سرد رفته براش..
من سوالم این بود که آیا من این مدل پمپ های آب گرمکنی رو میتونم سر راه ورودی آب سرد خونم قرار بدم که فشار کل آب خونم (هم سرد هم گرم) بره بالا یا نه امکانش نیست و اینا فقط مخصوص آب گرمکن هستن؟
بعد اینکه بهترین مارکشون چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-10-08 06:33
سلام کاربر گرامی
اول از همه شما یک سرویسکار بیارید که چک کنه که منبع 24لیتری پمپ آب ساختمون بادش شارژ باشه یعنی کمتر از 2بار نباشه و پس از آن ست کنترل را چک کنه که تنظیم باشه یعنی وقتی که شما در طبقه پنجم به محض اینکه هرکدام از شیرهای آبسرد را باز میکنید باید پمپ روشن شود و با بستن شیر پمپ خاموش شود اگر مشکل از این دو مورد نبود باید با همسایه ها صحبت کنید که پمپ را عوض کنید چون هد پمپ ساختمان ضعیف میباشد و همسایه ها باید قبول کنن چون شما هم برای شارژ دارید هزینه میدید مشکل شما با گذاشتن پمپ در داخل واحد حل نمیشود زیرا وقتی فشار آب نداشته باشید پمپ چه آبی رو میخواد مکش کنه و پمپاژ کنه در واحد و با اینکار پمپ فقط هوا میگیره و مشکلتون که حل نمیشه به کنار فقط یه هزینه اضافی کردید و همین فشار آب هم از دست میدید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهیار 1398-10-09 13:48
سلام ممنون از پاسختون.
منبع فشار داره تا 33 psi
ست کنترل نداریم ولی پرشر سوویچ هست که تنظیمه، زیادتر از یه حدی هم بخایم تنظیمش کنیم پلاتین میچسبونه و پمپ یک سره میکنه..ببینین قشار آب واحد ما بدک نیست، در واقع زمانی که پمپ کار میکنه فشار آب ما خوبه و هرزمان که اتومات کنه و آب با فشار منبع بخواد بیاد بالا مشکل داریم.. بیشتر مشکل هم سر آب گرم و موقع دوش گرفتنه که آب هی سرد و گرم میشه بخاطر خاموش روشن شدن مدام اب گرم کن..
الان با این توصیفات من میتونم یدونه از همین پمپ هارو سر راه ورودی آب سرد خونم قرار بدم که فشار آب سرد و گرم من هردو بره بالا یا نه این پمپ ها فقط مخصوص آب گرم کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-09 15:05
سلام کاربر گرامی من میخوام سعی کنم که با راهنمائی فشار آب واحدتون خوب بشه وگرنه این مینی پمپ‌رو بر زیر آبگرمکن میبندن و فشار آبگرمتون خوب میشه منظور از ست کنترل همون پرشر سوئیچ هستش شما باید جوری این پرشر رو تنظیم کنید که وقتی آب واحد خودتون را باز میکنید پمپ روشن باشه و تا زمانی که آب را نبستید پمپ خاموش نشه که فشار آب افت کنه شما میتونید با بازکردن (شل کردن)مهره فنر کوچک پرشر سوئیچ زمان روشن شدن پمپ‌را زودتر کنید اول دو یا سه دور باز کنید و امتحان کنید ببینید پمپ کی روشن میشه و به فشار گیج توجه کنید که وقتی پمپ خاموش است و آب رو باز میکنید فشار درجه کمتر از 2بار نشه یعنی قبل از رسیدن به زیر عدد 2 پمپ باید روشن بشه و 2دور هم مهره فنر بزرگ را سفت کنید یا همون ببندید اگر نتونستید تنظیم کنید از یک سرویسکار کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهیار 1398-10-10 00:17
سلام مجدد.
والا ست کنترل تو بازار به پرشر سوویچ های الکترونیک میگن که نیاز به منبع تحت فشار هم نداره که خودتون بهتر میدونین برای یه ساختمون دو سه واحده مناسبه نه ساختمون ما که 9 واحده..
من خودم مهندس برقم و با تنظیمات پرشر سوویچ اشنام.منتهی مشکل دقیقا همینجاست که فشار آب ما فقط زمانی حوبه که پمپ یک سره کار کنه و اگه این اتفاق بیفته (چون داخل ساختمون قرار داره) هم ایجاد سر و صدای زیاد میکنه هم مثلا بعد از نیم ساعت پرشر سوویچ پلاتین میچسبونه و پمپ دیگه یک سره کار میکنه و در نهایت بعد چند ساعت فیوز میپره..
البته میشه این مشکل رو با نصب یه پرشر سوویچ با کیفیت تر و استفاده از کنتاکتور حلش کرد اما من هنوز جوابم رو نگرفتم.
آیا من میتونم یدونه از همین پمپ هارو سر راه ورودی آب سرد خونم قرار بدم که فشار آب سرد و گرم من هردو بره بالا یا نه این پمپ ها فقط مخصوص آب گرم کنه؟
و اینکه بهترین مارک و مدلشون چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-10 08:21
سلام کاربر گرامی پمپ‌هایی هستند که در واحد خونتون هم بذارید شما میتونید با مراجعه به قسمت سرچ سایت گزینه پمپ های خانگی رو سرچ کنید و اطلاعات کافی رو بدست بیارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1398-11-09 00:28
سلام،،،سه طبقه تک واحد هستیم ،،متزل ما طبقه سوم هست و لوله اب از بالا به پایین تقسیم اب انجام میده فشار اب خیلی کم هست و همسایه قبول به نصب منبع و پمپ نمیکند و اعلام کرده که صدا دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-09 08:57
سلام کاربر گرامی چون آب از بالا به پائین اومده میتونید از پمپ های آب داخل واحد استفاده کنید و فقط برای واحد خودتون پمپ بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی حیدری 1398-11-24 12:27
سلام
من یه پمپ خارجی کوچیک میخوام واسه پشت ابگرمکن دیواری.البته این عکس اول شما جالب بود اما عکس نصب توسط همکارتون پمپ خیلی بزرگتر و بی سلیقه بسته شده بود.
من صاخبخانه احمقم خسیسه واسه پمپ نخره بهانه میاره لوله ها خراب میشه!!!واسه همین پمپ کوچیک میخوام تو اشپزخونه نصب کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-25 13:29
سلام کاربر گرامی شما میتونید برای اینکه فشار آبگرمکن رو تنظیم کنید از پمپ های آبگرمکن که در بازار مدل های مختلفی وجود دارد استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1398-12-01 19:21
سلام وقت بخیر
واحد من در طبقه چهارم است و پکیج دیواری هم تازه عوض کردم ولی به دلیل فشار کم آب پکیج عمل نمیکند و قطع میشود و امکان پمپ گذاشتن در پارکینگ وجود ندارد؛ آیا دستگاه کوچک و کم صدا در بازار موجود هست که در زیر پکیج قرار بگیرد و راندمان پکیج را بالا ببرد؛
ضمنا ساختمان چهار طبقه است و طبقه اول و دوم فشار آب خوب است ولی سوم و چهارم فشار آب خیلی کم است.
(فشار آب سرد نسبتا خوب است)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1398-12-02 15:12
باسلام کاربر گرامی فشار آب گرم شما ضعیف وسرد خوب است در واحداصلا پارکینگ ندارید قصد ماازقراردادن پمپ درپایین آب ورودی که به پمپ وصل میشود دستگاه پمپ آب گرفته بافشار به طبقه ولوله های آب سرد واحد شما میدهد پمپ است شما میتوانید با سایت ماتماس گرفته وازمتخصصان فروش سوال کنید اگرتراس داشته باشید میتوان درآنجا هم قرار داد بازم سوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد فلاح 1398-12-06 16:48
سلام. یک آبگرم کن دیواری داریم که وقتی شیر آب رو باز میکنیم شعله قوی نداره. گاهی وقتی شیر توالت رو باز میکنیم قوی شعله زیاد میه اما سایر شیرها رو مثل ظرف شویی و دستشویی و گاها حمام رو که باز میکنیم چندان شعله ای نمیگیره. قبلا پمپ آبمون خراب بود و با تعویض واشر دیافراگم آب گرم کن و تعمیر پمپ آب مشکل تا حد زیادی حل شده بود اما اخیرا مجددا همین مشکلات برگشته. شاید حدود شش ماه خوب بود بعدش خراب شد باز هم برگشت به همون حالت. وقتی آب سرد رو باز میکنیم با پمپ آب فشار خوبی داره ولی با آب گرم مشکل داریم. مشکل از چی میتونه باشه؟ جرم گیری آب گرمکن یا تعویض دیافراگم حلش میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-07 15:53
سلام کاربر گرامی مشکل از دیافراگم و جرم گرفتن رادیات آبگرمکن میباشد برای تشخیص بهتراز سرویسکاران شرکت بصورت حضوری کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پورحمزه 1398-12-17 11:30
سلام خسته نباشین .خونه ی ما کلا 3 طبقه اس بدون پارکینگ و ما طبقه 3 هستیم .آب از 9 صبح قطع میشه تا 1 شب .واقعا موندم چیکار کنم .برای نصب مخزن پمپ هم مثل اینکه لوله کشی میخواد که خونمون نداره!درباره استفاده از ست کنترل هم جون فشار آب صفره فک کنم جواب نمیده!میشه لطفا راهنمایی کنین.ممنون از شما.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-19 08:45
دوست عزیز سلام وقتی اب قطعه شما هر پمپی بزارید کارایی نداره چون ابی نیست که پمپاژ کنه شما باید ببینید مصرف اب 12 ساعتتون چقدره یک منبع با اون ظرفیت بخرید در پست لام قرار بدید و با لوله کشی رو کار وصلش کنید به ورودی واحد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید سوادی زارع 1398-12-22 14:31
سلام
این پمپ های به اصطلاح ابگرمنی رو میشه ورودی واحد هم بست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:49
سلام کاربر گرامی پمپ های زیر آبگرمکنی برای افت فشار آبگرمکن میباشد و بستن آن بر سر راه ورودی اصلی آب کار درست و استاندارد نمیباشد برای آب ورودی میتونید از پمپ ها نیم اسب که صدای کمی دارد میتونید استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1398-12-23 21:16
سلام.واحدما طبقه سومه وساختمان پمپ ندارد.فشاراب گرم ما خیلی کمه ومشکل اب گرم داریم ایااین مینی پمپهای شما مشکل مارو حل میکنه.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-24 11:16
سلام کاربر گرامی برای رفع مشکلتان بهتر است از پمپ های زیر آبگرمکنی استفاده کنید که به راحتی مشکل فشار آبگرم را برطرف میکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد رحیم 1398-12-28 11:38
سلام آبگرمکن دیواری برقی نصب کردم برای اتاق باغ ؛ ولی بعد از چند روز که میرم خانه و بر میگردم به باغ آبگرمکن هوا گرفته و فشار ندارد علت چیست ؛ ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-07 00:20
سلام کاربر گرامی سوال اینجاست که وقتی در باغ کسی نمیباشد فلکه اصلی آب را میبندبگید یا نه؟ چون اگر آب را ببندید شیر یکطرفه در زیر آبگرمکن وجود ندارد و آب از آبگرمکن برگشت میخوره و مخزن آبگرمکن خالی میشود به خاطر همین میتونه هوا بگیره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ali.nosrati 1399-01-11 02:54
سلام
من در طبقه ۴ هستم فشار آب خیلی کمه هم در ظرفشویی هم در حمام و هم توالت،برای استحمام هم آب گرم و سرو میشه،باقی طبقات موافقت نمیکنن پمپ آب بذارن واسه کل ساختمان،من مشکل واحد خودم رو چطوری حل کنم،این مینی پمپ ها مشکلم رو برطرف میکنن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن