نظرات برخی از مشتریان

در این مقاله قصد داریم تفاوت های بین آبگرمکن های دیواری و پکیج دیواری را توضیح دهیم تا شما بتوانید با اطلاعات کافی و آگاهی از هر دو محصول آن را انتخاب و خرید کنید که پس از آن به مشکل برنخورید و از تصمیم خود پشیمان نشوید.در این مطلب هر دو محصول را به همراه مزایا و معایبی که دارند به طور کامل توضیح می دهیم و در آخر تفاوت بین آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری را بیان می کنیم.

آبگرمکن دیواری چیست؟

آبگرمکن بدون مخزن که آن را هم با نام آبگرمکن دیواری و آبگرمکن فوری شناخته می شود. وظیفه آبگرمکن این است که آب گرمی که ما مصرف می کنیم را تولید کند. نحوه کار کردن این آبگرمکن ها به این صورت می باشد که آب سرد وارد آبگرمکن می شود و از کویل یا لوله های مسی داخل آبگرمکن قرار دارد عبور می کند و به دلیل اینکه مشعلی در زیر لوله ها قرار دارد آن لوله ها را گرم می کند که در نتیجه دمای آب درون کویل ها نیز بالا برود.

در این مقاله آموزش لوله کشی آبگرمکن به طور مفصل توضیح داده شده است.

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری

نکاتی در مورد خرید آبگرمکن دیواری

شما قبل از خرید آبگرمکن های دیواری باید کمی تحقیق کنید که بتوانید آبگرمکن متناسب با نیاز خود انتخاب و خریداری نماید.

شما در زمان خرید آبگرمکن حتما باید به موارد زیر دقت کنید:

رده مصرف انرژی: با توجه به اینکه آبگرمکن ها از وسایل پرمصرف می باشند اما با توجه به پیشرفت در این زمینه آبگرمکن هایی تولید شده اند با رده های انرژی مناسب که این رده مصرف انرژی تاثیر مهمی در کاهش هزینه های برق و گاز شما دارد.

1.کارایی یا رده مصرف انرژی به واسطه نموداری مشخص می گردد که به ازای آب گرم تولیدی، میزان مصرف گاز را در یک روز ارزیابی می کند. بنابراین آبگرمکن های کارایی بالاتری دارند که فاکتور انرژی بالاتری هم داشته باشند.

2.حداکثر قدرت حرارتی (ظرفیت) : این شاخص را با واحد کیلو کالری در ساعت اندازه گیری می کنند که همان طور از اسم آن پیداست نشان دهنده ظرفیت حرارتی آبگرمکن است. بنابراین بالا بودن آن سبب می شود آب گرم بیشتری از آبگرمکن خارج شود.

3.حداقل فشار ورودی: این شاخص نشان دهنده حداقل آب ورودی برای روشن شدن آبگرمکن می باشد که واحد اندازه گیری آن بار می باشد که این مقدار در مناطقی که از فشار آب پایینی برخوردار هستند توجه به آن بسیار مهم و ضروری می باشد.

4.نوع گاز مصرفی: این آبگرمکن ها چون آبگرمکن های گازی می باشند، سوخت مصرفی آن ها گاز شهری و یا گاز مایع می باشد.

5.حداکثر خروجی آب گرم : این مقدار بر اساس لیتر در دقیقه اندازه گیری می گردد که حداکثر مقدار خروجی آب گرم را نشان می دهد.

6.فن تخلیه آلاینده ها : برخی از آبگرمکن های دیواری سیستم فن تخلیه دارند که با استفاده از فن تعبیه شده در مسیر خروجی باعث می شود سرعت خروج آلاینده ها بیشتر شود.

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری 2

انواع آبگرمکن های دیواری

1.شمعک دائم (شمعک دار یا پیلوت دار) : در این نوع آبگرمکن ها شمعک همیشه روشن می باشد و زمانی که شما آب گرم را باز می کنید شمعک مشعل را روشن می کند که مصرف انرژی بیشتری دارد و همچنین باعث ایجاد رسوب در دستگاه می گردد.

2.بدون شمعک (سیستم آیونایز): در این نوع آبگرمکن شمعک همیشه فعال نمی باشد و زمانی که شما آب گرم را باز می کنید با استفاده از سیستم جرقه زن هوشمند باعث جرقه زدن و روشن شدن مشعل می گردد.

پکیج دیواری چیست؟

پکیج دیواری یک موتورخانه کامل است که وظیفه موتورخانه را با بالاترین کارایی و کیفیت و با کمترین مصرف سوخت و اشغال فضا انجام می دهد. پکیج های دیواری علاوه برا اینکه وظیفه موتورخانه که گرم کردن رادیاتور ها و در نتیجه گرم کردن محیط ساختمان است انجام میدهد یک مسئولیت دیگری هم بر عهده دارد که همانند آبگرمکن باعث تولید آبگرم مصرفی مورد نیاز ما می شود.

شما از طریق این لینک می توانید به تمامی آموزش های پکیج دسترسی داشته باشید.

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری 3

تا اینجا با آبگرمکن های دیواری، نکاتی در مورد خرید آن و انواع آبگرمکن ها و همچنین با پکیج های دیواری به صورت مختصر آشنا شدیم اما زمان آن رسیده است که این دو وسیله گرمایشی را باهم مقایسه کنیم.

کدام به صرفه تر می باشد ؟

آبگرمکن های دیواری جایگزین آبگرمکن های مخزن دار و پکیج های دیواری هم جانشین موتور خانه های عظیم شده است که در دنیای امروز بهترین گزینه هستند چون از لحاظ مصرف سوخت، بسیار کم و کارایی بیشتری دارند.

پکیج های دیواری به صرفه تر از آبگرمکن های دیواری هستند چون پکیج ها هم وظیفه آبگرمکن که گرم کردن آب مصرفی خانه و هم وظیفه موتور خانه و بخاری که گرم کردن محیط ساختمان می باشد را به خوبی ایفا می کند که سطح مصرف انرژی را بسیار پایین و بازده حرارتی را بالا می برد

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری 4

استفاده در شرایط مختلف

پکیج های دیواری و آبگرمکن های دیواری هر دو فضای کمی را اشغال می کنند که شما می توانید آن ها را در آشپزخانه نصب کنید که بسیار منساب برای محیط های کوچک می باشد اما باید توجه کنید که استفاده از پکیج در محیط های کمتر از 60 متر ممنوع می باشد و شما باید در چنین محیط های از آبگرمکن استفاده کنید.

یکی از بزرگترین مشکلات، سرد شدن آب به صورت ناگهانی می باشد که در آبگرمکن های بدون مخزن به دلایل مختلف به خصوص در فصل زمستان رخ می دهد که این مشکل کمتر در پکیج های دیواری رخ می دهد.

پکیج های دیواری به دلیل اینکه از برق استفاده می کنند در مناطقی که قطعی برق به صورت مکرر وجود دارد استفاده از پکیج گزینه مناسبی نمی باشد و شما باید از آبگرمکن استفاده کنید که سبب سرد شدن آب مصرفی شما نشود.

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری 5

قیمت

پکیج ها قیمت بالا تری نسبت به آبگرمکن دارند اما شما با خرید پکیج نیاز شما از خرید بخاری ، آبگرمکن برطرف می سازد که به این معنی می باشد شما با یک تیر دو نشان زده اید و دیگر نیازی نیست شما هزینه های اضافی پرداخت کنید.

آلودگی محیطی

هر دو وسیله گرمایشی باعث می شود هوای محیط شما خشک شود و یا در اصطلاح هوای خانه شما سنگین شود که در این شرایط تنفس برای کودکان و سالمندان سخت می شود و مشکلات تنفسی برای آن ها به وجود می آورد.

فرسودگی و نگهداری و سرویس

این وسایل گرمایشی به دلیل اینکه از آب برای گرم کردن استفاده می کنند به دلیل وجود املاح موجود در آب باعث رسوب گذاری می شود و همچنین به دلیل اینکه از قطعات پیچیده ای در آن ها استفاده شده است به خصوص پکیج ها که طبق استاندارد های روز اروپا می باشد نیاز دارد به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.

باید توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شده است این شما هستید که تصمیم گیرنده هستید و با توجه به شرایط و امکانات خود وسیله گرمایشی خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها: پکیج

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # فرشاد 1397-10-07 22:17
بسیار عالی و آموزنده بود. سپاسگزارم
فرشاد اختری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-10-08 09:17
سلام وقتتون بخیر جناب آقای اختری
خوشحالیم که مطلب مورد پسند شما دوست عزیز قرار گرفته است
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زهرا 1398-07-27 14:48
سلام منزل ما ٥٠ متره ولى از سه طرف بازه و زيرش هم تجاريه ولي به خاطر عدم استفاده كلاً شيشه نداره و اونجا هم بازه به همين خاطر با بخاري داخل خونه خيلي سرده خواستم ببينم ما ميتوتيم آبگرمكن رو عوض كنيم و از پكيج استفاده كنيم چون فرمودين زير ٦٠ متر مجاز نيست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-27 18:07
سلام سرکار خانم
با توجه به متراژ پایین تر از حد مجاز منزل شما،قادر به نصب پکیج در واحد خود نمی باشید.
اما اگر دارای بالکن هستید میتوانید پکیج را در بالکن نصب کنید.
و مورد دوم اینکه به دلیل اینکه کف منزل شما سرد می باشد رادیاتور نیز به خوبی پاسخگوی گرم کردن منزل شما نمی باشد.
از سیستم گرمایش از کف باید استفاده کنید یا کف منزل را با استفاده از فوم های عایق بپوشانید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1398-10-27 16:37
سلام.میخواستم بدونم برای سه واحد به وسعت ۱۳۰ متر هر کدام برای ما چقدر هزینه میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-28 20:00
دوست عزیز سلام هزینه پکیج و رادیاتور و اتصالات و نصب متوسط هر واحد حدود نه میلیون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-28 20:01
سلام کاربر گرامی قیمت پکیج و آبگرمکن تفاوت بالائی دارد و همچنین هر کدام کارائی مجزائی دارد به طور مثال وقتی شما از آبگرمکن استفاده کنید دیگه نیازی به هزینه خرید رادیاتور را ندارید و برای گرمایش واحد نیاز به بخاری دارید ولی اگر از پکیج بخواهید استفاده کنید برای گرمایش منزل باید هزینه رادیاتور را هم کنید و اینکه قیمت های پکیج در مارک های مختلف مانند ایران رادیاتور،بوتان،لورچ و... هر کدام قیمت متفاوت را دارند و همچنین رادیاتورها ولی برای منزل شما به مساحت 130 متر نیاز به پکیج 24kw را دارید و یک امر مهم اگر ساختمان شما نوساز باشد طبق استاندارد ملی ساخت و ساز خونه هایی که دارای لوله کشی برای گرمایش پکیج رو دارند استفاده از بخاری قانونی نمیباشد و محل دودکش بخاری در واحدها تهویه نشده است مگر اینکه به درخواست سازنده اینکار رو کرده باشند و توصیه میشود استفاده از پکیج برای ساختمان بهتر از بخاری است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1398-12-02 11:25
آیا می توان آبگرمکن دیواری را به غیر از گرم کردن آب ، برای یک رادایاتور کوچک جهت گرم کردن اتاق کوچک که بخاری نمی توان برای آن نصب کرد، استفاده نمود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-03 10:57
سلام کاربر گرامی از آبگرمکن دیواری نمیتوان برای همچین کاری استفاده کرد چون کلا سیستم پکیج با آبگرمکن کلی تفاوت دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مزیکی 1398-12-14 18:59
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم آیا در پکیج مصرف اب بیشتر می شود یعنی با چرخش آب در لوله ها تبخیر هم صورت میگیرد وبرای ۳واحد حدودا ۷۰ متری پکیج رادیاتورها وکلا لوله ها چقدر هزینه دارد ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-15 09:52
سلام کاربر گرامی تبخیر آب وجود دارد ولی نه به اون شدت که مصرف آب رو بالا ببره و اونجور که شما فکر میکنید نمیباشد ولی برای هزینه قیمت پکیج و رادیاتورها نمیشه بدون بازدید قیمت رو کارشناسی کرد چون باید بدانیم برای پذیرایی چند رادیاتور لازم دارید همچنین برای اتاق ها و اینکه چند شاخه لوله مصرف میشه و از همه مهمتر اینه که چه نوع مارک پکیج و رادیاتوری میخواهید استفاده کنید ولی برای خونه 70متری پکیج 24هزار کافی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-15 09:53
دوست عزیز سلام خیر تبخیری صورت نمیگیرد و مصرف بالا نمی رود قیمتم با توجه به برند و کیفیت تفاوت مبکند بهتره از بک کارشناس کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن