نظرات برخی از مشتریان

بیشترین لوله و اتصالات تاسیساتی در فضای توالت و حمام وجود دارد. تفاوتی ندارد نوع لوله کشی روی کار باشد یا توکار باشد، سنتی باشد و یا کلکتوری و نوین و یا حتی زیر سقفی باشد.

وقتی نشان داغی و یا لکه آب در هر گوشه توالت و یا حمام دیده شود اولین تصور ما نشتی لوله های آب و یا فاضلاب است.

اما اگر شما هم مشکل نشتی و یا نم توالت و حمام دارید و هنوز نتوانسته اید علت آن را پیدا کنید شاید جواب سوال شما هم در این مقاله باشد. پس بهتر است ما را در این مقاله همراهی کنید.

توالت و حمام صاحب بیشترین رطوبت و نم هستند. سیستم لوله کشی ساختمان در این دو منطقه بسیار گسترده تر و پیچیده تر است و عموما در ساختمان های چند طبقه به منظور سهولت در اجرای لوله کشی حمام ها و توالت ها بصورت سری یعنی روی هم قرار می گیرند.

اما دلایل زیادی باعث می شود که حتی در توالت و حمام های نوساز هم گاها نشانه هایی از داغی، کپک، تغییر رنگ و یا خیسی دیوار یا سقف دیده شود. در ادامه به برخی از متداول ترین این دلایل خواهیم پرداخت:

رفع نم توالت و حمام 1

تعمیر نم توالت توسط همکاران ما

  • نبود سیستم تهویه مطبوع

گفتیم که میزان رطوبت در محیط های سرویس بهداشتی و حمام بسیار بالا است. وجود این رطوبت نیازمند وجود یک سیستم تهویه مطبوع مناسب است تا بتواند این رطوبت را بصورت کامل از محیط خارج کند.

بسیاری از مواقع اصلی ترین دلیل تبله کردن و یا کپک زدن و لا دادن کاشی، سرامیک ها و ساختمان داخلی سرویس های بهداشتی وجود رطوبت زیاد در این محیط ها و عدم تهویه درست آنها می باشد.

وقتی فن و تهویه خوبی در سرویس بهداشتی دیده نشده باشد بخار و رطوبت محیط وقتی سردتر می شود روی دیوارها و بدنه کاشی ها و درب ها می نشیند و کم کم به درون لایه های آنها نفوذ می کند و زمینه فرسودگی و خراب شدن کاشی و سرامیک ها را فراهم می کند.

توصیه می شود در زمان لوله کشی فاضلاب حتما یک تا دو لوله هواکش بسته به اندازه محیط سرویس بهداشتی و حمام و میزان تجهیزات بهداشتی کار گذاشته شده در محیط تعبیه کنید و بعدا با استفاده از فن های کوچک و فانتزی مناسب رطوبت محیط را به خوبی دفع کنید.

حتی در زمان هایی که رطوبت بسیار زیادی در حمام دیده می شود می توانید کمی درب حمام را باز بگذارید تا رطوبت زودتر خارج شود.

رفع نم توالت و حمام 2

  • فرسوده شدن لوله های آب گرم و سرد

بسیاری از خانه ها و آپارتمان ها تا چند سال پیش تنها از لوله های گالوانیزه برای لوله کشی آب استفاده می کردند.

این لوله ها هرچند برخی از محاسن را هم می شود برای آنها نام برد ولی عمدتا به دلیل نوع جنسی که دارند زود فرسوده می شوند و خیلی راحت بر اثر فرسودگی سوراخ می شوند.

نوع این لوله ها ریخته ای است یعنی برخی از مناطق بدنه لوله ها از مناطق دیگر آن ممکن است ضعیف تر باشند و عمدتا مشکل ابتدا از این مناطق ضعیف تر با نشت نم و یا رطوبت کم شروع می شود و کم کم زیادتر می شود.

در این مرحله تشخیص و تعمیر لوله کشی آب اهمیت زیادی دارد. اگر خیلی زود نشتی تعمیر نشود می تواند آسیب بسیار جدی برای ساختمان به دنبال داشته باشد.

عموما توصیه ای که می شود تعویض لوله های گالوانیزه با لوله های نسل نو است. لوله های امروزی از نوع پروپیلن و یا 5 لایه هستند و فرسودگی و خرابی ندارند و نسبت به ترک خوردن هم مقاوم تر هستند.

به جای خراب کردن سرویس بهداشتی و یا حمام و بهم ریختن زیرساخت های سرویس بهداشتی و حمام خیلی راحت لوله های قبلی را نادیده بگیرید و با استفاده از یک لوله کشی روکار لوله کشی خود را جدید کنید.

اما اگر دوست دارید که لوله ها در دید نباشند و یا نمای سرویس بهداشتی خود را دوست دارید لوکس تر کنید می توانید با استفاده از لوله کشی کلکتوری 5 لایه لوله ها را زیر کار اجرا کنید و تجهیزات بهداشتی بیشتری هم به سرویس بهداشتی و حمام خود مانند انواع تجهیزات وال هنگ مثل نصب توالت فرنگی وال هنگ اضافه کنید.

رفع نم توالت و حمام 3

  • ترکیدن لوله های آب گرم و سرد

یکی از دلایل دیگر نم حمام و توالت ترکیدن لوله ها است. ترکیدن لوله های آب گرم و سرد هم اغلب در لوله های گالوانیزه دیده می شود اما این همیشگی نیست و گاها در لوله های 5 لایه و یا پلیمر هم این موضوع دیده می شود.

علت اصلی ترکیدن لوله ها بخصوص اگر لوله از نوع گالوانیزه باشد همان فرسودگی و اگر از انواع دیگر باشد کیفیت بد لوله ها و یا گرم و سرد شدن یکباره بیش از حد لوله ها می باشد.

در این شرایط هم باز باید لوله کشی آب را تعمیر کنید. اما بازهم توصیه می شود بخصوص اگر لوله های ساختمان از نوع گالوانیزه و قدیمی است لوله کشی ساختمان را کلا تعویض کنید.

با یک برنامه هوشمند و دقیق می توانید هم خیال خود را برای همیشه راحت کنید و لوله های را کاملا عوض کنید و هم اینکه فضای سرویس بهداشتی و حمام خود را با استفاده از تجهیزات لوکس امروزی تحول بخشید.

رفع نم توالت و حمام 4

  • نشتی و یا ترکیدگی لوله فاضلاب

عمدتا اگر نشتی از لوله های فاضلاب باشد در زمان آبریزی این نشتی بیشتر دیده می شود. ضمن اینکه این نوع نشتی اغلب در سقف توالت و حمام دیده می شود.

قبلا در مقاله رفع نم سقف ساختمان به این مقوله زیاد پرداختیم که چگونه می توانید لوله کشی فاضلاب را تعمیر و یا تعویض کنید.

در کل به دلیل مشکلاتی که ممکن است در لوله کشی فاضلاب قدیمی به وجود آمده باشد توصیه می کنیم که لوله کشی فاضلاب را اگر بیش از 10 سال عمر دارد تعویض کنید و  لوله کشی فاضلاب زیر سقفی را امتحان کنید.

اما اگر لوله کشی فاضلاب شما از نوع زیر سقفی است و تازه کار لوله کشی را انجام داده اید بهتر است لوله ها را بدون تخریب و با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی جدید ترمیم و تعمیر کنید. در این خصوص به مقاله تعمیر لوله کشی فاضلاب مراجعه فرمایید و انواع راه های تعمیر لوله های فاضلاب را مطالعه فرمایید.

اما گاها دلیل نشتی لوله های فاضلاب گرفتگی سیفون های مختلف است. عمده این نوع گرفتگی ها به دلیل بی احتیاطی و یا شیب بندی بد لوله کشی فاضلاب اتفاق می افتد.

اگر این مشکل بصورت دائمی ایجاد می شود و با فنر زدن مشکل حل نمی شود باید برای بر طرف شدن این مشکل تغییراتی را در لوله کشی فاضلاب خود ایجاد کنید که این کار مستلزم صرف هزینه و تغییر در لوله کشی فاضلاب و یا شیب بندی لوله ها در صورت امکان ( انجام لوله کشی زیر سقفی فاضلاب) می باشد.

رفع نم توالت و حمام 5

اما راه دیگر اصلاح این روش تغییر نوع لوله کشی و یا نوع توالت و کاربری آن می باشد.

به این منظور که می توانید توالت ایرانی خود را به توالت فرنگی تبدیل کنید و با کمی تغییر در لوله کشی آن را اصلاح کنید و یا توالت فرنگی را به توالت ایرانی تبدیل کنید.

برای شناخت این روش ها هم می توانید مقاله های تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی و همچنین تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی را مطالعه کنید.

سایر دلایل نشتی و رطوبت و نم در توالت و حمام می تواند به دلیل گرفتگی سیفون روشویی باشد و یا ممکن است شیلنگ دوش و یا یکی از شیرآلات نشتی داشته باشد.

بهترین راه برای رفع نم توالت و حمام های قدیمی و یا آن دسته از توالت ها و حمام هایی که لوله کشی آب و فاضلاب آنها بیش از 10 سال عمر دارد تعویض لوله کشی آنها است.

برای تعویض لوله کشی بهترین گزینه که این روزها زیاد توصیه می شود استفاده از لوله کشی زیر سقفی آب و فاضلاب می باشد. با استفاده از این نوع لوله کشی می توانید با کمترین خرابی لوله کشی را انجام داده و لوله ها را زیر سقف کاذب و یا کناف ساختمان پنهان کنید.

در این حالت هر بار نیاز به تعمیر احساس شود به راحتی و با کمترین هزینه می توانید لوله کشی را تعمیر کنید، درصد خرابی را بسیار کاهش دهید و بدون آسیب به سایر نقاط خانه و با جدیدترین تجهیزات آب بندی و نشتی گیر لوله های احتمالا خراب شده و یا نشتی پیدا کرده را تعمیر کنید.

رفع نم توالت و حمام 6

تعمیر لوله کشی فاضلاب زیر سقفی توسط همکاران ما

گروه تاسیسات 24 ساعته در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد. کارشناسان ما از برترین کارشناسان شهر انتخاب شده و متعهد به انجام کار با کیفیت در کمترین زمان و بالاترین دقت می باشد.

گروه تاسیسات 24 ساعته با پشتوانه سال ها تخصص و تجربه موفق در زمینه تعمیر و بازسازی لوله های آسیب دیده و فرسوده و همچنین با به کار گرفتن جدیدترین شیوه های لوله کشی و تعمیر لوله کشی در کوتاه ترین زمان بدون تردید بهترین انتخاب شما خواهد بود.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

با تنها یک تماس با ما می توانید ضمن دریافت مشاوره رایگان حضوری از خدمات حرفه ای و پیشنهادات فوق العاده کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # مهران صادقی 1397-05-20 16:16
من از مطالب مفید شما استفاده و لذت بردم و درخواست مطالبی در خصوص بوستر پمپهای آبرسانی مجتمع های چند بلوکی و نحوه محاسباتش رو اعلام بفرمایید
سپاسگزارم از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-30 17:35
سلام جناب آقای صادقی و خوشحالیم که مورد پسند قرار گرفت. این درخواست شما در دستور کار تولید محتوای سایت قرار میدهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # reza mofarrah 1398-01-10 18:03
سلام
ببخشیدسیفون اودم وصل کنم درتوالت پشت کاسه توالت روکندم لوله ی ال مانندسیفون رووصل کردم به کاسه توالت اومدم امتهان کنم اب ریختم تولوله که ازاون بربریزه توکاسه توالت ولی یه کمش ریخت توخوده خاک ها که کندم هرکارمیکنم بازآب میریزم اب میده ازکنارلوله چکارکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-10 18:20
سلام
برای اتصال لوله سیفون به کاسه واشر مشکی رنگ برای آب بندی داره.
واشر استفاده کردید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohsen haghshenas 1398-03-18 13:33
سلام خسته نباشید. کاشی های سرویس رو عوض کردم. کف سرویس رو هم کندم و دوباره ایزوگام کردم و کاسه توالت رو هم عوض کردم و فلاش تانک هم گزاشتم. بعد از یک هفته استفاده بدون مشکل الان که فلاش تانک رو میزنم آب به کندی از کاسه پایی میره و در طبقه پایین هم نشت آب زیاد دارم. میخوام بدونم مشکل از ایزوگام هستش یا از لوله کشی؟ اگر لوله گرفته و آب برمیگرده چرا نمیریزه روی ایزوگام که دوباره داخل لوله فاضلاب بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-21 09:37
سلام وقتتون بخیر
با توجه به توضیحات شما، احتمال خیلی زیاد لوله فلاش تانک که به کاسه توالت ایرانی متصل می شود به خوبی کار گذاشته نشده است و از بین واشر آب می دهد.
و اینکه چرا به طبقه پایین نشتی دارد، اگر لوله زیر ایزوگام کار گذاشته شده باشد این مشکل پیش می آید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا 1398-04-01 01:25
سلام خسته نباشد ، ما یه لوله 8 اینچ فشار قوی یو پی وی سی داریم که سر زانویی نشتی داره ،در حد 10 لیتر در ساعت هست ،امکان قطع اب در مدار رو به هبچ عنوان نداریم،با همین شرایط که آبریزی داره چسبی هست که بشه به صورت آنی گیر استفاده کنیم؟پیشنهادتون در این شرایط چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سیامک نعمت پور 1398-07-03 02:20
سلام بله چسب نشتی گیر لوله های پلاستیکی میتونید از سایت پیاکو خریداری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسینی 1398-04-27 09:57
سلام
حسینی هستم
مشکل ما نوع شیر آلات استفاده شده هست. چون مدل شر فلکه ما سیم و یک یهم بیک هست و قطعات اونا پیدا نمیشه. میخواستم بینم مدل مشابه برای تعویض شیرو واشر اونها ندارین. چون واقعا محل نصب فلکه ناجوره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-14 02:39
با سلام و عرض ادب
شما میتونید همه نوع سایز شیر فلکه های سیم ایتالیا رو از سعدی بخرید وقتی تهیه کردید با پوسته فلکه کاری نداشته باشید فقط مغزی فلکه رو عوض کنید در ضمن هیچ مارک شیر فلکه ای به فلکه سیم نمیخوره شیر فلکه های سیم دنده ریز هستش فقط باید مارک سیم ایتالیا بخرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرتضی زارعی 1398-08-25 19:04
سلام
از راه شتر گلویی لوله ای به اندازه 30 سانت به کاسه توالت وصل شده که هنگام استفاده اب به پایین نشت میکنه لطفا راهنمایی بفرمائید با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-13 23:37
سلام به شما کاربز عزیز شما اول از همه اگه چاه بست گذاشتی برای کاسه توالت باید چاه بست پلاستیکی رو در بیاری بعد یه دوغ آب سفت درست میکنی با دستکش دور چاه توالت ودرز بین کاسه و لوله 30سانتی رو پر میکنی تا 1 روز هم آب نریز بعد از 1روز چاه بست رو جا بزن اگر آب بندی از بالا خراب شده باشه مشکلتون حل میشه ولی اگه از پایین جدا شده باشه باید کاسه توالت رو در بیاری سیفون یا همون شتر گلویی رو با لوله 30سانتی چسب کاری کنی دوباره جا بزنی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علی 1398-09-07 18:06
سلام. توالت طبقه پایین ما از سقفش آب میچکه ما همه سطح، چسب آب بندی زدیم. حتی آب هم روی سطح نریختم یک هفته سیفون هم جمع کردیم، از روشویی هم استفاده نکردیم. بازم آب میچکه، لوله کش آوردیم رفت طبقه پایین سقف کاذب درآورد گفت احتمالا از همسایه واحد بغل. آیا میشه از اون باشه چون پشت توالت ما توالت واحد بغل باشه. چه جوری میتونیم تست کنیم. آیا با آب رنگی ریختن تو کف میشه تست کرد؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-13 20:44
سلام خدمت شما دوست عزیز نیازی به اینکارها نیست شما بی زحمت چاه بست توالت رو در بیارید بعدش دوغ آب درست کنید فقط شل نباشه جوری باشه که وقتی به جایی میزنید نریزه حالا وقتی که چاه بست رو در آوردید با یه دستکش دوغ اب بردارید و به دور سوراخ توالت بزنید فقط حواستون باشه که دور همون سوراخ کاسه توالت یه درز هستش که خروجی کاسه توالت افتاده روی لوله فاضلاب منظورم این بود که دوغ آب رو بین اون درز بزنید اگر اینکار جواب نداد که مطمئنن مشکل همینه و جواب میده اون وقت زنگ بزنید به نشت یاب.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Mohamadjav 1398-09-14 18:24
باسلام ما طبقه دوم هستیم،وقتی طبقه بالای سر ما شیر آب باز میکنه آب به مقدار خیلی خیلی زیاد به داخل دستشویی ما میریزد،میخاستم بدونم با توجه به اینکه آب به مقدار خیلی زیاد میریزد،آیا طبق گفته شما مشکل با دوغاب حل میشود یا راه حل دیگری میشنهاد میدهید.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-15 19:16
سلام به شما کاربر گرامی بازم تاکید میکنم و میگم اگه لوله از بالا از کاسه توالت جدا شده باشد با دوغاب مشکلتون حل میشه اول از همه چاه بست رو در بیارید و درزی که بین لوله و کاسه توالت هستش رو با دوغاب پر کنید و تا 1روز آب نریزید اگر از بالا جدا شده باشه مشکل شما 100٪حل خواهد شد ولی اگه از سیفون یا همون شتر گلویی جدا شده باشه باید کاسه رو بردارید و از نو آب بندی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بمانی 1398-10-08 16:29
سلام

این روش چه جور هست که بعضی ها گوش شون رو روی کف شور میذارند و از طریق شنیدن صدای اب داخل لوله فاضلاب پی به ترکیدگی لوله می برند؟

باید از چه طریقی بفهمیم که علت نم رو از سرویس بهداشتی به دیوار داخلی اتاق نم داده ؟
سرویس بهداشتی درزهای کاشی ها سالمه و ظاهرا عیب و ایرادی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-10-09 09:00
سلام کاربر گرامی این روش اشتباه میباشد و باید برای اینکار از سرویسکار متخصص کمک بگیرید برای نشتی از داخل لوله های فاضلاب بهتر است از دستگاه نشت یاب استفاده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # هادي 1398-10-13 22:27
سلام. من ٢ سال پيش كف و ديوار حمام رو به كل تعويض كردم و لوله كشي جديد انجام دادم. الان بعد از ٢ سال همسايه طبقه پايين ميگه آب از سقف حمامشون ميچكه و وقتي كه من آب حمام رو باز كردم ديدم كه نشت آب در طبقه پايين شديد شد.
به نظرتون مشكل چيه؟
راهي هست كه من مجبور به تخريب كف نشم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-14 06:49
دوست عزیز سلام
ایا مطمئنید لوله اب هست شاید نشتی از فاضلاب باشه
اگر اب باشه میتونید رو کار لوله کشی کنید ولی اگر فاضلاب باشه باید کنده کاری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی اکبرپاکروان 1398-10-15 22:25
باسلام کف حمام به ساختمان پایینی نم داده وبادوغاب سیمان وپودرسنگ اقدام شده آیا مواد شیمیایی برای رفع نم وجود دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-17 11:25
سلام کاربر گرامی اگر با دوغاب به خوبی کف را آببند کردید شما میتوانید از واحد طبقه پائین که سقف خونش لکه شده با اضافه کردن سرکه سفید به آب میتوانید جاهائی که لکه شده است را با یک دستمال به آبی که با آن سرکه اضافه کردید دستمال را مرطوب کنید و به جاهای لکه دار بکشید و بعد از چند دقیقه که خشک میشود مشاهده میکنید که لکه ها هم از بین میرود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر 1398-10-16 07:41
باسلاممن طبقه سوم یا اخر هستم از لوله تهویه هوای دستشویی اب میچکه لوله های تهویه رو هم چک کردم نمیدونم دلیلش چیه .یع کارگر اداره کاری هستم ندارم بخذا هزینه کنم .لطف کنید کمک کنید دلیلش چیه بصورت قطره قطره میاد از کنار تهویه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-17 11:11
سلام کاربر گرامی لوله خروجی هواکش که از پشت بام بیرون آمده است را پیدا کنید و سپس ببینید که این لوله به ارتفاع 60 سانت باشد و بر سر لوله یک زانو 90درجه وصل شده باشد وقتی از این موضوع مطمئن شدید در مرحله آخر 60سانت لوله را کلا با پشم شیشه بپوشانید این مشکل برای این بوجود میاد که هوای داخل لوله گرم میباشد و هوای بیرون سرد به همین دلیل وقتی به همدیگه برخورد میکنن باعث بوجود آمدن رطوبت یا همان عرق میشود شما با عایق کردن لوله میتوانید این مشکل را حل کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1398-11-10 04:40
با عرض سلام وخسته نباشید
بنده در طبقه سوم آپارتمان زندگی میکنم.از سرویس بهداشتی و حمام طبقه پایین بنده آب چکه میکرد.من حدود ۶ماه قبل کف سرویس بهداشتی و حمام را برداشتم ایزوگام کردم و کاشی کاری .دوباره همسایه پایینی اومده میگه بعداز ۶ ماه آب چکه میکنه علت چیه؟ چکارکنم مشکلم حل بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-10 09:41
سلام کاربر گرامی به احتمال زیاد سیفون(شتر گلو) را به خوبی وصل نکردید ت یا لوله ها رو به خوبی چسب پلیکا نزدید پیشنهاد میکنم که از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1398-11-11 07:47
یعنی دوباره باید کف رو بردارم یا خیر؟ امکان داره از یک واحد دیگه باشه یا از چیز دیگه ای؟ اگه دوباره کف سرویس بهداشتی رو بردارم خیلی هزینه میشه.راه حل دیگه ای نداره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیراحمدصابر 1398-11-11 19:10
سلام سرور بزرگوار شما باید 2 الی 3 روز از توالت وحمام استفاده نکنید تا مشخص بشه که نشتی اب از لوله های فاضلاب است یا از لوله های ابیاری در صورت استفاده نکردن از سرویس بهداشتی وحمام اگر نشتی قطع شد لوله های فاضلاب مشکل دارند در صورتی که نشتی قطع نشد لوله های ابیاری مشکل دارند که در هر دو مشکل باید کف سرویس بهداشتی وحمام تخریب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1398-11-28 06:04
به نقل از امیراحمدصابر:
سلام سرور بزرگوار شما باید 2 الی 3 روز از توالت وحمام استفاده نکنید تا مشخص بشه که نشتی اب از لوله های فاضلاب است یا از لوله های ابیاری در صورت استفاده نکردن از سرویس بهداشتی وحمام اگر نشتی قطع شد لوله های فاضلاب مشکل دارند در صورتی که نشتی قطع نشد لوله های ابیاری مشکل دارند که در هر دو مشکل باید کف سرویس بهداشتی وحمام تخریب شود

سلام
این روش رو امتحان کردم و ۲ روز ا توالت و حمام استفاده نشد ونشتی قطع شد .مجدد که استفاده شروع شد از سرویس بهداشتی طبقه پایین آب زرد واز حمام آب سفید چکه میکرد.بغیر از کنده کاری راه حل دیگری نیست؟لوله فاضلاب زیر کف قرارداره؟لطفا راهنمایی کنید من تازه کف حمام و دستشویی را برداشته بودم و هزینه زیادی کردم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-28 07:40
سلام کاربر گرامی متاسفانه راه دیگه ای نیست و باید کف سرویس ها برداشته شود چون با این حالتی که شما میگید مشکل از لوله های فاضلاب میباشد احتمالا موقعی که تعمیرات کردید لوله ها به خوبی آب بند نشده است و الان چنین مشکلی پیش آمده لطفا از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Kamyar 1398-12-18 09:08
سلام
موقعی که بارون و برف میاد از سقف کاذب حموم اب میچکه
برای رفع این مشکل باید به چه شخصی مراجعه کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-18 20:46
دوست عزیز سلام به کسی که کارهای تعمیرات ساختمانی انجام میدهد مثل بنای ساختمان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # دهخدایی 1398-12-23 22:27
سلام خسته نباشید از حمام و دستشویی مابه واحد طبقه پایینی نم میدهد و ما کلی دوغاب و چسب سنگ زدیم ولی هر ۳ ماه یکبار میاد میگه نم میده و یه فکری بکنین میخواستم ببینم از کفه یا لوله ها ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-24 11:02
سلام کاربر گرامی اگر دوغاب ریختید و چسب سنگ زدید وباز هم نم میدهد مشکل ار کف یا دوغاب نمیباشد مشکل از آب بندی لوله ها میباشد که بهتر است از سرویسکار کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وکیلی 1398-12-24 06:31
با سلام
دو ماه پیش جهت گرفتگی کاسه توالت اسید ریختم و اشتباه کردم گرفتگی برطرف شد ولی همسایه پایین اطلام داد سقفش از پایین نم می دهد قابل توجه اینکه چند سال پیش سر همین موضوع کف رو برداشتم و لوله ها رو رو کار کردم و تا الان همسایه پایینی سه بار گزارش نم رو داده لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-24 10:41
سلام کاربر گرامی اسیدی که ریختید مناسب لووله فاضلاب نبوده و گازی که بیش از حد در لوله تولید کرده است باعث شده است چسب های لوله خورده شود و اینکه لوله ها آسیب دیده اند برای رفع مشکل متاسفانه باید کف رو مجدد خراب کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یاراحمدی 1398-12-28 18:54
سلام
خسته نباشید 9ماه پیش همسایه طبقه پایین ما گفت که سقف دستشویی آب میده ما هم لوله کش اوردیم کف رو برداشتیم و شترگلو و سنگ رو حتی عوض کردیم و البته اونموقه متوجه شدیم که مشکل از شتر گلو بود که شکسته بود ولی الان باز طبقه پایین اومده میگه که بازهم بعضی وقتا آب میده سقف دستشویی،مشکل چیه به نظرتون؟البته ما دیگه بعد از اون هنوز سیفون روهم راه ننداختیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-29 15:41
سلام کاربر گرامی اگر از جا زدن شتر گلو به خوبی مطمئن هستید که جا خورده باشد و مشکلی نداشته باشد باید از دوغاب بین کاشی ها مطمئن شوید که درز بین کاشی ها باز نشده باشد بهتر است یکبار دوغاب ریخته شود و اگر دوباره به پایین آب چکه کرد بهتر است از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن